Abu Dhabi... Dubai

Dakle Neso, iz NS-a ( pretpostavljam ):), odlicno ti je pitanje !
I sam vidis kako su oni zaista napredna zemlja kada lekare gnjave ili iskljucivo zene ili iskljucivo muskarci... :-D Ovde ti u ordinaciju nagrne od babe ,dede, trudnice, prve komsinice, njene sestre iz Australije koja bas nema knjizicu ali njoj samo "nesto malo" treba doktorka.... I tako blize i tako dalje :)
Elem, ja sam lekar, zenskog pola i to lekar opste prakse pa mi je svejedno da li bih lecila zene ili muskarce...
Oni zaista i traze general practitioners( opstu praksu) za rad na privatnim klinikama, ali je zaista dobro imati neki kontakt tamo, zato sto su informacije uvek proverene i sigurno tacnije...
Unapred hvala svima koji napisu nesto korisno, i jos jednom moram da pohvalim ljude ovde na forumu, bas su fini i vrlo iscrpni u odgovorima svima nama radoznalima...Thanks
 
summerday:
Pozdrav svima !
Zanima me kakva je potraznja u Dubaiju i Abu Dhabi-ju ( :) ) za medicinskim osobljem? Naravno ako znate nesto o tome, ili ako poznajete ljude koji su slicnog zanimanja... Ja sam lekar i zanima da li je moguce doci tamo sa nasom diplomom...I naravno, da li vredi( prihod-rashod=bolje da ne krecem na put :))

Raspitacu se detaljnije. Zena mi je medicinska sestra :) Pa cu se javiti. Mislim to u vezi diplome. A sto se potraznje tice, mislim da nije neki problem naci posao. A sad jedino plata. Za lekare opste prakse mislim da i nije nesto prterano velika. Raspitacu se i u vezi toga pa cu se javiti mozda jos sutra.
U medjuvremenu svi uvek mogu proveriti trenutne oglase ovde:
http://www.khaleejtimes.com/ClassnewL.asp
i ovde:
http://www.gulfnews.com/classifieds/

Dva najbolja sajta za oglase u UAE. Azuriraju se dnevno. Mozda sam ih vec i postavljao ovde ranije...
 
summerday:
Dakle Neso, iz NS-a ( pretpostavljam ):), odlicno ti je pitanje !
I sam vidis kako su oni zaista napredna zemlja kada lekare gnjave ili iskljucivo zene ili iskljucivo muskarci... :-D Ovde ti u ordinaciju nagrne od babe ,dede, trudnice, prve komsinice, njene sestre iz Australije koja bas nema knjizicu ali njoj samo "nesto malo" treba doktorka.... I tako blize i tako dalje :)
Elem, ja sam lekar, zenskog pola i to lekar opste prakse pa mi je svejedno da li bih lecila zene ili muskarce...
Oni zaista i traze general practitioners( opstu praksu) za rad na privatnim klinikama, ali je zaista dobro imati neki kontakt tamo, zato sto su informacije uvek proverene i sigurno tacnije...
Unapred hvala svima koji napisu nesto korisno, i jos jednom moram da pohvalim ljude ovde na forumu, bas su fini i vrlo iscrpni u odgovorima svima nama radoznalima...Thanks

Hej, pa i nije bas tako. Ja ne znam u drzavnim bolnicama ali u privatnim svi idu i kod jednih i kod drugih lekara. Mislim i muskih i zenskih. Tako je bar u Dubaiju. Za ostale gradove znam da su stroziji kriterijumi ali ne znam za ove stvari...

I u pravu si da je lakse naci posao kao lekar opste prakse nego specijalista. :)

Moja zena radi u Belhoul European Hospital i tu ima doktora odakle god hoces. Sa raznih strana i drzava. A nema ni jedan lokalni arapin. Sto je zanimljivo. Znam da ima neka doktorka iz Bugarske na primer...

Javicu se uskoro opet, sa novim informacijama :)

Pozdrav!
 
Hvala puno Jozefk !
Gledala sam oglase na http://www.gulfnews.com/classifieds/ i javila sam se na par( one koji su imali mail adresu). Dosta njih ostavlja fax ili tel. kao kontakt.
Ja bih zaista vrlo rado radila tu, prevashodno zato sto u nasoj zemlji perspektive za lekare uopste nema....Zaista je uzasno, a ja kao mlad lekar o specijalizaciji mogu da mastam samo...Nas veseli ministar ima plan!?! Plan glasi : zasto ja iz NS-a ne bih npr. isla da radim u Gadzin Han( niko i ne zna gde je to) pa cemo posle videti ...
Ako mi vec prete da ne mogu u sopstvenoj profesiji da se usavrsavam, i da specijaliziram ako ja hocu, onda barem daj da radim na mestu gde sunce sija 365 dana i gde ce za to i pristojno jos da me plate :)
Stvarno hvala unapred za svaku korisnu informaciju...
Mozda sam na kofer od Dubaija...:)
 
Evo ovako stoje stvari.
Prvo u vezi diplome. Nema nikakvih problema. Samo treba da se legalizuje ovde. To je znaci legalan prevod i mozda neke overe ili tako nesto i to je to.
A sto se tice plata i tu je stvar bolja nego sto sam mislio i ocekivao. Lekari opste prakse u privatnim bolnicama imaju od 8000-10000 AED (1 evro = 5 AED). Sto je vise nego sto sam ja mislio. A u drzavnim pretpostavljam da je plata veca zato sto znam da jeste veca za medicinske sestre.
Specijalisti imaju 50% od zarade. Tako da znaci ako imas puno pacijenata imas puno para :-D hehe. U ovoj privatnoj bolnici gde mi zena radi specijalisti u proseku imaju oko 50000 AED. A ona doktorka iz Bugarske je u stvari ginekolog i ima 86000 AED ne racunajuci porodjaje.

Ja stvano ne znam u vezi plata doktora u Srbiji ali ne verujem da su nesto posebno dobre jer znam da u Srbiji, vise-manje, nista nije posebno dobro. Tako da mi se cini, da sam na vasem mestu, pakovao bih taj kofer brze-bolje :-D

Ovde ne samo da sunce sija nego i przi :) Ali zato je uvek tu i ladovina. hehe. A osim toga, ovde nema prostorije bez klima uredjaja...

Pozdrav svima!

PS: Ako u oglasima ne ostave email adresu mozda mozete staviti CV na internet pa ih kontaktirati SMS porukama sa linkom odakle mogu da skinu CV ili da ga vide online. To vazi u slucaju ako ostave mobilni telefon.
 
Hvala puno...
Stvarno se nisam nadala ovako detaljnom odgovoru :)
Zakljucak je da stojim zaista cvrsto u uverenju da bih u Dubai dosla cim mi se ukaze neka konkretna prilika...Istrazivala sam i sve u vezi uslova legalizacije diplome u njihovom ministarstvu zdravlja i to je sve peace of cake...Polaze se jedan ispit, znaje potrebno treba da bude bazicno i naravno, engleski treba da bude perfektan...
Ostaje da je i dalje tragam, ili da se neko javi, ja sam poslala CV na nekoliko mesta...
U slucaju da mozda tvoja supruga cuje nesto za neka slobodna mesta, ti odmah dojavi :)
Veliki pozdrav svima...
I vidite kako ima finih i konstruktivnih ljudi svuda u svetu!

Hvala jos jednom i cao svima!
 
Ja sam se registrovao tu na taj jobsindubai ali tek posto sam vec dobio residence vizu tako da nisam morao da placam fee.
Taj sajt ne izgleda lose ali mene odatle niko nije kontaktirao do sada :(
 
Cao Jozefk!
Mene su kontaktirali sa tog sajta, ali tek posto sam podnela CV i rezime i odgovorila na oglas koji je bio kod njih postavljen. Prvo pismo je bilo da me proveravaju i uporedjuju kvalifikacije za poslodavca, a drugo obavestenje da im odgovaram...Da su zapoceli placement proces i da to traje 1-4 meseca, da ce me oni kontaktirati i ugovoriti tel. intervju... I da je taj fee fully refundable jer se oni osiguraju da ces biti ozbiljan i nastaviti sa procesom, a oni ce i dalje prosledjivati CV ostalim poslodavcima...
Zvuci ubedljivo? Stvarno nije problem u 70 $ ali sam se pitala da li je neko prosao kroz isti proces...
Cao! :?:
 
Veliki pozdrav veselim forumasima!
Ne znam da li je moje odsustvo primeceno;) ali je ono prouzrokovano intenzivnim naporima da vam se tu pridruzim :lol:
I trazih, i trazih i trazih posao...ali, ...:?:
Stigla mi je jedna ponuda iz Sharjah-a, ali sam negde procitala da su oni mnogo konzervativni, a ja sam mnogo plava :)
Sve u svemu, jos trazim, ali nas lekare, bre niko ne ferma...
Pozdrav svima!
 
Ej, jel zna neko nesto o ovome!?
 

Prilozi

  • image002.jpg
    image002.jpg
    78,5 KB · Pregleda: 69
MOH je licenca za rad pri ministarstvu zdravlja za cele Emirate ( Ministry of health). Potrebna je za rad u svim emiratima osim Dubai-a. Za njih vazi DOH. U sustini to je donekle licencura koja obuhvarta intervju sa nekim od nadleznih( provere znanje engl. jezika), onda test medicinskog znanja ( multiple choice questions) i verovatno neke case studies, ili X-ray snimke ili EKG tumacenja...
Postoji web strana njihovog ministarstva gde je to donekle objasnjeno, pa mozes da proveris.
http://www.dohms.gov.ae/
A u praksi, licenca ti je obavezna za rad u drzavnim bolnicama, u privatnim negde da, negde ne. Mada ako se vec odlucis da ides, mislim da nije problem da se to i polozi.
Eto, ja toliko znam o temi, nadam se da sam ti malo pomogla.
Pozdrav
 

Back
Top