Abu Dhabi... Dubai

Cao Narode, nova sam ovde u Abu Dhabiju. Ima li ko da bi se druzio??
Takode ima li ko da mi zna odgovoriti,imam bukiran let za Sarajevo u januaru,letim preko Turske,imam Bosanski pasos,pa me interesuje jel u redu da samo tranzitujem preko aeredroma u Turskoj???

Da li postoji ovde u Abu Dhabiju,kakav klub gdje se raja iz Srbije i Bosne okuplja???

Unaprijed hvala na info.
 
Naravno da je u redu da ides preko Turske. Mozes da ides preko cega god hoces nema veze nikakve. Jedino sto neces moci da napustis aerodrom :)

Ovo ostalo blue flower verovatno bolje zna s obzirom da je u Abu Dhabiju. Ja sam u Dubaiju :P

Poz.
 
jozefk

Pozdrav za sve koji su na forumu. Zelim tebe da pitam kakva je potraznja u Dubaiju za mojoj strukom IT inzenjer i s obzirom na moje dugogodisnje iskustvo. Napisao sam i koje sve sertifikate imam. Ukoliko si u mogucnosti molim te da mi odgovoris
Hvala unapred
 
Cao Narode, nova sam ovde u Abu Dhabiju. Ima li ko da bi se druzio??
Takode ima li ko da mi zna odgovoriti,imam bukiran let za Sarajevo u januaru,letim preko Turske,imam Bosanski pasos,pa me interesuje jel u redu da samo tranzitujem preko aeredroma u Turskoj???

Da li postoji ovde u Abu Dhabiju,kakav klub gdje se raja iz Srbije i Bosne okuplja???

Unaprijed hvala na info.

Cao Majo. I ja sam novi ,pa me interesuje ista stvar.Ajde ako nesto saznas,javi.I ja pokusavam da se organizujem.
 
Jozefk hvala puno.Cujem da bas puno naseg naroda ima u Dubaiju :( , skim ja kafu da pijem ?

Nego pitanje za one koji znaju odgovor. Jeli moguce naci neki posao koji ne zahtjeva fakultetsko obrazovanje. Imam iskustva u radu sa djecom (Nursery jobs and Teaching assistant) ali koliko sam cula oni su jako slabo placeni. Ovde u Abu Dhabiju.
 
Posjedujem vozacku jos od 2001 ali je Bosanska i ne vrijedi mi puno ovdje.
Da li cu morati da polazem sve ispocetka,teoriju .voznju i sve ili cu s'obzirom da vec imam vozacku moci da preskocim skolu i testove pa da odma idem na voznju?
Naravno koliko bi me to kostalo i da li mi neko moze preporuciti dobrog instruktora?

Jos nesto please, ima li mozda koji nas doktor ovdje? Ili neko ko ga bi mogli preporuciti,naravno da prica ili Srpski ili Engleski? Molim vas odma mi napisite i adresu u Abu Dhabiju.

Hvala puno
 
jozefk

Pozdrav za sve koji su na forumu. Zelim tebe da pitam kakva je potraznja u Dubaiju za mojoj strukom IT inzenjer i s obzirom na moje dugogodisnje iskustvo. Napisao sam i koje sve sertifikate imam. Ukoliko si u mogucnosti molim te da mi odgovoris
Hvala unapred

Ako si citao forum od ranije mogao si da vidis da se nigde na svetu, mislim, vise ne traze arhitekte nego ovde. To je tako bilo do nedavno. A sad trenutno je malo drugacije. Skoro sve firme su prestale da zaposljavaju, cak otpustaju radnike. Sve zbog ekonomske krize koja je ne samo ovde nego je globalna.
Evo ti pa "baci" oko :D
http://www.gnads4u.com/search.html?t=jobs&keywords=architect&pub=D&st=VACANT


Jozefk hvala puno.Cujem da bas puno naseg naroda ima u Dubaiju :( , skim ja kafu da pijem ?

Pa "prosetaj se" do Dubaija pa cemo da zujimo hahah

Posjedujem vozacku jos od 2001 ali je Bosanska i ne vrijedi mi puno ovdje.
Da li cu morati da polazem sve ispocetka,teoriju .voznju i sve ili cu s'obzirom da vec imam vozacku moci da preskocim skolu i testove pa da odma idem na voznju?
Naravno koliko bi me to kostalo i da li mi neko moze preporuciti dobrog instruktora?

Jos nesto please, ima li mozda koji nas doktor ovdje? Ili neko ko ga bi mogli preporuciti,naravno da prica ili Srpski ili Engleski? Molim vas odma mi napisite i adresu u Abu Dhabiju.

Hvala puno

Vozacka ti vredi ako nije istekla i ako nemas residence vizu.
I da, kad budes polagala imaces duplo manje sati voznje/ucenja, cega li vec. I samim tim duplo manje placanja ;) A testove ces malo teze da preskocis. Pre ces preskociti voznju nego testove.
Ne mogu da ti preporucim instruktora. Iz razno-raznih razloga :D Kao prvo zato sto si ti u Abu Dhabiju... A ostale tacke necu ni pominjati :))

Svi doktori pricaju engleski bar ovde u Dubaiju. A evo ja bih ti preporucio doktor Marka iz Egipta :) Radi u Belhoul European Hospital u Dubaiju. Poznajem ga licno. Inace je lud kao i svi doktori haha
 
Jozefk hvala puno.Cujem da bas puno naseg naroda ima u Dubaiju :( , skim ja kafu da pijem ?

Nego pitanje za one koji znaju odgovor. Jeli moguce naci neki posao koji ne zahtjeva fakultetsko obrazovanje. Imam iskustva u radu sa djecom (Nursery jobs and Teaching assistant) ali koliko sam cula oni su jako slabo placeni. Ovde u Abu Dhabiju.

Pozdrav Majo,
kafu mozes da pijes sa mnom ako zelis, doktora cemo vec da nadjemo, ako nadjes nacin da polozis vozacki na brzinu javi.
Javi se na miodrag671@yahoo.com
Miki.
 
Cao svima:)

Molim za malu pomoc:
agencija koja mi je sredila turist vizu na mesec dana za Dubai,vise to ne radi
pa bih zamolila da mi neko da informaciju kojoj agenciji mogu da se obratim?
Moji utisci...Dubai je cool i nedostaje mi...kao da sam otisla od kuce.
Ukratko-ceznem da se vratim..-pomagajte..!

Pozz!
 
Miki kad budem imala malo vise vremena onda cu se javiti da pijemo kafu.

Nego danas mi neko rece da se Srbijanci cesto okupljaju u necijem stanu u Hamdan St,.
Zna li iko ista o tome? Jel to samo ono prijatelj prijatelja ili kako vec?
Sta je reci sa Bosancima,cujem da njih i starosedeoca ima ali da se slabo druze za novom rajom.

Pozdrav
 
Nego ja vec imam Residence vizu sto znaci ne vazi mi vozacka..

Stvarno mi nije jasno kako si dosla do residence vize a nisi za to ranije saznala...? to je jedna od prvih stvari koju su mi rekli na razgovoru za posao... a do residence statusa covek sazna maltene sve o njihovim zakonima i sto treba i sto ne treba...

Osim ako ne radis u Etihadu pa si preskocila "uobicajenu" torturu... to bi objasnilo.. :)
 
Stvarno mi nije jasno kako si dosla do residence vize a nisi za to ranije saznala...?

Tako sto sam udata i sto sam ovde sa muzem koji radi,sto znaci preko njega sam dobila residence vizu.

Blue Flower hvala na odgovoru za tranzit.Mozda bas tako i uradim.
 
Poslednja izmena:
Cao svima:)

Molim za malu pomoc:
agencija koja mi je sredila turist vizu na mesec dana za Dubai,vise to ne radi
pa bih zamolila da mi neko da informaciju kojoj agenciji mogu da se obratim?
Moji utisci...Dubai je cool i nedostaje mi...kao da sam otisla od kuce.
Ukratko-ceznem da se vratim..-pomagajte..!

Pozz!

Znam ja ko radi. Sto nisi i ranije pitala dok si bila tu? Ali svejedno, nikad nije kasno. Inace, vl4danr mi je dao broj od coveka koji radi te stvari. Sreo sam se sa njim pre neki dan i pricao. Nikakav nije problem da ti uradi tourist vizu na mesec dana. Nas je covek. Poslacu ti broj na PP :)
 
Ako Al Rafid i dalje radi onda je to super

Znaci Tina*Tina verovatno ces im slati sken pasosa na mail, a morace neko za tebe da ode tamo i da plati (cini mi se 700-1000 dirhama da kosta viza nisam siguran) a oni ce ti poslati vizu isto na mail kad bude gotova.
 
Poslednja izmena:

Back
Top