Abu Dhabi... Dubai

Pomoc!

Posle sati i sati provedenih na netu i dalje mi nije jasna procedura overe domacih dokumenata,konkretno izvoda iz maticne knjige vencanih.......Naime, moj muz (da stvar jos bude komplikovanija, Francuz) se prosle nedelje preselio u Dubai zbog posla i iako imamo veliku pomoc HRa njegove nove firme oko regulisanja mog dolaska i boravka,postoji taj problem overe....Jasna mi je domaca puna legalizacija dokumenata (ono-sud,ministarstvo pravde,ministarstvo inostranih poslova),ali sta onda? Na koji jezik usput prevesti? Kojoj se ambasadi dalje obratiti?Gde?Nista vam ja to ne razumem.....I da nema slucajno nekoga na forumu ko se/ili ko poznaje nekoga ko se/cija zena se porodila u Dubaiju....Kakva li je tek onda procedura oko prijave deteta?.......Ili je jednostavnije da se razvedem i ostanem ovde :D
 
Pomoc!

Posle sati i sati provedenih na netu i dalje mi nije jasna procedura overe domacih dokumenata,konkretno izvoda iz maticne knjige vencanih.......Naime, moj muz (da stvar jos bude komplikovanija, Francuz) se prosle nedelje preselio u Dubai zbog posla i iako imamo veliku pomoc HRa njegove nove firme oko regulisanja mog dolaska i boravka,postoji taj problem overe....Jasna mi je domaca puna legalizacija dokumenata (ono-sud,ministarstvo pravde,ministarstvo inostranih poslova),ali sta onda? Na koji jezik usput prevesti? Kojoj se ambasadi dalje obratiti?Gde?Nista vam ja to ne razumem.....I da nema slucajno nekoga na forumu ko se/ili ko poznaje nekoga ko se/cija zena se porodila u Dubaiju....Kakva li je tek onda procedura oko prijave deteta?.......Ili je jednostavnije da se razvedem i ostanem ovde :D

Slusaj ovako: najbolje je da sva dokumenta prevodis odmah na arapski, jer se ovde nikad ne zna da li ce prihvatiti engleski prevod ili im se mozda cefne da ne prihvate.Naravno, uvek mozes da doneses engleski prevod, pa ovde da prevedes na arapski, s obzirom da ima mnogo prevodilackih centara. Prevod mora biti od sudskog tumaca sa njegovim pecatom. Ako ti treba strucni prevodilac za arapski u Beogradu, javi mi se na private, dacu ti broj.

S obzirom da nase ambasade ovde nema, poslednji korak u Beogradu, posle Ministarstva Inostranih, treba da ti bude Egipatska ambasada, gde ti lupaju pecat. Evo ti broj, pa zovi i proveri da li je jos uvek tako: 0112650585 (pre godinu dana bilo tako). S obzirom da je nasa ambasada u Kairu kao "nadlezna" za nas u Emiratima, tako je egipatska u Bgu zaduzena za Emirate.

Kad dodjes ovde, prvo ides u egipatsku ambasadu u Abu Dabiju gde ti lupaju jos jedan pecat (kao potvrda onog u Beogradu - mislim idiotizam), pecat kosta oko 25 eur. Posle toga ides u Ministarstvo Inostranih isto u Abu Dabiju po jos jedan pecat (slicna cena) i overa je gotova! Sve to najbolje je zavrsavati rano ujutru, jer ministrarstva rade maksimum do 1. Za ovo ce ti trebati minimum 3 dana.

A za dete....najbolje kontaktiraj nasu ambasadu u Kairu ili Kuvajtu (skoro pa nemoguca misija dobiti odgovor od njih), jedino se preko njih to moze uraditi, ili se cekaju konzularni danu u Dubaiju koji se organizuju 2 puta godisnje u trajanju od po 3 dana ( poslednji put odrzani u maju-junu), kada se takve stvari zavrsavaju. Evo ti broj ambasade u Kairu, najbolje je da zoves i trazi da pricas sa Ms. Terezom, ona je bila fina, mozda ti i da neku informaciju : 0020227354061

Srecno!!!!
 
Poslednja izmena:
Pomoc!

Posle sati i sati provedenih na netu i dalje mi nije jasna procedura overe domacih dokumenata,konkretno izvoda iz maticne knjige vencanih.......Naime, moj muz (da stvar jos bude komplikovanija, Francuz) se prosle nedelje preselio u Dubai zbog posla i iako imamo veliku pomoc HRa njegove nove firme oko regulisanja mog dolaska i boravka,postoji taj problem overe....Jasna mi je domaca puna legalizacija dokumenata (ono-sud,ministarstvo pravde,ministarstvo inostranih poslova),ali sta onda? Na koji jezik usput prevesti? Kojoj se ambasadi dalje obratiti?Gde?Nista vam ja to ne razumem.....I da nema slucajno nekoga na forumu ko se/ili ko poznaje nekoga ko se/cija zena se porodila u Dubaiju....Kakva li je tek onda procedura oko prijave deteta?.......Ili je jednostavnije da se razvedem i ostanem ovde :D

Ja sam izvod iz maticne knjige vencanih prevela na engleski, i sve overila. Poslednje je u Egipatskoj ambasadi, to je bilo pre 2 godine ali verujem da je i dalje tako. Te papire sam poslala muzu i on je to dalje ovde zavrsavao, mislim da cak nije on nego neko iz njegove firme ko se tim stvarima bavi, to ti neces raditi jer njima ti papiri trebaju da bi ti izdali vizu, a vizu ti izdaju pre nego sto dodjes. Kad dodjes, posle lekarskog ides da ti zalepe vizu u pasos.
Za ovo drugo, ja poznajem jednu zenu koja se ovde porodila i papire za bebu zavrsila preko ambasade u Kairu. Ja cu se uskoro poroditi pa ti mogu napisati svoje iskustvo. Inace sam ambasade vec kontaktirala, oni u Kuvajtu kazu da nisu nadlezni za nas, a ovi iz Kaira su mi na svaki mail odgovarali u roku od 2h i poslali mi sta treba da skupim od papira, vrlo sam se iznenadila. Sad se nadam da ce biti tako azurni i kad stvarno budu trebali da mi daju pasos. A ti mozda mozes da trazis Francuski pasos za dete, obzirom da ti je muz Francuz, sigurno je kod njih to sredjenije i lakse, bar imaju ovde ambasadu. Srecno
 
ARIBI,FAR

Hvala puno na iscrpnim odgovorima....Najvaznije je videti da postoje i dalje fini,nepoznati ljudi koji su spremni da pomognu.....

Moja ideja i jeste da prvo pokusamo preko Francuske ambasade, medjutim i oni su kao i sve ostale administracije poprilicno neazurni i nikako da nam stigne taj njihov "livret de famille" kao dokaz o bracnom statusu,pa moram imati opciju B sa nasim papirima.....

Hvala jos jednom i bicu slobodna da se ponovo obratim za koju informaciju :)
 
ARIBI,FAR

Hvala puno na iscrpnim odgovorima....Najvaznije je videti da postoje i dalje fini,nepoznati ljudi koji su spremni da pomognu.....

Moja ideja i jeste da prvo pokusamo preko Francuske ambasade, medjutim i oni su kao i sve ostale administracije poprilicno neazurni i nikako da nam stigne taj njihov "livret de famille" kao dokaz o bracnom statusu,pa moram imati opciju B sa nasim papirima.....

Hvala jos jednom i bicu slobodna da se ponovo obratim za koju informaciju :)

Samo strpljivo i sve ce se resiti! Pozdrav!
 
Pozz svima,

Imam poslovnu ponudu za Dubai. Plata bi trebalo da bude od 2500 do 3000 US$ (+ Medical Card + Annual Ticket + 1 month Paid Vocation + Transportation Facility).

Da li neko zna da li je ova plata dovoljna za neki normalni zivot (za jedno i/ili dvoje)?

Recimo za jednosoban stan, hrana...
 
Cao svima...
Dobila sam ponudu za posao u SPA centru u Dubaiju...plata je 1000e fix plus 20% od svakog tretmana koji uradim. Da li je to dovoljno zivot,obzirom da sama placam stan,hranu....
Unapred hvala!

Moja drugarica placa sobu u Dubaiju, tacnije krevet (jos jedna devojka je sa njom) 1800 dirhama mesecno. Ja sama placam sobu u stanu u kojem zive jos 2 devojke u Abu Dabiju 3000 dirhama. Kupatilo delim sa njima. Master sobe su jos skuplje (sobe sa kupatilom). Garsonjera ili jednosobni si užasno skupi, a traze ti pare unapred za minimum 6 meseci, pa i godinu...traziti stan u emiratima je nocna mora i najskuplji izdatak ako ti isti ne obezbedi firma, cega je sve manje. Ako nemas dobru platu dolazis u situaciju da moras da zivis u stanu sa 10 devojaka ili cak i mesano, sa razlicitim nacijama, sto ne zelim nikome. Ti izracunaj, pa vidi da li ti se isplati... Plate u hotelima, hospitalitiju uopste, salonima, sportskim centrima su na vrlo niskom nivou nazalost, jer takve poslove obavljaju uglavnom filipinke i indijke, kazem opet nazalsot...osoblje i u vrlo luksuznim hotelima ima slabe plate, jedino su dobro placani naravno menadzeri, a medju njima najvise zapadni evropljani, australija, amerika, juzno africka republika (belci) i loklaci ispred svih. mi se kotiramo negde u sredini - ni tamo ni ovamo, kako se ko snadje.......
 
Moja drugarica placa sobu u Dubaiju, tacnije krevet (jos jedna devojka je sa njom) 1800 dirhama mesecno. Ja sama placam sobu u stanu u kojem zive jos 2 devojke u Abu Dabiju 3000 dirhama. Kupatilo delim sa njima. Master sobe su jos skuplje (sobe sa kupatilom). Garsonjera ili jednosobni si užasno skupi, a traze ti pare unapred za minimum 6 meseci, pa i godinu...traziti stan u emiratima je nocna mora i najskuplji izdatak ako ti isti ne obezbedi firma, cega je sve manje. Ako nemas dobru platu dolazis u situaciju da moras da zivis u stanu sa 10 devojaka ili cak i mesano, sa razlicitim nacijama, sto ne zelim nikome. Ti izracunaj, pa vidi da li ti se isplati... Plate u hotelima, hospitalitiju uopste, salonima, sportskim centrima su na vrlo niskom nivou nazalost, jer takve poslove obavljaju uglavnom filipinke i indijke, kazem opet nazalsot...osoblje i u vrlo luksuznim hotelima ima slabe plate, jedino su dobro placani naravno menadzeri, a medju njima najvise zapadni evropljani, australija, amerika, juzno africka republika (belci) i loklaci ispred svih. mi se kotiramo negde u sredini - ni tamo ni ovamo, kako se ko snadje.......

Stan mi nije problem,,obezbedice ga vlasnica.....mislim da je pronasla neki studio za 2000 dirhama...naravno ja placam :) Jedino ne znam..koliko mi mesecno treba za hranu...tj. da li su cene drasticno skuplje nego kod nas...ili ne....
 
Ja sam cuo da je moguce da se nadje stan za oko 800-1000US$ (mada tu informaciju sam dobio od potencijalnih poslodavaca :s )
Pored toga naisao sam na neki site sa ponudom stanova (nisam siguran da li ovaj forum dozvoljava linkove pa zamenite "_" sa ".") : www_emirates-ads_ae/detail.aspx?c=1&i=221175
Cena je 3000AED, sad to mi ne izgleda preterano puno...
 
Sto se tice stanova i soba najbolje da pogledate na ovom sajtu http://dubai.dubizzle.com/
Inace cene znatno variraju, zavisno od lokacije, sad su cene generalno ok. Stanovi uglavnom moraju da se plate unapred za godinu dana, najcesce prihvataju na 4 ceka, mada moze nekad da se nadje za 6, pa i za 12 ali retko. Za cekove vidite da li kompanija za koju radite moze da vam obezbedi. Agencije naplacuju uglavnom 5% od godisnje rente svoju uslugu, a jos 5% je depozit. Ne bi bilo lose da znate gde vam se nalazi posao pa da na osnovu toga trazite i stan, jer putovanje sa jednog kraja grada na drugi zna dugo da traje. Stanovi se izdaju svakakvi, posebno ti najjeftiniji, cesto su ili mnogo daleko od svega (International city) ili su naselja skroz nedovrsena, bukvalno gradiliste. Ti stanovi su uglavnom nenamesteni, ponekad imaju kuhinjske aparate, gledajte da bar to ne morate da kupujete odmah, pa na onom sajtu mozete da vidite i cene polovnog namestaja. Sobe koje se izdaju su uglavnom namestene i svi troskovi su uracunati u cenu, dok kod stanova imate racune za klimu, struju, vodu, tv i internet. Hrana meni ne deljuje mnogo skuplja nego u Srbiji, zavisi kako sta, voce zna da bude dosta skupo, povrce i svinjetina, a i alkohol, a ja nikad ne poredim cene. Nezgodno je reci koliko je dovoljno, jer svi smo razliciti i razlicito trosimo, ali 5000dhs plata nije dobra. Moze verovatno da se izgura mesec ali na natezanje. Sad zavisi koliko jos mozes da zaradis na tih 20% po tretmanu, to stvarno nemam predstavu. Tih 2500-3000 dolara je dosta bolje, ali ne znam koliko je lagodno da dvoje zivi od te plate a da pritom placate stan, mozda bolje za pocetak studio nego jednosoban, jer jednosoban tesko da cete naci za 1000dolara mesecno. Srecno u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
@ Aribi
Kad vec poninjes "dobra plata", sta bi po tebe bila dobra (ili bar "normalna") plata?

Ne bih prihvatila nista ispod 8500 dirhama (1700 eur) za pocetak, a i to je bas onako knap, znaci da se zivi u sharing accomodation ili eventualno naci studio negde malo dalje, ali da ti firma obezbedjuje prevoz, mada je sada u dubaiu mnogo lakse od kad su otvorili metro. taksi je uzas skup. ako krenes sa malom platom u startu tesko da ces napredovati do neke vece, a mi (ljudi naseg regiona) imamo sasvim puno pravo da imamo samopouzdanje i samim tim visu cenu, jer smo brate obrazovani, vredni i znamo sta radimo u odnosu na vecinu ovdu, bez preterivanja, ima raznih nepismenih, ali bezobraznih budala, koji nemaju pojma nista ili se prave (ko ce ga znati). kvalitet radne snage je ovde pod velikim znakom pitanja, tako da, samo samouvereno i vrata ce se otvarati. to je bar neki moj zakljucak iz onoga sto vidim ovde.

Hrana je kao u bgu manje vise, ali ima svega, izbor je internacionalan, najveci trosak je stan, ostalo se da podneti. U dubaiu su nize cene stanova i bolji kvalitet, abu dabi je katastrofa i sto se tice cena i kvaliteta stanova, masa ljudi zivi u dubaiu, a radi u abu dabiju, zato sto ima vise posla, a dubai je nocni zivot, lepsa plaza, hiper molovi i lepsi usovi za zivot.mada, kako stvari stoje i ovde mi je nesto sumnjivo poslednjih meseci.videcemo sta ce biti....
 
Poslednja izmena:
Stan mi nije problem,,obezbedice ga vlasnica.....mislim da je pronasla neki studio za 2000 dirhama...naravno ja placam :) Jedino ne znam..koliko mi mesecno treba za hranu...tj. da li su cene drasticno skuplje nego kod nas...ili ne....

ako je dubai u pitanju, moguce je da se moze naci studio za 2000 dirhama, ali ne u centru.

ima jos jedan sajt za stanove: http://www.gnads4u.com/properties, a za poslove takodje http://www.gnads4u.com/jobs, pa proverite kako se krecu cene i plate.

Hrana je poslupela u poslednjih par meseci, jer je poskupelo i gorivo, sve jedno drugo vuce.
 
Poslednja izmena:
Odlucila sam...idem..pa kako bude!! :)) Iznajmila sam sobu..sa kupatilom,TV,frizider,mikrotalasan,internet...za 2800dirhama na Jumeiri,tamo se nalazi i salon tako da mi prevoz ne treba! Mozda je malo veca cena ...ali za pocetak je super,dok se ne snadjem...nisam obavezna tamo da ostajem..pa ako nadjem nesto povoljnije,,mogu da otkazem :) Nadam se da nisam pogresila... POZZZ
 
Odlucila sam...idem..pa kako bude!! :)) Iznajmila sam sobu..sa kupatilom,TV,frizider,mikrotalasan,internet...za 2800dirhama na Jumeiri,tamo se nalazi i salon tako da mi prevoz ne treba! Mozda je malo veca cena ...ali za pocetak je super,dok se ne snadjem...nisam obavezna tamo da ostajem..pa ako nadjem nesto povoljnije,,mogu da otkazem :) Nadam se da nisam pogresila... POZZZ

Samo napred! Ma ovde ti je kriticno prvih par meseci dok ne vidis sta i kako, posle se snalazis i uzivas. Srecno i javi se ako ti nesto treba. Pozzzz
 
Ako nekoga zanima:

Srpski biznis klub u Emiratima
Blic - Pre 21 sat

U Ujedinjenim arapskim emiratima osniva se prvi Srpski biznis klub u ovoj zemlji sa sedištem u Abudabiju, saopštilo je Ministarstvo za dijasporu Srbije.

Srpski biznis klub omogućiće bolji plasman robe i usluga iz Srbije u arapski svet, a takođe poboljšaće saradnju i u drugim oblastima između Srbije i Arapskih Emirata.

Predsednik Srpskog biznis kluba je biznismen Ognjen Sudžuk, a potpredsednik arhitekta Saša Domazet, koji i delegat Skupštine dijaspore i Srba u regionu i koji je najavio i skoro osnivanje Srpskog sportskog društva u Ujedinjenim arapskim emiratima.

U Emiratima živi više od 5.000 građana Srbije.
 
Poslednja izmena:
Koji deo Dubaia je najblizi Sharji, a ok za iznamljivanje studia?
Do 36.000aed. (Ne bih da zivim u Sharji.)


Predlagali su mi Mirdif ali on je oko 4000aed...i nisam sigurna kako je tamo.
Ja bih neki sigurniji porodican kraj.
Ima li mozda neko tel:telefon:: neke agencije koja izdaje stanove do 36-40000
u Sheik Zayed-u a da je blize Sharji ili eventualno Jumeira-i?

Pozdrav svima:)
 
Sharjah, Mirdiff, Jumeirah, Sheikh Zayed... :)) To je sve totalno odvojeno jedno od drugog. Najblizi sa liste su Sheikh Zayed i Jumeirah. Tina*Tina ti si vec i zivela blizu Jumeirah pa znas. To u stvari i jeste bila jedna od Jemeirah-a :)
Hor Al Anz je blizu Sharjah-e. I tamo su inace jeftiniji stanovi nego blize centru Dubaija
Na Sheikh Zayed Road stanovi su dranje koze s ledja :D
Jumeirah takodje nije jeftina. Osim ako nadjes nesto, iskopas. Znaci nije nemoguce.
Mirdiff ranije nikad nije bio jeftin a sad trenutno ne znam koliko kosta. Moguce da je sada jeftinije nego pre. To je miran kraj i dalje je od centra.

Te agnecije verovatno mozes naci na gulfnews website gde su oglasi. Ja se time ne bavim pa ne znam licno te stvari. Ili mozda na Dubizzle.

Tina*Tina kad se vidimo? :) Sredina Novembra je u Dubaiju idealna za dolazak :) Vreme je sada milina. Trenutno 29 stepeni napolju, 6 sati je uvece. Cool.
 
Ako nekog zanima:

Srbija otvara ambasadu u Kataru

Vlada Srbije odlučila je da otvori Ambasadu Srbije u emiratu Katar, sa sedištem u Dohi, objavljeno je u najnovijem Službenom glasniku.
Vlada je odluku o otvaranju ambasade donela 11. novembra.
U toj zemlji na Arabijskom poluostrvu Srbija je do sada bila zastupljena na nerezidencijalnoj osnovi, preko svoje ambasade u Kuvajtu.

Da li to znaci da nece otvoriti ambasadu u Emiratima?:think:
 
A i ovo ako nekog interesuje:

Otvorena Ambasada Emirata

Otvaranje Ambasade Ujedinjenih Arapskih Emirata u Podgorici predstavlja potvrdu odličnih odnosa dvije zemlje, ocijenio je crnogorski ministar spoljnih poslova Milan Roćen. On je, tokom sastanka sa amsadorkom UAE Hafsu Abdula Al Ulama, ocijenio da će Ambasada UAE, kao i crnogorska u Abu Dabiju, značajno doprinijeti daljem jačanju bilateralne saradnje.

„Roćen je čestitao ambasadorki Al Ulama stupanje na dužnost i poželio uspjeh u radu", saopšteno je iz Ministarstva.

On je, kako se dodaje, zadovoljan aktivnostima i pregovorima koji se vode u pravcu konsolidacije normativne osnove.

UAE su, kako je kazala Al Ulama, spremni da dalje razvijaju odnose sa Crnom Gorom. „Malom, ali istorijom i nasljeđem bogatom zemljom. Ona je obavijestila da će Ambasada UAE u najskorije vrijeme biti osposobljena za izdavanje viza crnogorskim državljanima, što će, kako je istakla, doprinijeti boljem međusobnom upoznavanju i intenziviranju kontakata između dvije zemlje i dva naroda", kaže se u saopštenju.
 

Back
Top