Pitanje u vezi Skilled worker vize za Kanadu

grandic

Zainteresovan član
Poruka
267
Par pitanja u vezi aplikacije za Skilled Worker Vizu za Kanadu.
Pre 2 nedelje sam dobio rezultate IELTS-a (listening 7.5 reading 8.5 writing 7 speaking 7 , overall 7.5), i spremam se da predam

aplikaciju, pa mi nisu bas jasne neke stvari...

Prvo, uverenje o nekaznjavanju, koliko sam uspeo da saznam iz E30742 visa office specific instructions-Wienna , tamo kaze da je

potrebno samo uzeti "Uverenje o nekaznjavanju" iz Mup-a , dobija se odmah sledeci dan po prijemu zahteva u MUP-u, samo uz licnu

kartu i formular. Tacno, proverio sam u MUP-u.
A sad cujem od nekih ljudi da moram ici u Opstinski sud, pa u Okruzni sud, pa tamo vaditi ta uverenja, pa uverenje da se protiv tebe

ne vodi nijedan sudski postupak..itd. i kazu da dugo traje. To na cic.gc.ca nigde ne spominju.
Ajde neko ko je skoro predao aplikaciju molim neka mi kaze, sta je predao kao uverenje o nekaznjavanju.


Drugo, rodjak u Kanadi. Imam brata od rodjenog strica u Vancouver-u. Znaci moj otac i njegov otac su rodjena braca.
Da li mogu njega navesti kao rodjaka u Kanadi koji je njihov drzavljanin. A traze, koliko vidim i proof of relationship with that person in

Canada, such as birth, marriage or adoption certificates and proof of that person`s status in Canada.
Ajde, dokaz o njegovom statusu u Kanadi nije problem, posalje mi fotokopiju njegove Permanent Resident kartice ili fotokopiju

Kanadskog drzavljanstva, ali znaci ja moram da vadim rodne listove moj,moga oca, moga strica i moga brata, kako bih dokazao da mi

je on close relative. Da li je neko imao slicna iskustva? Isto se prezivamo i ja i burazer, ali bice problem malo za njegov i rodni list

njegovog oca (Sarajevo i B.Gradiska), znaci morao bih iz Krusevca da zapalim za Bosnu zbog rodnih listova, i ko zna kako bi se to

zavrsilo poznavajuci birokratiju kako nasu tako i njihovu. Da li bi moglo mozda da on tamo napise izjavu i da overi u sudu da

odgovorno tvrdi da sam mu ja brat i da mi posalje iz Kanade papir, pa to da predam kao dokaz da smo rodjaci, a oni imaju njegovu

adresu i tel. pa nek provere. Je li imao neko slicna iskustva ?

Trece. Sto se tice obrazovanja, imam zavrsenu srednju IV stepen u zanimanju programer-operater (12 years of full-time study) i jos

diplomu (sertifikat) o zavrsenoj obuci za zanimanje aplikativni prigramer, specijalizacija-poslovne aplikacije u trajanju od 9 meseci u

organizaciji Republickog zavoda za trziste rada i Centar Group-a , Beograd, autorizovanog trening centra Autodesk-a.
Da li to znaci da u aplikaciji mogu staviti pod Education da imam " A one year diploma, trade certificate or apprenticeship and at

least 13 years of full-time or full-time equivalent study " ? (15 poena)

I jos samo u vezi dokumenata koje predajem uz aplikaciju. U uputstvu za imigrante sa cic.gc.ca, kazu da sva dokumenta koja se

prilazu uz aplikaciju trebaju biti overene fotokopije, osim uverenja o nekaznjavanju. Pa lakse i jeftinije mi je da predam originale (osim

diplome obrazovanja i svedocanstava) nego da ih kopiram u losim fotokopirnicama pa da opet placam overavanje u sudu. Mislim, nije

ni to neki problem, ali da li je neko predavao originale IELTS-a, rodnih listova na medjunarodnom obrascu, vencanog lista...itd...zasto

bi to bio problem, original dokumenta...?

Ah, da, i sama aplikacija i ostali formulari, popunjavaju se na kompjuteru u onim popunjivim PDF-ovima pa se stampaju. Je li tako ?
A nemoguce ih je popuniti sa nasim slovima čćšđž pa i sa Serbian Latin support-om. Znaci imena i prezimena sa csz karakterima

osim u potpisu ? Jeste li vi to tako popunjavali ?
I da li je moguce predati aplikaciju u ambasadi u Beogradu, da ne saljem u Bec ?

Ako neko zna nesto ili je skoro predavao aplikaciju pa ima sveza iskustva, POMOC, please.

Hvala unapred.

Sinisa.
 
e nisam ovo sve citala posto mi se spava:-) ali sam procitala ovo kod rodnih listova i tu ti mogu dati informaciju.
ja kad sam vadila vizu za USA trebali su mi rodni listovi roditelja i brace a moji su oboje rodjeni u Hrvatskoj(ali u razlicitim gradovima) a jedan brat u Bosni.znas kako sam to resila?!
nazvala sam informacije u tim gradovima i trazila brojeve telefona njihovih maticnih kancelarija i onda njih nazvala i rekla o cemu se radi i da mi hitno trebaju.onda su mi oni rekli da napisem ZAMOLBU(tako su mi ovi iz Hrvatske rekli) i da to posaljem u preporucenom pismu i da u njega stavim 5 eura(kao to su troskovi takse i da mi posalju rodne listove).to sam uradila za sve njih i za nedelju do 2 sam dobila sve rodne listove.tako da ne moras da ides nigde.
 
ja znam kad sam predavala dokumenta za vizu za USA dala sam im originale rodnih listova,izvoda iz maticnih knjiga rodjenih i ostalo samo na uvid,a oni su mi onda rekli sta im treba od fotokopija mada nista sem diplome nisam imala overeno.jedino se popunjene aplikacije i uverenja iz suda i SUP-a predaju kao originali i to im i ostaje tamo.rodne listove ti vrate.
ja sam dobila vizu....
ali to je za USA...
 
I ja imam par pitanja kao i svi drugi, prvo je kako je bilo na tom strasnom ispitu-testu iz engleskog jezika zar je moguce da je sve to toliko komplikovano i tesko!? Evo ja vec mesec dana ucim i spremam se za polaganje...
Drugo pitanje je kako da ja iz Srbije pronadjem posao u Kanadi tj. kako da dobijem radnu ponudu, konkretno, iz graficke struke...
Sto se tice dokumentacije koja je potrebna probajte na ovim sajtovima
www.tripod.com
www.imigrcija.com
Da li covek da rizikuje i da preda dokumentaciju bez te radne ponude i sta ako imas 65 bodova umesto onih njihovih 67?
Srecno svima i hvala unapred!
 
mirjanax:
Da li covek da rizikuje i da preda dokumentaciju bez te radne ponude i sta ako imas 65 bodova umesto onih njihovih 67?
Srecno svima i hvala unapred!

Moze, ali ti niko ne garantuje prolaz jer ne znas u kakvom je raspolozenju tog dana tvoj viza officer :-) .....on ima diskreciono pravo da te pusti i sa manjim brojem bodova.
Ako si udata i imas decu, sanse su ti onda dosta velike i sa manjim brojem bodova, ali ne bas 60, znaci tu negde na granici............
 
mirjanax:
Drugo pitanje je kako da ja iz Srbije pronadjem posao u Kanadi tj. kako da dobijem radnu ponudu, konkretno, iz graficke struke...
QUOTE]

To ti je gubljenje vremena, evo ja zivim u Kanadi i pokusavao sam te stvari ranije, da ne idem u detalje jer zahteva dosta kucanja, sanse da dobijes posao aplicirajuci iz Srbije su skoro nikakve. Gubis vreme........pogledaj neke ranije postove ovde na forumu vezano za kanadsku imigraciju, dosta smo o tome pricali i bas nesto na ovu temu sam ranije spominjao.........
 
Predpostavila sam da donekle zavisim i od raspolozenja doticnih, nekako imam utisak da su mi dosta dobre sanse i mislim da cu pokusati i bez te radne ponude, pokusacu da ih ubedim da cu se snaci, i da me ceka siguran posao koji na zalost nije u okviru moje struke. Zapravo ja i imam ponudu za posao i garanciju od poslodavca da ce me sacekati na aerodromu i sl. stvari.
Rizikovacu pa sta bude, problem je u tome sto me izvesni advokat ubedjuje da ne pokusavam bez radne ponude ...jer onda nije 100% siguran odlazak ali ja zaista ne mogu da pronadjem taj posao niti osobu koja zeli da prolazi kroz tu silnu papirologiju. Ustvari mislim da ipak treba imati i malo srece.
U principu imam uvek oko tih 65 bodova sa prilicno poostrenim bodovanjem, 6 god. radnog iskustva, obrazovanje VI stepen strucne spreme,dobre godine (34 )starosti , porodica, jezik pa i novac na racunu ne znam sta bi oni vise?!
Uostalom videcemo sta ce biti...ovako mi je lakse kad cujem koju lepu rec ohrabrenja...
Cao i srecno!!!!
 
Za Mirjanax

Sto se tice IELTS testa, nista strasno,samo ako imas prilican fond reci i ako si dosta vezbala sa onim primercima testova kojih ima na internetu koliko volis. Ja se spremao 2 meseca pa dobio 7.5 , 8.5 , 7 , 7 , overall 7.5 i to je maximum poena na jezik (osim ako ne znas i Francuski).
Treba dosta vezbati listening i reading, jer vreme je presudan faktor, moras biti brrrz i 100% znati sta radis . Writing i speaking nisu teski, na writingu, 2 teme uopstene, o kojima bi svako imao sta da pise, a speaking - opusteno caskanje sa ispitivacem, nistea strasno, samo ako si dobro pripremljen. Kazem, ja sam 2 meseca konstantno vezbao listening i reading, a druga dva modula, 3 dana pred ispit. Eto.
 
grandic:
Za Mirjanax

Sto se tice IELTS testa, nista strasno,samo ako imas prilican fond reci i ako si dosta vezbala sa onim primercima testova kojih ima na internetu koliko volis. Ja se spremao 2 meseca pa dobio 7.5 , 8.5 , 7 , 7 , overall 7.5 i to je maximum poena na jezik (osim ako ne znas i Francuski).
Treba dosta vezbati listening i reading, jer vreme je presudan faktor, moras biti brrrz i 100% znati sta radis . Writing i speaking nisu teski, na writingu, 2 teme uopstene, o kojima bi svako imao sta da pise, a speaking - opusteno caskanje sa ispitivacem, nistea strasno, samo ako si dobro pripremljen. Kazem, ja sam 2 meseca konstantno vezbao listening i reading, a druga dva modula, 3 dana pred ispit. Eto.

Koliko ja znam , maximum je 9 poena i jos nisam sreo nekoga ko je to i ostvario .....ali u svakom slucaju, ovo su dobre ocene.............
 
klika:
Koliko ja znam , maximum je 9 poena i jos nisam sreo nekoga ko je to i ostvario .....ali u svakom slucaju, ovo su dobre ocene.............


Za 7-9 na IELTS-u dobijes 4 poena po sposobnosti ( 4 sposobnosti - listening,reading,writing,speaking)
4 puta 4 = 16 - max za language na immigration assesment-u

od 7 do 9 - high proficiency - 4 points
5-6 - medium proficiency - 2 points
4 - basic proficiency - 1 point of maximum 2 (for all four abilities)

Pozdrav

Sinisa.
 
grandic:
Za 7-9 na IELTS-u dobijes 4 poena po sposobnosti ( 4 sposobnosti - listening,reading,writing,speaking)
4 puta 4 = 16 - max za language na immigration assesment-u

od 7 do 9 - high proficiency - 4 points
5-6 - medium proficiency - 2 points
4 - basic proficiency - 1 point of maximum 2 (for all four abilities)

Pozdrav

Sinisa.


4 - basic proficiency - 1 point of maximum 2 (for all four abilities)
-šta znači ovo ??? da li treba sva četiri dela poloziti sa (4) bazic prof. da bi dobio 2 poena ili mozes naprimer poloziti basic samo 2 npr. reading i listening sa 4-ama ( ovo mislim na francuski) da bi dobio mozda 2 poena a speaking i writing da ne pokušavaš nešto, posebno-ovo pitam zato što imam neko osnovno znanje iz fran. pa reko možda se može ućariti koji bod....
 
duskoz:

4 - basic proficiency - 1 point of maximum 2 (for all four abilities)
-šta znači ovo ??? da li treba sva četiri dela poloziti sa (4) bazic prof. da bi dobio 2 poena ili mozes naprimer poloziti basic samo 2 npr. reading i listening sa 4-ama ( ovo mislim na francuski) da bi dobio mozda 2 poena a speaking i writing da ne pokušavaš nešto, posebno-ovo pitam zato što imam neko osnovno znanje iz fran. pa reko možda se može ućariti koji bod....
Obavezno skini ovaj vodic sa CIC-a (Instruction Guide) na ovoj adresi:
http://www.cic.gc.ca/english/applications/skilled-simple.html ;
tu ti je u tabelama objasnjeno koliko poena dodijas za prvi a koliko za drugi jezik.
 
duskoz:

4 - basic proficiency - 1 point of maximum 2 (for all four abilities)
-šta znači ovo ??? da li treba sva četiri dela poloziti sa (4) bazic prof. da bi dobio 2 poena ili mozes naprimer poloziti basic samo 2 npr. reading i listening sa 4-ama ( ovo mislim na francuski) da bi dobio mozda 2 poena a speaking i writing da ne pokušavaš nešto, posebno-ovo pitam zato što imam neko osnovno znanje iz fran. pa reko možda se može ućariti koji bod....
Nisam polagala francuski ali iz price sa drugarom koji jeste, znam da na tom testu postoji i negativno bodovanje (za razliku od engleskog). Nadam se da ce ti se sa odgovorom javiti neko ko je ovo polagao, da ne ides na slepo.
Srecno!
 
Dragi prijatelji pozdrav svima. Posto sam prvi put na forumu, zelim da pozdravim sve osobe koje nam pomazu da stignemo do Kanade, a posebno gospodina "kliku".

Kao i vecini, i meni je za sada nedostizan famozni broj od 67 za iseljenicku vizu. Dosta sam postova procitao, i dosta naucio, ali nigdje nisam naisao na sljedeci problem.

Da li je moguce preko interneta i sa turistickom vizom naci posao u Kanadi, i zatim po povratku predati papire za iseljenje, jer bih tada imali 15 bodova vise i ispunjavali osnovne uslove.
Da pojasnim.
Preko interneta bih nasao poslovne ponude, zatim na iste se javio sa e-meil, i poslao svoj CV. Po potrebi i telefonirao ili sta vec bude potrebno.
Sa turistickom vizom ne bih radio, (znam da ne mogu), nego se javio u odredjene firme na razgovor i
obavio potrebne intervjue. Kada bih imao srece i dobio posao, recimo u Edmontonu, trebali bi mi svi potrebni papiri iz firme i potvrda od HRDSC-a da bih mogao dobiti 15 bodova i aplicirati za iseljenje.

Medjutim, ono sto mi nije jasno a to je;
Da li ce me cekati ponudjeno radno mjesto, recimo godinu dana(dok ja sredim papire), ili firma mora u nekom roku da primi novog radnika, ili da ponovo raspise konkurs za isto radno mjesto?

Da li moze vise firmi u isto vrijeme da bas za mene trazi dozvolu kod HRDSC-a.?

Da li je ovo uopšte moguce izvesti, i da li ima neko iskustva sa necim slicnim?

Hvala najljepse
 
putnik5:
Dragi prijatelji pozdrav svima. Posto sam prvi put na forumu, zelim da pozdravim sve osobe koje nam pomazu da stignemo do Kanade, a posebno gospodina "kliku".

Kao i vecini, i meni je za sada nedostizan famozni broj od 67 za iseljenicku vizu. Dosta sam postova procitao, i dosta naucio, ali nigdje nisam naisao na sljedeci problem.

Da li je moguce preko interneta i sa turistickom vizom naci posao u Kanadi, i zatim po povratku predati papire za iseljenje, jer bih tada imali 15 bodova vise i ispunjavali osnovne uslove.

Veliki pozdrav i tebi,
na zalost, niko ti u Kanadi nece ponuditi posao dok ne sredis papire, tj imas radnu vizu ili permanent resident status. Apliciranje za posao preko interneta iz Srbije je gubljenje vremena kao i trazenje posla sa tur. zivom u Kanadi. Ovde skoro i da nema rada na crno, svaki iole ozbiljniji poslodavac ti u samom startu trazi Social Insurance Number bez kojeg ne mozes raditi legalno.
 
Hvala Klika na brzom odgovoru!
Sto se tice rada na crno, nisam ni mislio raditi na crno, nego razgovarati sa poslodavcima, cisto da me ljudi vide, i da ih pokusam ubijediti da mi daju posao, odnosno raspisu konkurs.... pa traze papir od HRDSC-a da im bas ja trebam itd itd.
Ako to ne ide, molim vas da mi kazete, kako je uopste moguce dobiti ponudu za posao tj. kako dobiti 10+5=15 bodova?
Hvala jos jednom
 
putnik5:
Hvala Klika na brzom odgovoru!
Sto se tice rada na crno, nisam ni mislio raditi na crno, nego razgovarati sa poslodavcima, cisto da me ljudi vide, i da ih pokusam ubijediti da mi daju posao, odnosno raspisu konkurs.... pa traze papir od HRDSC-a da im bas ja trebam itd itd.
Ako to ne ide, molim vas da mi kazete, kako je uopste moguce dobiti ponudu za posao tj. kako dobiti 10+5=15 bodova?
Hvala jos jednom

Problem je u tome sto taj poslodavac mora prvo da zadovolji uslov koji postavlja HRDSC, a to je da za odredjenu poziciju prvo mora da nadje neku osobu u Kanadi, stite svoje ljude. Mora se dostaviti dokaz o tome da je poslodavac dao javni oglas i ako se niko ne javi za 6-7 nedelja cini mi se, onda HRDSC moze da odobri tovm buducem poslodacu da pokrene celu pricu konkretno za tebe. To uospte nije jednostavna prica, upravo jedna koleginica iz kancelarije, koja je inace iz Australije i istice joj neka radna viza na godinu dana(AU i CA imaju neki sporazum u vezi toga da ne idem u detalje) , pokusva da produzi radnu vizu, ide jako tesko, to je uzasna papirologija a jos je ona ovde i radi. Gazda je jedva resio da joj pomogne oko toga ali stvar je neizvesna. E sad, zamisli situaciju da ti dolazis u Kanadu sa tur. vizom i da te neko zaposli bez papira. Prvo, niko ne zeli da se upusta u celu tu avanturu iz razloga sto moze da nadje neku lolaknu osobu , razumes, moras to posmatrati sa njihove tacke gledista, da li bi ti tako nesto uradio da si na njihovom mestu, ne verujem, treba biti realan.

Mozes ti pokusati ako zelis, ali ja ti govorim onako kako stvari stoje u realnosti, a to ti mogu potvrditi i neku ljudi sa foruma koji su konktaktirali neke poslodavce i svi su dobili identican odgovor, prvo dodji u Kanadu pa cemo da pricamo o mogucem poslu.
Moras takodje da shvatis da i kada dodjes sa imigracionim papirom u dzepu, tj kao landed imigrant, neces bas tako lako naci posao koji si planirao, moras proci dosta intervjua a da ne spominjem muku u samom pocetku zbog nedostatka kanadskog iskustva. Ja sam u samom pocetku izvisio na nekoliko intervjua samo iz tog razloga, a kako bi onda ti prosao jos bez radne dozvole.
 

Back
Top