Abu Dhabi... Dubai

I mene isto interesuje posao za masinskog inzenjera.Za mesec dana zavrsavam fax,smer Mehanizacija.Imam iskustva u servisiranju, montazi i demontazi brzomontirajucih kranova (fast erecting cranes).Nisam radio na velikim kranovima ali da se i to lako nauciti.Od jezika znam engleski i ruski,nemacki pomalo.
Ima li neceg za mene?:worth:
 
Dobio sam ponudu da radim u Abu Dabiju kao inzenjer u gradjevinarstvu i negde sam na pola posla oko sredjivanja dokumenata...ali imam jedan problem,pa bih zeleo da zamolim dobre ljude sa ovog foruma da mi pomognu ako mogu,pogotovo jozefk-a,blueflower, summerday

Imam dragu osobu koju bih poveo samnom u Abu Dabi.Ona je po zanimanju lekar i trenutno volontira oko godinu i tri meseca u hitnoj pomoci ali radi odgovorne poslove kao i ostali doktori,samo za to nije placena.Ovo govorim jer hocu da naznacim da ima iskustva ali to nikako ne moze da dokaze jer nije u radnom odnosu. UBEDJENA je da kao doktor
ne moze da nadje posao u Abu Dabiju jer nema radnog iskustva(bar ne na papiru)...da oni zaposljavaju samo doktore iz zapadnih zemalja,itd...
Da li neko moze POUZDANO da mi odgovori da li je u pravu??
P.S. molim da odgovore samo ljudi koji imaju pouzdane informacije,jer mozda i moja odluka zavisi od tog odgovora...
U forumu je BLUEFLOWER spominjala da pored overe diplome,polaganja tog 1 ispita obavezno treba i 5 godina radnog iskustva???

Hvala
 
Dragi prijatelji sa foruma, ja sam neurohirurg i interesuje me ima li nekog sajta sa adresarom svih njihovih klinika,bolnica.Stalno inace pregledavam sajtove koje su nam ljubazno dali blueflower,jozefk i jos neki dobri ljudi,ali ne nalazim ponude za moju specijalnost.Ima li jos nekog drugog nacina pretrage ako neko zna.Ima li neurohiruga nasih u Dubaiu? Hvala unapred.
 
Dragi prijatelji sa foruma, ja sam neurohirurg i interesuje me ima li nekog sajta sa adresarom svih njihovih klinika,bolnica.Stalno inace pregledavam sajtove koje su nam ljubazno dali blueflower,jozefk i jos neki dobri ljudi,ali ne nalazim ponude za moju specijalnost.Ima li jos nekog drugog nacina pretrage ako neko zna.Ima li neurohiruga nasih u Dubaiu? Hvala unapred.

http://jobs.abudhabi.ae/job/abudhabi/home
 
Dobio sam ponudu da radim u Abu Dabiju kao inzenjer u gradjevinarstvu i negde sam na pola posla oko sredjivanja dokumenata...ali imam jedan problem,pa bih zeleo da zamolim dobre ljude sa ovog foruma da mi pomognu ako mogu,pogotovo jozefk-a,blueflower, summerday

Imam dragu osobu koju bih poveo samnom u Abu Dabi.Ona je po zanimanju lekar i trenutno volontira oko godinu i tri meseca u hitnoj pomoci ali radi odgovorne poslove kao i ostali doktori,samo za to nije placena.Ovo govorim jer hocu da naznacim da ima iskustva ali to nikako ne moze da dokaze jer nije u radnom odnosu. UBEDJENA je da kao doktor
ne moze da nadje posao u Abu Dabiju jer nema radnog iskustva(bar ne na papiru)...da oni zaposljavaju samo doktore iz zapadnih zemalja,itd...
Da li neko moze POUZDANO da mi odgovori da li je u pravu??
P.S. molim da odgovore samo ljudi koji imaju pouzdane informacije,jer mozda i moja odluka zavisi od tog odgovora...
U forumu je BLUEFLOWER spominjala da pored overe diplome,polaganja tog 1 ispita obavezno treba i 5 godina radnog iskustva???

Hvala

zena mi kaze da ne moze. ona je medicinska sestra tako da bih ja tu informaciju smatrao pouzdanom :)
Kaze da mora da ima 3-5 godina iskustva zato sto ako nema - nece niko hteti da je sponzorise da uradi taj ispit koji se polaze pre nego sto upste moze da pocne da radi kao lekar.
 
Dobio sam ponudu da radim u Abu Dabiju kao inzenjer u gradjevinarstvu i negde sam na pola posla oko sredjivanja dokumenata...ali imam jedan problem,pa bih zeleo da zamolim dobre ljude sa ovog foruma da mi pomognu ako mogu,pogotovo jozefk-a,blueflower, summerday

Imam dragu osobu koju bih poveo samnom u Abu Dabi.Ona je po zanimanju lekar i trenutno volontira oko godinu i tri meseca u hitnoj pomoci ali radi odgovorne poslove kao i ostali doktori,samo za to nije placena.Ovo govorim jer hocu da naznacim da ima iskustva ali to nikako ne moze da dokaze jer nije u radnom odnosu. UBEDJENA je da kao doktor
ne moze da nadje posao u Abu Dabiju jer nema radnog iskustva(bar ne na papiru)...da oni zaposljavaju samo doktore iz zapadnih zemalja,itd...
Da li neko moze POUZDANO da mi odgovori da li je u pravu??
P.S. molim da odgovore samo ljudi koji imaju pouzdane informacije,jer mozda i moja odluka zavisi od tog odgovora...
U forumu je BLUEFLOWER spominjala da pored overe diplome,polaganja tog 1 ispita obavezno treba i 5 godina radnog iskustva???

Hvala

Archistudio, ja cu ti svakako preneti moje iskustvo. Ja sam lekar i prosla sam 90% procedure... Jozefk je sigurno u pravu tj njegova supruga, jedan od osnovnih zahteva koje ima Ministarstvo zdravlja UAE jeste to iskustvo od 3-5 godina. To je otezavajuca stvar za tvoju devojku...Ali... ako postoju zelja, uvek postoji i nacin :)
Dakle, u mnostvu potrebnih papira, pored overene diplome, uverenja da si polozio drzavni ispit, uverenja da si odradio staz, potrebno je i da si clan lekarske komore ( traze tacan broj licence) i dokaz o radnom iskustvu.
Svi dokumenti se predaju njihovom ministarstvu zdravlja, i oni ih obradjuju i onda ti zakazu datum ispita koji mora da polozi da bi dobila licencu za rad...
Dakle, ona mora prethodno da pronadje poslodavca koji ce za nju da obavi tu proceduru i njen deo posla je da polozi ispit.
Sto se tice drzavnog sektora tj bolnica i drzavnih klinika, tacno je da tamo primaju iskljucivo amerikance, kanadjane i zapadnu evropu i zbog toga je iskustvo od 3-5 godina potrebno. Medjutim, privatni sektor nije tako rigidan, i ona moze da pronaje neku od privatnih klinika gde moze da se zaposli kao GP, zavrsi proceduru, odradi kraci ugovor i onda ako zeli moze da pokusa da se prebaci u neku od bolnica.
Ja mislim da svakako vredi, posebno ako ovde volontira, sto je necuveno bilo gde u svetu...
E sada, ona moze sebi da pomogne na sledeci nacin... Neka napise sama , a u ime klinike na kojoj volontira, pismo u kome oni potvrdjuju da je ona radila tu od...do... i objasni da nije u stalnom radnom odnosu zbog naseg glupog sistema :) I opise poslove koje je obavljala. To joj sve potpise mentor, neko od lekara specijalista i nacelnik odeljenja i konacno direktor klinike, i sve to lepo stavi na zvanican papir klinike. Bitno je samo da ostavi njihove kontakt telefone da mogu da ih provere.
A uostalom to je najmanje sto mogu za nju da ucine kada im vec radi for free!
Eto, raspisala sam se i stala u odbranu koleginice :)
I dalje mislim da moze sve to da zavrsi, naravno, samo ako zeli...
Veliki pozdrav !
 
Hvala puno na informacijama Jozefk i summerday.
Takodje sam kontaktirao i jednu hrvaticu koja je po zanimanju lekar i koja zivi i radi u Dubaiju.Dobio sam iste informacije kao i od vas.Uzgred,ona radi u administrativnoj sluzbi neke bolnice...a ne u svojoj struci

Nadam se da smo pomogli svim doktorima koji nameravaju da rade u emiratima,jer se o njihovoj mogucnosti da rade u emiratima jako malo govorilo po forumima.Verovatno zato sto im mogucnosti i nisu bas velike...a ja cu jos videti da li da idem...mislim gde da podjem na zivotnoj raskrsnici :)
 
Ljudi jel moze neka fora da se ode turisticki mesec dana al da ne kosta ko Sv Petra kajgana.E onda da se proba licno da se nadje poso mada deluje malo glupo.neka mi kaze neko ko je tamo najbolje lekar ako ima takvih na forumu.Pozdrav.
 
Cao, ja sam nova na forumu!

hahah cao cao :D

Ljudi jel moze neka fora da se ode turisticki mesec dana al da ne kosta ko Sv Petra kajgana.E onda da se proba licno da se nadje poso mada deluje malo glupo.neka mi kaze neko ko je tamo najbolje lekar ako ima takvih na forumu.Pozdrav.


mislim da 95% ljudi tako i radi. za lekare ne znam ali za ostale znam.
a da te ne kosta puno, tj. da te kosta manje (mnogo manje) jeste fora da dodjes kod nekog ko je vec ovde pa da ne moras placati stan, bar dok ne nadjes posao. ostale fore kostaju kao dve kajgane :D
 
Pozdrav svima od novog clana...

Pokusao sam da u proteklih par dana preletim preko svega na ovom forumu kako bih se ukljucio i samo mogu da kazem svaka cast na informacijama i savetima.
Sve u svemu, uzimajuci Vasa iskustva u obzir pomislih i ja da potrazim posao u UAE, pa ako je neko voljan da baci pogled na CV mladog i ambicioznog arhitekte i kaze mu sta misli, ja bih bio jako zahvalan...
Pa jos ako ima i neki savet... :D
 
Pozdrav svima od novog clana...

Pokusao sam da u proteklih par dana preletim preko svega na ovom forumu kako bih se ukljucio i samo mogu da kazem svaka cast na informacijama i savetima.
Sve u svemu, uzimajuci Vasa iskustva u obzir pomislih i ja da potrazim posao u UAE, pa ako je neko voljan da baci pogled na CV mladog i ambicioznog arhitekte i kaze mu sta misli, ja bih bio jako zahvalan...
Pa jos ako ima i neki savet... :D


evo ja sam voljna
 
Pozdrav svima
Citam ovo vec duze vreme i zanima me da li neko zna da li se u Abu Dabiju traze IT inzenjeri sa iskustvom od 15 godina.Posedujem sve bitnije sertifikate.Zanima koje su sanse da se dobije posao u toj struci i u ozbiljnim kompanijama.Takodje me zanima koliko se krecu plate u toj struci.
Molim vas da mi pomognete i dostavite sto brze mozete te podatke
Unapred zahtvaalan
 

Back
Top