Kad osećaš kamen ...

E

Ejpril

Gost
U Sloveniji je kantarion zabranjen u slobodnoj prodaji.Kao interakcije sa drugim lekovima. Medjutim ja imam problema sa želudačnom kiselinom i sad više nemam moj voljeni kantarion. Molim vas koju biljku kao zamenu mogu da koristim kod gastritisa.Nadam se da ćete biti od pomoći i meni i drugima.
 
Ja imam par pitanja.Jeste li sproveli potpuno lecenje gastritisa,sa punom antibiotskom terapijom u trajanju od 2 nedelje,da li vam je radjena gastroskopija i analiza na helicobacter pylori?Pitam vas iz razloga sto ukoliko nemate dijafragmalnu herniju pa sam tim ni stalno ponavljanje gastricnih tegoba potpunim lecenjem bi se resili svojih tegoba.Naravno ovde ne uzimam u obzir da gastritis imate zbog nervoze.
Elem,da se vratim na biljke.Znate vrlo je individualno sta ce kome da koristi.I ja sama imam problema sa zelucem i meni recimo prija caj od nane.Ljudi koji godinama kubure sa ovim problemom preprucuju grickanje badema.
Vi sami morate naci sta vam odgovara,to je vrlo individualno.Ne znam sta bih vam vise rekla izuzev da pokusate da se potpuno resite gastritisa lecenjem uzroka.
Pozdrav!
 
Gastritis mi je ustanovljen rengenom i pila sam 2 kutije ranisana.To sam radila u Srbiji.Pa sam pila gelusil lak i kutiju sinacilina za slučaj da nisam zakačila bakteriju.Pa znate već kakav je zdrastveni sistem u Srbiji, nisu hteli da mi rade ostale analize za nijh to nije bilo potrebno. Na rengenu je sve bilo u redu sem te kiseline.
 
Terapija vam nije bila adekvatna,fali tu jos neki lekic.Ako ste u mogucnosti,ne bi bilo lose da se uradi iz krvi analiza na Helicobacter.Doduse u poslednje vreme se praktikuje i davanje napamet terapije ,bez te analize jer se polazi od pretpostavke da je u nekih 90% slucajeva gastritisa uzrocnik upravo helicibakter.
E sad nije bas eticki da vam ovako preko interneta kazem sta da pijete,ispljuvace me kolege ali s obzirom da sam i sama dugo patila od tih tegoba ja cu vam reci sta mozete da uraditi,na vama je naravno da to prihvatite ili odbacite,pa ako vam ne bude bolje da sprovodite dalja ispitivanja,tipa gastroskopije.
Elem,1)OMEPROL kapsule(genericko ime mu je omeprazol),prvih 7 dana pijete 2x1caps,ujutro i uvece a drugu nedelju pijete samo 1 kapsulu ujutro.
2)HELIKOCIN(metronidazol+amoksicilin)tablete e sad pazite pakovane su kao dve tablete razlicite boje(zavisi od proizvodjaca)i treba da pijete 3xdnevno po jednu crvenu i jednu plavu tabletu,razlikuju se i po obliku(jedna je kruzna a druga je valjkasta)znaci 3x dnevno jednu valjkastu i jednu kruznu.
Sve ovo stoji za pricu da niste alergicni na penicilin ,a ne bi trebalo ako ste primali sinacilin.I to pijete 7 dana.Od nezeljenih dejstava vam moze biti malo muka,da budete malo naduti,da imate ukus metala u ustima i da imate tamnu mokracu ali to sve prodje cim prestanete da pijete lekove,vazno je da izdrzite i da ne prekidate terapiju.
3)CISAP 5mg koji pijete 15 minuta pre svakog obroka 3xdnevno.To je da vam se kiselina ne bi vracala iz zeluca u jednjak.
Velikim slovima su napisana imena lekova kod nasih proizvodjaca a u zagradi sam vam stavila naziv koji vazi u svetu kako bi lekari i farmaceuti znali o cemu se radi.
Cela prica vazi ukoliko ne bolujete od bubreznih oboljenja,niste mladji od 18 godina,nemate neko hematolosko oboljenje.
Posle ove terapije trebalo bi da vam bude bolje,gore vam sigurno nece biti.Dosta ljudi je odlicno odreagovalo na ovu vrstu terapije i njihove zeludacne tegobe su prestale.Trebale bi i vase posto nemate herniju,cir...
Nadam se da sam vam koliko toliko pomogla.
Veliki pozdrav!
 

Back
Top