Hrvatski klubovi i navijaci daju podrsku gotovini.

SrbijaJeVecna

Početnik
Banovan
Poruka
10
Doprinos sa utakmice Dinamo- Hajduk će biti urucen za odbranu hrvatskih haskih optuzenika.Misle da će doprinos iznositi oko $180,000.
---------------------------------------------------------------------

Dinamo Zagreb to collect money for war crimes suspect

AFP
March 24, 2006

ZAGREB (AFP) - Croatian first division side Dinamo Zagreb said they would donate the money earned during their last match in the country's championship to the defence of a former general in custody at the UN war crimes court in The Hague.

„The club's management has decided to donate the money to be collected from the last match's tickets to the foundation” for the defence of Croatians charged by the UN tribunal, Dinamo Zagreb's spokesman Adolf Kozul told AFP.

The match, during which Dinamo Zagreb is to host their long-standing rivals Hajduk Split, is due to be played on May 13.

The club expects to sell some 35,000 tickets and thus collect some 150,000 euros (180,000 dollars).

The foundation was created in February with the aim to collect money to finance the defence of Croatians charged by the UN court, notably former general Ante Gotovina.

Gotovina was detained in December in Spain after being on the run for more than four years.

The UN court charged him with war crimes against ethnic Serbs during the 1991-95 Serbo-Croatian war.

He is seen as a national hero by many in Croatia.

Croatia's proclamation of independence from the former Yugoslavia in 1991 sparked the war with Belgrade-backed rebel Serbs who opposed the move.

Updated on Friday, Mar 24, 2006 10:11 am EST

http://sports.yahoo.com/sow/news?slug=afp-fblcrodinamowarcrimes&prov=afp&type=lgns
 
Kao prvo nista nije vecno! :D
Kao drugo ovo ovde je fudbal,a ne politika! Raspitaj se malo!
Kao trece "Gotovina" je licno ime,a licna imena se pisu velikim slovom. Tako je bar bilo kada sam ja isao u skolu. :D
Kao cetvrto,oni mogu svojim predsednicima,ministrima,generalima...i ostaloim sadanjsnjim,bivsim i pokojnim glavesinama daju podrsku jer su im oni ostvarili "tisuc letnji san" o nezavisnoj Hrvatskoj. Nisu izgubili nista od teritorije.e ne samo da nisu izgubili nego su i dobili sve sto su trazili. NIsu se zlopatili kao mi,nisu umirali od gladi,penzioneri im nisu izvrsavali samoubistva jer nisu mogli da se lece,deca se nisu prangijala po skolama.A sad mogu da putuju po Evropi bez viza!
Tako da ih potpuno razumem!
Samo mi je smesno to sto oni sve te pare daju kao pomoc njihovim haskim optuzenicima koji su svi kriminalci puni para,kao i vi nasi. To mi je mnogo smesno!
 
PLESsitnihDEMONA:
Kao prvo nista nije vecno! :D
Kao drugo ovo ovde je fudbal,a ne politika! Raspitaj se malo!
Kao trece "Gotovina" je licno ime,a licna imena se pisu velikim slovom. Tako je bar bilo kada sam ja isao u skolu. :D
Kao cetvrto,oni mogu svojim predsednicima,ministrima,generalima...i ostaloim sadanjsnjim,bivsim i pokojnim glavesinama daju podrsku jer su im oni ostvarili "tisuc letnji san" o nezavisnoj Hrvatskoj. Nisu izgubili nista od teritorije.e ne samo da nisu izgubili nego su i dobili sve sto su trazili. NIsu se zlopatili kao mi,nisu umirali od gladi,penzioneri im nisu izvrsavali samoubistva jer nisu mogli da se lece,deca se nisu prangijala po skolama.A sad mogu da putuju po Evropi bez viza!
Tako da ih potpuno razumem!
Samo mi je smesno to sto oni sve te pare daju kao pomoc njihovim haskim optuzenicima koji su svi kriminalci puni para,kao i vi nasi. To mi je mnogo smesno!

Gramaticke greske su nebitne. Bitno je je da pogani irodski sljam, kojih nije briga za srpstvo treba istrebiti. Pogani izrodski sljam koji nece da se prihvati poljoprivrede, nego jede govna po netu kako nije imao leba da jede 90tih. Srbi u bosni nisu kukali da nemaju leba da jedu, nego su se se borili da ne budu poklani. U isto vreme g*vna kao ti su kukumavcili da ne mogu da letuju.
 
PLESsitnihDEMONA:
Kao prvo nista nije vecno! :D
Kao drugo ovo ovde je fudbal,a ne politika! Raspitaj se malo!
Kao trece "Gotovina" je licno ime,a licna imena se pisu velikim slovom. Tako je bar bilo kada sam ja isao u skolu. :D
Kao cetvrto,oni mogu svojim predsednicima,ministrima,generalima...i ostaloim sadanjsnjim,bivsim i pokojnim glavesinama daju podrsku jer su im oni ostvarili "tisuc letnji san" o nezavisnoj Hrvatskoj. Nisu izgubili nista od teritorije.e ne samo da nisu izgubili nego su i dobili sve sto su trazili. NIsu se zlopatili kao mi,nisu umirali od gladi,penzioneri im nisu izvrsavali samoubistva jer nisu mogli da se lece,deca se nisu prangijala po skolama.A sad mogu da putuju po Evropi bez viza!
Tako da ih potpuno razumem!
Samo mi je smesno to sto oni sve te pare daju kao pomoc njihovim haskim optuzenicima koji su svi kriminalci puni para,kao i vi nasi. To mi je mnogo smesno!

u potpunosti se slazem sa ovim stavom, svaka cast,doro i pametno napisano...
 
Gramaticke greske su nebitne. Bitno je je da pogani irodski sljam, kojih nije briga za srpstvo treba istrebiti. Pogani izrodski sljam koji nece da se prihvati poljoprivrede, nego jede govna po netu kako nije imao leba da jede 90tih. Srbi u bosni nisu kukali da nemaju leba da jedu, nego su se se borili da ne budu poklani. U isto vreme g*vna kao ti su kukumavcili da ne mogu da letuju.

ISKULIRAJ I NE OTVARAJ OVAKO GLUPE TEME!!! STA NAS IMA DA BOLI **** STO ONI
PRIKUPLJAJU PARE ZA NJIHOVE HASKE OPTUZENIKE??? JEL TO NAS PROBLEM MOZDA???
 
SrbijaJeVecna:
Gramaticke greske su nebitne. Bitno je je da pogani irodski sljam, kojih nije briga za srpstvo treba istrebiti. Pogani izrodski sljam koji nece da se prihvati poljoprivrede, nego jede govna po netu kako nije imao leba da jede 90tih. Srbi u bosni nisu kukali da nemaju leba da jedu, nego su se se borili da ne budu poklani. U isto vreme g*vna kao ti su kukumavcili da ne mogu da letuju.
Ti tvoji srbi u bosni i ustase i muslidze, A I TI ZAJEDNO SA NJIMA,mozete da mi popusite ****! I to samo ako budem dobre volje. :D
 
Komunjarske govnare, sta urlicete. Krivo vam sto je covek otvorio topik i pokazao ko su Srbima susedi. I potpuno je upravu, dokle su Srbi preko Drine bili klani, silovani, i zverski muceni, govnare kao vi su kukumavcili sto ne mogu da putuju i sto nemaju pare za izlazak.

Nek ide na podforum POLITIKA pa nek otvara ovakve teme do mile volje. Ovo je podforum iskljucivo
za fudbal!
 
Serbson:
Ja sam Srbin iz Novog Sada, moji su starosedeoci Novog Sada. Odsekao sam puno qurceva takvima kao ti i nabivao im u usta. Moze da se sretnemo, pa i tebi da to uradim.
Da nisi ti onaj frajer Dimitrije idiJot,koji je toliki mangup da me je zvao da se nadjemo da se malo "objasnimo" 31.12. za NG :lol: :lol: :lol: Iskusno nema sta! :lol:
A kao prvo ti so nepismen! Ne kaze se "moze da se sretnemo"...nego ..."mozemO da se sretnemo".
Moze,moze! Povedi i seku...da se i sa njom malo sretnem. Da ga i ona malo podoji. :lol:
 

Back
Top