Divlja pita (drugi deo)...

Koliki ste egoista?

  • preko mene gaze

  • nemam pojma

  • mrzim egoiste

  • nisam egoista

  • u zdravim dozama

  • doziram ga po potrebi

  • ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine

  • ekstremno veliki

  • gazim preko drugih

  • nebo je granica

  • preko mene gaze

  • nemam pojma

  • mrzim egoiste

  • nisam egoista

  • u zdravim dozama

  • doziram ga po potrebi

  • ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine

  • ekstremno veliki

  • gazim preko drugih

  • nebo je granica


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
D

divlja

Gost
in20the20ego20copy1pc.jpg


Koliki vam je ego? To odgovorite u anketi.
Kako ego ojacava i sta podupire njegov razvoj?
Samo primeri iz iskustva, ne zanima me strucna psihologija. :p
 
Jeli bre malecka jel ti to imas neke radove da uradis za neko predavanje na psihologiji?
Lepuskasta devojcica , pametna , a ovde filozofira za medalju ... sta te spopalo?... izadji malo zezaj se nadji si novog decka .... ovako samo zivot ode i posle ti je zao ... znam i ja sam filosofirao....

Svojevremeno...
 
pa prvo te malo gaze,cisto dok probas sta it odgovara vise,,,pustis ih malo...da osetis.
e znas kako kad das malo nekoj krvolocnoj zivotinji da lizne krv;pa se ostrvi.
pa tako i covek kad vidi koliko je sam sebi najvazniji zahvaljujuci drugima,,,tad ga zovu egoista a on samo voli sebe.
 
Ego... uh... Zavisi, mislim da kada sam pomalo nerevozan da raste, tada bas umem da budem neprijatan. Dok kada sam dobro raspolozen sve funkcionise u normalnim granicama (sto je daleko cesci slucaj)... Mada, kao sto je hanibalka napisala, uglavnom iznenadim i sebe samog u nekim treucima... tako da cu kasnije verovatno pomisliti da nisam napisao ono sto bi trebalo. Ma to je Sizifov psao, bolje odustati na vreme... ovako se zalazi samo u vecu dubiozu...
 
Prvo sam napisao post pa odradio to glasanje. Zanimljivo, zasto je najveci procenat dao svoj glas za "preko mene gaze"... ko gazi ako se niko nije tako izjasnio... mislim jos niko nije dao glas za poslednju stavku ankete...
Ebote... ili su ovde mnogi opako iskompleksirani ili mod. namesta rezultate glasanja, ovdi nesto smrducka.
 
Ma odlucim se, kazem sebi: 'Dobro aco, danas ces da gazis ljude, gazices ih i gaziti dok im se kao milost ne cini samo podizanje jednog prsta sa njihovih bednih pojava, gazices ih uvece, popodne, i u svim vremenskim zonama, gazices ih bez obzira na veru, fiziologiju, IQ, omiljenu powerpuff devojcicu, gazices ih cak i onda kada ne nosis patike ili drvene klompe, gazices ih cak i ako se ne mogu braniti, gazices ih dok ne postanu kasha koja te se plashi.' ali nikako mi ne uspe. Kontradiktorno je to sto imam, pored izrazenog egoa, i izrazenu savest.
Ali uvek, uvek kada ne zgazim nekog ped* on pokusa da zgazi mene.
I onda dilema....
 
...ego raste:

1. kad ti se sve zelje ispunjavaju
2. kad vidis da su ljudi losi i da hoce da te gaze
3. kad te hvale i velicaju, znaci, drustvo napravi egoistu
4. egoista se rodi, znaci, opet genetika


Ali ovo drugo je samoodbrana. Ne znam koliko je tu u pitanju egoizam. Egoisti ni ne dodju u situaciju da ih neko gazi.
Valjda...:roll:
 
mnogo ti je tesko pitanje,za ovako mali forum.
uh,te urodjene egoiste,sto te volim.oni su smesni,njih uvek moze da zgazi neko veci od njih,jer ni nebo nema granice.sve je to sviranje qrcu i mlacenje slame.sve te price.ja ovo ja ono...ljudi su najumisljenija kategorija.meni ova naklapanja i price dokonih domacica uz smederevac mnogo idu na zivce.
 

Back
Top