Majstori...konfiguracija

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.927
Postovani...

Razumijem se i ja oko racunara podosta, ali vise cijenim znanje drugih i dakako iskusnijih od mene hardvera sto se tice..

Vec sam nesto isastavljao, ali da pitam i iskusnije i pametnije..

Cijena koja se treba da ugradi u novi racunar je oko 1.500 eura, sto po mojem misljenu bi trebalo da sastavi sasvim doooobar komp..

U tu cijenu bi trebalo da ide i VIVO graficka, pa sam oko toga najvise u dilemi..

Pored toga i dilema mi je DDR2 RAM, jer negdje se kao slaze negdje ne..

Da ne bih mnogo pametovao kad imam vas, firma gdje treba da se racunar naruci je ovde:

http://www.itcomputers.ba/

I dakle ako vam nije mrsko pogledajte sta imaju na ponudi, pa mi vi dajte najbolja rjesenja..

(konfiguracija se sastavlja za najboljeg prijatelja, pa shvatite da ne bih trebao da zatajim)

Hvala vam svima mnoooogoo..

Pozdrav... vas GZ.

Jedna od mogucih konfiguracija:

Intel Pentium 4 3.0 GHz FSB 800 64 BIT
RAM 1024 MB DDR PC 400
HDD 160 GB 7200 rpm SATA
DVD RW ROM +/- R RW
Flopy
GRAFIKA : 9600 Pro 256 MB + TV OUT (ovo bih mijenjano za neku VIVO)
Sistem 7.1


Ostale stavi mogu i sam..
Dakle ove stavke su u nekoj kombinaciji ali za izmjenama,....
 
Uh kao da si me pitao koliko je 2+2 :p

Intel Pentium D 920
Asus P5WD2-E
2x1GB TwinMOS DDR2-667
Asus X1800XT ili 6800GTX
WD 200GB SATA
NEC 4550 DVDRW
Genius SW-5.1 Home Theater (mada sam za Logitech ili AL)
Creative Audigy2
Monitor Samsung 940BF ili bilo koji 19`` (Samsung)

Kratko objašnjenje:

AMD smo odmah izbacili jer njegova arhitektura ne podrzava DDR2 memoriju. Stavio sam ovaj Intel jer je za 300e najjeftiniji dual-core procesor na tržištu, a i možeš da ga klokuješ na 4GHz (da radi stabilno). TwinMOS memorija ide jer je odlična za overklokovanje. Za grafičku sam se dvoumio, pa ti odluči, jer ne znam koju bi VIVO ti ponudio. Mislim da za 1500e možeš da uzmeš i 200GB HDD,a ne samo 160GB jer je razlika u 20e. Ov zvučnici su dosta jaki i solidnog kvaliteta, ali komentar imaš gore napisan. Zvučna koja je bolja od bilo koje integrisane (makar ona bila 7.1) i naravno monitor....

Ako te nešto zanima pitaj....


Pozdrav
Nemanja, customer service manager
Optima Net
 
U sustini ne postoji komponenta koja nije zastarela.Iz dana u dan izlaze novi hardveri...
rev-qfx4400-SLISM.jpg



grimace.gif
eyes_droped.gif
 
Po meni je graficka jedino sto strci...
9600Pro bih menjao sa 6800gtx (Leadtek-ova ima VIVO... valjda), ali mislim da je 7800GTX ipak previse...
Naravno i dobra zvucna za potpun utisak...
eh, sto ja nemam toliko love za jedan pro upgrade.... ;)
 
Ajde, majstori, nisam tako sture informacije ocekivao od vas..

Dakle, po recenom gore i po stavkama na stranici koju sam ostavio, sastavite mi nesto dobro, racunam na vas..

Da nisam imao povjerenja u vas ne bih ni postavljao temu.

Ne budte skrti na tastaruri..
 
Evo konfiguracije koju cu ja da kupim...za 5 godina, dok malo padne cena :lol:
Ploca: ABIT Fatal1ty AN8-SLi, ABIT AN8SLI (prva je bolja, a i skuplja, mada ju je teze naci).209/124
EPOX: 9NPA+, 9NPA3 i 9NPA3+ - Sve su one oko 130-180€
procesor: AMD Athlon64 X2 3800+ BOX 350€
HDD SATA2 7200 320GB WD Caviar 3200KS 16MB 150€
DDR memorija ako nadjes neki dobar Corsair ili GeiL (po mogucnosti platinum), obe se nenormalno klokuju. Ono sto jos valja od memorija su Adata, Twinmos, PMI Uzmi 1GB, a ako pretekne novaca onda jos jedan kg :lol:
DVDRW: Nec 4571 ili 4551, Samsung SH-w162L, a moze i neki Plextor PX 760A (10X DVD+DL, 6X DVD-DL, 18x DVD+/-R) ili PX 760SA (S=Sata, dalje mozes sam zakljuciti)
Zvucna Audigy 4
zvucnike nadji sam, posto se u 5.1 sistem nisam nikad mnogo interesovao.
Na ovo jos dodaj neko dobro CoolerMaster ili Chieftec kuciste, naravno sa dobrim napajanjem (samo nemoj nesto sto ima lampice koje nicemu ne sluze, al' lepo izgledaju).
Monitora i grafickih imas sirok spektar, tako da to nije bas problem izabrati.
Cene koje sam pisao su malprodajne, pretpostavljam, da ti to nabavljas po malo povoljnijim cenama, pa sam malo premasio granicu od 1500€.
I ako ti pretekne koji cent mogao bi da razmislis od vodenom hladjenju, jos malo RAMa.
 
Ovo se zove detaljan prijedlog konfiguracije, mada ne bih isao bas tako daleko..

Pored svega, molio bih i preporuku za neku VIVO karticu jer potreba je da se radi sa videom, naravno da postoji mogucnost stavljanja RAM-a preko 1 GB..

Hvala..
 
Pa sto nisi odmah rekao da imas potrebu za videom.
Onda batali AMD, razmisljaj o Intelu (u stvari jedini sam ja ovde koji je pomenuo AMD).
Konfiguraciju iz snova za 5 godina baziranu na Intelu cu skockati veceras, pa cu postovati.
Ono sto bih ti preporucio je da razmislis o nekoj TV kartici umesto o grafickoj, jer uglavnom imaju vece mogucnosti (brza kompresija podataka, kompresija u letu i tome slicno, da se ne bi gubilo vreme) .
 
Gresis, kume, gresis.
AMD je bolji od Intela u igricama i sl. stvarima, ali u radu sa multimedijom Intel ga sije i te kako.
nVidia i ATi opet kako gde, negde je bolji jedan, negde drugi proizvodjac, a negde je razlika u ceni mnogo veca, a kvalitet za nijansu bolji.
 
A je l' moze neko da mi kaze ko je taj 6800GT''X''????

Sto se tice dual core procesora bogami AMD prasi Intela i u multimediji, jedino je malo skuplji. Ako ne planiras nekog besnog misa i tastaturu, neki preskupi tft i neko extra kuciste moj izbor bi bio AMD 3800+
 
Blago nama sto ti znas sve...

E bre komšija, pa zar misliš da ja nisam u pravu. Pogledaj donji link:

http://reviews-zdnet.com.com/Dell_I...D=16&messageID=1858815&cval=1858815&tag=uolst

Mislim da bi trebao da obavestiš kompaniju Dell da ne postoji 6800GTX

Pazi cak su poceli da na Desktop racunare da stavljaju nju. Joj kako su glupi:

http://www1.euro.dell.com/content/p...en_xps600?c=fr&cs=frdhs1&l=fr&s=dhs&~lt=print
Mislim strasno...i sta sad mislis ko je u pravu???
 
@ father
Ako zelis da prekines ovu agoniju slobodno mozes i ti da postujes neki argument u prilog jednoj ili drugoj tvrdnji
@Optima Net
Tacno je da nisam nikakav strucnjak ali za ovakve stvari stvarno ne treba ni da budem
Ali dobro, ti si coveku preporucio izmedju ostalog 6800gtx koji kod nas nema nigde da se kupi (na pcberzi taj model ne postoji, a znamo da kod njih svoje cenovnike kaci najveci broj domacih distributera)

''NO FIX AT ALL. It seems that MSI 6800GT is known in taiwain to be a 12 pipeline PCI E card. The true GT with all the 16 pipes will be called 6800GTX....and will be out late february....!!!
Incredible!!!! MSI sell cards under the name GT as it is really only a 6800N "classic".
The problem exist in Finland, Belgium, Danmark, Germany etc etc....
The biggest problem is the ratio PRICE/PERF, the price is a 6800GT price for 6800N performances.....It's a shame....''

Dakle MSI se obrukao, varao korisnike i doveo ljude u zabludu, prodavao je oslabljene verzije 6800GT kao punokrvne i pritom najavio GTX model....o kome danas naravno nigde nema reci osim na nekim pakistanskim sajtovima
Mala zanimljivost koju sam primetio...kada na google-u ukucate ''6800GTX'' broj nadjenih linkova je 389, a kada ukucate 6800GT taj broj se poveca na 1.730.000. Toliko o tome

Sada bi mogli da se vratimo na temu i kazemo coveku da o modelu 6800GTX ne razmislja (bez obzira na to da li postoji ili ne postoji) jer ga na nasem trzistu nema
 

Back
Top