Неправду је најтеже трпети

Да ли би сте дали свој живот за одбрану отаџбине?

  • Да

  • Не

  • Нисам сигуран/на


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ikana

Početnik
Poruka
38
Није срамота изгзбити битку на бојном пољу и поклекнути пред налетом неупоредиво јачег непријатеља. Нити је срамота бити заробљен мучки и на превару.
Али је срамота престати да се бориш. А највећа срамота и пред Богом и пред собом и својим ближњима је трпети неправду и са стране је гледати.
Где ли су само нестали потомци Обилића, Карађорђа, Немањића... Да ли би мирно гледали распродају свете Српске земље, уништавање националног поноса, протеривање, паљење и убијање? Да ли би са стране гледали на најгоре лажи и оптужбе да су за све само Срби криви и да смо нападнути и бомбардовани за наше добро, само још то нисмо успели да схватимо?
У скоро свим цивилизованим земљама људи имају високу свест о потреби очувања нациналног и личног интегритета. А ми?
Упитајте себе да ли би дали свој живот за очување целовитости, територијалног интегритета и суверенитета своје домовине. Или можда то треба неко други да уради?
 
ikana:
Није срамота изгзбити битку на бојном пољу и поклекнути пред налетом неупоредиво јачег непријатеља. Нити је срамота бити заробљен мучки и на превару.
Али је срамота престати да се бориш. А највећа срамота и пред Богом и пред собом и својим ближњима је трпети неправду и са стране је гледати.
Где ли су само нестали потомци Обилића, Карађорђа, Немањића... Да ли би мирно гледали распродају свете Српске земље, уништавање националног поноса, протеривање, паљење и убијање? Да ли би са стране гледали на најгоре лажи и оптужбе да су за све само Срби криви и да смо нападнути и бомбардовани за наше добро, само још то нисмо успели да схватимо?
У скоро свим цивилизованим земљама људи имају високу свест о потреби очувања нациналног и личног интегритета. А ми?
Упитајте себе да ли би дали свој живот за очување целовитости, територијалног интегритета и суверенитета своје домовине. Или можда то треба неко други да уради?


idi pa ratuj, mozda steknes iskustvo a mozda i svoj stav..... :grin:
 
ikana:
А највећа срамота и пред Богом ........ је трпети неправду и са стране је гледати.
razmisli malo o tome dali bi se Isus s tobom sada slozio, zar nemislis da je upravo On pozivao na pokoru i krotkost.nisi li Njegove reci bile da ako ti neko uzme kosulju treba da mu das i ostalu odecu?
 
Упитајте себе да ли би дали свој живот за очување целовитости, територијалног интегритета и суверенитета своје домовине


Evo....upitao sam sebe.........i odgovorio sebi, NE :wink:
Zivot bi dao samo za svoju porodicu............

A, za takve, borce....imam odlicnu ideju...skokni do hotel "Granda" u Prishtini, i popi kafu....

Donesi nam i pepeljaru kao suvenir.......... :wink:

Kad popijes tu kafu, onda cemo o ratovanju i davanju zivota :D
 
ikana:
Није срамота изгзбити битку на бојном пољу и поклекнути пред налетом неупоредиво јачег непријатеља.

nije sramota ali je glupo ratovati proptiv takvog neprijatelja jer si osudjen na propast.

ikana:
У скоро свим цивилизованим земљама људи имају високу свест о потреби очувања нациналног и личног интегритета. А ми?

to postoji i kod nas samo ti imas pogresnu predstavu o tome sta to znaci

ikana:
Упитајте себе да ли би дали свој живот за очување целовитости, територијалног интегритета и суверенитета своје домовине. Или можда то треба неко други да уради?

bi ali ako to ima neki smisao,a dati zivot za neki cilj koji sigurnu neces postoci je glupo a ti imas bas na umu grupe ciljeve koje su proklamovali Sloba Milosevic i njegovi istomisljenici koji i danas deluju u Srbiji.
 
ДА, дао бих живот за Отаџбину.Мој брат и отац су јуначки пали на Косову и Метохији и у Републици Српској Крајини.Земаљско царство је мало и пролазно, Небеско је вечно.После свих ових ратова и страдања Српског народа широм Српских земаља, жртве неће бити узалудне.Србију нису убили, Србија ће се подићи као Феникс из пепела, а слобода ће бити, баш као што је и кроз историју увек била, највећа вредност нашег народа.
 
Српски јунак:
nije sramota ali je glupo ratovati proptiv takvog neprijatelja jer si osudjen na propast.

А цар Лазар?

to postoji i kod nas samo ti imas pogresnu predstavu o tome sta to znaci

Ајде ми објасни молим те?

Pa neko ovde u sustini ima ideju (ne izjasnjava se bas jasno ali to zeli) da bi mi trebali otprilike da ratujemo sa NATO patktom i da osvojima Kosovo,Rep. Srpsku,Kosovo i Crnu Goru.
U takvom ratu bi svi mogli da izginemo a da nista ne uradimo.
Razumes li poentu price?
 
Mislim da se za otadzbinu ne treba ginuti, jer to je komad zemlje, da su tako srbi radili u proslosti, danas nas ne bi bilo.
Doduse postoji jedan izuzetak, kad je dati zivot za otadbinu, ne samo potrebno, vec i nuzno; a to je kad vise nemas gde da bezis, e onda im priredis pakao,da im se i cukun unuci secaju dana kad su njihovi preci doterali srbe do duvara.
 
crow:
:D sad ce opet malo zamena teza i izmishlanja u starom dobrom RTS stilu...
osecam ;)

gadni pokvareni smrdljivi zoran djindjic i drugar mu cheda, prodashe svetu svpsku
zemlju :roll:

Није тако! Комунисти су продали не само све српске земље него и Србе са њима па кривити сада Ђинђића, Чеду, Милошевића или неког другог сличног њима је исто што су и комунисти радили цело време, оптужујући четнике и усташе за све њихове незгоде. Ипак мислим да кривицу носе све данашње партије за не излазак из кризе јер ни једна није помислила да би се можда са краљевином могло прекинути са тим разним и штетним комбинацијама. Размислите још није касно!

За Краља и Отаџбину.

Вујадин
 

Back
Top