Abu Dhabi... Dubai

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje koje bih zelela sto detaljnije da se objasni,jer nisam na tu temu nasla mnogo rezultata.

Naime, zanima me,koje se konkretne medicinske analize traze za dobijanje residence vize?

Koji testovi krvi,ako je moguce sto detaljnije!

Znam da su u pitanju testovi na HIV i hepatitis,ali koje jos ostale viruse i ostalo traze??


Jos jedno pitanje,primaju li razvedene majke koje imaju decu (ne moraju povesti decu sa sobom).

Kakve su sanse za medicinske sestre bez iskustva (posto sam za koji mesec buduci lekar,takodje bez iskustva) i koje su plate za posao med.sestre i da li je neophodno polagati taj njihov drzavni test i za sestre.

Unapred zahvalna.
Mnogo bi mi znacio vas odgovor.
 
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje koje bih zelela sto detaljnije da se objasni,jer nisam na tu temu nasla mnogo rezultata.

Naime, zanima me,koje se konkretne medicinske analize traze za dobijanje residence vize?

Koji testovi krvi,ako je moguce sto detaljnije!

Znam da su u pitanju testovi na HIV i hepatitis,ali koje jos ostale viruse i ostalo traze??


Jos jedno pitanje,primaju li razvedene majke koje imaju decu (ne moraju povesti decu sa sobom).

Kakve su sanse za medicinske sestre bez iskustva (posto sam za koji mesec buduci lekar,takodje bez iskustva) i koje su plate za posao med.sestre i da li je neophodno polagati taj njihov drzavni test i za sestre.

Unapred zahvalna.
Mnogo bi mi znacio vas odgovor.

Moguce da su se stvari promenile od 2006 kada sam ja to zadnji put radio. Ali svejedno bar da kazem sta su meni radili :)
Uzeli krv i uradili snimak pluca. To je bilo sve sto se mene tice za dobijanje residence vize i medicinskog pregleda.

Ko ili gde primaju razvedene majke? Ne razumem pitanje. Ako mislis da li mozes doci u emirate ako si razvedena majka odgovor je da, naravno :)

Neophodno je polagati test i za sestre ako bas hoces da budes med. sestra ali mozes da radis i bez testa ali za manju platu. Plate zavise od toga gde radis. U privatnim bolnicama je oko 1000 evra odprilike a u drzavnim do 3000 evra ako se ne varam.
 
02122008058.jpg


12122008124.jpg


02122008065.jpg


02122008048.jpg


02122008086.jpg
 
Pozdrav svima,

interesuje me kakva je situacija sa internetom u Emiratima,konkretno me interesuje Abu Dabi??
Da li postoje kafei u kojima sednes,pijes kafu i imas wireless internet za dzabe kada
otvoris lap top?
Koje su cene za mesecnu pretplatu flat interneta??
 
French Connection na primer. Sednes narucis pice i koristis internet koji je veoma brz, za dz.
U Dubaiju sad trenutno imas dosta mesta (javnih) sa besplatnim internetom od DU kompanije (telefonske). Etisalat ima svuda ali nije nigde besplatan. Inace mozes da neletis i na otvorenu privatnu mrezu :)
A sto se cena tice ovde kod mene u Dubaiju je 1MB/s nekih 40-50 evra. Flat rate. Etisalat provider.
Imas i 3G ali nije flat rate (na zalost) i on kosta oko 80 evra. Ogranicenje je 10GB/mesecno ali je brzina 7MB/s i imas signal bukvalno svuda.
Verovatno je isti slucaj i u Abu Dhabiju sto se toga tice. Ne vidim razlog zasto bi bilo drugacije.
Poz.
 
French Connection na primer. Sednes narucis pice i koristis internet koji je veoma brz, za dz.
U Dubaiju sad trenutno imas dosta mesta (javnih) sa besplatnim internetom od DU kompanije (telefonske). Etisalat ima svuda ali nije nigde besplatan. Inace mozes da neletis i na otvorenu privatnu mrezu :)
A sto se cena tice ovde kod mene u Dubaiju je 1MB/s nekih 40-50 evra. Flat rate. Etisalat provider.
Imas i 3G ali nije flat rate (na zalost) i on kosta oko 80 evra. Ogranicenje je 10GB/mesecno ali je brzina 7MB/s i imas signal bukvalno svuda.
Verovatno je isti slucaj i u Abu Dhabiju sto se toga tice. Ne vidim razlog zasto bi bilo drugacije.
Poz.

Isto je i u Abu Dhabiu, samo hocu da dodam da je dosta sajtova blokirano, skype narocito ako zelite da zovete mobilne i fiksne telefone. Onda mora da se otvori neki VPN i to kosta nekih 10$ mesecno, preko koga imate slobodan pristup webu dok vas ne otkriju pa vam i to ometaju.
 
da to je tacno. ne mozes im se izmigoljiti na duze vreme. ali ima shema. koristis neki VoIP i kredit ti uplacuju tvoji u srbiji ili bilo ko drugi po svetu. nije problem proci etisalat i du nego je problem otvoriti website i uplatiti kredit. bar meni je to jedini problem.
ali gtalk, msn, yim... rade normalno ali samo PC to PC, naravno :)
da, iako platis za VPN opet ce ga blokirati mozda i pre nego se i nadas. imaju najbolje inzenjere na svetu. dovukli ih iz engleske i ne znam ni ja odakle ali sve prate. ne mozes nista da otvaras preterano dugo a da oni ne primete i blokiraju.
cak i proxy provale. imao sam jedan proxy koji je radio skroz normalno. cim sam ga upotrebio u internet cafe-u - cao djaci. nema vise. blokiran!
mada neki software-i za proxy mogu to sve da zaobidju ali onda gubis na brzini. uzasno sporo radi net.
 
Cao,

Interesuje me na koji nacin mogu da dovedem roditelje iz Bosne ovde u AD na mjesec dana odmora. Tacnije koja je procedura,da li je neko vec pokusao? Takode kako dovesti prijatelje? Sta im sve treba i gdje se to radi? Koliko proces traje,jeli skupo?

Hvala unaprijed
 
Roditeljima ti mozes biti sponzor, dakle ti direktno da im izvadis vizu u imigracionom. Viza bude gotova za par dana. moze i isti dan da bude gotova ako se doplati. Prijateljima, preko turisticke agencije. Preko ove koju ti vl4danr preporucuje smo svi radili vize. Vize generalno nisu problem, samo treba da se plati...
 
Potrebna mi je pomoc:
Viza za UAE mi je gotova i treba da mi je posalju...treba da radim kao gradjevinski inzenjer za arapsku firmu koja ima oko 900 radnika...
Zapelo je oko ugovora: poslali su mi jos odavno "official letter" kako ga oni zovu,gde nude uslove,platu itd., ali sve sazeto.GLAVNI ugovor o radu (potpisan sa njihove strane) nece da mi posalju jer kazu da po njihovom zakonu moras prvo da prodjes medicinske preglede pa onda ugovor na potpis.Rekli su takodje da ako ne pristanem na ovo,nema nista od posla i da sve zaboravim.
Interesuje me da li je ovo uobicajena procedura i koliko je "official letter" ima tezinu posle ako stvari ne ispadnu kako treba??
Potrebam mi je sto hitniji odgovor od nekoga ko je tamo i ko se razume u ove stvari.

Pozdrav
 
ladno mogu da te slazu archi.
to se vec desavalo.
najcesce slazu za platu. u tom official letter ti napisu jednu cifru a posle u ugovoru drugu. ne mora da znaci da svi tako rade ali ja licno poznajem osobu kojoj se to dogodilo pre mesec dana.
nije neka ogromna razlika u ciframa ali ipak je razlika. recimo za nekih 600 AED.
nadam se stigao sam da odgovorim na vreme.
poz
 
Poslednja izmena:
ladno mogu da te slazu archi.
to se vec desavalo.
najcesce slazu za platu. u tom official letter ti napisu jednu cifru a posle u ugovoru drugu. ne mora da znaci da svi tako rade ali ja licno poznajem osobu kojoj se to dogodilo pre mesec dana.
nije neka ogromna razlika u ciframa ali ipak je razlika. recimo za nekih 600 AED.
nadam se stigao sam da odgovorim na vreme.
poz


Sto znaci ne polazi na put bez ugovora u rukama??

Pozdrav
 

Back
Top