Abu Dhabi... Dubai

Naravno Aribi, pretpostavljam da imas vise iskustva od mene jer ja ne radim, ali opet iako joj ponude ne mora to da prihvati. Jer realno sta ce da radi sa 1200dhs mesec dana, to je mala plata i u Srbiji a da ne pricamo ovde. Iako joj je pokriven prevoz do posla, smestaj i hrana, ali nece joj donositi hranu kuci, nego dok radi ima tamo neki obrok, a kad dodje kuci ne moze da joj bude prazan frizider. I pitanje je kakva je ta hrana, jer obzirom da vecinm rade Indijci pretpostavljam da je primerena njihovom ukusu, pa mozda nece moci ni da je jede. Taj jedan dan koji bude imala slobodan verovatno ce hteti negde da ode, to znaci da plati taksi, a ko zna gde ce da joj bude smestaj u odnosu na neka zanimljiva mesta po gradu. Sa tom platom nece moci sebi da kupi nista ni od garderobe ni bilo sta drugo. A koliko treba godina da prodje da ona od plate 1200dhs napreduje do 10 000, kad dobije povisicu to ce da bude mozda 10% od plate sto je u njenom slucaju 120dhs, neka bude i 20% ali nece joj niko ponuditi duplo vise odjednom. A evo ja poznajem devojku koja radi ovde na fakultetu ali u administraciji i plata joj nije ni blizu 1200.
 
Potpuno se slazem sa tobom far, kalkulacija ti je na mestu, hrana takodje moze da bude nesto sto nije po njenom ukusu, ali vidis, kada razmisljas iz ugla nekoga ko zeli nesto da uradi u zivotu i usudi se, sve se nekako sklopi i nikada ne znas gde ce zivot da te odnose, rizik je svuda, ali uglavnom vredan...Istina je da u Srbiji nema leba, ljudi gledaju gde da pobegnu, negde gde bi bili makar malo postovaniji, sudeci po ljudima koje ovde poznajem, raznih nacija, pa i nasih, svi uzivaju postovanje u svojim firmama, svi su se snasli, oblikovali, postali veci profesionalci, bar je to moje vidjenje, oni koji nisu mogli da izdrze pritisak koji im je ova zemlja donela, jednostavno su se vratili, svako bira na kraju krajeva sta moze, a sta ne.
Milici bi bilo lakse da vec dodje po uhodanim stazama nekih pre nje, ali ako to nije slucaj, onda mora da se snadje, a doci preko agencije je skroz ok, samo nije dovoljno placeno, tako je ***, kad neki ljudi kreiraju takva pravila, ali dolaskom preko agencije zaobilaze se mnoge druge glavobolje, kao npr. trazenje smestaja, odlasci na intervjue, jurenje i placanje prevoza itd. sto su neke druge "cari" onih koji su ovde dosli drugim stazama...a sve to poprilicno i kosta, tako da, ne mozes ocekivati ustedjen novac u UAE pre isteka jedne ili cak dve godine.To je realno. Do tada, sve je samo prezivljavanje, adaptiranje i nada i vera da ce biti bolje, a ima sanse da bude, ovo je zemlja mogucnosti i rizika.
POzzz Far!
 
Ali ja ne govorim o ustedi novca, meni je i to prezivljavanje tesko izvodljvo sa 1200dhs. Hajde da je bar posao u struci, pa da nesto time postize, za taj isti novac moze da radi i u butiku u Srbiji. I to je sumnjivo da navodno moze da prekine ugovor kad hoce, ako bi pre isteka ugovora nasla neki bolji posao trebao bi joj no objection letter od hotela da bi presla, a oni joj verovatno ne bi to dali, jer i oni imaju troskove oke njene vize, obuke... Znaci u najboljem slucaju moze da se vrati u Srbiju. Ja svakako razumem da je u Srbiji katastrofalno i podrzavam je u pokusaju da ode, ali sa tom platom joj ni ovde nece biti bolje, mozda samo gore. I svakako da nece nista dobiti na tacni bez ikakvog rizika ali po meni je prihvatanje te ponude potpuno gubljenje vremena i energije u pogresnom smeru. Znam da je ovde tesko da predaje engleski ako nije native, ali moze da pokusa negde drugde u okruzenju mozda bude imala vise srece. Pozdrav i tebi
 
E hvala vam obema. Far mi je unela novo glediste u sve to i ukazala na neke druge opcije. A tacno je da ste obe u pravu, nikad se ne zna kako ce se ko snaci negde i treba vremena da se uspe u necemu ali ni to okruzenje ne deluje lose. Meni je na kraju bitno samo da mogu normalno da zivim od tog svog rada, nije mi problem da radim samo da znam da nije besmisleno kako je ovde u Srbiji postalo.
 
E hvala vam obema. Far mi je unela novo glediste u sve to i ukazala na neke druge opcije. A tacno je da ste obe u pravu, nikad se ne zna kako ce se ko snaci negde i treba vremena da se uspe u necemu ali ni to okruzenje ne deluje lose. Meni je na kraju bitno samo da mogu normalno da zivim od tog svog rada, nije mi problem da radim samo da znam da nije besmisleno kako je ovde u Srbiji postalo.

Nema na cemu. Ovo ti kazem od srca. Sta ces da se potuccas po belom svetu, tamo medju tim Arapima i crncima i ko zna sta su jos. Sedi ovde, nadji posao i udaj se. Sta ces drugo?! POzdravlja te Cica!
 
E hvala vam obema. Far mi je unela novo glediste u sve to i ukazala na neke druge opcije. A tacno je da ste obe u pravu, nikad se ne zna kako ce se ko snaci negde i treba vremena da se uspe u necemu ali ni to okruzenje ne deluje lose. Meni je na kraju bitno samo da mogu normalno da zivim od tog svog rada, nije mi problem da radim samo da znam da nije besmisleno kako je ovde u Srbiji postalo.

Dobro je da mozes da skupis sto vise informacija, na kraju ces laske odluciti sta je ispravno za tebe. U svakom slucaju, samo napred! Pozz
 
Potpisao sam i ja. Planiram da dodjem isto preko Agave iz N. Sada ali sada kada sam procitao komentare pitam se da li uposte da idem na razgovor. Inace ja sam nesto planirao posto sam igrao fudbal i imam iskustva u inostranstvu da se oprobam tamo. Ali sada sam potpuno zbunjen, ne znam sta mi je ciniti. Razgovor je 7og, a ja tek sad saznao neke stvari sto se tice zivota, plata, hrane i td. Ja sam mislio da je tamo ide sve "kao podmazano". Ipak je bolje da sam ostao u Americi.
 
Bio sam u Dubaiju pre 2 meseca na mesec dana i sada sam dosao opet. Neocekivano tesko ide moja potraga za poslom. Sva sreca pa zivim kod ujne koja je ovde vec 7 godina, jer da nije tako, bez iole pristojnog posla, nemojte sanjati o placanju stana mesecno. Eventualno mozete iznajmiti sobu negde, ako ne i samo krevet u dvokrevetnoj, trokrevetnoj sobi,... Imam Univerzitetsku Diplomu Hotelijerskog Menadzmenta i jako je tesko da se zaposlim u bilo kom hotelu, jer nazalost nemam iskustva, koje ovde mnogo i na skoro svim poljima traze. Takodje imam skoro 8 godina iskustva u ugostiteljstvu, ali plate i uslovi ovde u ovoj struci su, najblaze receno, robovlasnicki. Te ponude koje sam ja dobijao, nazalost, sve sam morao da odbijem, jer sa tim parama ne bih mogao da prezivim ljudski mesec dana, u Dubaiju, koji je pritom po mnogim stvarima jeftiniji od Beograda (prodavnica, meso, hemija, kozmetika, bebi oprema, tehnika, telefoniranje,...). Ako neko ima bilo kakav predlog, sugestiju, savet, pomoc, bilo sta, bio bih zahvalan da napise ili moze direktno da me kontaktira na mail: vanjabusic@yahoo.com

Hvala unapred
 
Idi na websajt Virgine Megastores, napravi svoj profil. Cula sam da zaposljavaju nase vrlo rado, jer hoce evropsku radnu snagu. Cula sam i da je plata u Dubai mall-u u Virginu-a 8000 za sales. Isto tako npr. Lacoste u Marina mall-u u Abu Dabiju, jedna nasa je radila za 10000 sales. Mozda nisi zainteresovan za sales, ali sta ces, takva je situacija, glupa i nelogicna...
 
Vi pricate o ciframa 800eur + i kazete da se tesko prezivljava, a ja posao za koji konkurisem (doorman i waiter) je 1500 AED i 1200 AED pa to nije ni 350eur sta ja tamo da trazim sa tim parama.!!!!??? Zar nije bolje onda ostati ovde.....
 
@massivenb
Da, to nisu neke pare, ali placen ti je smestaj i hrana, valjda? I na to treba dodati baksis. Ali opet, istina, i nisu neke pare. Pitanje je i kakav je to smestaj, koliko vas zajedno..
A ti buraz ako si ikako mogao ostati USA, nisi trebao ni da pomisljas da se vracas.

@Vanja
Pretpostavljam da ti ne zelis da konobarises posto uz 8 godina iskustva imas i diplomu iz te oblasti pa gadjas nesto vise, ali ako ti nije problem napisi koje ti to oni pare nude i za koje pozicije?I da li ti obezbedjuju smestaj, prevoz, hranu...
 
Nikada nisam bila zainteresovana za Ameriku, ali otkad zivim ovde, shvatila sam vrednost tog pasosa.....kada bih mogla, otisla bih tamo...ovde ne postoji sigurnost ni u kakvom smislu, uae pasos se nikada ne moze dobiti, tlo je stalno klimavo pod nogama, jer ti zivot zavisi od poslodavca, nema socijalnih programa za strance, samo za lokalno stanovnistvo, zdravstveno osiguranje je ok, pokriva ti vecinu stvari, samo sto su doktori jako losi, a cula sam i da to planiraju da ukinu. Ne placa se porez, ali su oni vrlo dobro smislili nacin da te pare koje ovde zaradis uzmu nazad, tako da, srecni su oni koji su Ameriku otisli prvo, dobili pasos, pa dosli ovde malo da se zezaju, zarade koju kintu ili otvore biznis pa se onda vrate ili kuci ili u Ameriku. Sada je tesko otici u US, trebalo je o tome razmisljati ranije, pre one krize 2009. Ne znam za Kanadu, Australiju, Novi Zeland i UK, verovatno nije nista lakse...mada, sve se moze kad se hoce....
Ljudi ovde dodju da uzmu pare (oni sa dobrim pasosima), pa ako im se svidi ostanu, a ako ne, vrate se.
 
Ovo je relativno sveze:

UAE Serbs call for embassy

Awad Mustafa
May 13, 2012


DUBAI // Serbs are calling on their government to set up an embassy in the UAE, complaining that they have been deprived of basic consular services for more than six years.
CLICK HERE

They have set up an online petition, and are hoping Belgrade will pay heed.

"According to official data, there are 5,000 Serbian citizens in Dubai; and according to unofficial data, this figure is probably closer to 15,000," said Mlada Mihajlovic, the former representative in Dubai of the Serbian national airline, JAT Airways. "This number makes it the city with the ninth-largest Serb population in the world."

The lack of an embassy means simple tasks such as renewing a passport can take weeks, as everything has to go through the embassy in Cairo.

"It takes a lot of time to do basic consular services," said AnaMarija Raickovic, a marketing manager in Dubai. "To renew your passport, for example, you have to send it in the through a courier service to Cairo, which is then sent to Belgrade then back to Cairo and then on to you. How long do you think that would take?"

It took Slobodan Eric, a father of two and a resident of Abu Dhabi for 11 years, more than two months to get information about passport procedures for his children. "If anything happens, like losing your passport, you cannot do anything," he said. "The simple fact is that they are in Egypt."

Nebojsa Rajcic, a financial expert in Dubai, agreed. "We definitely need an embassy. Just the fact that the embassy in Cairo is serving the needs of the UAE residents is impractical."

Its remoteness left Serbs feeling isolated, he said. "Being so far they cannot keep track of what is going on here."

In 2007 the UAE and Serbia agreed at the United Nations to establish full diplomatic relations. But that deal was never signed. The Serbs pulled out when the UAE recognised Kosovo as an independent state in 2008.

Since then the number of Serbs in the UAE has grown significantly, with direct flights and air and trade-route agreements between the two governments.

Mr Eric believes the time is ripe for an embassy. "With elections coming up, the petition might speed up the reaction from the government," he said. "If people care for their citizens they will react quickly to this growing problem."

The Serbian ministry of foreign affairs and the Serbian Embassy in Cairo declined to respond to questions.
 
Ja nisam u Americi vise vratio sam se. Sad sam u Srbiji. Zato i hocu da dodjem tamo jer sad samo turisticki mogu da idem u US posto sam zavrsio fax. Sad zalim sto nisam ostao.

Procitao sam na drugoj temi da si dobio posao i da ides u Avgustu, pa ako ti nije problem da mi odgovoris na par pitanja.

Koliko je bilo kandidata na razgovoru, i koliko njih je proslo?
Koji nivo engleskog se trazi, radite neki test?
Da li je iskustvo obavezno, ili pozeljno?
Odnosno, da li neko moze da doda u CV "nesto" iskustva koje zapravo nema, i da prodje bez problema? Ili te lagano provale ako nemas iskustva.

Eto, ako budes imao vremena napisi malo vise o ovim stvarima.

Hvala.
 
Procitao sam na drugoj temi da si dobio posao i da ides u Avgustu, pa ako ti nije problem da mi odgovoris na par pitanja.

Koliko je bilo kandidata na razgovoru, i koliko njih je proslo?
Koji nivo engleskog se trazi, radite neki test?
Da li je iskustvo obavezno, ili pozeljno?
Odnosno, da li neko moze da doda u CV "nesto" iskustva koje zapravo nema, i da prodje bez problema? Ili te lagano provale ako nemas iskustva.

Eto, ako budes imao vremena napisi malo vise o ovim stvarima.

Hvala.

Naravno,

Bilo je oko 80 kandidata od toga koliko ja znam primljeno je nas 13. Trazi se osnovni-srednji nivo cisto da znas da odgovoris na osnovna pitanja (Sta studiras, radno iskustvo, koliko planiras da ostanes i tako neka laksa pitanja) e sad za neke druge pozicije kao sto su konobari, recepcija i tako te malo zahtevnije pitanja su malo kompleksnija i teza (npr. da pred njim kao odglumis usluzivanje gostiju, da opises neku cudnu situaciju za stolom i td... to je nesto sto sam ja saznao i njih su duze zadrzavali na razgovoru) sto se tice testa to nema znaci sve je usmeno tj intervju. Iskustvo je naravno pozeljno ( ja ga imam, radio sam u Americi), a za dodavanje nekog laznog iskustva nisam siguran da li ces moci i da li oni proveravaju.

Pozdrav
 
Evo ja sutra izgleda pocinjem da radim u klubu Amika u hotelu Monarh. To je poznat klub po tome sto dolazi mnogo nasih i tu svasta moze da se cuje, sazna, informise,... Inace pice Ceca, Aca Lukas i ekipa!!!:hvala:Sto se tice plata, ovde je ugostiteljstvo i hotelijerstvo na jako niskom nivou. Organizacija je takva da ti bukvalno VREDJA INTELIGENCIJU, ali dobro, ima mnogo Filipinaca, Indusa, Pakistanaca, Nepalaca,...pa zbog toga mogu donekle da razumem te procedure i "ceremonije". Ono sto je sigurno, to je da, ako radis u hotelu, imas obezbedjen prevoz i smestaj UVEK, sto nije slucaj sa ugostiteljskim objektima, koji ti daju neku mizeriju na basic salary, koja je kao za accommodation, ali ti iskreno sa tim mozes samo da obrises dupe, osim ako neces da zivis i da imas krevet u trokrevetnoj sobi sa nekim pakistancem ili filipincem. Ta varijanta je oko 100 evra(oko 465AED po danasnjem kursu ovde;)) mesecno, znaci krevet u trokrevetnoj, eventualno dvokrevetnoj sobi. Idi na sajt www.dubizzle.com, tamo imas sve, od poslova do oglasa za smestaj, pa vidi, ima svasta. I ukucaj na google-u salaries in dubai, mislim da odmah na prvom sajtu koji ti google izbaci imas lepo listu svih zarada minimalnih, prosecnih i najvecih za sve poslove, sa hronoloskim osvrtom, ja mislim da ide od 2009, pa do danas, statisticki sve. I to jeste u principu tacno, kako je i sada u Dubaiju. Nadam se da sam pomogao barem malo!
 
Pozdrav svima, evo i ja da se prikljucim temi, isto kao massivenb
bio sam na razgovoru za posao u St regis hotelu, koji treba da se otvori u septembru ove godine u abu dabiju, uglavnom bilo nas je 80-90 , i koliko sam ja shvatio nas 13 je dobilo pozitivan odgovor. Ja sam konkurisao za fitnes trenera, spasioca ( plata 2000 aed ) , konobara (1200 aed ) i vratara ( 1500 aed). Iz agencije su mi rekli da ce da mi posalju ponudu poslova u toku nedelje, koje je hotel St regis pripremio za mene. Po struci sam fudbalski trener, tako da bi mi najblize struci bilo raditi kao fitnes instruktor...
Ono sto nama nudi taj hotel St Regis je placena karta u jednom pravcu , placen smestaj, tri neka obroka , sportsko rekreativne terene i neki bazen za koriscenje. Povratnu kartu bi nam platio hotel tek ako bi radili za njih dve godine, ako zelimo ranije da se vratimo, satro idu neki penali.

E sad meni nije jasno , realno ove su plate male, a ovaj hotel je sa 5 zvezdica, 1000 evra nocenje pa ide i na vise...
Oni nece da im u hotelu rade filipinci , indonezani i drugi, vec evropljani jer su im prijatniji za oko i mozda za saradnju, uglavnom pre Srbije su bili u Ukrajni i Rumuniji, i slozili su pricu da im Rumuni ne odgovaraju , neznam zasto ?

Koliko sam primetio plate se drasticno razlikuju , Te filipince placaju tipa 300 dolara , a evropljane nesto jace, samo mi nije jasno sto su u Srbiju dosli sa ovako malom ponudom sto se tice plata. Jer realno za te pare mozes da radis i u Srbiji a da se ne przis na 50 C , jedino sto je meni tamo interesantno je sto se kreces medju bogatom klijentelom, pa se mozda otvore i neka druga vrata...
 

Back
Top