Grmljavina pokrece komp?!

MAGNUM MX:
Desava mi se vec treci put u zadnjih mesec dana da mi se komp sam ukljuci kada zagrmi.
Inace,imam UPS(TRUST 600 VA).
Ima li neko ideju sta je u pitanju?

Mislim da si sam sebi odgovori. Taj Trust ne valja nicemu. Pomaze samo po neki Mustek, ali kad je zastita u pitanju APC - rules.

Znam...APC je skup...ali ako nista onda bar uzmi neku APC uticnicu ili protektor - oni su jeftini, pa na njega zakaci UPS, a na UPS komp...

Takodje, prepostavljam da ti je i napajanje slabijeg kvaliteta, pa i ono moze biti uzrocnik...

Pozdrav
 
Haha, nego da vas pitam, da li je normalno da se ploča pali kao sijalica, majku mu, čak i TV kad se iščupa iz struje posle toga mora da se pali na dugme, pre neki dan nestane struje i sreća, pa se setim da ugasim produžni, kako je došlo struje ja upalim kabl i pali se komp :shock:
Ja se odsekla...
Ne mogu da verujem koliko je matora ova ploča što mi je bitanga uvalila :lol:
Jel može nekako da se isprogramira da se gasi ploča sa kompom? Ona je sve vreme upaljena btw, svetli miš i tako ta čuda :shock:
 
Lexa:
Haha, nego da vas pitam, da li je normalno da se ploča pali kao sijalica, majku mu, čak i TV kad se iščupa iz struje posle toga mora da se pali na dugme, pre neki dan nestane struje i sreća, pa se setim da ugasim produžni, kako je došlo struje ja upalim kabl i pali se komp :shock:
Ja se odsekla...
Ne mogu da verujem koliko je matora ova ploča što mi je bitanga uvalila :lol:
Jel može nekako da se isprogramira da se gasi ploča sa kompom? Ona je sve vreme upaljena btw, svetli miš i tako ta čuda :shock:


Koja ploca je u pitanmju? Pogledaj setovanja BIOS-a... mada meni sve to malo smrducka, prvi put cujem za takvu masinu.
 
Joj, ma ASUS neki, qrats palats, čekaj da pogledam...
A7V400, jel' to to?
Ne gasi se, bre, nikako, a ako je isključim iz struje, po svemu sudeći, ona ostaje upaljena, majku mu, kao usisivač, na primer... Njega iščupaš iz struje, i kad ga sledeći put ubodeš on je upaljen, odmah zuji... Tako i ovaj šit. Prethodna ploča to nije radila, naravno... :shock:
 
@Lexa

I ja imam nekog ASUS-a, meni se te ploce nimalo ne doladaju. Mada, kod mene sve radi OK,
Nemam pojma, pogledaj u BIOS-u, setovanja pod stavkom Power ili kako to vec ide (nemam pojma koji BIOS imas)... ali meni sve to lici kao da je tu nest cVrklo.
Da, mozes da pogledas na ASUS-ovom sajtu, da li negde nesto pise o tome...
 
Nije crklo nista, vec je tako podeseno u BIOSu.
BTW ja imam Epox 8RDA3+ i radi mi isto tako (svetli mis i sl.)
U BIOSu imas opcije kojima to regulises.
Ne znam tacno kako se zove ali mislim da je nesto tipa after power fail ili sl. gde mu govoris sta da radi kad je iskljucen iz struje. Mozes da odredis da se sam pali samo kada dodje struja nakon nestanka ili kada god izvadis kabal od napajanja, pa ga ponovo vratis.
Takodje mozes podesiti i da palis racunar na tastaturu pritiskanjem bilo kog dugmeta ili samo odredjenog.
 

Back
Top