Abu Dhabi... Dubai

Dragi Jozika,

koliko dugo si u Dubaiju i kako je tebi tamo? Kako si ti nasao posao?
Moj decko i ja nameravamo da dodjemo za Dubai, mada je on vec bio tamo prosle i malo ove godine.
Ne znam da li si zi Srbije ili mozda sa prostora bivse Jugoslavije , ali me zanima da li postoji bilo kakva vrsta pomoci i razumevanja ili je kao i ovde "da komsiji crkne krava ".:-)
Da li postoji ikakva sansa da ljudi sa ovih prostora pomognu jedni drugima u trazenju posla i opstanka ili je stara prica .
Ako se nisam mnogo nalupetala, volela bih da cujem jos neka iskustva i pokupim malo saveta .

Pozdrav
 
@ marjuca

Ja sam ovde od 5. septembra '06.
I za sada mi je dobro. Sta ce biti u buduce ne znam. Da li cu ostati ovde stalno ili cu da palim u neku drugu drzavo to cu jos da vidim.
A posao sam nasao tu na tom linku sto sam stavio tu u proslom postu.
Ja sam iz Vojvodine.
Ovde ima oko 4000 Srba. Tako kazu. Ali ja ih nesto slabo vidjam :) Naleteo sam na nekoliko za ovih godinu dana. Pa ja ne mogu da ti tacno odgovorim na to u vezi razumevanja jer nemam ovde prijatelja iz Srbije. Imam tih par ljudi ali ne kontaktiram sa njima cesto. A to "da komsiji crkne krava" nije uvek tako. Ima dobrih ljudi svuda. Kako u Srbiji tako i u ostalim zemljama.
A da ti ljudi pomognu oko trazenja posla ima sanse samo ako su ti ljudi na uticajnim polozajima i ako ih znas. Ili dodjes u kontakt s njima na bilo koji nacin. Znaci pomoci ce ti ako im treba neko poput tebe. Znaci sve zavisi od vrste posla kojim se bavis i koji trazis.
Nisi se nalupetala uopste :) To su sasvim normalna pitanja.
A ja se nadam da sam dovoljno jasan.

Pozdrav!
 
Kad smo vec kod svega...kakvi su uslovi za studiranje tu? Ja sam zavrshila srednju medicinsku-smer fizioterapeut,a sad studiram na Filoloshkom u Beogradu arapski.
Pa me zanima da li bi mi vazila dipolma iz srednje da tu zapochnem neke studije?????
 
Huntressa:
Kad smo vec kod svega...kakvi su uslovi za studiranje tu? Ja sam zavrshila srednju medicinsku-smer fizioterapeut,a sad studiram na Filoloshkom u Beogradu arapski.
Pa me zanima da li bi mi vazila dipolma iz srednje da tu zapochnem neke studije?????

Ja mislim da da. Samo je overis (legalizujes).
Sto se tice cene izgleda da nije nesto preterano skupo. Upoznao sam jednog jarana iz Bosne. On studira u Sharjah-i i kaze kosta 40.000 AED za godinu dana (1 evro = 5 AED). A studenjak kosta 8.000 AED takodje za godinu dana (to je vec dzabe kad se uporedi sa stanom :))
 
Pozdrav svima !
Zanima me kakva je potraznja u Dubaiju i Abu Dhabi-ju ( :) ) za medicinskim osobljem? Naravno ako znate nesto o tome, ili ako poznajete ljude koji su slicnog zanimanja... Ja sam lekar i zanima da li je moguce doci tamo sa nasom diplomom...I naravno, da li vredi( prihod-rashod=bolje da ne krecem na put :))
 

Back
Top