Abu Dhabi... Dubai

Neko je napomenuo da tema Dubai-fotografije zivi ikljucivo zbog doprinosa i angazovanosti Blueflower...Vrlo tacno!
Ja zelim da napomenem da ova tema zivi iskljucivo zahvaljujuci Jozefk, zbog cega mu se svi mi srdacno zahvaljujemo na svim dobrim informacijama i dobronamernim savetima...Tatatatirci, da li sam u pravu? :)
 
Hvala Bogu na svemu! :)

Ja sam samo covek i mislim da je to ljudski - pomoci nekome, ako si u mogucnosti. A pogotovo ljudima iz tvoje drzave, kada si u inostranstvu...

A isto tako moze nekad da se desi da ce i tebi trebati necija pomoc. Dobro je imati to na umu :)

Poz.
 
Ja sam iz Banja Luke, majka mi je u Dubaiu vec godinu i po dana i prezadovoljna je. Ona bi zeljela da i ja dodjem tamo da radim, a i ja takodje, ali zena ne govori engleski pa ne zna kako bi mi nasla posao. Ja sam inace zavrsio trgovacku skolu, a i dugo sam se bavio ugostiteljskim poslom, pa ako neko moze, a i hoce da mi pomogne neka mi se javi! Svaka pomoc bi mi dobro dosla.
 
Mislim da su gradj. inzenjeri ovde dobrodosli, druze. Nigde nisam video da se gradi vise nego ovde u Dubaiju. To ne mozes ni da zamislis ni da verujes dok ne vidis. Samo se pitam sta ce da rade sa tolikim zgradama i stambenimi prostorom? Uvek se to pitam i nikad ne nalazim odgovor :)
Mozda destinacija jeste interesantnija ali za klimu to i ne bih mogao reci :) Pogotovo na gradilistima u toku leta. Joj! :-D
 
Doček Srpske Nove Godine U DUBAIJU !


DOČEKAJTE SRPSKU NOVU GODINU U ODLIČNOJ ATMOSFERI, DOBROM DRUŠTVU, I UZ MIX DOMAĆE I HOUSE MUZIKE...

I SVE TO U JEDNOJ OD NAJBOLJIH DISKOTEKA U GRADU!

VIP Room in "THE LODGE" - Bur Dubai www.lodgedubai.com

informacije i rezervacije na: info@dubaiserbs.net
 
hvala na informacijama...vec smo krenuli u potragu za poslom...
naravno, klima je daleko od ove u rwandi ali sve ima svoju cenu...
imamo dva mala decaka pa bih bila veoooma srecna kada bi mi neka mama dala svoje misljenje o zivotu sa decom u UAE.
 
ja nisam mama, ali druzim se sa drugim mamama pa ti mogu rec malo. a valjda ce ti se i neka javiti. za malu djecu je super tokom godine je jer je lijepo vrijeme, znaci od oktobra do maja. djeca su stalno po plazama i parkovima. ljeti je kriticno i sve majke s djecom u junu odu za evropu, a vracaju se u septembru.
 
cao ljudi ima li vas ja sam nova pa upala ovako. Ja vec dve godine pokusavam otkako zavrsih da nadjem nesto tamo al slaba vajda svi koji se javljaju su sa sumnjivim mailovima. A da inace ja sam nekakav arhitekta al radim sve i svasta od arhitekture do otpadnih voda!!!Ako neko zna nekog da mu treba neko neka kaze il eventualno koji savet.A da i taj sajt jobsindubai.com i ja sam nesto htela al nemama pojma koliko je sigurno necu da placam za badava!!!
 
hvala na informacijama...vec smo krenuli u potragu za poslom...
naravno, klima je daleko od ove u rwandi ali sve ima svoju cenu...
imamo dva mala decaka pa bih bila veoooma srecna kada bi mi neka mama dala svoje misljenje o zivotu sa decom u UAE.

Znas sta je jos dobro sto se tice Dubaija? I to ne samo sto se tice dece nego uopste. Grad je totalno siguran. Nema problema sto se tice pljacke, kriminala i slicnih stvari. To je velika razlika kad se uporedi sa ostalim velikim gradovima po evropi i po aziji...
 
cao ljudi ima li vas ja sam nova pa upala ovako. Ja vec dve godine pokusavam otkako zavrsih da nadjem nesto tamo al slaba vajda svi koji se javljaju su sa sumnjivim mailovima. A da inace ja sam nekakav arhitekta al radim sve i svasta od arhitekture do otpadnih voda!!!Ako neko zna nekog da mu treba neko neka kaze il eventualno koji savet.A da i taj sajt jobsindubai.com i ja sam nesto htela al nemama pojma koliko je sigurno necu da placam za badava!!!

Meni se taj sajt ne svidja.

Samo salji CV na oglase koje mozes naci na www.gnads4u.com
Promenili su adresu :)

Dve godine pokusavas? Mozda je problem sa CV-jem. Javi se na PP ako hoces pa cu ti objasniti detaljnije ;)
 
Bolje probaj u Abu Dabiju, jeftiniji je za zivot, mirniji a isto tako se dosta gradi i arhitekte uvek imaju posla a uz to ide i dobra plata!

Da jeftiniji je zivot i mirniji ali to se nekome i ne svidja. Ne mislim na jeftiniji zivot, nego na mirniji. Abu Dhabi i Dubai kad uporedis to je nesto kao kad uporedis Novi Sad i Beograd.
Mada mi se Novi Sad vise svidja nego Abu Dhabi :)
Mislim da je problem sa mnom sto sam navikao na guzvu, galamu, trku, zbrku... Kad sam bio u Abu Dhabiju pre nekih nedelju dana, osetio sam da mi to sve nedostaje. Osecao sam se kao da su svi ljudi pomrli u tom gradu. Sve mi nekako izgledalo pusto i usamljeno.
Al' dobro. To je licna stvar svakog pojedinca.
A sto se tice zivota, Abu Dhabi je vise nego jeftiniji. Mnogo je jeftiniji.

Poz.
 
zdravo,zanima me losa strana zivota u emiratima,jer niko takve stvari nepise i da dali je neko otisao preko IRA agencije

Meni ovde nije lose :)
Ne znam sta konkretno da kazem u vezi toga. Losa je klima. Tj. zesce je vruce tokom leta. Guzva je u saobracaju zato sto svi voze jer je gorivo jeftino (bas jeftino). Skupa je kirija. Dranje od cena, sto se tice kirije. Taksi je skup. Sve je skupo. Zivot je skup. Ovo sve govorim za Dubai. O ostalim gradovima ne znam detalje. Znam samo da je jeftinije, mirnije i drugacije.
Alkohol ne mozes naci u prodavnici da kupis. I zabranjeno je piti na javnim mestima. Ali meni licno to nije lose jer ne pijem. Isto tako nema svinjetine. U stvari ima ali jako slabo. I opet to mi ne smeta jer sam vegetarijanac :) Dalje, tesko da ces naci neke narkotike da nabavis ovde :) I dalje mi to nije lose jer ne konzumiram takve stvari.
Posto je kirija skupa ljudi dele stanove. Cimeri i te stvari.
Ne znam. Nije mi ovde lose.

Aha. Ne vazi ti vozacka nego moras ovde da polazes ponovo. Tj. vazi ali samo dok si na Visit ili Tourist vizi.
Nema srpske ambasade. To je lose. Ali bice.
Eto. Ne pada mi nista vise na pamet, trenutno.
Pitaj ako imas sta konkretno.
 

Back
Top