4 propasti i uzhas

Oximoron

Gost
Poruka
11.835
e sad,owo se sve desilo jednom dawno u dalekim prashumama saudijske arabije,tj juche na nowom groblju
Bio ja na nekoj sahrani,onako,saswim newazhnoj,totalno mi je van uma bila sva ta patnja,udovica koja je sa svojix 1502 god bila glasnija nego ja kada igram fudbal,ucveljena tjerka koja bi i sama mogla polako da ide za grob,neki unutzi,kojima je sve to bilo josh dosadnije iako su imali po 16-17 dina,nisu infanti.Tjale i kewa takodje izgledaju kao da bash nisu radosni shto su tu...i shta ja tu sad radim...shutiram klupitzu i chekam sledetju poruq od simpatije...'ugaaasi zvono barem!' kazhe prepametni tjale 'to je sahrana,trebash poshtovati choveka' Ja mu odgovaram ' tjale,i ti bi najradije otero owo u 3 lepe' a on ' aj idi pishi poruke svoje...' bzveze totalno...i sad mislim...ne zasluzhujem tu njegowu zemlju na kojojo uprawo stojim...on ****** umro chovek...imao je ceo zhivot...79 dina napunio...Kad malo razmislish...tvoj zhivot...rodish se...rastesh...idesh u shkolu...imash devojq...radish...dobijesh unuke...sve je to tebi posebno jer je tvoje...I tvoja sahrana je tebi posebna...a ja stojim na njegovom grobu pun neposhtovanja pitajutji se 'kada tje vishe owa slawenka da odgovori...' ne razmishljajutji o liku...delu tog choveka...I zamishljam kako sam ja umro...celu scenu...sahrana,plachu ljudi,onako nekako utzveljeni...i sad tu stoji jedan mali infant kao ja i razmishlja o nechemu totalno levome...shta njega bole ***** shto se moj zhivot zavrshio...'kako je vrutje...' ' all smara owaj pop'' 'boli me qratz za tog chilca shto je umro...' a to moj zhivot...mislim kako ljudi jedni druge nipodishtavaju,chak i oni koji najvishe nisu sebichni u zhivotu tje se smoriti na tudjoj sahrani...mislim na sahrani osobe koju oni ne znaju...shto nema nikakvog smisla...isto tako bi i njixova sahrana bila smorena za nekog drugog...shto ne bi smelo da bude...ljudi su previshe samozhivi...
A sada zamishljam zhivot jednog sluzhbenika u propaloj firmi,koji radi propali posao,sa propalim prijateljima pije propalu kafu i ima propalu zhenu koja mu je rodila propalu detzu i zhivi propali zhivot...nedeljom gleda 'utisak nedelje' shto ispunjava njegovo srce nechim novim,sretjnim,promenom od dosadne svakodnevice...i umre...dodje do penzije,6 iljada bednih dingera i umre...nikog netje ni boleti *****...sin uzo pare zapalio na kipar,tjerka se preudala otishla u USA,zhena skochila pod tramvaj...niko za to nikad netje saznati,jer se sve to desilo u propaloj Srbiji...nikoga netje biti briga...i na njegovoj sahrani tje se natji neko dete koje tje jedwa chekati da ode kutji i igra canter...Pa tje i to dete umreti posle 80 god...i mozhda tje sa neba gledati pa misliti 'gle owo malo dete , nema poshtovanja za moju sahranu...' A Bog mu nishta netje retji...Nego pomislim ja...vratimo se 2 generacije...umro Pantelija...tj chovek sa propalim zhivotom...a gledajte neke ljude...Bil Gejts,Dzesika Simpson...zhive zhivot bogatstva i sretje...dobro,imaju i oni probleme,blax blax...ali pogledajte nasheg propalog...sin mu nije doshao na sahranu...Ne razumem zhivotni ciklus...
 
ja volim da sortiram cvece na sahranama..... :roll:
secam se kada je uciteljica umrla u cetvrtom razredu.... obukla sam neki seljacki crni sorc.... :shock:
oh.... nikada niko nece brinuti ni o kome od koga ne zavisi na neki nacin.... nazalost.... :|
 
sada retko idem na sahrane..... uznemiri me zvuk mobilnih, komentari o politici i crni vicevi u zadnjim redovima....
ne mogu da se koncentrisem...
ranije sam isla.... ima necega na groblju, uopste.... neka ispunjena tisina.... na sahranama je gustina vazduha u porastu.... i neka jaka zajednicka emocija praznine lebdi u vazduhu.... vidis.... nikada na sahrani nisam videla iskrenu tugu...... placu ljudi za pare, placu da bi se kasnije pricalo o njima kako su plakali... iz skroz glupih razloga.... u sustini i oni koji se predstavljaju kao ozalosceni zapravo hoce da skrenu paznju da su necim sada USKRACENI i tu nema nikakve ljubavi, tuge, a ni postovanja prema pokojniku..... sve se svodi na sopstvene sebicne interese.....
 
sve u svemu...niko ne ide na sahranu za pokojnika...nego za sebe...to bix sve bombom isterao odade...ali opet onda,koliko sam bolji,ako uskratjujem pokojniku vechni mir.
Neshto sam se raspitivao...Novo Groblje ima vishe sahranjenih nego shto Kragujevac ima stanovnika...
 
Ma ja sam za to da se sve to spali, bre koliko samo prostora zauzimaju groblja...
Hehe, nije ovo nepoštovanje, nego eto... Koji moj i tolika pompa, ko hoće da tuguje poslednje što mu treba jeste da brine kako će da posluži stotinjak nezvanih gostiju, dvadesetak beskućnika koji će se tu nekako naći, i nekoliko cigana, koji će pokupiti cveće sa groba i prodati na ulici nekome ko će to odneti ženi za dvadeset godina braka, i eto ti životni ciklus...
A da ne govorim o jabukama, ratluku i pečenju, šta sve nose na grob :shock:
I tako...
 
Nisam bas razumeo svrhu ove teme, osim sto je Oximoron izgleda doziveo neku vrstu katarze...
Ne bih znao sta da ti kazem na sve to sto si pisao, bar ne u ovom trenutku jer ne mogu racionalno da razmisljam..Ali moj problem je u tome sto sam na sahranama uvek ja bio medju ozaloscenima i nisam se osecao kao da sam dosao zbog sebe samog, niti da bih radije bio negde drugde...
 
Lexa:
Ma ja sam za to da se sve to spali, bre koliko samo prostora zauzimaju groblja...Hehe, nije ovo nepoštovanje, nego eto... Koji moj i tolika pompa, ko hoće da tuguje poslednje što mu treba jeste da brine kako će da posluži stotinjak nezvanih gostiju, dvadesetak beskućnika koji će se tu nekako naći, i nekoliko cigana, koji će pokupiti cveće sa groba i prodati na ulici nekome ko će to odneti ženi za dvadeset godina braka, i eto ti životni ciklus...
A da ne govorim o jabukama, ratluku i pečenju, šta sve nose na grob :shock:
I tako...
ej,ako treba da odem u pakao,ne moram josh da me prvo resh ispeku......:roll::roll::roll:
a shto se tiche sahrane,da ti je to bio neko od porodice,sigurno se tako ne bi ponashao......
 
a i kad te spale budesh taaako mali... ni pola urmice ne mozesh da napunish tim pepelom pokojnika... a kako tjesh urmu malu? ne ide... ma shto bi reko chuveni pirotjanac: 'stavite ga u teglu, oduvek je voleo da gleda kroz prozor'...
 
Ja nekako ne mogu da idem i krkam sarme i pecenje po sa`ranama jer je groblje obavezno u nekom blatu tako dok dodjem na red da uzmem nesto zgadi mi se da uzmem da jedem nesto jer se i onako usvinjim ali od blata i kucecih govana...
 

Back
Top