Abu Dhabi... Dubai

blue flower ja sam se ovde ozenio :)
bio sam u sudu i pitao jel moze rekli su mi "ako nisi musliman, ne moze".


a pravoslavna crkva je jos uvek u izgradnji. radim sa rusima, pravoslavcima, pa znam iz prve ruke.
ljudi koje poznajem ne idu na bogosluzenje u nju nego imaju termin u protestanstkoj crkvi i tamo se okupljaju.

ali ne kazem da nisi u pravu. ja samo iznosim sto ja znam. ;)
 
ja se udala u sudu u abu dhabiju, a nisam muslimanka, niti mi je muz musliman. mozda su promjenili pravila. cudno bas.
sto se tice pravoslavne crkve, u abu dhabiju postoje 3 pravoslavne crkve za koje znam, licno sam bila: grcka, indijska i koptska(egipatska).
imam poznanike koji su se vjencali u koptskoj crkvi u dubaiju i taj papir im je ovdje priznat.
 
blue flower ja sam se ovde ozenio :)
bio sam u sudu i pitao jel moze rekli su mi "ako nisi musliman, ne moze".


a pravoslavna crkva je jos uvek u izgradnji. radim sa rusima, pravoslavcima, pa znam iz prve ruke.
ljudi koje poznajem ne idu na bogosluzenje u nju nego imaju termin u protestanstkoj crkvi i tamo se okupljaju.

ali ne kazem da nisi u pravu. ja samo iznosim sto ja znam. ;)

Procitao sam tvoje postove o platama za lekare,ali me interesuje kolike su plate za stomatologe.Da li bi tvoja zena mogal da sazna nesto vise o platama za stomatologe?I ne samo to vec i prosecni troskovi zivota u Dubaiu-iznajmljivanje stana(neka srednja cena),hrana itd.
Unapred zahvalan
 
pitacu je pa ti javim ako zna.
mozda sam je vec i pitao ali se ne secam. tj nisam 100% siguran. ali mislim da imaju dobru platu. provericu prvo. da ne bih sitio dezinformacije :)

hrana je jeftina ovde, znaci to nije problem. mislim da sam vec rekao o cenama zivota dosta. svejedno, ovde je sve jeftino sem stana i taxija.

srednja cena iznajmljivanja stana je sada oko 4000 dirhama u dubaiju. u medjuvremenu je cena otisla gore. i to se stalno dogadja s vremena na vreme.

znaci najjeftiniju sobu sto mozes da nadjes je 2500 dirhama. a imas i do 6000 pa i vise. i evro je sad skoro 6 dirhama. ranije je bio 5.
to je sto se tice sobe-stana. ako delis s nekim onda je to jasno. 10 podeljeno sa 2 = 5. to svako zna :)) ako delis sa vise dobijes jos manje..
eto. javicu se kad pitam za platu.
poz.
 
pitao sam je i kaze imaju dobru platu. rade na procenat kao i doktori specijalisti. otprilike 10% ali to nije isto u svim firmama. verovatno negde ima i vise. ali mislim da je i 10% dovoljno. ako je zubar dobar - ima puno klijenata = ima veliku platu.
zubar koji radi u bolnici gde i moja zena, ima oko 50000 dirhama mesecno. sto je negde oko 9000 evra. vise-manje. ne znam za srbiju. vi zubari znate, pa izracunajte. :)
 
pitao sam je i kaze imaju dobru platu. rade na procenat kao i doktori specijalisti. otprilike 10% ali to nije isto u svim firmama. verovatno negde ima i vise. ali mislim da je i 10% dovoljno. ako je zubar dobar - ima puno klijenata = ima veliku platu.
zubar koji radi u bolnici gde i moja zena, ima oko 50000 dirhama mesecno. sto je negde oko 9000 evra. vise-manje. ne znam za srbiju. vi zubari znate, pa izracunajte. :)

Hvala puno na informacijama
 
Picasso izlozba slika u Emirate Palace u Abu Dhabiju. od 27. Maja do 4. Septembra.
Originali iz Pariza doneseni. 183 eksponata.
Samo da javim svima koji mogu da posete jer ja to ne bih nikako propustio :)
Bio sam sinoc na otvaranju :) Ali eto me ponovo za koji dan samo da ugrabim neki slobodan dan ;)
Poz svima :)
 
Pozdrav svima!
Uskoro se selim u Dubai i potrebne su mi neke informacije o stanovima.....cene (soba/studio), lokacije, da li treba ici preko agencija i kojih, da li prolazi cenkanje, itd.
Firma u kojoj pocinjem da radim se nalazi u Burjuman centru, tako da znam da je u blizini tesko naci nesto i to posebno za neke pristojne pare.

Hvala unapred!
 
A sta mislis da malo procitas postove od ranije? :)
Ne razumem ovo u vezi agencija. Mislis da trazis sobu preko agenicije ili da trazis vizu preko agencije?
Ovde cenkanje uvek prolazi. Mozes da se cenjkas i u prodavnici kompjutera ako hoces, na primer. Svugde prolazi cenkanje.
Mozes da nadjes u blizini Burjuman-a. To je Bur Dubai i to je fino mesto i za zivljenje i za stanove. Koliko je sad tamo trenutno ne znam. Ali citaj postove od ranije i skontaces sam detalje u vezi cene stanova. Jeftiniji delovi grada sto se tice stana su recimo Deira sto se tice centra. A ako ces van centra onda najbolje Al Barsha. Tamo je najjeftinije ali je malo daleko od Burjumana. Sharjah je isto tako jeftina ali zbog guzve u saobracaju, na nju slobodno zaboravi, osim ako hoces da potrosis 5-6 sati dnevno na putovanje :D [to je u oba pravca].
 
A sta mislis da malo procitas postove od ranije? :)
Ne razumem ovo u vezi agencija. Mislis da trazis sobu preko agenicije ili da trazis vizu preko agencije?
Ovde cenkanje uvek prolazi. Mozes da se cenjkas i u prodavnici kompjutera ako hoces, na primer. Svugde prolazi cenkanje.
Mozes da nadjes u blizini Burjuman-a. To je Bur Dubai i to je fino mesto i za zivljenje i za stanove. Koliko je sad tamo trenutno ne znam. Ali citaj postove od ranije i skontaces sam detalje u vezi cene stanova. Jeftiniji delovi grada sto se tice stana su recimo Deira sto se tice centra. A ako ces van centra onda najbolje Al Barsha. Tamo je najjeftinije ali je malo daleko od Burjumana. Sharjah je isto tako jeftina ali zbog guzve u saobracaju, na nju slobodno zaboravi, osim ako hoces da potrosis 5-6 sati dnevno na putovanje :D [to je u oba pravca].



Hvala na odgovoru!

Mislila sam na agecije za nekretnine (vizu sredjuje firma), posto sam uspela da vidim da ih ima mnogo, pa pretpostavljam da i tu ima svega i svacega i da treba biti oprezan :)
Sharjah ipak ne dolazi u obzir....neki saveti koje sam dobila kazu da se treba potruditi da posao i stan budu na istoj strani Creek-a :D
Imas li mozda neki info za Dubai International City? Stanovi su tamo fini i pristupacni, ali je problem sto se sve to nalazi blizu sewage plant-a .....tako da nekada i nije bas prijanto.
 
je_lenche dobro si chula da treba da budes sa iste strane Creek-a :) [Deira je sa druge strane, a Burjuman sa ove] to je sve zbog guzve u saobracaju. a sto se mene licno tice, gde god da radim ja bih se potrudio da stan nadjem na najblizoj mogucoj destinaciji. ja mislim da je u vecini slucajeva izvodljivo da nadjes nesto blizu posla.
Internatioanl City je OK ali je malo daleko. a to za sawage plant nisam cuo nista. moguce je. nisam mnogo ispitivao ljude o detaljima za to mesto. ja licno znam samo njih par koji zive tamo. i znam da je malo daleko.
agencije za nekretnine? a kod koga dolazis? ne mislim da ces sa aerodroma na ulicu pa da trazis stan :D lol. nisam nikad koristio agenciju za trazenje stana. ne mislim da je neki problem naci stan. problem je naci najjeftiniji :) posto su svi skupi.
imas oglase za stanove svuda po ulicama. najcesce blizu supermarketa ili nekog slicnog mesta gde najveci broj ljudi dolazi svaki dan.
pretpostavljam da ces da radis u nekom butiku ili nesto slicno cim je u pitanju Burjuman. ili gresim?

papagjka i ti si dobro chula za poreze i gusenje. ne guse ni malo. mada verujem, pre ili kasnije, pocece i ovde. ima puno britanaca ovde i sigurno neko vec planira kako da mune neki kesh a da ne radi nista. a ti britanci nikad nista ni ne rade. sta oni rade to ni milicija ne zna :D smisljaju kako da dodju do kesha a da ne rade nista, eto sta oni rade. samo sto vise iskoristiti druge. to je njihova taktika... sta ces, navikli su. imali su kolonije toliki niz godina. mozda jos uvek imaju negde. ne znam. ne bavim se politikom :P a to je vec politika...
 
JOZEFK ...... Hvala jos jednom na savetima ;)

Bicu u pocetku u hotelu (placa firma, naravno) dok ne nadjem neki stan, ali ni to ne moze beskonacno da traje, pa sam zato vec pocela da prikupljam informacije.
Radicu kao arhitekta u jednoj firmi u Burjuman-u .... shopping mall je na prvih par spratova, ostalo je sve kancelarijski prostor, ako se dobro secam ;)

Cime se ti bavis? Mozda si vec pomenuo ranije na temi, ali nije na odmet da kazaes jos koji put :D

Eh da......kako stoji situacija za vozacke dozvole....mi iz Srbije treba da polazemo ponovo ispit? I voznju i test? I koliko vremena je otprilike potrebno za sve to?

Hvala jos jednom ;)
 
papagjka i ti si dobro chula za poreze i gusenje. ne guse ni malo. mada verujem, pre ili kasnije, pocece i ovde. ima puno britanaca ovde i sigurno neko vec planira kako da mune neki kesh a da ne radi nista. a ti britanci nikad nista ni ne rade. sta oni rade to ni milicija ne zna :D smisljaju kako da dodju do kesha a da ne rade nista, eto sta oni rade. samo sto vise iskoristiti druge. to je njihova taktika... sta ces, navikli su. imali su kolonije toliki niz godina. mozda jos uvek imaju negde. ne znam. ne bavim se politikom :P a to je vec politika...[/QUOTE]


Bravo JOZEFK ! Ravno u sridu! Ni ja se ne bavim politikom ali iz licnog iskustva (dve godine Malta) znam sta rade britanci. Politicki mislim da nemaju kolonije ali ekonomski i tekako DA! Iako sam samo redovan kibicer na temama oko Abu Dhabi-ja i Dubai-ja morao sam da iskomentarisem.
Inace (najzad!) i ja cu u Abu Dhabi sledeceg meseca. Kompanija radi u tri grada od kojih je samo Abu Dhabi na moru. Kakva su iskustva iz kontinentalnih gradova u Abu Dhabi-ju? Mislim na zivot van posla.

Ej ljudi sa foruma SVAKA ČAST Podatke o emiratima koje sa ovde nasao sam tako slatko iskoristio u pregovorima sa kompanijom (trajali su vise od pola godine ali strpljen - spasen) da su pomislili da sam vec nekad bio u Emiratima. HVALA

Nisam sebican pa ko zeli blize (ili u Evropu) dosta toga znam o Malti. Uostalom http://maltafromyu.bravehost.com/sliema.htm
pa ko voli....

pozdrav
 
JOZEFK ...... Hvala jos jednom na savetima ;)

Bicu u pocetku u hotelu (placa firma, naravno) dok ne nadjem neki stan, ali ni to ne moze beskonacno da traje, pa sam zato vec pocela da prikupljam informacije.
Radicu kao arhitekta u jednoj firmi u Burjuman-u .... shopping mall je na prvih par spratova, ostalo je sve kancelarijski prostor, ako se dobro secam ;)

Cime se ti bavis? Mozda si vec pomenuo ranije na temi, ali nije na odmet da kazaes jos koji put :D

Eh da......kako stoji situacija za vozacke dozvole....mi iz Srbije treba da polazemo ponovo ispit? I voznju i test? I koliko vremena je otprilike potrebno za sve to?

Hvala jos jednom ;)

Znam da su kancelarije gore :) To nije samo slucaj sa Burjuman-om. Zato sam i pitao "ili greshim?" hehe
Ja radim kao graficki dizajner. Ako ne zapamtis ja cu ti jos par puta reci, da utvrdimo. :D
Jelenche, i u vezi vozachkih imas u postovima od ranije ;)
Da, sve se polaze ponovo. Tako je bar za nas iz Srbije. Vremena? Recimo mesec dana otprilike. Postaju sve rigorozniji sto se tice tog polaganja... Ne mogu da ponavljam, izvini :P Siguran sam da imas to u postovima od ranije. Imas gore desno "pretrazite ovu temu" ;)
 
Bravo JOZEFK ! Ravno u sridu! Ni ja se ne bavim politikom ali iz licnog iskustva (dve godine Malta) znam sta rade britanci. Politicki mislim da nemaju kolonije ali ekonomski i tekako DA! Iako sam samo redovan kibicer na temama oko Abu Dhabi-ja i Dubai-ja morao sam da iskomentarisem.
Inace (najzad!) i ja cu u Abu Dhabi sledeceg meseca. Kompanija radi u tri grada od kojih je samo Abu Dhabi na moru. Kakva su iskustva iz kontinentalnih gradova u Abu Dhabi-ju? Mislim na zivot van posla.

Ej ljudi sa foruma SVAKA ČAST Podatke o emiratima koje sa ovde nasao sam tako slatko iskoristio u pregovorima sa kompanijom (trajali su vise od pola godine ali strpljen - spasen) da su pomislili da sam vec nekad bio u Emiratima. HVALA

Nisam sebican pa ko zeli blize (ili u Evropu) dosta toga znam o Malti. Uostalom http://maltafromyu.bravehost.com/sliema.htm
pa ko voli....

pozdrav

Poz Jov :)
Nisam nikad ziveo u Abu Dhabiju. Verovatno je OK cim tako kazu ;) hihi Blu Flower zivi tamo ona to bolje zna :)
E pa drago mi je da su ti informacije koristile. Zato ovaj forum i sluzi i postoji. Tako i treba. Samo im pokazi da si iz Srbije!! haha To je Srbija bre ej, nije to bilo sta! ;) Nek svi znaju :P
Ja necu u Evropu ili Maltu... Verovatno cu za Kanadu... Ali o tom - po tom.
 
Ja planiram krajem godine da idem kod prijateljice u goste u Dubai, mada cu verovatno morati na turisticku vizu, pa da tamo vidim kakve su mogucnosti za posao, mozda kupovinu nekretnine i slicno...po struci sam menadzer kulture i medija, govorim tecno engleski i spanski jezik. Uglavnom, ako bilo ko ima neku korisnu informaciju, dobrodosla je. Znam da je sajt namenjen pre svega turistickim putovanjima i ja prvi put zapravo i odlazim kao turista, ali ipak ako neko ima neki savet, puno bi mi znacilo. Moze da mi se javi i na mejl ivana_steric@yahoo.com
Unapred hvala!
 
Savet u vezi cega?
Mislim da imas sve sto ti treba u postovima od ranije. Samo citaj polako redom i videces i sama :)
Mozda mislis na savet u vezi dolaska kao turista. Ovde 90% njih dolaze kao turisti. Tako da je to normalno. Oni koji dolaze odmah na residence vizu njima nista ni ne treba od saveta. Jer su vec resili sve u startu.
 
Cao, ja imam jos neka pitanja vezano za vize. Naime vencali smo se u Srbiji, a interesuje me da li sad on moze cim dobije rezidental da posalje i meni vizu kao svojoj zeni na osnovu koje ja mogu da ostanem i koji su mu papiri za to potrebni, a i koliko traje proces. Ili je bolje da ja dodjem kao turista pa kad smo oboje tamo da zavrsavamo tu rezidental vizu za mene. Hvala vam unapred
 

Back
Top