Abu Dhabi... Dubai

Moze da radi lekar iz bilo koje drzave. Sto ne bi mogao. Ali kao i medicinske sestre, treba da polaze neki ispit prvo.
Mislim da smo to pominjali ranije. Probaj pretraziti temu. Imas opciju za pretrazivanje samo ove teme, gore desno. "Pretražite ovu temu" i obrnuti trougao :) Tu bi trebao da nadjes.
 
To znam i ja :)
Ako nisi regularno napustio i viza nije bila cancelovana i nije udaren pecat u pasos?


Sad sam pitala u HR-u, zanimalo i mene, kazu ako odes iz zemlje, a nisi otkazao vizu, ona ce biti automatski kanselovana posle 6 meseci. Nakon toga mozes da dodjes kad hoces, na bilo koju vizu. Ne znam kakva je situacija ako si imao neki neotplaceni kredit, ne verujem da je u tom slucaju izvodljivo, mislim, logicno je....
 
Sad sam pitala u HR-u, zanimalo i mene, kazu ako odes iz zemlje, a nisi otkazao vizu, ona ce biti automatski kanselovana posle 6 meseci. Nakon toga mozes da dodjes kad hoces, na bilo koju vizu. Ne znam kakva je situacija ako si imao neki neotplaceni kredit, ne verujem da je u tom slucaju izvodljivo, mislim, logicno je....

U HR-u? Jel to znaci u Hrvatskoj? [ Ispravka: HR na engleskom znaci Human Resources; hvala blue flower :) ]
Hvala ti svejedno za informaciju. Zvuci dobro :) Da, za neotplacene kredite znam. To je jasno. Ali to mi nije pitanje. Samo sam razmisljao o slucaju da neko recimo ode na godisnji i vise se nikad ne vrati. Tj. bar godinu dana. :)

Jel zna neko da li postoji Ustav Emirata na engleskom da se negde procita, pregleda, skine? Tamo bi trebalo da pominju i situacije sa neotplacenim kreditima. Znam da su neki ljudi zbrisali i nista. Pa razmisljam da li to zavisi od sume ili od drzave gde su otisli. Mozda i jedno i drugo. Ali sigurno ima nesto o tome u Ustavu. Bar bi trebalo da ima. Ako ovi uopste i imaju ustav :D
 
Poslednja izmena:
e jos jedna dopuna, ako si otisao za vreme odmora i neces vise da se vratis, nakon sto ti viza biva automatski otkazana posle 6 meseci, jos uvek ostaje trag u imigracionom od koga onda imas zabranu da radis jos 6 meseci. znaci posle godinu dana bi trebalo da bude ok da se vratis. Tako nesto, ali nisam bas sigurna ni da ovi ovde znaju bas 100%...
 
Znaci cool :) Ma i ako ne znaju 100% ali vazno je da nije neki problem veliki. Jer sam cuo neki kazu ako odes i ne vratis se da ti lupe pecat u pasos i poniste vizu, dobijes dozivotnu zabranu da udjes u drzavu :DDD Mislim zvuci smesno ali ajde reko da pitam. Dozivotna zabrana se dobija ako ubijes nekog ili ne znam ni ja sta brate :)
 
ja koliko znam treba da bude sve kancelovano kako treba. jedan tip je dosao da radi tako ponovo, pa je imao gomilu problema da dobije novu radnu dozvolu, nisam cak sigurna da li je uspio i da je dobije na kraju.
za kredit, koliko ja znam, zavisi od velicine para.
 
imam ja primjer i za turisticku vizu. isto znam lika. otiso je odavde, nije mu kancelovana residence viza. poslje godinu i po aplicira za turisticku vizu i bude odbijen. tako da smo morali ganjat njegovog sponzora da mu kanceluje predhodnu vizu, iako je istekla automatski. tako da, ja na tvom mjestu ne bih odlazila nerasciscenih stvari, osim ako si siguran da vise nikad neces ovdje da se vratis.
 
Poslednja izmena:
Ja nesto pokusavao ali nisam uspeo. U sustini znam da moze ali nikako da krenem od neceg konkretnog u realizaciju cele price. Je l znas ti mozda nekog ko je iz te sfere? I da li bi mogao da dodjes do nekih konkretnih informacija? Bio bih ti vrlo zahvalan.
 
pozzzzzzzzz zna li neko jel se jos uvijek diplome mogu ovjeriti u egipatskoj ambasadi?Imam bosanski pasos,u BIH nema njihove ambasade ali u emiratima ima ambasada BiH.Hoce li to sta olaksati proceduru.Ovih dana treba da se raspitam ima li iz Sarajeva neki let ili cu prvo morati do Zagreba,ili mozda Beograda,i koliko kosta karta.Ako ima neko ko je skoro isao molim za informacije.Hvala unaprijed.
 
Pre godinu dana sam diplomu overavala u egipastkoj ambasadi u Abu Dabiju. Imala sam sve pecate iz BGa, ministarstva plus egipatska u Beogradu, ovde sam nosila u egipatsku i na kraju u Ministarstvo inostranih i to je bilo to.Naravno, moras da imas prevod na arapski ili engleski od sudskog tumaca takodje overen.
 
@cherahmo
mislim da ti trebas uraditi sve ovjere zavrsno sa pecaton ministarstva spoljnih poslova BiH i onda dolazis u BiH ambasadu u Abu Dhabi. Oni ti lupe svoj pecat i onda jos odes u ministarstvo spoljnih poslova UAE i to je to.
sto se letova tice pogledaj JAT: Sarajevo-Beograd-Dubai i Turkish airlines: Sarajevo-Istanbul-Abu Dhabi.
 
Blue flower,Aribi hvala vam:hvala:Procitao sam nesto da vise ne moze u egipatskoj ambasadi ta ovjera i da se mora u Bec jer je tamo najbliza ambasada uae.U svakom slucaju ministarstvo vanjskih poslova BiH bi mi trebalo dati detaljne informacije.
Ako ce to nekome pomoci u BiH je nedavno otvorena kuvajtska ambasada.
pozzzz
 
Kakve su mogucnosti za majstore borilackih vjestina.U pitanju je mladi bracni par,oboje majstori svog zanata.Koliko je to uopste popularno u emiratima.
Gregorijan ako te zanima ova procedura oko papira,ja u poned. idem u ministarstvo jer i meni trebaju detaljne informacije,ali ja sam iz Bosne pa ne znam koliko ce ti biti od koristi.U svakom slucaju podjelit cu sve sto mislim da bi ti koristilo.
pozzzzzzz
 
Cherahmo,ja bih te molio ako ti nije problem da mi se raspitas u ambasadi kakva je procedura za lekare koji bi isli u emirate. Sta je konkretno potrebno i odakle da se krene u realizaciju cele te price. Ja sam diplomirao pre vise od godinu dana i od tad volontiram u hitnoj. Svaka informacija bi mi dobro dosla. Hvala ti puno unapred. Svuda vidim da moze da se ode ali ne znam odakle konkretno da krenem. U Srbiji nema njihova ambasada inace bih ja otisao. Gde ti ides?
 
Ako nekog zanima:

Our dear customer

Happily we would like to inform you that we open our new branch in Belgrade .

The address of it is ;

ALRAFID - BEOGRAD OFFICE

BEOGRAD

MILESEVSKA BR 61

tell: ++381 11 383 0129

mob: ++ 381 64 895 8060


and we have ticketing all around the world .
Also we can provide ticket from our office in Dubai .

wish for you all the best

for any request please contact us on :

George Francis ( Operation Manager)
AL RAFID TOURISM LLC
United Arab Emirates
Dubai
P.O.BOX 98903
george_afrancis@yahoo.com
Tel : +971 4 2828859
Fax: +971 4 2828490
Mob:+971 50 9191152
working hours: from 9 to 6 pm
Office location : al Garhoud
 

Back
Top