Abu Dhabi... Dubai

Dete od 2 meseca....jooj tesko za vrstic, jedino ako nemas drugog izbora. Ni sa godinu nije bas, ali to je vec malo prihvatljivije.
E pa upravo mi to smeta kod dadilja, to sto ce dete da pokupi nakaradni engleski i ko zna sta sve jos, a i niko od nas nije iz te kulture. Gledala sam decu na ulici kako se ponasaju kad imaju dadilju, pricaju neki neartikulisani jezik, imaju tikove od previse gledanja crtaca, jer sta ti mislis da te dadilje rade nesto korisno sa njima? I to sa bakama, isti slucaj, niti moja niti njegova majka mogu da dodju ovde za stalno, a i da dodju, 300 peripetija da im se uradi rezidens, na misice i kukanje, a ni tad nije zagarantovano.
Ali tamo gde ti zivis je mozda situacija u vrticima bolja s obzirom da je RAK? Manje guzve, samim tim mogu da se posvete detetu vise, mozda je jeftinije? Da li si probao da se raspitas? S obzirom da sam radila u vrticu, onda znam i kako stoje stvari. Radi se o tome da te osobe koje rade u vrticima neko ipak kontrolise. Pritom, postoji plan i program, zna se kad se sta radi sa decom, kad se jede, kad se spava, kad se igra. Nema gledanja TV-a do besvesti, deca odmah upadaju u masinu i postaju socijalnija i samim tim i jaca i snalazljivija, jer moraju da se bore za sebe. Sa njima se uvek nesto kreativno radi. Pazi, niko tvoje dete nece tamo ostaviti samo, upiskeno, nenahranjeno, odbaceno, postoji neki nadzor. Jeste tesko za nas roditelje da se odvojimo od njih, ali meni je mnogo lakse kad pomislim na vrtic nego na dadilju. Za vrtic znam kako sve ide, za dadilju ne znam. Sa druge strane kad cujem prica da u US nije nista bolje nego ovde, isto mi dodje lakse, jer tamo majke ostavljaju dvomesecne bebe po vrticima. A one by the way imaju neplaceno porodiljsko od 6 nedelja i plus ima mnogo samohranih majki koje moraju da rade i po nekoliko poslova da bi prezivele....
Ako uspes da nadjes neki vrtic da placas mesecno od 1500 do 2000, da ne dajes odmah sve od jednom, mozda nece biti lose? Vrtici i skole uglavnom imaju i extended care do 4, 5 ili 6, sto naplacuju malo vise. U septembru kad budem bila na odmoru ici cu od vrtica do vrtica i naci cu nesto sigurno.
 
Poslednja izmena:
Evo nove kompanije. Sad ocekujem da ce ova er SERBIA uzeti svoj lot Fly Dubaiu, i letei ona, ili ce se ovi sami povuci, ali pad cena karata za Dubai u svakom slucaju

33801230451fa2c5acce0e004493043_335x250x896300.jpg
 
Jel mu ovo sad kao dođe pa zvanično?

"Ambasada u Abu Dabiju u septembru"
Beograd -- Srbija će do kraja septembra otvoriti ambasadu u Abu Dabiju, najavio je danas vicepremijer Aleksandar Vučić.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=01&nav_category=11&nav_id=738243

Jes, jes, hav jes nou, it kam ofišli.

:hahaha:

... evo, možda još uz neke sitne korekcije pa skoro da sam native speaker

Pa jel mogu da se zaposlim za ambasadora u Abu Dabiju ili bar za njegovog zamenika ili bar da budem neki ambasadin nebitni samostalni savetnik u nekoj zadnjoj kancelariji na zadnjem spratu gde niko nikad ne prolazi... samo neka jave kad legne plata i neću ništa drugo tražiti ni smetati... ? :)

Nego evo jednog pragmatičnog i konstruktivnog predloga:
Aribi i JK, brzo potežite veze i ulećite za ambasadorku/ambasadora dok vas neko ne pretekne u krivini... i to bi bio pun pogodak i ambasada bi radila odgovorno, ozbiljno i u punom kapacitetu, a deca bi vam bila obezbeđena... a mi bi vam dolazili sa poklončićima i cvećem u znak pažnje da nam, onako preko vezice, sredite šta god treba... :super:
 
Neznam zasto ti ne odgovaraju ja sam na svaki mejl dobio odgovor najkasnije za 2 dana, kao i iz Ambasade u Siriji {sada je u Bejrutu}, kao i iz Kuvajta, uglavnom da nisu nadlezni, jedino iz Egipta mi je uvek bio problem, da dobijem pravu informaciju. Mislim da se problem u komunikaciji javlja zbog lokalaca koji rade u Ambasadama i njihovog Engleskog, Inace ja koristim iskljucivo Srpski za komunikaciju

Evo ti ovaj link, pa probaj na Konzularno ili dijaspora

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/o-ministarstvu/kontakt?lang=cyr

Ma da, to je to, evo ih kontakt adrese u nastavku na koje smo slali, ali u našem slučaju ništa se ne dešava ... uzgred, nažalost i sramotu i bruku Srbije, kako pustimo neki mail na neku npr. kontakt adresu u Hrvatskoj, eto i odgovora, često i sa više nivoa... ali od ovih naših ništa, ni praznu artiju da vrate da bar znamo da su primili mail i da je naše pitanje na posmatranju ili bar kao tebi da nam neki diplomatski odgovor dadnu - nismo nadležni... ma mrtvo more ( uzgred, šaljemo mail-ove i za druga ministarstva, opštinu, katastar... itd ... situacija je vrlo identična... :sad2: )

Министарство спољних послова
Кнеза Милоша бр. 24-26, 11000 Београд, Република Србија
Тел: (+381 - 11) 3616-333
(+381 - 11) 3068-000
Факс: (+381 - 11) 3618-366
Е-маил: mfa@mfa.rsОва адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Радно време Министарства: од 8:30 до 16:30 часова (по средњoевропској временској зони; GMT +1).

Прес сервис МСП
Тел: (+381 11) 3068-664
Факс: (+381 11) 3618-052
Е-маил: press@mfa.rsОва адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Одељење за конзуларне услуге
Телефон: (+381 - 11) 3068-268
Е-маил: okp@mfa.rsОва адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Одељење за визну политику
Телефон: (+381 - 11) 3068-561
Е-маил: ovp@mfa.rsОва адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Одељење за миграциону политику, дијаспору и социјалне споразуме
Телефон: (+381 - 11) 3068-435
Е-маил: omd@mfa.rs
 
Ja sam dobio odgovor od pogranicne policije u Srbiji. Nisam ni pokusavao da kontaktiram nekog drugog do sada. Ali eto, pogranicna policija mi je odgovorila na email, veoma sluzbeno, kratko, jasno, sve profi :)
 
Ja sam dobio odgovor od pogranicne policije u Srbiji. Nisam ni pokusavao da kontaktiram nekog drugog do sada. Ali eto, pogranicna policija mi je odgovorila na email, veoma sluzbeno, kratko, jasno, sve profi :)

Desi se i to, ponekad, ali to bi trebalo biti pravilo.

Takva komunikacija ( mail-om ) je i ujedno, i u najvećem broju slučajeva, najbrža, najjednostavnija i najjeftinija opcija za rešenje nekog pitanja ili problema građana gde imate pismeni dokaz, dokumenat - prepisku ( jer vrlo mučno je npr. snimati telefonske razgovore i posle dokazivati šta su vam rekli ili nisu rekli... )... u suprotnom ništa od Srbije u jevropi...
 
Nego evo jednog pragmatičnog i konstruktivnog predloga:
Aribi i JK, brzo potežite veze i ulećite za ambasadorku/ambasadora dok vas neko ne pretekne u krivini... i to bi bio pun pogodak i ambasada bi radila odgovorno, ozbiljno i u punom kapacitetu, a deca bi vam bila obezbeđena... a mi bi vam dolazili sa poklončićima i cvećem u znak pažnje da nam, onako preko vezice, sredite šta god treba... :super:

Na stranu ambasadori, koji se imenuju po partijskoj pripadnosti, ali osoblje u MSP je profesionalno. Moja sestra radi u našoj ambasadi u jednoj zemlji u relativnoj blizini. Nije naivan posao, a svakako nije 'ladovina. E da, i zna engleski, a i još par jezika usput.
 
Pa ja se nadam da ce mene zaposliti hehe, mislim taj sam! ali to mozda kad bi ziveli u jednoj idealnoj Srbiji gde se postuje pamet, obrazovanje, rad...eto ako neko hoce od vas da me preporuci kod njih, vala kol'ko radim na razvijanju srpsko-ostalih prijateljstava i kulturne razmene, greota da radim za dzabe...ako mi ponude vecu platu nego sto imam sad, evo odmah cu, najozbiljnije. Inace prethodni ambasador u Kairu je bio covek koji je zavrsio isti faks ko i ja, arapski na filološkom, prema tome, a sto ne bih mogla biti ambasadorka moliću? I ja i jozefk zajedno, ambasador i konzul i da vidis customer service satisfaction :)
 
Na stranu ambasadori, koji se imenuju po partijskoj pripadnosti, ali osoblje u MSP je profesionalno. Moja sestra radi u našoj ambasadi u jednoj zemlji u relativnoj blizini. Nije naivan posao, a svakako nije 'ladovina. E da, i zna engleski, a i još par jezika usput.

Na koju stranu ? ( SNS, SPS, DS, URS, PUPS, SRS, US, LSV, SPO, SDS, DSS, VP, DHSS, ZEP, JS, LDP, KP, KPS, NSS, PSS, NS, PRS, PS, RS, SDPS... ) :)

Ja ipak mislim da se i iz bivšeg JAT-ovog i iz budućeg Air Serbia Muhamedovog aviona može videti da tu još nešto nije u redu i da tu i nešto dublje ne funkcioniše i da nije samo problem u lošim ili pogrešnim ambasadorima koji, uzgred, natucaju engleski, pa se ribi očisti smrdljiva glava ( i može slobodno u metro :) ) ili se glava ništa ne pita i ne daju mu da tečno govori rukama ( kako bi rekao Đole ) i gotovo, problemi rešeni - sistem dobro funkcioniše... pa bi već odavno bilo npr. Srbija je jednaka ili razvijenija, naprednija i cenjenija od Švedske, ali cvrc Milorade tj, gospodine Vujadine :)

Ukratko, jeste istina da velika većina ljudi u raznim državnim institucijama i pre i sada radi ili bi radila odgovorno i profesionalno, i da su većina njih školovani i kvalifikovani i iskusni i ozbiljni ljudi, ili bar imaju ili su imali takav potencijal... ALI ... ti isti ljudi kao srž odnosno meso i točkići sistema vrlo dobro znaju i poštuju loša pravila po kojima sistem funkcioniše, i da su još uvek najpoželjniji klimoglavci i poltroni i da oni najbolje prolaze, i da je još uvek jak sistem negativne selekcije, i da se još uvek se ne podržava pozitivna inicijativa i odgovornost, i da važi sistem podobnosti itd... i da Srbija i njene institucije imaju loš renome i kotiraju se vrlo nisko u svetu a i, što je možda i najvažnije, izgubili su poverenje sopstvenih građana...

...
 
Pa ja se nadam da ce mene zaposliti hehe, mislim taj sam! ali to mozda kad bi ziveli u jednoj idealnoj Srbiji gde se postuje pamet, obrazovanje, rad...eto ako neko hoce od vas da me preporuci kod njih, vala kol'ko radim na razvijanju srpsko-ostalih prijateljstava i kulturne razmene, greota da radim za dzabe...ako mi ponude vecu platu nego sto imam sad, evo odmah cu, najozbiljnije. Inace prethodni ambasador u Kairu je bio covek koji je zavrsio isti faks ko i ja, arapski na filološkom, prema tome, a sto ne bih mogla biti ambasadorka moliću? I ja i jozefk zajedno, ambasador i konzul i da vidis customer service satisfaction :)

Nemo da moliš, nego ajde kaži već jedared di da potpišemo peticiju za tvoj izbor pa da se možda već oma izjutra nađemo u ambasadi u Abu Dhabiju na prijemu na nekom lepom fruštuku... eeeh... ... ...

:klap:

Klizio je metro u Dubaiju k'o sanke, al' smo stigli do ispod te palanke, južnjak je duv'o vreo, pa ko ne bi bio gladan? I čim smo stigli viknu Aribi svog muža: "Side! Postavljaj, bog te vid'e!" Spremio nam Sid naš, za užinu paprikaš, pa kolače, krmenadle i par sarmi svakom. Mesto leba mesa bela, princes krofne - vangla cela, suvih šljiva i koljiva i rezance s makom. Eee, kad samo pomislim, al' ćemo dobro jesti, baš. Do večere vreme kratko za kitnikes i za slatko. Da odbiješ, to ne vredi, da se Sid ne uvredi. Naša Aribi, dipl. ambasadorka, reč o ovom, reč o onom, sve uz vino, porto-gizer, 'di gutljaji sami klize. Taman smo bili gladni kada se začu: "Side! Večeru, bog te vid'e. Odjedared - astal šaren, sos paradajz, krompir baren, suve šnicle, ko promincle, kara-batak svakom. Na podvarku ćurka, zna se. Gdi je ćurka, tu je prase. Onda torte, razne sorte i rezanci s makom. Ej, kad samo pomislim, al' ćemo dobro jesti, baš! Vejala je prašina po šoru, sedeli smo do pred zoru. JK reče: "Deder kaput! Radni dan je, 'ajmo na put!" Al' Aribi oma' skoči: "Šta to vide moje oči? Side, ne daj nikom kaput! Prvo fruštuk, e, ondak na put!" Ne drema vredni Sid, ne sluša prve petle, brži je od raketle. Nosi vruće 'leba kriške, fafarone, čvarke friške, začas sprema šunke, rena, i pihtije svakom. Pitamo vas: "Ljudi, dokle?!", "Čekaj", kažete "još šnenokle, i šufnudle i griz-štrudle i rezance s makom!" Hej, kad samo pomislim, al' ćemo dobro jesti, baš!

:whistling:

I ondak, sat i frtalj, kol'ko je iš'o metro, nismo ništa jeli, i kad smo stigli na aerodrom odma' kupimo burek, lep, frišak, mastan, sve nam, onako, mast curila niz bradu. Pa ondak opalimo preko toga jednu tepsiju šampita i gajbu piva. Mlakog. Crnog, jel... baš potaman.
 
Zdravo drugari,
treba mi par informacija, ako uopste neko zna nesto o tome. Dobila sam ponudu za posao u Hayat Dubai, kao Kids Club Attendant. Plata je kako su mi napisali 380 dolara i imam neki procenat.
Imam stan i hranu. I pored toga mi se cini da je to jako, jako mala plata za Dubai. Jedino ako taj procenat ne izadje na 1000 dolarea mesecno!
AKo znate nekoga ko radi nesto slicno, pisitem, jer nemam predstavu ni koja je cifra dovoljna da se normalno zivi tamo. Kad kazem "normalno zivi" ne mislim da cu da docekujem zore u kafani! :)
 
Nemo da moliš, nego ajde kaži već jedared di da potpišemo peticiju za tvoj izbor pa da se možda već oma izjutra nađemo u ambasadi u Abu Dhabiju na prijemu na nekom lepom fruštuku... eeeh... ... ...

:klap:

Klizio je metro u Dubaiju k'o sanke, al' smo stigli do ispod te palanke, južnjak je duv'o vreo, pa ko ne bi bio gladan? I čim smo stigli viknu Aribi svog muža: "Side! Postavljaj, bog te vid'e!" Spremio nam Sid naš, za užinu paprikaš, pa kolače, krmenadle i par sarmi svakom. Mesto leba mesa bela, princes krofne - vangla cela, suvih šljiva i koljiva i rezance s makom. Eee, kad samo pomislim, al' ćemo dobro jesti, baš. Do večere vreme kratko za kitnikes i za slatko. Da odbiješ, to ne vredi, da se Sid ne uvredi. Naša Aribi, dipl. ambasadorka, reč o ovom, reč o onom, sve uz vino, porto-gizer, 'di gutljaji sami klize. Taman smo bili gladni kada se začu: "Side! Večeru, bog te vid'e. Odjedared - astal šaren, sos paradajz, krompir baren, suve šnicle, ko promincle, kara-batak svakom. Na podvarku ćurka, zna se. Gdi je ćurka, tu je prase. Onda torte, razne sorte i rezanci s makom. Ej, kad samo pomislim, al' ćemo dobro jesti, baš! Vejala je prašina po šoru, sedeli smo do pred zoru. JK reče: "Deder kaput! Radni dan je, 'ajmo na put!" Al' Aribi oma' skoči: "Šta to vide moje oči? Side, ne daj nikom kaput! Prvo fruštuk, e, ondak na put!" Ne drema vredni Sid, ne sluša prve petle, brži je od raketle. Nosi vruće 'leba kriške, fafarone, čvarke friške, začas sprema šunke, rena, i pihtije svakom. Pitamo vas: "Ljudi, dokle?!", "Čekaj", kažete "još šnenokle, i šufnudle i griz-štrudle i rezance s makom!" Hej, kad samo pomislim, al' ćemo dobro jesti, baš!

:whistling:

I ondak, sat i frtalj, kol'ko je iš'o metro, nismo ništa jeli, i kad smo stigli na aerodrom odma' kupimo burek, lep, frišak, mastan, sve nam, onako, mast curila niz bradu. Pa ondak opalimo preko toga jednu tepsiju šampita i gajbu piva. Mlakog. Crnog, jel... baš potaman.

E ovo je ludilo, bas te inspirisalo ovo nase pisanije, hahahahah, cu da vas naranim ko sto vam i savete dajem, nema da vas pustim!:zcepanje: Dace Bog pa se sretnemo ovde tako kako si opisao :zper:
 
Imam priliku da odem uskoro za Dubai kako bi radila u hotel...ono sto sam cula je da su plate dosta male...Ali ono sto mene malo vise muci je to sto sam Magistar iz Biologije ( Molekularna biologija) pa mi malo pada krivo da radim u hotel za 700 Dolara...
Interesuje me, dali neko zna kakve su sanse da se zaposlim kao biolog?? Nekako od ono sto sam uspela da nadjem na net-u nema bas puno pozicija ali uglavno traze MALE;)
Mozda je smesno pitanje, ali dali znate kako tamo stoje po pitanju nauke...internship-i,training programe ili neki slican nacin da bi se otislo??? Pozdrav..
 
Zdravo drugari,
treba mi par informacija, ako uopste neko zna nesto o tome. Dobila sam ponudu za posao u Hayat Dubai, kao Kids Club Attendant. Plata je kako su mi napisali 380 dolara i imam neki procenat.
Imam stan i hranu. I pored toga mi se cini da je to jako, jako mala plata za Dubai. Jedino ako taj procenat ne izadje na 1000 dolarea mesecno!
AKo znate nekoga ko radi nesto slicno, pisitem, jer nemam predstavu ni koja je cifra dovoljna da se normalno zivi tamo. Kad kazem "normalno zivi" ne mislim da cu da docekujem zore u kafani! :)

Misim da to i jeste plata za tu poziciju, jer to je posao koji rade uglavnom Filipinke. Ako uspes da dobijes poziciju Kids Club Manager, to je vec drugo. A Attendant je i ujedno jedna od entry pozicija u svakom hotelu, za ljude koji nemaju prethodno iskustvo u hotelima, tako da ako je to slucaj sa tobom, bolje od ovoga tesko da moze, ako hoces da zapocnes svoju hotelsku karijeru. Na istom nivou su ti i hostess i reception. Znam nase koje su tako dosli ovde posle intervjua u Beogradu, na takve pozicije i takve uslove i platu kao sto su tebi ponudili, bez prethodnog hotelskog radnog iskustva, neki su odustali, neki nastavili, ti koji su nastavili sada su na ozbiljnim hotelskim pozicijama posle 5,6 godina i nakon sto su promenili par hotela, sa lepim hospitality iskustvom, a neki su i u drugim zemljama u regionu. Ako gresim, nek me neko ispravi. Naravno, ovo ti nije dovoljno za ok zivot u Dubaiju. Da prezivis jeste. Ne znam koje ti je prethodno radno iskustvo, ako hoces, podeli sa nama, pa da ti pomognemo da bolje sagledas stvari i doneses odluku ili trazis nesto bolje kao sto je nasa cindirella pre izvesnog vremena dobila kasnije mnogo bolju ponudu nego onu zbog koje nam se javila na forum. Pozz
 
E ovo je ludilo, bas te inspirisalo ovo nase pisanije, hahahahah, cu da vas naranim ko sto vam i savete dajem, nema da vas pustim!:zcepanje: Dace Bog pa se sretnemo ovde tako kako si opisao :zper:

:whistling:

Evo još od onomad mi je ova pesma Đoleta Balaševića u glavi i nikako da izađe... la, la, la, la, la ... stari dobri hit...

Pa evo ondak u prilog i slikovitog prikaza kako bi to trebalo otprilike da izgleda ( sve osim fizionomija ljudi :) ... ali taka fizionomija je očekivani rezultat i posledica prečeste take rane ... )


...pa aj prijatno !

:rostilj: :kuvar5: :zjede: :mesi: :tost: :jede: :pivce:
 
Zdravo drugari,
treba mi par informacija, ako uopste neko zna nesto o tome. Dobila sam ponudu za posao u Hayat Dubai, kao Kids Club Attendant. Plata je kako su mi napisali 380 dolara i imam neki procenat.
Imam stan i hranu. I pored toga mi se cini da je to jako, jako mala plata za Dubai. Jedino ako taj procenat ne izadje na 1000 dolarea mesecno!
AKo znate nekoga ko radi nesto slicno, pisitem, jer nemam predstavu ni koja je cifra dovoljna da se normalno zivi tamo. Kad kazem "normalno zivi" ne mislim da cu da docekujem zore u kafani! :)

To sto su ti ponudili je IZUZETNO mala plata i sa tim novcem ovde ne mozes da prezivis. Taj procenat od zarade je relativna stvar ali znam da u poznatim nocnim {citaj skupim } nocnim klubovima baksis dodje do 500e ali su to klubovi sa prometom od 150 hiljada evra za noc.Ne verujem da je u Hajatu toliki i to na toj poziciji. Smestaj i hrana je ovde relativna stvar, obicno je u negde u novim naseljima ili u Sarzi od4 osobe pa do 12 u dvosobnom stanu. i onda te odande voze na posao i vracaju.Po mom mosljenju sve ispod 1000e je puko prezivljavanje.
Vodi racuna ako dodjes pa ti se ne svidi {a nece } da neces moci tek tako da odes, dok ne nadoknadis troskove avio karte, vize, lekarskog pregleda i depozita za vizu i plus da platis kartu za nazad. To moze da kosta poprilicno. Sto se napredovanja tice to je mucan i dugotrajan proces na dugackom stapu.
Trazi nesto bolje ali u ugostiteljstvu su generalno male plate
 
Inace pred pocetak nove sezone nocnog zivota u Dubaiu vlasnici klubova odjednom traze radnike iz Evrope zbog valjda promene imidza. Tu pre svega mislim na Balkanske zemlje, i bivseg SSSr. Medjutim ne pada im na pamet da povecaju plate, tako da im je odziv prilicno slab, mada neki daju relativno dobre uslove
 

Back
Top