Abu Dhabi... Dubai

Ja sam svoje papire nosila u egipatsku na overu, pa kad sam stigla ovde onda opet u egipatsku u UAE i na kraju ministarstvo inostranih UAE. Ali to je bilo 2009. U medjuvremenu sam cula da se ne nosi vise u egipatsku, tako da nemam pojma...Znacu za par dana kada moja sestra ode da overi njene papire za dolazak ovde, pa cu ti reci. Pozzz
Znaci sad kad mi je diploma zavrsena u Srbiji onda mogu direktno kod ministra inostranih poslova ovde u emiratima i cao, je li? Znaci dobro je sto sam cekao. Izgleda da sam preskocio jedan pecat u egipatskoj ambasadi :) Ako sam pravilno razumeo ovo sto pricas :))
 
Pa evo sad ce konzul da dodje uskoro u Dubai pa mozes odraditi to na konzularnim danima. Sve sto treba za to verovatno imas. U stvari ja sam se ovde vencao u Dubaiju tako da sam imao sve sto mi je trebalo.
Ali na kraju nisam registrovao dete preko ambasade u Kairu, na konzularnim danima u Dubaiju, zato sto tadasnji konzul nije hteo da mi primi vencani list jer sto sam zalepio providnu selotejp traku po sredini lista da se ne rascepi :D A sve sam imao dokumente.
Znaci poslao sam sve dokumente DHL-om u Srbiju i tamo su moji to odneli direktno kod maticara i tako. Sada ona ima nase drzavljanstvo ali jos uvek nema pasos :) A nemam ni ja pasos vise, tako reci. Jos uvek imam plavi. To vec valjda svi znaju ovde. Jel ima jos neko sa plavim pasosem u Emiratima? Daj da se skupimo da vidimo koliko nas je. Mozda odreaguju kad cuju da nas ima vise.
Ako koristis facebook, na ovoj stranici bude informacija u vezi konzularnih dana i sve ostalo https://www.facebook.com/groups/dubaiserbs/
I tamo sam drekao da mi daju novi pasos u Dubaiju :D Ali jos uvek nista.

Sta rece, dali joj drzavljanstvo???? Wow! Kako je islo to za drzavljanstvo, tvoji sve zavrsili? A kad ce da dobije pasos? Aj molim te kad budu objavili konzularne dane, obavezno mi posalji ovde jer ja nemam Facebook pa ne mogu da pratim. I ja sam se ovde vencala, tako da imam vencani list odavde.
 
Znaci sad kad mi je diploma zavrsena u Srbiji onda mogu direktno kod ministra inostranih poslova ovde u emiratima i cao, je li? Znaci dobro je sto sam cekao. Izgleda da sam preskocio jedan pecat u egipatskoj ambasadi :) Ako sam pravilno razumeo ovo sto pricas :))

Ma spominjali su neku drugu ambasadu, britansku cak umesto egipatske, ali stvarno ne znam sta se desilo. Evo samo sto mi sestra javila da joj izdaju diplomu na faksu danas, pa ce sutra da ide da overava, pa cu ti kazem sta su joj rekli.
 
Sta rece, dali joj drzavljanstvo???? Wow! Kako je islo to za drzavljanstvo, tvoji sve zavrsili? A kad ce da dobije pasos? Aj molim te kad budu objavili konzularne dane, obavezno mi posalji ovde jer ja nemam Facebook pa ne mogu da pratim. I ja sam se ovde vencala, tako da imam vencani list odavde.
Dali joj drzavljanstvo. Zasto ne bi?
Pasos ce da dobije jednog lepog dana a mozda i pre :D Salim se. Kad joj napravim vizu za Srbiju pa odemo. Ili mozda moze da ode u Kairo. Ali tamo ratuju jos uvek. Javicu ti kad dobije pasos :)
Evo ovo je bilo stavljeno na tu FB stranicu:
"U planu je održavanje konzularnih dana u Dubaiju (od mart o.g). Kada bude bio odredjen datum poslaćemo vam informaciju kako biste je, kako administrator grupe, postavili na facebook.


Srdačan pozdrav,


Marija Šošić,
Prvi sekretar za kulturu i štampu i konzularne poslove
Ambasada Republike Sbije - Kiaro"


Pise mart, znaci trebalo bi da bude uskoro. Kad dobijem neku informaciju drekacu.
 
Dali joj drzavljanstvo. Zasto ne bi?
Pasos ce da dobije jednog lepog dana a mozda i pre :D Salim se. Kad joj napravim vizu za Srbiju pa odemo. Ili mozda moze da ode u Kairo. Ali tamo ratuju jos uvek. Javicu ti kad dobije pasos :)
Evo ovo je bilo stavljeno na tu FB stranicu:
"U planu je održavanje konzularnih dana u Dubaiju (od mart o.g). Kada bude bio odredjen datum poslaćemo vam informaciju kako biste je, kako administrator grupe, postavili na facebook.


Srdačan pozdrav,


Marija Šošić,
Prvi sekretar za kulturu i štampu i konzularne poslove
Ambasada Republike Sbije - Kiaro"


Pise mart, znaci trebalo bi da bude uskoro. Kad dobijem neku informaciju drekacu.

Ej super javi mi obavezno! Inace, cula sam da ako ti zena boravi u Srbiji jedan mesec bez prekida, ima pravo da dobije permanent stay. Moracu jednom to da odradim sa muzem, kad dobije taj boravak, onda nam stvarno vise ne treba Srpska ambasada u Kairu, koja i dalje, iako su promenili konzula, sad je neka zena, ne odgovaraju na mejlove, jer ih bas briga!
 
Ej super javi mi obavezno! Inace, cula sam da ako ti zena boravi u Srbiji jedan mesec bez prekida, ima pravo da dobije permanent stay. Moracu jednom to da odradim sa muzem, kad dobije taj boravak, onda nam stvarno vise ne treba Srpska ambasada u Kairu, koja i dalje, iako su promenili konzula, sad je neka zena, ne odgovaraju na mejlove, jer ih bas briga!

Pa to u vezi zene i permanent stay opet ista prica kao i u vezi residence vize ovde sto sam pominjao gore: valjda nikome nije u interesu da razdvaja porodicu. Tako da je to na neki nacin normalno. Hvala Bogu.
Ambasada treba nama zbog pasosa. Ako bi mogli u Dubaiju da radimo pasose to bi bilo fanatzija. Ali ko zna hoce li to ikad biti.
Meni su odgovorili na sve emailove pre par sedmica. Gnjavio sam ih pitanjima. Do duse odgovori nisu nikad bili konkretni ali bar su odgovorili. Ja sam pisao na konzul @ serbiaeg.com

Jel zna neko da li bi me pustili sa plavim pasosem da udjem u Crnu Goru? :)
 
E ovako, sto se tice overa bilo kakvih papira za UAE:

- sve papire prevesti kod sudskog tumaca (voditi racuna da pecat sudskog tumaca nije "mali", mojoj sestri su juce vratili papire u sudu, prevodilac je morala da stavi "veci" pecat po novim pravilima koja od skoro vaze :)
- Prvi opstinski sud u Ustanickoj - (2500 din po pecatu) - gotovo isti dan
- Ministrastvo pravde (560 din po pecatu) - ceka se 2 dana
- Ministrastvo inostranih poslova - (560 po pecatu) - isti dan
- Egipatska ambasada - (pecat na originalu 25 dolara, pecat na prevodu 26 dolara, moze da se bira jedan ili oba) - papiri se podnose od 9 do 11, gotovo sledeci dan
- Egipatska ambasada u UAE - (oko 120 AED po pecatu) - do 1 se podnose papiri, gotovo sutra
- Ministrastvo inostranih poslova u UAE - (oko 120 AED po pecatu) - gotovo sutradan, ali mislim da ima Express Office u Marina Mall-u u Abu Dabiju, gotovo odmah, skuplje za 10-20 dirhama
- GOTOVO
 
Ljudi ako ima neko sa starim, plavim pasosem u Emiratima nek se javi. Konzul iz Egipta pita zbog donosenja opreme za uzimanje biometrijskih podataka i izdavanje novih pasosa na taj nacin. Da ne moramo ici nigde nego da ovde to odradimo.
Hvala.
 
Postovani sugradjani,
Obavestavamo vas da ce se u Dubaiju odrzati konzularni dani od 20. do 21. aprila 2012. i to:
20. aprila od 11:00h do 18:00h
21. aprila od 11:00 do 18:00.
Mesto odrzavanja: “Al Deyafa 3”, Dubai, UAE

Tel.+971 4 2955855

Fax No. +971 4 2953131

E-mail: aldeyafa3@aldeyafa.com


Molimo da pripremite dokumentaciju (originale i kopije dokumenata sa popunjenim formularima koje vam dostavljamo u prilogu), kako bismo ubrzali postupak rada. Cenovnik konzularnih uslaga je istaknut na sajtu Ambasade.

Bilo bi veoma korisno da ovu informaciju, koja cemo takodje postaviti na sajtu Ambasade, prosledite svojim prijateljima i poznanicima u UAE.

Srdacan pozdrav i do skorog vidjenja!

Marija Sosic i Milenko Aleksic
Ambasada Republike Srbije – Kairo
Telefoni: +202 / 2735-40-61,
2736-54-94
2736-70-94
Fax: 2735-39-13
E-mail: konzulrskairo@gmail.com
konzul@serbiaeg.com
serbia@serbiaeg.com

Web-site: www.serbiaeg.com
 
Ja sam neko vreme živela u UAE i radila kao stjuardesa. Vratila sam se pre 3 godine i u međuvremenu napisala zbirku priča "Let-opisi (iliti zašto je zgodno biti stjuardesa pre nego što postaneš velika)" , koja uskoro treba da se izmigolji iz štamparije:-)
Ne, ne brinite, nije u pitanju domaće izdanje Šopoholičarke odevene u uniformu stjuardese, ali može biti vrlo zanimljivo štivo onome ko želi da se bavi tim poslom. Poslom stjuaredse, ne kupoholičarke:-) Takođe, po mom mišljenju interesantno je i onom ko želi da živi (ili već živi) na prostoru Bliskog istoka.

Ako želite da saznate nešto više o ovome možete pogledati na stranici:
https://www.facebook.com/​notes/let...C5%A1to-postane%C5​%A1-velika/322077834512243
 
Jozef, kliknula sam na link za peticiju i kaze mi ovo:


You have tried to access a non-existent petition. Please check the petition address and try again or create your own petition

Bila sam juce na konzularnim danima i nista nisam zavrsila, ko sto sam i ocekivala.....ono je strava i uzas......ali uzdrzacu se od komentara.....ne mogu vise da opisujem svoju frustraciju u odnosu na zaposlone u ambasadi i njihovu ignorantnost i nekompetentnost.....dosta mi je vise! Kakva drzava, takvi i zaposleni u nadleznim institucijama...................................................
 
Jozef, kliknula sam na link za peticiju i kaze mi ovo:




Bila sam juce na konzularnim danima i nista nisam zavrsila, ko sto sam i ocekivala.....ono je strava i uzas......ali uzdrzacu se od komentara.....ne mogu vise da opisujem svoju frustraciju u odnosu na zaposlone u ambasadi i njihovu ignorantnost i nekompetentnost.....dosta mi je vise! Kakva drzava, takvi i zaposleni u nadleznim institucijama...................................................

I meni sad tako kaze. Mozda peticije isticu posle nekog vremena ne znam. Ako se pojavi neki novi link ja cu ostaviti.
A za ambasadu pa eto, shvatila si i sama. Ja nisam ni isao. Sta cu? Nove pasose ne mozemo raditi, kakva je onda funkcija? Sta? Decu da prijavljujemo ili sta da radimo? Ni to nisam mogao odraditi prosli put kad su bili. Sve mi je jasno, isto kao i tebi :)
 
Da li neko moze da mi kaze koji je uobicajeni Home allowance za Dubai.

Posao bi bio u Al Safa delu grada, blizu Al Safa parka.
Koliko kosta mesecna renta u tom delu grada. 30-40 m2 stan, ne veci.

MOLIM HITAN ODGOVOR
 
Da li neko moze da mi kaze koji je uobicajeni Home allowance za Dubai.

Posao bi bio u Al Safa delu grada, blizu Al Safa parka.
Koliko kosta mesecna renta u tom delu grada. 30-40 m2 stan, ne veci.

MOLIM HITAN ODGOVOR
30-40m2 meni nista ne znaci. reci koliko soba? studio, jednosoban, dvosoban, trosoban?
Kod Safa parka su u glavnom kuce okolo. Nema tamo zgrada. I renta nije mala u tom delu grada. Znaci racunaj oko AED4000 (800 evra od prilike).
 
hvala jozefk u svakom slucaju

Bila je brzina pisanja pa nisam precizirala.
Ovako studio, ili jednosoban. Za 2 osobe da mogu da stanuju, skromnije 2 osobe (ne naviknute na luksuz).

Da li je Internacional city daleko od Safa parka ?
Tamo sam gledala neke stanove, koliko vidim renta je oko 3800 AED mesecno.
 
hvala jozefk u svakom slucaju

Bila je brzina pisanja pa nisam precizirala.
Ovako studio, ili jednosoban. Za 2 osobe da mogu da stanuju, skromnije 2 osobe (ne naviknute na luksuz).

Da li je Internacional city daleko od Safa parka ?
Tamo sam gledala neke stanove, koliko vidim renta je oko 3800 AED mesecno.
Studio je oko AED2000 mesecno sada. Ali u Discovery Gardens i to sa ugovorom na godinu dana. Posto je cena pala u tom delu grada, cena za rentu mislim, onda je krsa ljudi sada nagrnulo tamo da zivi. Ne znam da li iz Dubaija, Abu Dhabija ili su ljudi jednostavno poceli da se opet vracaju u Emirate. Ovi sto su otisli u vreme krize.

International City je daleko od svega :) On je odvojen od Dubaija i bez auta nije bas veselo tamo ziveti :) U international city za studio bi trebalo da je isto kao i u D. Gardens ako ne i jeftinije.
 

Back
Top