Abu Dhabi... Dubai

Mene interesuje ako bih eventualno, odlucio da odem u UAE, kakve su sanse-mogucnosti za studije, uz posao! Neko probao mozda? Ima li to perspektive. I to bi bila po nekoj mojoj ideju varijanta, nakon evenntualnih godinu dana (manje-vise) boravka poceti studije od nule, da li je to uopste moguce?!
 
Da li neko moze da mi odgovori kako se atestira diploma iz Srbije za Dubaji ? da li se prevodi na engleski ili na arapski ?
Da li posle naseg Ministarsta Spoljnih Poslova moze da se posalje u nasu ambasadu u Kuvajt na atest ili mora u Kairo. Vencani list smo pre nekog vremena slali u Kuvajt i proslo je.
Unapred hvala.
 
Da li neko moze da mi odgovori kako se atestira diploma iz Srbije za Dubaji ? da li se prevodi na engleski ili na arapski ?
Da li posle naseg Ministarsta Spoljnih Poslova moze da se posalje u nasu ambasadu u Kuvajt na atest ili mora u Kairo. Vencani list smo pre nekog vremena slali u Kuvajt i proslo je.
Unapred hvala.

Prevodi se na engleski. Posle overe u MSP-a, dokumenta mozes poslati na overu u UAE ambasadu u Rimu. Ona pokriva i nasu zemlju. Overa kosta 40€ po dokumentu, plus poštarina (2x2500 din. preko TNT-a je nabolje, ostali su najmanje duplo skuplji). Ali prvo nazovi ambasadu da najaviš slanje dokumenata, sigurnije je. Njihov telefon i adresu ćeš naći pretragom na internetu.
 
Pozdrav svima na forumu! Uskoro dolazim sa decom u Dubai pa bi trebalo da iznajmimo stan na duzi period. Moze li neko da mi preporuci oblast gde su lepi i povoljni stanovi? Posto su mi deca mala vazno mi je i da u blizini ima neko igraliste, supermarket, ali i da nije suvise daleko od World Trade Centre-a.
 
Pozdrav svima na forumu! Uskoro dolazim sa decom u Dubai pa bi trebalo da iznajmimo stan na duzi period. Moze li neko da mi preporuci oblast gde su lepi i povoljni stanovi? Posto su mi deca mala vazno mi je i da u blizini ima neko igraliste, supermarket, ali i da nije suvise daleko od World Trade Centre-a.

To sve ces malo teze uklopiti. Blizu World Trade Centre-a lepi i povoljni stanovi bas i nisu. Mozda ima lepih ali mislim da nisu povoljni. A igraliste za decu blizu WTC-a jedino Zabeel Park. Ima i jedan mali, otvoreni park blizu Satwa round about. Kod Rydges Plaza hotela. Ali tu su okolo oglavnom kuce a ne zgrade. Mada ima zgrada u toj ulici (Al Diyafah road, ako nije promenjen naziv ulice, jer sam cuo da ce da menjaju naziv te ulice). Bez obzira, nije jeftino.
 
Da iznesem iskustvo u vezi nove vize koju sam dobio ovih dana.
Znaci u prethodnoj firmi (LLC) nisam radio punih 2 godine, nego godinu i po od prilike. Ponistili su mi residence vizu. Napravio sam novu preko zene. Nasao posao u Jebel Ali Free Zone. Ponisio vizu koju sam napravio preko zene. I firma iz JAFZA-e mi napravila novu residence vizu. Niko me nije pitao nista niti mi trazio bilo kakav dokument ili papir ili bilo sta drugo. Ni diplomu ni nista. A u novoj vizi mi pise da sam Marketing Manager.
Znaci, ako je moguce, nadjite posao u Free Zone :)
:konfete:
 
Da iznesem iskustvo u vezi nove vize koju sam dobio ovih dana.
Znaci u prethodnoj firmi (LLC) nisam radio punih 2 godine, nego godinu i po od prilike. Ponistili su mi residence vizu. Napravio sam novu preko zene. Nasao posao u Jebel Ali Free Zone. Ponisio vizu koju sam napravio preko zene. I firma iz JAFZA-e mi napravila novu residence vizu. Niko me nije pitao nista niti mi trazio bilo kakav dokument ili papir ili bilo sta drugo. Ni diplomu ni nista. A u novoj vizi mi pise da sam Marketing Manager.
Znaci, ako je moguce, nadjite posao u Free Zone :)
:konfete:

Cestitamo na novom poslu i hvala na informaciji, korisna je!
 
Pozdravljam sve forumase.
Potrebna mi je pomoc,
treba da overim vencani list,kako bi bio priznat u Omanu. Znam da treba da:
-izvadim internacionalni list (iz opstine grada)
-overa u sudu (u svom gradu)
-overa u ministarstvu pravde(Beograd)
-overa u ministarstvu spoljnih poslova (Beograd)
da li treba overa egipatske ambasade? Ako treba da li se zakazuje i koliko se ceka?
Sta mi je sve potrebno (od dokumenata) za sve ove overe,naravno pored vencanog lista i naravno para? Da li su potrebni isvodi iz maticne knjige rodjenih(moj i zenin) i slicno?
Hvala unapred!
 
Jedno pitanje: sta ti je zena po zanimanju? da li mora da bude inzenjer, arhitekta ili nastavnica da bi sponzorisala muza ili je bitno kolika joj je plata? Pronasala sam da ima ogranicenja, samo za spomenuta zanimanja. Hvala!
 
Ne znam. Nismo nikad pitali za struku jer je ona oduvek med. sestra :)
Verovatno je i nasa cerka bio jedan od razloga da dozvole. Ko zna. Kome je u interesu da razdvaja porodicu? Valjda nikome.
Iako su joj rekli da je sada uslov AED10K plata, zena bi sigurno opet pokusala da mi uradi vizu ako treba.
 
Pa to i ja kazem, nisam nikada do sada cula da je neko na taj nacin razdvojio porodicu. Nego oni u immigrationu ili bilo gde u drzavnim institucijama, mislim na lokalce, kod njih radi klasicna odokativna metoda, ako im se svidis, sve moze, ako im se ne svidis, nista ne moze. A kad kazem svideti, mislim na veru, zemlju i ostale predrasude na kojima temelje svoje zakljucke...a opste znanje im je 0, tako da...hehehe....

Elem, koga interesije, FLYDUBAI radi VIZE na mesec dana i tri meseca, juce mi je stigla viza za sestru, platila sam 1300 dirhama sto je 260 eur, vazi 3 meseca, a viza za mesec dana je 350 dirhama, 70 eur. Ova na mesec se moze dobiti i iz njihovog offica u Beogradu, koji je u Knezu. Uslov da dobijes ovu vizu je da putujes Flydubai-jem sto je trenutno najbrza i najjeftinija opcija - direktan let Beograd - Dubai. Na vizit vizu od 3 meseca (a i na mesec dana) mogu da se dovedu roditelji, brace, sestre, rodjaci, ali i prijatelji, sto znaci SVI. :) Sa ovom vizom koja je izadata iz Dubaija, moze se boraviti u bilo kom drugom Emiratu bez problema. Viza od mesec dana moze se produziti uz doplatu na jos 2 meseca.

Jako sam srecna sto bar neka normalna veza sa nasom Srbijom odavde konacno postoji...
 
Ja sam svoje papire nosila u egipatsku na overu, pa kad sam stigla ovde onda opet u egipatsku u UAE i na kraju ministarstvo inostranih UAE. Ali to je bilo 2009. U medjuvremenu sam cula da se ne nosi vise u egipatsku, tako da nemam pojma...Znacu za par dana kada moja sestra ode da overi njene papire za dolazak ovde, pa cu ti reci. Pozzz
 
Pozdravljam sve forumase.
Potrebna mi je pomoc,
treba da overim vencani list,kako bi bio priznat u Omanu. Znam da treba da:
-izvadim internacionalni list (iz opstine grada)
-overa u sudu (u svom gradu)
-overa u ministarstvu pravde(Beograd)
-overa u ministarstvu spoljnih poslova (Beograd)
da li treba overa egipatske ambasade? Ako treba da li se zakazuje i koliko se ceka?
Sta mi je sve potrebno (od dokumenata) za sve ove overe,naravno pored vencanog lista i naravno para? Da li su potrebni isvodi iz maticne knjige rodjenih(moj i zenin) i slicno?
Hvala unapred!

Ja sam svoje papire nosila u egipatsku na overu, pa kad sam stigla ovde onda opet u egipatsku u UAE i na kraju ministarstvo inostranih UAE. Ali to je bilo 2009. U medjuvremenu sam cula da se ne nosi vise u egipatsku, tako da nemam pojma...Znacu za par dana kada moja sestra ode da overi njene papire za dolazak ovde, pa cu ti reci. Pozzz
 
Jozef, jesi li ti registrovao dete na kraju u Srbiji?
Mene zanima kako da registrujem brak u nasoj ambasadi u Kairu? Sta treba da im posaljem?
Pa evo sad ce konzul da dodje uskoro u Dubai pa mozes odraditi to na konzularnim danima. Sve sto treba za to verovatno imas. U stvari ja sam se ovde vencao u Dubaiju tako da sam imao sve sto mi je trebalo.
Ali na kraju nisam registrovao dete preko ambasade u Kairu, na konzularnim danima u Dubaiju, zato sto tadasnji konzul nije hteo da mi primi vencani list jer sto sam zalepio providnu selotejp traku po sredini lista da se ne rascepi :D A sve sam imao dokumente.
Znaci poslao sam sve dokumente DHL-om u Srbiju i tamo su moji to odneli direktno kod maticara i tako. Sada ona ima nase drzavljanstvo ali jos uvek nema pasos :) A nemam ni ja pasos vise, tako reci. Jos uvek imam plavi. To vec valjda svi znaju ovde. Jel ima jos neko sa plavim pasosem u Emiratima? Daj da se skupimo da vidimo koliko nas je. Mozda odreaguju kad cuju da nas ima vise.
Ako koristis facebook, na ovoj stranici bude informacija u vezi konzularnih dana i sve ostalo https://www.facebook.com/groups/dubaiserbs/
I tamo sam drekao da mi daju novi pasos u Dubaiju :D Ali jos uvek nista.
 

Back
Top