CAJ ZA JAJNIKE.............

za cistu se koristi caj od RUSE TRAVE !!!
ali !!! moras da procitas tacno uputstvo kako se pravi i kako se koristi.znam da se koristi 40 dana i ne vishe !
nema igre sa tim.
moja prijateljica je izbegla zakazanu operaciju jajnika jer joj je cista pukla 2 dana pre...koristila je ovaj caj.
 
studentkinja:
DA LI ZNATE NEKI CAJ ZA JAJNIKE,ZA UPALU,CISTU ILI SL.NIJE NISTA OZBILJNO ALI POMAZU MI DOSTA PRIRODNI CAJEVI,INACE VOLIM DA IH PIJEM, PA BIH HTELA DA POKUSAM...OD NEKE BILJKE npr kao sto je caj od persuna dobar za besiku.....hvala unapred
Probaj kantarion, čaj od kantariona.
Čaj od hrastove kore - za ispiranje (vidim u apoteci to nude).
Čaj za mokračne kanale i bubrege - preslica (duga biljka koja raste pored rijeke, tanka sa člancima na kojima rastu listići kao dlake).
 
Našla sam sliku.

sl-bi-preslica.JPG

Preslica - Equisetum arvense
Link: http://e-ljekarna.net/str-lijecenje.htm (ovdje možeš naći sve o bubrežnim bolestima)
 
caj za upalu jajnika tj protiv upale:))
1litar crnog vina,bez konzervansa,dobro bi bilo domaceg,u njega staviti 40 vrhova ruzmarina,to da stoji nedelju dana na tamnom mestu,onda piti svako jutro na prazan stomak po jednu rakijsku casicu.....kazu neki da im je pomoglo vec nakon treceg dana konzumiranja...probajte ja cu probati...srecnooo!!!
 
Ок и како се кува тај чај? ;)
Да ли се ставља све заједно у кључалу воду или постоји неки посебан редослед или пре него вода прокључа па кад прокључа скида се са ватре или можа вода мора да прокључа па се тад додају биљке, а посуда се скида са ватре....колико дуго биљке треба да буду у кључалој води....?
Сваки чај има своју рецептуру. Нема играња с прављењем чајева. Наравно, ово се не односи на оне кесице које купујемо у продавницама. Они малтене и немају лековита својства, само обоје и ароматизују водицу.
 
Ок и како се кува тај чај? ;)
Да ли се ставља све заједно у кључалу воду или постоји неки посебан редослед или пре него вода прокључа па кад прокључа скида се са ватре или можа вода мора да прокључа па се тад додају биљке, а посуда се скида са ватре....колико дуго биљке треба да буду у кључалој води....?
Сваки чај има своју рецептуру. Нема играња с прављењем чајева. Наравно, ово се не односи на оне кесице које купујемо у продавницама. Они малтене и немају лековита својства, само обоје и ароматизују водицу.
U loncu 1l vode da provri :) skloni se sa plotne:) stave 3-4 kasike tog biljnog koktela:)poklopi se da odstoji 30min.procedi i pije:) Jaci je efekat ako se ne sladi:)
Izuzetna mesavina caja za urogenitalni trakt:super::super::super:
 

Back
Top