A za večeru ne znam šta ću

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.489
Odlucim da smrsam, da lepo i kostantno vezbam i da stvarno promenim nacin ishrane i to ne od ponedeljka, nego odmah. I tako krenu problemi o kojima sam vec pisala u temi ' vezbam i cudim se'.
Sada pokusavam da napravim temu koja ce pomoci prvenstveno meni, a nadam se i ostalima sa slicnim problemom.
Dakle, pisite recepte za neku veceru bez ugljenih hidrata ili sa malom kolicinom pomenutih, pa da se gostimo ?!
Za pocetak, krenucu ja :
-jedna yelena salata, dve rotkvice, jedan mladi crni luk, malo limunovog soka i maslinovog hladno cedjenog ulja. Iseckati i izmesati. Moze se dodati i kasikica nemasnog sira (zovu ga jos i Švapski, ella...)
 
Kad sam držao dijetu, jeo sam ribu sa povrćem (dosta vlakana)... Bez maslinovog ulja je obično žešće odvratno (kuvana riba).
Možda zvuči apsurdno, ali za mršavljenje je dobro imati dve lake večere! Zadnja da bude 2-3 sata pre spavanja, a prethodna 3-4 sata ranije.
Zašto tako, manji broj obroka podrazumeva usporavanje metabolizma (organizmu je cilj da ne gubi masu!).... Rad želuca ubrzava metabolizam...
Za večeru može da se uzme i jabuka, važno je samo da želudac nije prazan, a da se pred spavanje ne natovara ugljenim hidratima (skupljanje vode...)....
 
boris0230:
Moja ishrana se bazira 40 - 50 % na vocu. Imam dosta textova koje sam pisao u nameni da pomognem prijateljima i ljudima koji nisu srecni sa svojim nivo-em zdravlja. Nadam se da ce ti ovaj link pomoci;

http://www.geocities.com/boris0230/Spartanski_Princip_Voca.html

pozdrav Borise.Ja kada god pojedem voce to mi samo otvori apetit i jos vise sam gladan.Mada sam cuo da kada se jede na prazan da topi salo?
 
boris0230:
Prochitaj princip voca ==> http://www.geocities.com/boris0230/Spartanski_Princip_Voca.html
Mnogo toga ce ti biti jasnije ;)
Ljudi prave greshke stho ne jedu dovoljno voca.
Znaci jedi voce dok ti se glad ne zadovolji.
Tacno je da topi salo.
Sve je to OK, ali ja sam pre za povrće... Od voća, jabuka je neprevaziđena.
Jednostavno, ne treba dozvoliti hrani da se zadržava i trune u crevima. ...
...
Kad sam ozbiljnije trenirao imao sam:
1.doručak (proteini + ugljeni hidrati + dosta vlakana + (ako koristim kapsule za zglobove)) /lakši obrok/
2.užina (p + uh) još lakši obrok obično ide neki jogurt uz musli sa suvim voćem
3. ručak ( p + uh + vitaminski dodaci) /glavni obrok/
4 i 5 su večere (p + uh) /relativno lakši obroci, obično riba, ceđena ulja i integralni hleb. druga je lakša od prve/
Obroci posle treninga i pred spavanje su whey+dekstroza...
Ako koristim sagorevač, on ide pre doručka i ručka...
glutamin i kreatin na prazan stomak...
Sve u svemu, nakupi se dobar broj kalorija...
 
Ako jedes samo voce ti ces da izgubis kilograme ali i misicnu masu, pa ces onda procentualno imati vise sala nego pre dijete sa vocem.Voce jedi do podneva , eventualno do nekih 16-17h.
Veceru baziraj na proteinima (meso,jaja, mleko i mlecni proizvodi sa minimumom mlecne masti) , povrcu i esencijalnim masnim kiselinama (orasi, maslinovo ulje, laneno ulje, badem...).
Evo jedan zanimljiv link o vocu
http://www.bodibilder.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100
 
@boris
Povrće ubacujem uglavnom zbog vlakana. Može bilo šta, zeleno lisnato, pomadori, grašak, često sa nekom hranom ubacim i pasulj i kukuruz iz konzerve... iz istog razloga jedem integralne žitarice, jednostavno, skuvam pšenicu pošećerim je i jedem....
...
A što se tiče gojenja (pričao si da jedeš masnu hranu), to zavisi od mnogo čega. Od krvne grupe, telesnog tipa,.... smanjiti holesterol je značajno zbog prevencije bolesti srca i krvnih sudova, to ljudi tek kasnije shvate.
 
O.K. Isla sam na oba linka i gde sam, tu sam. Licno, bas i ne volim voce, nekako sam se ceo zivot primala na testo i krompir, a voce je bilo pod moranje dok sam zivela sa roditeljima. Sad svom detetu ne forsiram voce ali ga on sam trazi jer mu prija. Nisam od onih roditelja sto kljukaju decu, neka bude mrsavko ako mu je lepo tako.
Da se vratimo na linkove, to su dva potpuno suprotna misljenja i nista mi nisu pomogla.
A sta mislite o tome da ja uopste ne veceram ? Mozda bi mi lakse bilo da na taj obrok zaboravim nego da lupam glavu kako da ga izmenim. Da odem da setam dok moji ukucani jedu ?
Pojedem ja , na primer , salatu i dok vracam maslinovo ulje u frizider, odatle mi se smesi trapist, kobasice, majonezi i sl., a tu je i neki kvasac od kog bi se dalo zamesiti testo za mekike, pogacice, kiflice , pa makar i palacinke.
Ma nisam ja tako zavisna od hrane , ali , iskreno, dodju mi ti neki momenti. Da sam bar kao klinka jela sve sto su me terali, nego su me vecito slali na neki opravak jer sam bila suvise mrsava.
 
Trapist, kvasac, kobasice...:D
U principu, treba sve jesti, važno je ne prežderavati se...
Mnogo važna stvar je broj obroka!
Ako imaš samo jedan obrok, telo se navikava na samo jedan obrok i pošto ne želi da gubi na masi ono usporava metabolizam! /metabolizam predstavlja prolazak materije kroz ćeliju/
Treba ubaciti što više manjih obroka!
Greška je izbaciti večeru, još ako se vežba (bilo šta), najlakše je otvoriti konzervu tune, iseckati jedan paradajz, pomešati.....
 
Pa nemoj da gladujes, ako ti je dovoljno to povrce jedi samo njega, a ako ti je malo ubaci ineki protein na bazi mesa ili mleka. Mozes i neku soju da ubacis.
p.s.soja nije dobra za muskarce jer ima povisen nivo esterogena, zenskih polnih hormona, a to muskarcima nikako ne treba.
 
pavle78:
Nisam ja rekao da izbaci voce nego da ne preteruje sa njim! I ja volim voce ali sad ga jedem ujutru i u popodnevnim satima. I u vocu ima prostih secera.
A od voca preporucujem jabuke nerandze i grejpfrut.
Ima prostih šećera, ali nemaju svi prosti šećeri iste efekte. Voće u sebi nosi fruktozu koja je po hemijskom sastavu ista kao glukoza, ali razlika je što fruktoza ima daleko niži glikemijski indeks. Za glukozu (dekstrozu), saharozu,...je najviši mogući(100).....
...
 

Back
Top