Moze li se sakriti broj telefona sa kojeg se zove ?

Logos_

Početnik
Poruka
4
Da li je moguce, na nasim mrezama `sakriti` broj telefona sa kojeg se zove ? Ukoliko jeste da li je nekome poznato kako se to radi kod nas? Ima li tu razlike izmedju fiksnih i mobilnih telefona, mreze 063 i mreze 064 ?
U Francuskoj, primera radi, dovoljno je ukucati 3651 ispred broja koji zelimo da zovemo i tajnost poziva je zagarantovana, jer se u tom slucaju na display-u vaseg sagovornika umesto broja sa kojeg zovete pojavljuje samo niz zvezdica.
 
Polazeci od vasih sugestija, izvrsila sam par provera i evo saznanja do kojih sam dosla:

Kad je reč o fiksnoj telefoniji, u Telekomu Srbije, kazu da je kod njih, citiram, “zabranjeno” maskiranje broja. Zbilja mi nije jasno po kom to osnovu rukovodstvo Telekoma zabranjuje ovu opciju korisnicima telefonskih usluga u Srbiji….Al’ dobro, za raspravu o tome bi mozda trebalo otvoriti novu temu, tamo na Politici…

Sto se tice mobilne telefonije, na mrezi 063, koriscenje ove opcije je moguce, ali je rezervisano samo za post-paid korisnike.

Onima koji preferiraju pre-paid izgleda da preostaje samo 064. Ovu mogucnost ja licno nisam proverila, ali zato drugi sa foruma (i van njega) jesu.
 

Back
Top