Kako startovati cd koji na kraju ima NRG??

prion

Zainteresovan član
Poruka
366
Dakle nabavio sam /downl. sa interneta/katalog markica .Pokushao sam da ga otvorim i u Acds,internet exploreru,ma u svemu shto se nalazi u rachunaru instalirano.Uglavnom mi kao odgovor pishe da ne podrzava taj format a u Excelu izlaze meni totalno nerazumljiva slova i kockice.
Da li neko moze da me brzopotezno uputi u ovu tajnu.
Cd na kraju naziva Scott stamp catalog bla,bla ima nrg valjda se to zove extenzija
Hvala
 
NRG je ekstenzija NERO-vog virtual drajva.Preporuka:iskopiras taj CD na hard pa onda podignes (MOUNT)preko Nero Virtual Drive,i onda mozes da koristis normalno (nije ti vise potrban fizicki izvorni disk).
Ja obicno igrice koje zahtevaju disk ili film u Divx-u prebacim u NRG da ne akam opticke uredjaje.Dobro je i sto se brisu u sekundi kada ti nisu vise potrbni n.p.r odgledani film.
 
nero.jpg


Kad ga aktiviras...stikliraj Enable drive

nero1.jpg


I zatim na ... i ucitaj taj fajl.

nero2.jpg


Ako nemas Nero ImageDrive onda nemas novu verziju Nera ili nije Ultra.

Pozdrav
 
Pa mozes te virtuelne diskove da narezes kao najobicnije fajlove, znaci kao da režeš muziku, filmove, fajlove itd. Sada, predpostavljam da je problem u tome što tih 6.5GB ne mogu da stanu na standardni DVD +/- R/RW. Problem možeš rešiti samo ako imaš DL rezač i DL DVD (prazan normalno :) ) i na njega narežeš. Na DL DVD diskove staje oko 9GB podataka, tako da imaš još prostora...

Pozdrav
 
Hvala Vam ,
to je u redu narezacu ih i na tri DVD -a to nije problem nego da li ce to shto narezem opet imati extenziju NRG pa me to opet vraca na pochetak .
Moracu da ih presnimim u memoriju rachunara / ili ne ?/ i da opet oformim virtualni disk.
Dakle ja bih zeleo da te kataloge narezem na diskove i da ih pregledavam bez da ih presnimavam u rachunar dakle sa optichkog uredjaja /DVD rooma/
Nadam se da sam objasnio problem,hvala Vam na Vashem vremenu i trudu da pomognete.
Dragan
 

Back
Top