Abu Dhabi... Dubai

@jozefk

Ja u ova divna ''pisanija'' i tebe stavljam, jer su tvoja, pre svega duhovita i sažeta.Pišeš tačno ono što te čovek pita.
Kao ovo za ''mix'':hahaha: Lepo od tebe što si podelio sa nama ove prelepe slike,a mogu se kladiti da je ova princeza centar sveta:D
 
:D
I opet biva da jedna slika daje hiljadu raznih reči i raznih osećanja i raznih zapažanja koje se ponekad ne mogu ili i ne trebaju opisivati...
Miricle garden, fontana...već šire poznati na internetu, puno slikani i snimani tako da se tim putem teško može nešto novo reći ili pokazati, već se mora tamo biti fizički prisutan da bi se u tebi dogodilo nešto novo...
Ono što je za sada po mom shvatanju jasno kao neki aksiom, teorema ili zlatno pravilo jeste da je petak u Dubaiju dan za prekovremeni rad na poslu ili kod kuće ili recimo dan za prekovremeno spavanje na poslu ili kod kuće ili prekovremeno kuckanje po tastaturi na forumu, naravno, na poslu ili kod kuće :)
Fotografija sa dve dame i dva zainteresovana mladića je interesantna. Osim onoga šta na prvi pogled recimo može da kaže jeste, ako ne grešim, je i ono što se više puta pominjalo u tekstovima a to je kako se boravak na plaži odvija u ranijim prepodnevnim ili verovatnije u kasnim popodnevnim satima sudeći po dužinama senki ljudi...
Ali meni najzanimljiviji trenutak života koji je uhvaćen je ona najmanja sličica sa jednom damom belkinjom u kupaćem kostimu koja leži i sunča se, a tik uz nju se nalaze trojica mučenika verovatno radnika, koji su jednolično - uniformno i potpuno obučeni, ćute, bulje svi kao jedan, i nalaze se u uspravnom položaju tj. stojećki su se na prvi pogled natrtili jedan na drugog pa drugi na trećeg odnosno jedan do drugoga pa drugi do trećeg ( čopor , kao i prethodna fotografija gde su dvojica na vrlo bliskoj udaljenosti, ili slepljeni kao sijamski blizanci kao u onom redu... ), i verovatno polusvesni ili nesvesni svog položaja i možda to i rade čisto instinktivno i nagonski, da ne kažem prirodno, i ne razumevajući šta im se dešava i šta rade i kako to izgleda posmatranoj osobi ili nekome sa strane... pa jednim delom nekome sa strane ovo, pošto je realan život i nije montirano, biva i smešno i zanimljivo i može se posmatrati i tumačiti na razne načine kao jedan od ljudskih fenomena.
Ovo sve zajedno mene jako podseća na način života i dešavanja koja sam doživeo u Tunisu ( Hammamet, Nabul, grad Tunis....). Tamo je, već pominjano od atrane jozefk-a, cenkanje na svakom koraku i mršte se ako hoćeš samo da kupiš nešto bez cenkanja gde su u stanju i da se naljute i burno reaguju ako nećeš da uđeš sa njima u pomenuti ritual...onda su tu i dosadni taksisti i terenski prodavci po plažama... Pošto nismo koristili taxi usluge nego smo išli isključivo gradskim - narodnim prevozom, i tamo se oseti pominjana živost tj. vika po autobusu kao da su sami, a naročito su tu zapažena školska deca kojoj se to može i oprostiti i tolerisati...par dana :). Najupečatljivija paralela su ovi momci po plažama koji su i tamo bili u grupama ili načičkani po zidićima uz plaže, bulje, ćute, za nas preterano i potpuno i slojevito i jednolično obučeni sa vrlo sličnim fizionomijama lica, samo što je tamo preovladavajuća boja odeće braon, za razliku od ove plave radničke u Dubaiju ( vidim da se u Dubaiju takva odeća nosi i po firmama npr. po auto-školama...). Alkohol je u Tunisu također zabranjen itd. Ono što sam u Tunisu primetio, a ovde za Dubai nije pomenuto, jeste da je u Tunisu dosta raširen homoseksualizam. Na to nisam baš bio pripremljen i nisam očekivao da gledaju više mene nego moju ženu i da im je draži kontakt sa mnom nego sa mojom ženom kao i sa ostalim ženama :). Ali moram ipak reći da nismo doživeli nikakvu neprijatnost preko neke mere i granice jer se sve završavalo ili pogledima ili pokretima rukama i mimikom lica ili rečima i smehom.

JOZEFK,

Čini mi se da, osim slatkoće, ova fili-bel mix devojčica ima inteligentan i pozitivan pogled... pa da ne brinemo za budućnost naroda i narodnosti... :)
...
 
ima ovde dosta homoseksualizma. najvise medju pakistancima mada ni filipinci ne zaostaju mnogo. drugaciji su. pakistanci su naizgled normalni i ja jos uvek nisam siguran da li su homoseksualci jer su bolesni ili zato sto im je zabranjeno da imaju kontakte sa zenama pa onda idu na muskrace, sta ce? :) a filipinci su klasicni, bolesni peskiri.
samo mi nije jasno zasto menadzeri zaposljavaju homoseksualce po svojim firmama? mozda su i oni isto gayevi pa zato, ili je shef zena. ko ce to znati.
kad sam dosao ovde pre 7 godina pa kad sam video da se muskarci drze za ruke na ulici dok setaju, bio sam skroz iznenadjen. posle sam shvatio da kod indijaca je to normalno. i dan danas mozes da ih vidis hodaju i drze se za ruke. muskarci. a nisu homoseksualci. i da, skroz se nabijaju jedni na druge. ko da nema prostora da se rasire. strava. sto neko rece gore valjda su navikli da u Bombaju nemaju prostora pa nastavili da se sabijaju :D

da, mala je prilicno inteligentna... :)
 
Poslednja izmena:
@Aribi, hvala na savetu, bolje da imam višla pečata nego manjka.
@jozefk, mala je preslatka! Znači, stigla još jedna? Čestitam! Inače, bićemo komšije, krajem avgusta se selim u RAK (sad sam u AD). Nosim malo vojvođanskog osmeha...
 
Poslednja izmena:
ima ovde dosta homoseksualizma. najvise medju pakistancima mada ni filipinci ne zaostaju mnogo. drugaciji su. pakistanci su naizgled normalni i ja jos uvek nisam siguran da li su homoseksualci jer su bolesni ili zato sto im je zabranjeno da imaju kontakte sa zenama pa onda idu na muskrace, sta ce? :) a filipinci su klasicni, bolesni peskiri.
samo mi nije jasno zasto menadzeri zaposljavaju homoseksualce po svojim firmama? mozda su i oni isto gayevi pa zato, ili je shef zena. ko ce to znati.
kad sam dosao ovde pre 7 godina pa kad sam video da se muskarci drze za ruke na ulici dok setaju, bio sam skroz iznenadjen. posle sam shvatio da kod indijaca je to normalno. i dan danas mozes da ih vidis hodaju i drze se za ruke. muskarci. a nisu homoseksualci. i da, skroz se nabijaju jedni na druge. ko da nema prostora da se rasire. strava. sto neko rece gore valjda su navikli da u Bombaju nemaju prostora pa nastavili da se sabijaju :D

da, mala je prilicno inteligentna... :)

Od nas 6 momaka u kancelariji, trojica su gej. Okej su kao likovi, ne mogu zamjeriti nista. Mada u hotelu sigurno imamo makar 10 baklavs(gej na tagalo(filipinski jezik prim. prev,)). Mislim da se kod nas zaposljavaju zato sto su culi da ima gejeva, pa ce im lakse biti. Generalno su okej, osim nekoliko previse isfeminiziranih likova, koji bas ne lice ni na sta, no dobro, 21. vijek je.

Filipinci su mi miliji od indijaca. Cisti su, nema copora i galame. Onako su sitni, druzeljubivi. Ali s druge strane, masu pricaju izmedju sebe, spletkare i ogovaraju. Treba ih se paziti, jer ko zna sto se krije iza njihovih nasmijanih faca. Nikakva ozbiljna prica s njima o kolegama ili menadzerima, inace sve prenose.

Ukratko, zivot u ovom multikulturalnom okruzenju je kao plivanje sa ajkulama. Treba znati laktati se i probijati put i bit obazriv na svakom koraku. Keep your friends close, but your enemies closer.
 
Hvala Mina! :) Gde ces da zivis u RAK?
Pelet, ja sam to isto naucio kao i ti. Slicno. Zbog tih njihovih osmeha i kao uvek super raspolozenja ja sam mislio oni su super ne bi nikom nikad naudili. Ali sutra, licemeri su i dvolicni. I ogovaraju iza ledja. Fuj. Ali filipinke su ipak OK :D Salim se nema mnogo razlike musko zensko. Jezik je tagalog (sa "g" na kraju). To je u stvari samo jedan od dijalekata tamo. Mada je to glavni i skoro svi ga govore. Nesto slicno kao kod nas za vreme Juge sto je bilo nekoliko razlicitih jezika, ne mislim na hrvatski nego slovenacki i makedonski na primer.
 
Sad ce Ramadan pa ce sve usporiti i bice vise vremena za druzenje, pa da'ko se iskombinujemo

Mogli bismo se naci i na iftaru onda :), ceo Ramazan je inace gluvarenje na poslu sa skracenim radnim vremenom (od 8 do 3 ili 2, neki i krace od toga), niko nece da radi, pa cak i mi sto ne postimo, plaza je ekstra za vreme Ramazana, nema zive duse, samo belci, iftar (ramazanska vecera ili tacnije dorucak kojim prekidaju post) se organizuje svuda, od Meka do hotelskih restorana, svuda svedski stolovi. Problem je samo sto nista ne radi do 7, pola 8, radnje u molovima, kafici, restorani, a i zabranjeno je piti i jesti u javnosti dok hodza ne zapeva i ne prekine post, ako te neko prijavi ili te uhvati policija, platices kaznu oko 1000 AED i ko zna sta jos moze da im padne na pamet da te zezaju, tako da, oprez, nije za zezanje. Mada najsmesnije je to sto u hotelima restorani rade, uglavnom su preko prozora i vrata navucene debele zavese, a kad udjes unutra 80 % su Arapi, a ima i lokalaca i osim sto ne poste, piju i alkohol :eek: A na ulici naplucuju kazne...msm stvarno....Desilo mi se da sam jedne godine bila u Rotani u Fudzeiri za jedan vikend tokom Ramazana i kad sam htela da narucim kafu na bazenu rekli mi da nema, a alkohol su opusteno sluzili, u tom istom baru na bazenu, samo su ga zaklonili pletenim zastorom :eek::eek:

Dogovaramo se za vidjenje!:ok:
 
Poslednja izmena:
Mogli bismo se naci i na iftaru onda :), ceo Ramazan je inace gluvarenje na poslu sa skracenim radnim vremenom (od 8 do 3 ili 2, neki i krace od toga), niko nece da radi, pa cak i mi sto ne postimo, plaza je ekstra za vreme Ramazana, nema zive duse, samo belci, iftar (ramazanska vecera ili tacnije dorucak kojim prekidaju post) se organizuje svuda, od Meka do hotelskih restorana, svuda svedski stolovi. Problem je samo sto nista ne radi do 7, pola 8, radnje u molovima, kafici, restorani, a i zabranjeno je piti i jesti u javnosti dok hodza ne zapeva i ne prekine post, ako te neko prijavi ili te uhvati policija, platices kaznu oko 1000 AED i ko zna sta jos moze da im padne na pamet da te zezaju, tako da, oprez, nije za zezanje. Mada najsmesnije je to sto u hotelima restorani rade, uglavnom su preko prozora i vrata navucene debele zavese, a kad udjes unutra 80 % su Arapi, a ima i lokalaca i osim sto ne poste, piju i alkohol :eek: A na ulici naplucuju kazne...msm stvarno....Desilo mi se da sam jedne godine bila u Rotani u Fudzeiri za jedan vikend tokom Ramazana i kad sam htela da narucim kafu na bazenu rekli mi da nema, a alkohol su opusteno sluzili, u tom istom baru na bazenu, samo su ga zaklonili pletenim zastorom :eek::eek:

Dogovaramo se za vidjenje!:ok:

Ja cu da se smorim za Ramazan ako nista ne radi do 7 uvece. Podjem na plazu i nemam dje popiti pice i rucati do 7??? Diskriminacija klasicna :)
Mi u hotel zatvaramo dva restorana komplet, samo dva ce raditi od 7 uvece. Radicemo 7-8 sati dnevno, i slabo ce biti posla, koliko cujem od ostalih. I na kraju ce nam service charge nece bit ni 50 dirhama, sto je najgore. Znaci bas se ne radujem ovom ''prazniku''.
 
Hvala Mina! :) Gde ces da zivis u RAK?
Pelet, ja sam to isto naucio kao i ti. Slicno. Zbog tih njihovih osmeha i kao uvek super raspolozenja ja sam mislio oni su super ne bi nikom nikad naudili. Ali sutra, licemeri su i dvolicni. I ogovaraju iza ledja. Fuj. Ali filipinke su ipak OK :D Salim se nema mnogo razlike musko zensko. Jezik je tagalog (sa "g" na kraju). To je u stvari samo jedan od dijalekata tamo. Mada je to glavni i skoro svi ga govore. Nesto slicno kao kod nas za vreme Juge sto je bilo nekoliko razlicitih jezika, ne mislim na hrvatski nego slovenacki i makedonski na primer.


A filipinci i indijci se nikako ne vole. Svasta pricaju jedni za druge. Indijac mi za filipince pricaju kakvi su, a isto mi i filipinci za indijce pricaju, tako da od njih kupim kako da se odnosim prema njima :).
Filipinke ne bi indijcima dale za spas. Nije ni cudo sto je zveraju naokolo, kad djevojku ne mogu dovatit. A filipinci isto tako, filipinke im isto ne daju, nije ni cudo sto je toliko gejeva. I onda u toj nasumicnoj vatri, mi evropljani pokupimo djevojke :)
Mada mi se filipinke ne svidjaju nikako. Nije mi zelja za njima, ali zato jedna marokanka.... sve bih joj dao :)
 
Ja cu da se smorim za Ramazan ako nista ne radi do 7 uvece. Podjem na plazu i nemam dje popiti pice i rucati do 7??? Diskriminacija klasicna :)
Mi u hotel zatvaramo dva restorana komplet, samo dva ce raditi od 7 uvece. Radicemo 7-8 sati dnevno, i slabo ce biti posla, koliko cujem od ostalih. I na kraju ce nam service charge nece bit ni 50 dirhama, sto je najgore. Znaci bas se ne radujem ovom ''prazniku''.

Da da nema pila, nema jela dok ne zadje sunce, sto je negde oko 7. Hoteli i aerodromi su uvek na tapetu, za njih nema praznika i vikenda, tada se najvise radi, sales u molovima takodje, a za Ramazan je zarada smanjena jer nema toliko gostiju, a radnici moraju da budu na radnim mestima, imali ili nemali posla. A kad dodje Bajram, bice ti veselo, pasces s nogu :) Pa onda drugi Bajram posle otprilike 2 meseca.
 
Pele, tamo na filipinima je nestasica muskaraca. I pricam ja jednom sa zenom o tome i kazem joj: vi tamo nemate muskaraca i eno ovo malo sto imate i to su sve gay-evi :D
Aribi, zena mi ne da da idem na filipne sam :))
 
A filipinci i indijci se nikako ne vole. Svasta pricaju jedni za druge. Indijac mi za filipince pricaju kakvi su, a isto mi i filipinci za indijce pricaju, tako da od njih kupim kako da se odnosim prema njima .
Filipinke ne bi indijcima dale za spas. Nije ni cudo sto je zveraju naokolo, kad djevojku ne mogu dovatit. A filipinci isto tako, filipinke im isto ne daju, nije ni cudo sto je toliko gejeva. I onda u toj nasumicnoj vatri, mi evropljani pokupimo djevojke
Mada mi se filipinke ne svidjaju nikako. Nije mi zelja za njima, ali zato jedna marokanka.... sve bih joj dao

Ej dobar si, bravo! A Marokanke, cuvaj se njih, rade crnu magiju :zper:
 
Pele, tamo na filipinima je nestasica muskaraca. I pricam ja jednom sa zenom o tome i kazem joj: vi tamo nemate muskaraca i eno ovo malo sto imate i to su sve gay-evi :D
Aribi, zena mi ne da da idem na filipne sam :))

hahaha, zna ona kako te je uhvatila, pa sad drzi, ne pusta :)
eto, moja drugarica Srpkinja, ima malo vise godina, do 40, single, taman se ponadala da ce da uhvati nekog evropljanina, amera, moze i starijeg, razvedenog, sa decom, kako god, kad ono.......svi oni vec uveliko setaju Filipinke i smeskaju se i blistaju :think:cccc, sta li vam to rade:zcepanje:
isto tako i jedna Poljakinja, zapela za britance, ne izbija iz british kluba, evo i ona ops 40 godina, a i dalje sama, jer sve zapadnjake uhvatile filipinke.....:dontunderstand:
 
Pozdrav svima na forumu!
Vec sam vam se obracala za neke savete, ljubazno ste mi odgovorili.;) Otvara se prilika negde sa jeseni eventualno za posao u Dohi, ortopedska klinika "Aspetar". Ima li neko informacije o tom gradu,toj klinici,i takodje imate li info kolike su plate fizioterapeuta u tom delu ME? Hvala unapred svima na ulozenom vremenu i odgovoru!
 
hahaha, zna ona kako te je uhvatila, pa sad drzi, ne pusta :)
eto, moja drugarica Srpkinja, ima malo vise godina, do 40, single, taman se ponadala da ce da uhvati nekog evropljanina, amera, moze i starijeg, razvedenog, sa decom, kako god, kad ono.......svi oni vec uveliko setaju Filipinke i smeskaju se i blistaju :think:cccc, sta li vam to rade:zcepanje:
isto tako i jedna Poljakinja, zapela za britance, ne izbija iz british kluba, evo i ona ops 40 godina, a i dalje sama, jer sve zapadnjake uhvatile filipinke.....:dontunderstand:

Dok im kupujes parfema i vodis po molova dobar si im, a ako toga nema onda nista. Zato ih ja ne volim. Eventualno ako bih bio s filipinkom morala bi da zaradjuje makar 3-4k aed da bi mogla sama da priusti to sto zeli :) plus ko je s filipinkom, dobija i cijelu familiju u paketu, pa i finansijski njih da pomaze ako stvari postanu ozbiljne.

A ubogi su dosta, familije imaju po 10 clanova, a leba nemaju da jedu. Veseljaci uprkos svemu. Kod nas filipinke daju one rabote za 100aed, ponuda je velika :)
 
@jozefk, mislim da ću se smestiti blizu Shaikh Zayed Mosque i Al Quawasim Cornishe, oblast Dafan Al Khor. Da li znaš - može li se električni skuter (onaj mali, smešni) voziti tamo po drumu, ili barem bicikl? Posao mi je na 5 min. vožnje kolima, ali može potrajati dok ne dobijem Residency, a zatim i dozvolu, pa da ne bauljam baš peške po suncu...

Inače, od kad do kad ove godine pada Ramazan?
 
Poslednja izmena:
Zezali se, šalili se ili ne, bili svesni manje - više ili ne, bilo nekom vruće i previše vlage ili ne, zanosne marokanke, indijke, filipinke ili ne, bilo bitno ili ne... ali stiže i poruka broj:

- - - - - - - - - -

1300 :)

a srećković/ka broj 1300 je:
 
Poslednja izmena:

Back
Top