Abu Dhabi... Dubai

Hvala vl4danr na informacijama

Imam jos jedno pitanje. S obzirom da cu fax zavrsiti boze zdravlja za nekih mesec dana, kakve su sanse da nadjem posao kao Inzenjer poslovne informatike. tacnije koliko je trazeno moje zanimanje dole.

A da nisam sluzio vojsku jos uvek pa je iskreno jedan od razloga mog dolaska dole i to(citaj izbegavanje vojne obaveze) ili je pak bolja varijanta da se ja ipak prijavim za decembarsku klasu pa onda zapalim sredinom juna za emirate. Posto mi je poslodavac ponudio rok do 7 meseca.

p.s. bio si upravu kad si rekao da ne treba da se brinem oko vize stvarno mi treba samo pasos danas sam se cuo sa buducim mi sefom i on je rekao da je na njima da mi obezbede vizu i sve ostale sitnice vezane za avionsku kartu i svestaj dole. izmedju ostalog previse je fin sto me malo i palsi ali ipak dok ne probam.....

kako sam ga razumeo on mi nudi dolazak dve nedelje pre pocetka rada kako bi se uklopio u sredinu sto mi jako fino zvuci, bas sam prijatno iznenadjen. ako su svi dole ovako fini jako cu se brzo ja adaptirati dole hahahahahhahahahahah
 
E, ma samo opusteno to je skroz normalno. Problem je u tome sto smo mi navikli da nas u Srbiji tretiraju ko stoku pa kad vidis nesto tako normalno odma mislis nesto nije u redu :lol: U sustini, nivo profesionalne ljubaznosti i postovanja u Dubaiju je svetlosnim godinama udaljen od naseg, pa ne bi bili to sto jesu da su se ponasali ko ovi nasi tarzani. Mislim, i u Dubaiju ima tarzana, ali je to na daleko sofisticiranijem nivou ;)

Sto se tice tvoje struke mogu ti reci nesto sto se odnosi na sve koji su u prethodnim postovima postavljali pitanja "A jel ima posla za...", sto ste mogli zakljuciti i sami iz nekih postova - potrebe za svim poslovima postoji (cak i za cistaca snega u Mall of the Emirates) ali od pre skoro godinu dana vlada recesija i zbog obustave stranih investicija doslo je do velikih otpustanja, gasenja firmi, smanjenja ponude i povecanje potraznje za poslom, smanjivanja plata, opsti haos. Posto si vec nasao posao to je super, radi to pa ces vremenom videti, ali ne bih savetovao nikome da ide tamo na blef dok se stvari ne poprave.

Za vojsku, moj ti je savet batali to i pravac Dubai ;) dok si tamo ne mogu ti nista, a u medjuvremenu mozda i ukinu. I ne daj da te plase urbanim legendama kako ce te hapsiti na aerodromu itd, to su price za malu decu :bye:
 
Za vizu ti treba pasos, prosto i jednostavno. Ali probaj da nadjes neku od domacih turistickih agencija koje sredjuju vize za Dubai. Mada me cudi to bi trebalo da ti zavrsi firma koja te zove (bar su tako meni).
Elem, sto se plata tice, nemoj previse da ocekujes. Ja se secam kad je hotel Atlantis na palmi nudio 4000 dhs (u to vreme 800-900 eura) sa obezbedjenim smestajem, hranom i prevozom. A to je jedan od najjacih hotela.
Znaci, moja slobodna procena, ponudice ti oko 600-700 eura + sve gore navedeno. Nadam se da gresim, ali realno je tako. U svakom slucaju, zelim ti puno srece ;) :super:

Kada sam pre dve godine dobio ponudu da radim na recepciji, tada je maximalno plata mogla da bude oko 400 evra ! za tu poziciju imaju odredjen iznos i situacija je u svim hotelima ista, osim da neki imaju bolji smestaj tj. blize su samom hotelu.
Atlantis je dobro krenuo tj. skupo su ga otvorili ali su u maju otpustili oko 600 ljudi !
Situacija turizma je stala i opala, a posebno u luxuznim hotelima.
 
a zna li neko kolika su primanja za takvu vrstu poslova?

S obzitom da je za musko sisanje potrebno od 10 do 20 evra u zavisnosti gde je salon, a za zenske da ne pricam posto je... kontam da je situacija ok za to, za trenere koliko sam zapamtio od tj. cuo za neke momke bilo je oko 600 evra i smestaj, s tim da frizeraj moze i da se radi ''po kucama'' kao mnoge devojke.

Samo opcija da se ide na dza bu, i trazi posao bez sigurice... je riskantna, jer mnogo novca treba da imas za ''snalazenje''.
 
Skoro 2 godine pokusavam preko recruitment agencija da nadjem posao u UAE, ali nista. Brat blizanac je otisao tamo pre godinu dana i to tako sto ga je firma iz SRB poslala sluzbeno i oni mu odmah ponudili posao u Sarjah. U februaru idem prvi put kod njega i planiram da tamo direktno jurim. Posto je on totalno druga sruka (inzenjer vazduhoplovstva) jako mu je tesko da mi nadje nesto tamo.

Ima li potraznje za masinskim inzenjerima za AQ ili facilities management. Nije mi bitno da budem na menadzerskoj poziciji kao u SRB, samo da odem.

Svaka pomoc bi mi bila od koristi.
 
Nije problem pokusati, al kad stavis na papir sta dobijes a sta gubis pa izracunas razliku postavlja se pitanje jel uopste vredi ici u UAE? Vec je pomenuto u postovima od ranije kako ima posla, al treba naci dobar posao sto je tesko i verovatno je to ta "sema" koju spominjes. Naravno da za pocetak ne treba ocekivati "zlatnu kisu" ali pitam jel moze barem normalno da se funkcionise tu uz neku pocetnu platu inzenjera dok ne pronadjes neki bolji posao?
 
tesko se menja posao, ako nadjes posao potpisujes ugovor i vizu ti pravi sponzor(firma koja te zaposljava). U slucaju da hoces da menjas posao gubis vizu pa opet mora da pravis drugu, pa to kosta pa moras da izadjes iz zemlje. ako imas MASTER diplomu to ne vazi, mozes da promenis posao i sponzora(tako kazu i vazi samo za inzinjere mashinstva elektrotehnike i gradjevine). Tesko se dobija dobar posao i dobra plata jer je prepuno indijaca. Samo ako si extra strucnjak za neku oblast a to bas traze, mozes da se pogadjas za platu, stan, i ostale uslove ugovora. Jos jedna bitna stvar je pasos. Ako dolazis iz zapadne evrope amerike, engleske gornji limit plate ne postoji. ako imas srpski pasos cak i ovaj najnoviji spadas u grupu sa ogranicenim uslovima. nije to tako strasno moze da se sve dogovori ali ne ocekuj da ces extra da zaradis. Ako imas mogucnost da dobijes posao svakako to treba da prihvatis uz maximalne uslove koje mozes da dobijes, pa kad dodjes ovde ako ti se UAE dopadne trazis bolji posao u protivnom u srbiju ima mesta uvek za povratak
 
Pozdrav svima,
moze li mi neko reci da li je izvodljivo podici pasos u nekoj od ambasada, posto mi vec godinu dana stoji pasos u niskom supu, mupu ili sta vec, posto je to tamo nemoguce uraditi.
kakva bi bila procedura zahteva za isporucivanje pasosa on je uradjen samo treba da ga preuzmem.
 
BlueFlower pa ti si jos tu? Svaka cast! Ja nisam ovde dolazio sto godina.
A i sad ne bi da se nisam setio da priupitam ima li neko da zna email adresu nase ambasade u Kuvajtu?
Probao sam ove dve ali ne rade vise:
embrskw@qualitynet.net
embrskw@yahoo.com

Ni fax ne radi. Jesu se oni negde preselili ili sta?

Pozdrav svima! :)

raspitacu se u nisu imam prijatelja koji je nesto radio sa kuwajtskom ambasadom mozda ce znati da mi kaze detalje
 
Zdravo svima!!!
Nov sam na forumu. Imam par pitanja pa bih molio ljude dobre volje da mi odgovore ;-).
Interesuje me da li lekar iz Srbije moze da se zaposli u Dubaiju? Ja sam zavrsio staz i vec neko vreme volontiram u hitnoj. Dakle,nisam u radnom odnosu pa me zanima da li se tamo moze raditi bez prethodnog iskustva? I sta je sve potrebno da bih tamo dosao i radio kao lekar?
UNAPRED HVALA!!!
 

Back
Top