kako je u braku?

paul:
ako ti je toliko lepo zasto nisi u oficijelnom braku (mislim , zbog deteta).Ako si negde na Zapadu onda razumem, al ako si na Balkanu ............mozda se ipak trebas vencati.


Ne treba mi blagoslov drzave, a jos manje crkve, da zivim kako i s kim hocu.
A i krajnje je vreme da se balkanski obicaji menjaju...
Do sada nisam imala nikakvih problema s birokratijom, ako ih bude - pribavicu papir. To je bar lako, narocito ako nema svadbe i slicnih budalastina...
 
Nico:
Ne treba mi blagoslov drzave, a jos manje crkve, da zivim kako i s kim hocu.
A i krajnje je vreme da se balkanski obicaji menjaju...
Do sada nisam imala nikakvih problema s birokratijom, ako ih bude - pribavicu papir. To je bar lako, narocito ako nema svadbe i slicnih budalastina...

...steta sto tako razmisljas ipak je to sveti ritual
 
NatasaNatasa:
Ni detetu ..... zakonski vanbračno dete ima ista prava kao i bračna.


nisam mislio na "zakonska prava".Tto je najmanje za sta je jedno dete zainteresirano.Mislio sam na "garanciju" optimalnih uslova za odgoj deteta.Ne radi se samo o zakonu.U braku postoje i moralna nacela koja zakonom nisu predvidjena i koja se ne odnose na one van braka.Upravo sa ovom temom je povezana i ona druga tema (na kojoj se "bockamo") "PREVARA".Ako te muz vara i imas dete, bices fleksibilnija u donosenju krajnje odluke o opstanku braka.Nece to biti nikakva ucena ali dete , sa svojih 5 godina ne moze shvatiti zasto je izgubilo tatu zato sto je tata poljubio neku tetu.To bi bila trauma za to dete i pocetak deformacija u daljem odgajanju.Ti se moras preudati, dete dobija nezeljenog "drugog" tatu i stvari se komplikuju daleko vise nego sto si u pocetku mislila.Sa druge strane i PREVARA je manje verovatnija u braku jer ni "druga" strana ne zeli rizikovati tako radikalne promene u porodici (sa detetom).Van braka , sve je provizorno , neobavezno i sa mnogo manje razuma i tolerancije nego u braku.Brak je jedina garancija (ipak ne uvek) za pozitivan odgoj dece.
Na kraju, vecina parova se i vencava kada se ustanovi trudnoca jer, svi se raduju detetu i zele mu vec u samom startu obezbediti sve moguce uslove za odgoj.........moja supruga i ja smo bili jedni od takvih.
 
Znaš kako ... zašto toliko materijalizuješ stvari ... kada čovek nije vaspitan da ima ''moralna načela'' prema svakom drugom čoveku pa i prema bračnom drugu, nikakav papir tu ne može da pomogne. Nije stvar u papiru, nego vaspitanju (koje se odnosi i na prevare i na načela i na brak)
 
Ne slazem se s tobom, Paul. Ako je veza kvalitetna, vencani list je samo parce papira. Ako nije, ako se supruznici npr. rastaju, to sto su u braku samo komplikuje stvari, jer moraju da se razvode. A deca ce svejedno patiti u takvoj situaciji, bilo da su bracna ili vanbracna. I nije tacno da to sto je neko u braku samo po sebi otezava donosenje odluke o rastanku. Ili valja ili ne valja, prosto je. I vazi kako za legalni tako i za "divlji"(sic!) brak.

I sta ovo znaci:


"Van braka , sve je provizorno , neobavezno i sa mnogo manje razuma i tolerancije nego u braku.Brak je jedina garancija (ipak ne uvek) za pozitivan odgoj dece."

Bar je trebalo da dodas: po mom misljenju.

Btw., moje dete sigurno ne bi "ostalo bez tate" zato sto je tata poljubio (pa ni kresnuo)neku drugu tetu.
 
milosevic s.:
kad imaš loodaka kao što sam ja u braku ne može biti dosadno - evo pitajte moju ženu njoj sam se toliko smučio da prosto žali za "bračnom dosadom"

:shock:

aha mi smo samo drugari ono zajedno je bilo da prichamo shale

e svashta sam pomislila shta ces matora koka a tiganj...
 
Nico:
Ne slazem se s tobom, Paul. Ako je veza kvalitetna, vencani list je samo parce papira. Ako nije, ako se supruznici npr. rastaju, to sto su u braku samo komplikuje stvari, jer moraju da se razvode. A deca ce svejedno patiti u takvoj situaciji, bilo da su bracna ili vanbracna. I nije tacno da to sto je neko u braku samo po sebi otezava donosenje odluke o rastanku. Ili valja ili ne valja, prosto je. I vazi kako za legalni tako i za "divlji"(sic!) brak.

I sta ovo znaci:


"Van braka , sve je provizorno , neobavezno i sa mnogo manje razuma i tolerancije nego u braku.Brak je jedina garancija (ipak ne uvek) za pozitivan odgoj dece."

Bar je trebalo da dodas: po mom misljenju.

Btw., moje dete sigurno ne bi "ostalo bez tate" zato sto je tata poljubio (pa ni kresnuo)neku drugu tetu.


ispricavam se al, ako nije kasno ,sad cu dodati:PO MOM MISLJENJU.Svako od nas je u ovoj temi prisutan na osnovu licnog misljenja i iskustva.Protiv braka sam al mislim da narod jos nije "zreo" za takvu "povoljnost".To je nuzno zlo.Cesto se ideja o zivotu sa partnerom bez zakljucivanja braka zloupotrebi.A to kako funkcionise , nemoj mi govoriti jer zivim u sredini gde 80% dece nemaju oca.Svi oni su u pocetku imali oca (u divljem braku sa njihovom majkom) ali , kasnije su majke ili "ocevi" bez ikakvih razmisljanja napustali "porodicu", (mozda su kasnije uvideli gresku tog postupka).Kod razvoda braka dobijes dovoljno vremena (2 godine) da se preispitas i da eventualno povuces zahtev o razvodu.Upravo te dve godine su sansa da se obe strane "osveste" i razmisle o realnosti pa i o potisnutim emocijama.......................Cesto se na taj nacin i veza moze spasti, reanimirati osecaje i kasnije u zivotu reci: hvala Bogu, ne napravih glupost.Ja sam bio krivac.......U vezi bez braka ta, zakonom predvidjena, vremenska sansa ne postoji i partneri se veoma brzo odlucuju na razlaz.Vremena za trezveno razmisljanje nema.......................................................I verujes li da veza moze biti vecito kvalitetna isa 20 godina , 35, 52?.........a po tebi, cim primetis da veza gubi u kvalitetu treba je prekinuti?E pa zato i brak postoji.Deca i partner se ne napustaju tako jednostavno ako veza "gubi na kvalitetu".Zakon kaze: to nije razlog za razvod.
 
NatasaNatasa:
Znaš kako ... zašto toliko materijalizuješ stvari ... kada čovek nije vaspitan da ima ''moralna načela'' prema svakom drugom čoveku pa i prema bračnom drugu, nikakav papir tu ne može da pomogne. Nije stvar u papiru, nego vaspitanju (koje se odnosi i na prevare i na načela i na brak)


Natasha, i ja sam bio idealista u tvojim godinama.Ali , lepo i bez stresa ziveti, podrazumeva FLEKSIBILNOST.Kroz zivot sam se naucio da uvek moram respektovati realnost....na kraju, moj "materijalisticki" stav samo je odgovor na realnosti koja me okruzuje.Mozda bih drugacije razmisljao da sam u drugom prostoru i vremenu.Ipak , kada i ti budes bila u braku (ilegalnom ili legalnom) , imala decu i suocila se sa standardnim "bracnim " problemima , voleo bih da tada cujem tvoje misljenje o ovoj temi.
 
Meni je super u braku i zelim da vam svima bude kao meni ....... bitna stavka u braku i vezi je da niste LJUBOMORNI na partnera jel to je 90 % svadja u kuci , kad to izbacite ostaje samo onih 10 % svadja oko para i nekih sitnica , kad to prevazidjete dobijete 100 % idealan brak , pronadjite se u ovome !!!!!! Pozz
 
whitenicky:
Meni je super u braku i zelim da vam svima bude kao meni ....... bitna stavka u braku i vezi je da niste LJUBOMORNI na partnera jel to je 90 % svadja u kuci , kad to izbacite ostaje samo onih 10 % svadja oko para i nekih sitnica , kad to prevazidjete dobijete 100 % idealan brak , pronadjite se u ovome !!!!!! Pozz


...ovo ne vazi za bogate al posto je vecina finans.skromna pa i neskromna-bedna 80%je novac razlog zbog kojeg se zapocinju svadje tako sam ja bar cuo iz prica...
 

Back
Top