POKUSAJ SAMOUBISTVA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavisi.
Mozda to i nije bio pravi pokusaj,vec neki trenutni bedak.
To se desava mnogima,ali naravno da nece o tome da pricaju,ali svi nekako nastave dalje.
Pa jos uvek su sa nama.
Secam se primera one devojke sto je skocila sa Brankovog jer je ostavio decko.Izvukli su je i ona se posle smejala. Glup razlog. To je i ona posle shvatila.
Tako postoje i drugi glupi razlozi.

Mad ja mislim da svako treba da voli sebe, jer u tom slucaju tako nesto nece ni pokusati.
 
blacky333:
Zavisi.
Mozda to i nije bio pravi pokusaj,vec neki trenutni bedak.
To se desava mnogima,ali naravno da nece o tome da pricaju,ali svi nekako nastave dalje.
Pa jos uvek su sa nama.
Secam se primera one devojke sto je skocila sa Brankovog jer je ostavio decko.Izvukli su je i ona se posle smejala. Glup razlog. To je i ona posle shvatila.
Tako postoje i drugi glupi razlozi.

Mad ja mislim da svako treba da voli sebe, jer u tom slucaju tako nesto nece ni pokusati.

Bio je........,sa uzasnim posledicama.Ali zivot je spasen ...i kako dalje(kad neko voli sebe,a u istom slucaju sebe ponizi,izda,zamrzi i uradi to sto je uradio da bi izgubio kontakt sa sobom)?
 
Nemam trenutno inspiraciju da odgovaram na ovo,ali ne mozes da izgubis kontakt sa sobom.
Kljucna stvar je da to oprostis sebi!
I da na neke stvari oguglas i ne reagujes,jer takve stvari uglavnom rade osetljive osobe..Nekad ne mozes da promenis zivot ,ali mozes svoj odnos prema njemu.
I ne treba biti nestrpljiv.Valjda se snaga nalazi u verovanju da ce doci i neke lepe stvari.Na zalost ne dolaze kad ih mi narucimo. Svako treba da otkrije sta mu prija i da time okupira svoje vreme.
I neku negativnu misao ne treba prevrtati po glavi iznova i iznova,jer onda pravi jos vecu stetu,kao neki virus.Treba je izbaciti iz glave.
Toliko.
Pisem nepovezano,ali kome treba shvatice neku poentu
 
HELLGIRL:
Ne,nego kako naterati sebe da zivis i ne pokusas ponovo.
Kako,kad ne nalazis razlog(za zivot)??? :-(

a ti bi da nadjes taj razlog, da bude samo tvoj, da ga uhvatis, odvojis od vaseljene, zarobis u svoju barsunastu plavu kutijicu, zakljucas srebrnim kljucicem i da mu se divis svaki dan, da ga volis, da voli on tebe, da zivis zbog njega tog razloga ma sta da je....
mozda hoces da bude gladak, nezan, sjajan, mozda je zlatan a mozda je dijamant,a mozda taj razlog ima moc da ti ispuni svaku zelju pa zato moras da ga nadjes uhvatis , zarobis, IMAS i cuvas zauvek....
e pa vidis problem je sto to tako ne moze i ne ide, i sto imas pogresnu predstavu o kosmosu i zivotu.....sam zivot koji zivis je razlog, a da deo kosmosa zarobis i imas zauvek samo za sebe, to niko do sad nije uspeo i ne mozes ni ti naravno....
sve samo tece i stalno se menja, da se zarobi i poseduje ne moze......
 
Razlog zivota je sto nikad ne znas sta te ceka iza coska...ocekivanje i istrazivanje nepoznatog i stalno ucenje.....
jedan razlog je nezanimljiv , sta mislis o bezbroj razloga a tebi jos uvek nepoznatih i neotrkrivenih....
zar se ne radujes kad te nesto lepo iznenadi a da mu se nisi ni nadala?
 
HELLGIRL:
Ne,nego kako naterati sebe da zivis i ne pokusas ponovo.
Kako,kad ne nalazis razlog(za zivot)??? :-(

Nagon za prezivljavanjem je osnovni ljudski nagon: ukoliko (zaista) ne nalaziz u sebi nagon za zivotom (zovi to zeljom, razlogom za zivot, ako hoces) onda je to definitivno deo bolesti. Mozda imas ozbiljnu depresiju, no po tvojim godinama sudeci (22 ako se ne varam?) moze biti i prosto adolescentna kriza, apel za pomoc i paznju, neka prezivljena trauma itd.
Neophodno je da se obratis nekom psihijatru za strucnu pomoc, mozda najbolje nekome od kolega koji se bave decom i omladinom (imas savetovalista pri domovima zdravlja, ako ne onda Institut za mentalno zdravlje ima blok za decu i omladinu ali mislim da rade samo omladinu do 18 godina, ali Klinika Dragisa Misovic ima blok za adolescente i mislim da bi tamo mogla da se javis, takodje ima dosta dobrih privatnih psihologa i psihijatara - da ne reklamiram ovde, ako te zanima mogu da ti napisem na PP).
U svom problemu ne moras da budes sama, ali moras sama da se odlucis da zelis pomoc. Ovaj tvoj post deo zdravog u tebi - uhvati se za to i potrazi pomoc. NIje nikakva sramota pasti; ali velika je hrabrost ustati nakon pada. Pozdrav.
 
WithdrawnWater,
zeni u ovakvoj situaciji treba prica, moralna podrska, neko da joj kaze nesto lepo, mozda otvori oci,natera je da razmislja drugacije..
i to je tebi lupetanje?:))
trebala sam mozda i ja da se napravim pametna i napisem samo: idi kod psihijatra..kao i ostali?:)
a sto bih kad je vec 10 ljudi to napisalo...
cccccc:)))))
 
Da, odnosi se i na tebe.
Zeni u ovakvoj situaciji (devojci u ovakvoj situaciji i to vrlo mladoj!) treba da je neko shvati ozbiljno, kao sto je lepo i rekla na pocetku svoje teme i svog prvog posta! Gubitak zelje za zivotom i pokusaj suicida nije stvar za laicko 'otvaranje ociju' po sistemu "k r e s n i s e, i bice sve u redu!"
Ako to tebi nije jasno, to je zalosno i neozbiljno, informisi se. Postoje situacije koje zahtevaju malo ozbiljnosti i empatije, a nuditi nekome ko je na ivici i ko je pokusao da se ubije i nema zelju za zivotom, povrsno i lakonsko shvatanje i prihvatanje njegovog problema sa stavom "nije ti nista, ne drami, nadji momka!" je preuzimanje rizika da se ta osoba prebaci preko ivice do kraja! Da li si uopste razmisljao/la da ni ti ni boris pa ni ja nemamo pojma sta se sa devojkom desava i koliko je mozda njen post ovde poslednji apel, poslednji zamah za pomoc?! I da li si spreman/na da nosis na sebi odgovornost za ceo zivot - za njen zivot?! E pa ja nisam! I da - ocekujem da joj i posle 10 ljudi i jedanaesti kaze da potrazi strucnu pomoc jer je to ono sto joj je potrebno: da je neko ozbiljno shvati i pomogne joj. A svakako joj nije potrebno da se neko zeza njenom situacijom koju je - u to sam sigurna sasvim - ne bas lako iznela pred siroki sud javnog auditorijuma! Te stoga ako niste u stanju da imate malo empatije i ozbiljnosti za ljudsko bice u ozbiljnom problemu, onda se bar suzdrzite neumesnih komentara!
 
WithdrawnWater:
Da, odnosi se i na tebe.
Zeni u ovakvoj situaciji (devojci u ovakvoj situaciji i to vrlo mladoj!) treba da je neko shvati ozbiljno, kao sto je lepo i rekla na pocetku svoje teme i svog prvog posta! Gubitak zelje za zivotom i pokusaj suicida nije stvar za laicko 'otvaranje ociju' po sistemu "k r e s n i s e, i bice sve u redu!"
Ako to tebi nije jasno, to je zalosno i neozbiljno, informisi se. Postoje situacije koje zahtevaju malo ozbiljnosti i empatije, a nuditi nekome ko je na ivici i ko je pokusao da se ubije i nema zelju za zivotom, povrsno i lakonsko shvatanje i prihvatanje njegovog problema sa stavom "nije ti nista, ne drami, nadji momka!" je preuzimanje rizika da se ta osoba prebaci preko ivice do kraja! Da li si uopste razmisljao/la da ni ti ni boris pa ni ja nemamo pojma sta se sa devojkom desava i koliko je mozda njen post ovde poslednji apel, poslednji zamah za pomoc?! I da li si spreman/na da nosis na sebi odgovornost za ceo zivot - za njen zivot?! E pa ja nisam! I da - ocekujem da joj i posle 10 ljudi i jedanaesti kaze da potrazi strucnu pomoc jer je to ono sto joj je potrebno: da je neko ozbiljno shvati i pomogne joj. A svakako joj nije potrebno da se neko zayebava njenom situacijom koju je - u to sam sigurna sasvim - ne bas lako iznela pred siroki sud javnog auditorijuma! Te stoga ako niste u stanju da imate malo empatije i ozbiljnosti za ljudsko bice u ozbiljnom problemu, onda se bar suzdrzite neumesnih komentara!

Bas si me pogodila ovim.U pravu si skroz.Ja mozda jos uvek ne umem da se izrazim kako treba i konkretno opisem svoj slucaj,detaljno.Nikada nisam druge ''gnjavila'' svojim problemima,jer smatram da to nikog ne bi iskreno zainteresovalo,dok ponekad razmisljam skroz kontra,tipa:sta njih briga sta se meni desava.Ne mislim da je neko imao neku losu nameru i shvatam da je svaki od ovih neumesnih komentara bio pokusaj da me neko profesionalno protumaci ili da razvedri temu.

Nisam u adolescentskoj depresiji.Nije prolazna,hronicna je i uzasno teska.Jeste posledica traumaticnog perioda u mom zivotu i gomile negacije koja se sakupila u meni.
Ne znam kom strucnom licu da se obratim,jednostavno ne verujem u njihovu efikasnost.Mislim ,tj. znam da mi terapija ksalolom nece pomoci...Ne znam.Mozda neko ima da mi preporuci nekog savesnog,strucnog,efikasnog.
Kao sto sam vec,ja mislim,napomenula ni taj pokusaj nije prosao bez katastrofalnih posledica(fizickih),za ciju regeneraciju imam svakodnevne fizio i elektro terapije.
Svoju depresiju pokusavam da suzbijem i svoju energiju i misli okrenem ka drugim stvarima,ali ne uspeva mi nista.Totalno sam u depresiji i prepustena sama sebi.Mnogo razmisljam(to definitivno nije dobro za mene i moju psihu) jer to razmisljanje nemam s kim da podelim,realno.Ja kapiram da je i to normalno i nemam velika ocekivanja od drugih,ali ipak je tesko i boli. :-(
 
WithdrawnWater:
Da, odnosi se i na tebe.
Zeni u ovakvoj situaciji (devojci u ovakvoj situaciji i to vrlo mladoj!) treba da je neko shvati ozbiljno, kao sto je lepo i rekla na pocetku svoje teme i svog prvog posta! Gubitak zelje za zivotom i pokusaj suicida nije stvar za laicko 'otvaranje ociju' po sistemu "k r e s n i s e, i bice sve u redu!"
!

Ma gde sam ja to bre napisala, i sta sam ruzno napisala, bre.....sta lupetas covece?
aj citiraj me ali MENE
gde ti vidis bilo sta ruzno i neukusno???
IZVOLI

sram te bilo bre
 
WithdrawnWater:
Da, odnosi se i na tebe.
Zeni u ovakvoj situaciji (devojci u ovakvoj situaciji i to vrlo mladoj!) treba da je neko shvati ozbiljno, kao sto je lepo i rekla na pocetku svoje teme i svog prvog posta! Gubitak zelje za zivotom i pokusaj suicida nije stvar za laicko 'otvaranje ociju' po sistemu "k r e s n i s e, i bice sve u redu!"
Ako to tebi nije jasno, to je zalosno i neozbiljno, informisi se. Postoje situacije koje zahtevaju malo ozbiljnosti i empatije, a nuditi nekome ko je na ivici i ko je pokusao da se ubije i nema zelju za zivotom, povrsno i lakonsko shvatanje i prihvatanje njegovog problema sa stavom "nije ti nista, ne drami, nadji momka!" je preuzimanje rizika da se ta osoba prebaci preko ivice do kraja! Da li si uopste razmisljao/la da ni ti ni boris pa ni ja nemamo pojma sta se sa devojkom desava i koliko je mozda njen post ovde poslednji apel, poslednji zamah za pomoc?! I da li si spreman/na da nosis na sebi odgovornost za ceo zivot - za njen zivot?! E pa ja nisam! I da - ocekujem da joj i posle 10 ljudi i jedanaesti kaze da potrazi strucnu pomoc jer je to ono sto joj je potrebno: da je neko ozbiljno shvati i pomogne joj. A svakako joj nije potrebno da se neko zeza njenom situacijom koju je - u to sam sigurna sasvim - ne bas lako iznela pred siroki sud javnog auditorijuma! Te stoga ako niste u stanju da imate malo empatije i ozbiljnosti za ljudsko bice u ozbiljnom problemu, onda se bar suzdrzite neumesnih komentara!

ti si zeno prolupala
ja sam ozbiljno shvatila njen problem i sasvim ozbiljno pokusavam da joj pomognem
ali ti nisi procitala ni rec od svega sto sam pisala, procitala si jednu recenicu jednog posta
idi nazad i citaj sta sam pisala i ne diraj me i nemoj da mi drzis nikakva predavanja o ponasanju ovde molim te.....prvo nisam uradila nista lose, drugo tvoje ponasanje je uzasno necivilizovano, ti si uzela na sebe pravo sudije i dzelata i ako su po tvom misljenju postovi neozbiljni mislis da imas pravo da vredjas diskutante
moji postovi su sasvim ozbiljni ali su izvan domaka tvoje inteligencije, ti ih duso nisi razumela i pljujes me bas zbog toga, plasi te ono sto ne znas a iz tebe kipti pakost...
IQ to ne moze da ima svako ali pakost je JAKO RUZNA STVAR
aj sad vozi i ne obracaj mi se vise sramoto jedna
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top