matematicki fakultet

Ja priznajem Matematicki fakultet kao najtezi, to jest smer Teorijska matematika i primene. Ovo izvlacim iz sledeceg, svi studenti sa tehnickih fakulteta pa i nekih drustvenih govore o matematici i fizici kao najtezima predmetima na svojim studijama, a studenti Fizickog fakulteta spominju matematiku kao jedan od najtezih predmeta. :shock:


Ne govorim o obimu gradiva jer tu prednjace ETF, Medicinski i Masinac.
 
Ја догурах до апсолвента на Математичком, све годину за годину, а није да сам се нешто убијао учећи. Није факс баш лаган ко ФОН, али опет није ни претерано тежак, само га бије таква фама због људи који су се преценили, па запуцали да заврше МатФ, без идеје шта се овде ради. Ипак није математика за сваког...

А ти се Соња мани теорије, мислим да ниси свесна колико је тај смер узалудан ако нећеш да идеш негде напоље... :)
 
Pa moze da radi kao profesor i sa tim smerom, valjda, samo polaze nekakvu metodologiju i psihologiju, i naravno ispit za profesore. Kad vec voli matematiku, onda nek je maskenbal.

Na birou za zaposljavanje nema profesora matematike i fizike.
 
Као професор математике можеш да радиш са било којим смером на нашем факсу осим астрофизике и новог трогодишњег смера за информатику. А математичара на бироу нема баш зато што ако не можеш баш ништа боље да нађеш, увек можеш да се запослиш као професор математике у некој средњој или тако негде. И гомила људи баш зато и не заврши факс, јер их повуче кинта и после и немају воље да дају још тих пар испита који их деле од дипломе.
 
Као астроном можеш да предајеш математику у школама, а као астрофизичар физику. Иначе, на постдипломским студијама постоји само астрономски смер.
 
SadPaNikadVise:
Ја догурах до апсолвента на Математичком, све годину за годину, а није да сам се нешто убијао учећи. Није факс баш лаган ко ФОН, али опет није ни претерано тежак, само га бије таква фама због људи који су се преценили, па запуцали да заврше МатФ, без идеје шта се овде ради. Ипак није математика за сваког...

А:)
E, pa, o tome se i radi! Zašto su mi dozvolili da se precenim, kako ti kažeš? Zašto na prijemnom ne naprave trijažu dajući zadatke onog nivoa koji je potreban za MATF?
Btw, na Matf-u se može biti apsolvent i sa 14 ispita do kraja, što je pola fakulteta, ako se ne varam. Ne znam nikog sa Matf-a koji se nije ubijao od učenja! I oni genijalci, i ljudi iz Matematičke gimnazije, svi su baš učili! Čini mi se (možda grešim) da ti imaš bar još sedam ispita do kraja, a to ti je četvrtina fakulteta. Ja imam još jedan do kraja i znam koliko mora da se radi... Ajd, baš me zanima koliko ti imaš do kraja, ako nije tajna? Želim ti sve najbolje, nadam se da ćeš i to što ti je ostalo ubrzo položiti.
Pozz!
 
Имам до краја добрих 8 испита. А не кажем да нисам учио, али никад нисам као мој цимер ЕТФ-овац губио по две-три недеље, учећи по дванаест сати дневно. Сад, што сам се ја спрдао са факултетом, па нисам досад дипломирао, можемо да питамо Неду, Шегана, Миту и Јасмину... Али то не мења ствар да математика није за сваког, али је свако уписује јер чињеница је да интересовање није адекватно и да ЕТФ, ФОН, РАФ, па чак и виша ЕТШ имају бољи маркетинг од нас. Тужно, али истинито...

Иначе, ако си Л смер, можеш да будеш апсолвент и са 11 испита. Али професорски смер је својевремено и направљен да би људи који су се залетели могли бар некако да заврше факс. Што и данас многи раде, пребацујући се на њега после треће године.
 
SadPaNikadVise:
Имам до краја добрих 8 испита. А не кажем да нисам учио, али никад нисам као мој цимер ЕТФ-овац губио по две-три недеље, учећи по дванаест сати дневно. Сад, што сам се ја спрдао са факултетом, па нисам досад дипломирао, можемо да питамо Неду, Шегана, Миту и Јасмину... Али то не мења ствар да математика није за сваког, али је свако уписује јер чињеница је да интересовање није адекватно и да ЕТФ, ФОН, РАФ, па чак и виша ЕТШ имају бољи маркетинг од нас. Тужно, али истинито...

Иначе, ако си Л смер, можеш да будеш апсолвент и са 11 испита. Али професорски смер је својевремено и направљен да би људи који су се залетели могли бар некако да заврше факс. Што и данас многи раде, пребацујући се на њега после треће године.
Ne razumem ti ovu rečenicu-ali ako ti je Šegan profesor to znači da si ti na astronomiji, na astronomiji nije toliko teško kao na drugim smerovima, jeste obimno, ali je katedra mala i dosta je drugačiji (ljudskiji) odnos prema studentima.
 
Не, то значи да сам годину и кусур дана имао то необично задовољство да се и ван часова дружим са управом факултета, а пре свега са наведеним професорима, који су иначе декан, саветник декана (шта год то било, обзиром да није званична функција) и продекан за наставу. А то уме да одузме мноооого времена и посебно живаца.

Јасмину слободно можеш да изузмеш из целе приче, она је спољни фактор продужетка студија...
 
Ja studiram Matu, inzenjerski smer. Nisam zaljubljenik u isti fax i ne mogu reci da je lak ali nije ni mnogo strasan, samo treba sesti i odraditi i zavrsivo je. Ali to treba upisati samo ako zaista ali zaista volis (kao i bilo koji fax uopste jer bez toga nema smisla bas mnogo) ipak je mucenje veliko ako nije tako. Ali se za posao ne brinem, matematicara uvek treba.
 
them:
Ja studiram Matu, inzenjerski smer. Nisam zaljubljenik u isti fax i ne mogu reci da je lak ali nije ni mnogo strasan, samo treba sesti i odraditi i zavrsivo je. Ali to treba upisati samo ako zaista ali zaista volis (kao i bilo koji fax uopste jer bez toga nema smisla bas mnogo) ipak je mucenje veliko ako nije tako. Ali se za posao ne brinem, matematicara uvek treba.
Da li studiras u Novom Sadu?
 
. . .:
Pa sa tim jednim predavanjem tesko da si i mogla sta da vidis :roll:
Gde si kolega? :D
Slazem se. Matematika nije teska ako te ne mrzi da razmisljas i da ides na predavanja. Mozda to stvarno nije za svakog... :)

P.S. Na mom smeru je moguce postati apsolvent i sa 17 ispita (sto je nesto manje od pola), mada to je samo u teoriji. Onaj ko dogura do 4.god. tesko da ostavlja toliki rep.
 

Back
Top