Abu Dhabi... Dubai

Zdravo, ljudi! :bye:
Zanima me koliki su otprilike mesečni troškovi za namirnice, potrepštine za kuću i ličnu higijenu? Radila bih u Dubai parks and resorts za 2850 AED mesečno, radi se 6 dana nedeljno (54 h), obezbeđen je smeštaj (Dubai Investment Park), dva obroka na poslu, prevoz do posla i nazad, osnovno zdravstveno osiguranje i troškovi vize i puta... Dakle, zanima me da li sa ovom platom može da se živi "normalno", u smislu da se ponekad ode na večeru, u neki bar/klub, šoping i tako to, ili je ovo dovoljno samo za "preživljavanje"? :)
 
Da li polagati za MOH ili HAAD lekar sam specijalista? I da li je tacno da se to polaganje moze uraditi u BG-u?

DHA za Dubai se polaze u Beogradu, sve moze da se nadje zakaze i plati na sajtu www.prometric.com,treba da se prijavi online na sajtu Dubai Health Authorities i prikace svi trazeni dokumenti,uplati se oko 500 evra za dataflow pa onda oko 200 - 300 evra za ispit, ispit moze da se polaze i pre nego sto dataflow bude gotov a oni su tako spori pa to bude tek za 3-4 meseca zavisi od slucaja.HAAD nema da se polaze u Beogradu,najblize mesto za polaganje u Nemackoj,to je mnogo teza i duza procedura i skuplja sve bi trajalo i vise od godinu dana, MOH je jos teza procedura, prvo svi moraju da polazu ispit za general medicine pa tek onda specijalizaciju. Znaci najbolje i najjednostavnije DHA.
 
Pozdrav svima! Nova sam na forumu. Prijavih se radi jednog pitanja ako neko moze da mi odgovori.
Pre par dana moj suprug je dobio predugovor za posao anesteziologa u SICON OIL COMPANY u Abu Dhabi. Interesuje me da li je neko cuo za njih i koji rejtig tamo imaju? Kao i vecina nasih ljudi, strah od prevare je veliki. Hvala unapred.
 
Ciao ljudi, mene bas duuuugo nije bilo na forumu, drago mi je da vidim da je jos uvek vrlo aktivno :) Ja vise nisam u Abu Dhabiju, ima vec skoro 10 meseci, tacnije vratila sam se u Beograd sa porodicom.
Uradila sam nesto totalno neocikavno: nakon 6 godina zivota u Abu Dabiju i nakon sto sam postala majka pre 2 godine, odlucila sam da mi je dosta bilo zivota i rada u velikoj korporaciji i vratila se u Beograd i sa muzem (koji je Jordanac) otvorila kafe inspirisan zivotom koji sam tamo zivela. Osim sto je to kafic, koji u ponudi ima i neka bliskoistocna pica kao i arapsku i standardnu kafu ali od 100% zrna arabika kafe, imamo i jedan mali kutak za ljubitelje Bliskog istoka, koji zele da o istom saznaju vise. Ko planira da ide u Emirate ili bilo gde drugde - dobrodosao kod nas sa pitanjima i podpitanjima :), a sto je najvaznije uz finu cosy atmosferu u Strahinjica bana 27, kafe Arabesque. A drzimo i casove arapskog za one koji zele da znaju bar nesto malo pre nego sto se tamo upute. :) Srecno svima i inshallah vidimo se!:):heart:

Postovana,
ako ste jos uvek aktivni na ovom forumu, pitala bih Vas nesto licno, tice se zakona u Emiratima jer vidim da ste ziveli tamo u Emiratima.
Ako mozete pustite mi poruku bila bih Vam zahvalna.
 
Postovana,
ako ste jos uvek aktivni na ovom forumu, pitala bih Vas nesto licno, tice se zakona u Emiratima jer vidim da ste ziveli tamo u Emiratima.
Ako mozete pustite mi poruku bila bih Vam zahvalna.

Ona više nije tamo, osim ako se nije opet vratila. Ali ima još ljudi koji su tu, pa ako nije nešto baš lično, postavi pitanje.

Druga varijanta, Facebook grupa Dubai Serbs ili Serbs in Dubai / UAE (ima dve grupe).
 
Ispravno je kako si overavala svoje diplome, e sad, moze biti da traze Ministry of Education za detetov transfer certificate. Posto nisam imala iskustva sa tim, a mozda ti neko u medjuvremenu preciznije odgovori, ja bih uzela i taj pecat iz Ministry of Education, pecatirala bih to prvo, pa onda sve ostalo kao da je u pitanju standardna lagalizacija dokumenta ukljucujuci i Ministrastvo pravde. Pozzz
Zdravo.Moze li mi neko reci da li je standardna procedura kad dobijete ponudu za posao u UAE online da vas preusmere na turisticku agenciju da vam zavrsi sve oko dokumentacije i jos da vi sve to platite.Cudno mi je to.Zar ne treba da ide direktno preko poslodavca i ambasade, posebno kad se radi o poslu u obrazovanju?Zahvaljujem na odgovorima unapred.
 
Pozdrav svima.Da li je uobucajeno da vam ponude posao u skoli u UEA bez intervjua, samo na osnovu vaseg CV na nekom sajtu i da vas upute na turisticku agenciju da vam sredjuje radne i boravisne papire?Zar to ne treba da ide direktno preko poslodavca ili nj ambasade?Hvala na odgovorima unapred.
 
Pozdrav svima.Da li je uobucajeno da vam ponude posao u skoli u UEA bez intervjua, samo na osnovu vaseg CV na nekom sajtu i da vas upute na turisticku agenciju da vam sredjuje radne i boravisne papire?Zar to ne treba da ide direktno preko poslodavca ili nj ambasade?Hvala na odgovorima unapred.

Sasvim uobičajeno za jednu tipičnu prevaru koja se ovde vrti. Bilo više puta i na ovoj grupi diskutovano. Nemoj slučajno da bi slao pare njima.
 

Back
Top