Preporučite knjigu o ljubavi

Loo

Zainteresovan član
Poruka
341
Potrebno mi je da mi neko preporuci neke knjige o ljubavi:
1. mozda cak koje se tuzno zavrsavaju (mollim da navedete pored naslova ako je taj slucaj :) )
2. i to od pisaca koji pisu na engleskom (jer moram da citam na engleskom)
3. da budu sto krace moguce (sto podrazumeva do 200str. ako je moguce)

Meni licno jedino na pamet padaju knjige Sidney Sheldon-a i jos mi prolazi kroz secanje knjiga '' Jackie'' (ali pisac je zena, ali ne mogu da se setim ko je pa ako znate napisite i pisca te knjige) .....

Znaci potrebne su mi vase preporuke!

PUNO hvala unapred!!!!
 
hvala Suzo, da znam naravno za knjigu, odlicna je kao i sve od sestara Bronte. Mada je meni kao najlepsa knjiga o ljubavi od Sarlote Bronte - Dzejn Ejr, fantasticna je. Procitaj i tu ako vec volis taj stil, zaista je preporucujem.
Samo su zaista dugacke knjige, za sad sam mislila neku 'laksu' literaturu...
U svakom slucaju hvala!
 
nema na cemu Loo,bas mi je drago sto si je procitala i nju i Dzejn Ejr
te knjige su zaista divne iako su malo poduze ali zaista vredi procitati.Sto se tice
"laksih literatura" tu ti bas ne mogu puno pomoci,al videcu ako nesto nadjem javicu ti.
Pozz i srecno u potrazi.
 
Loo:
Potrebno mi je da mi neko preporuci neke knjige o ljubavi:
1. mozda cak koje se tuzno zavrsavaju (mollim da navedete pored naslova ako je taj slucaj :) )
2. i to od pisaca koji pisu na engleskom (jer moram da citam na engleskom)
3. da budu sto krace moguce (sto podrazumeva do 200str. ako je moguce)

Meni licno jedino na pamet padaju knjige Sidney Sheldon-a i jos mi prolazi kroz secanje knjiga '' Jackie'' (ali pisac je zena, ali ne mogu da se setim ko je pa ako znate napisite i pisca te knjige) .....

Znaci potrebne su mi vase preporuke!

PUNO hvala unapred!!!!
Sve od Džejn Ostin ti je o ljubavi, a i engleska književnica je u pitanju tako da možeš naći i na engleskom. Lagana je za čitanje, a uglavnom se bavi temama vezanim za porodicu i ljubav. To je ono što joj i kritičari zameraju, što se ne bavi drugim aspektima obzirom da je živela u istorijskom trenutku kada su buktali ratovi, a to se u njenim delima gotovo i ne oseća. Jedino što ukazuje na to je uvek neki lepi mladi oficir u koga se devojke zaljubljuju
 
Znaci nemoj Zarobljenike, Samrtno prolece, nije glavna tema ljubav, definitivno, i vodi racuna, ukoliko citas ili se odlucis za Zilahija, da bude lepo vreme, suicidne misli ne spavaju....Sala naravno.
Dzejn Ostin recimo "Orkanski visovi", ili Trejsi Sevalije- Devojka sa bisernom mindjusom, Dama i jednorog, Devicanski plavo, Pali andjeli itdd.....
Ili ako hoces da razbijes monotoniju, lepo uzmes nasu Bjelicu i prevedes je na engleski i oboris sve s nogu...
 

Back
Top