Windows XP & Windows Vista

GZ:
Da, to je novina u IE v.7.0..

Mogucnost otvaranje prozora u tabovima je nesto sto je bilo vise neizbjezno pa i za sam MS..

Dakle verzija IE 7 je organozivan po tabovima...

Raspali u istrazivanju i nemoj da nam krijes sta si sve pronasao..

Poz.


OK, samo da se dokopam 7-ce... bez brige. ;)
Ma... navikao sam na tabove i ne mogu da ih se odreknem, ali za neke stvari, kao recimo online banking IE jedini moze... zbog toga ga i koristim inace za sve ostalo... zna se. :lol:
 
codemaker:
Da, zanimljivo da neznam banku koja home-banking radi u nekom drugom browseru sem IE?
Ja kod Reifaisen banke moram IE da koristim, a time pravim sigurnosni problem sam sebi.


Ja koristim Intesu... ranije Delta banku... pored kojekakvih podesavanja (mislim na Trusted Zone i dozvola za koriscenje ActiveX-a)... jedino on radi bez problema, sve ostalo mi samo komplikuje stvari, bolje receno ne radi.

Jesi li pokusao sa Operom? Iskreno, ja je nisam koristio u te svrhe... pa nemam pojma da li radi (ali po slobodnoj proceni bih rekao da ne radi). Mozda Netscape... pojma nemam.
 
Pa koliko je sigurna IE7 bas zbog tog on-line banking-a.Da li se sa novcem smemo igrati na IE7.Ovo je vise pitanje za Nikodima posto se on upoznao sa IE7 i koristi ga vec duze vremena,sto znaci da i online radi preko IE7.I ja sam u Intesi pa me zato zanima.
 
behula:
Pa koliko je sigurna IE7 bas zbog tog on-line banking-a.Da li se sa novcem smemo igrati na IE7.Ovo je vise pitanje za Nikodima posto se on upoznao sa IE7 i koristi ga vec duze vremena,sto znaci da i online radi preko IE7.I ja sam u Intesi pa me zato zanima.


Ma bez brige... ne koristim IE7, nisi dobro procitao post, koristim 6.cu.
Sto se tice online bankinga, komunikacija izmedju tebe i servera banke je enkriptovana pomocu sertifikata koji dobijas kada se konektujes na server. Dakle komunikacija izmedju tebe i banke je bezmalo 99% sigurna. Taj 1% poklanjamo onima koji bi uspeli da razbiju 256bit-nu enkripciju za tih nekoliko minuta koliko ti treba da zavrsis sve poslove oko uplata, transakcija... cega god. Budi bez brige... uzivaj u blagodetima razvijanja IT-a u zemlji Srbiji. :)
 
nikodim:
Jesi li pokusao sa Operom? Iskreno, ja je nisam koristio u te svrhe... pa nemam pojma da li radi (ali po slobodnoj proceni bih rekao da ne radi). Mozda Netscape... pojma nemam.
Nijedan drugi browser ne radi. Samo i iskljucivo IE.
To mi se nimalo ne svidja, jer smatram, da drugi browseri imaju daleko manje rupa.
Ili su to inicijalno pravili za IE pa sad ko ce da sve to optimizuje? NEmam objasnjenje zasto bas IE. A to im i pise u uputstvu prilikom pravljenja pocetne konekcije - samo IE i kvit!
:evil: :roll:
 
Da, verovatno je sajt projektovan inicijalno za IE (zbog ActiveX-a, css-a...). IE7 sam koristio neko vreme, ali sam primetio da loše renderuje aspx. Prvo sam mislio da je loš dizajn strane (radio sam u VS2005), ali vidim da radi OK u FF i Operi. Na kraju sam ga aninstalirao...
 
codemaker:
Nijedan drugi browser ne radi. Samo i iskljucivo IE.
To mi se nimalo ne svidja, jer smatram, da drugi browseri imaju daleko manje rupa.
Ili su to inicijalno pravili za IE pa sad ko ce da sve to optimizuje? NEmam objasnjenje zasto bas IE. A to im i pise u uputstvu prilikom pravljenja pocetne konekcije - samo IE i kvit!
:evil: :roll:


Znas vec kako to funkcionise kod Microsofta, sve radi jedno sa drugim... monopolisti. Verujem da sve te banke koriste Windows servere zbog CA servera... i da je to i glavni razlog... kako god, to radi, a IE sluzi samo tome, barem na ovoj masini. 8-)
 
Recimo bankomati ispred banki, (unutra operativni sistem Xperience (XP) )...
Kako funkcionise ... povezani sa glavnim centralnim serverom pogodite sa kojim? 8) pa naravno sa Microsoft-ovim. A da ne izostavimo njihovog najveceg partnera u oblasti hardware-a (mislim na proizvodnju) sa kojim trguju "Nemacka" koja ih opremljuje kvalitetnom hardwarskom nabavkom, to jest bankomati koji su u nasoj zemlji, su uvezene iz Nemacke, koje mi ovde samo povezemo i teraj~i tako dalje...

Dakle, problem je u tome sto Microsoft "kida, gazi" bukvalno sve prepreke to jest nove proizvodjache.
I zato su toliko "koliko jesu" zastupljeni po svetu. Dakle, realno recheno, "ukoliko ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se".
 
U Visti ce biti izdat Windows Media Player 11(izgleda da je on iskljuchivo za Vistu nisam siguran) , IE 7.0 , iskljuchivo za Vistu Directix 10 one ce biti znatno brze i rasteretice centralni procesor rachunara i prenece teret na grafichku kartu pa ce samim tim ona morati biti jaca i neke igre ce moci da se pokrecu sa cd-a kao na PS2 , ja sam ubacio Windows Vista skin za XP , ali mi se ne svidja taskbar
 
Windows Vista je pravljena za 64-bitnu platformu.
Na 32/dvo bitnom sistemu nece ti raditi. Postoje 2 beta verzije koje su izbachene na trziste, beta2 koju ja imam je trial, znachi imaces otprilike 2 nedelje koriscenje a zatim ce se OS zakljuchati.
Postavio sam gore 2 linka na proslim post/ovanjima, siguran sam da ce ti koristiti, imas objasnjenje za konfiguraciju.

Evo ti link koji je mene zanimao da pogledam, pa baci pogled:

=========================================================
http://www.microsoft.com/windowsvista/features/foreveryone/performance.mspx
=========================================================
 

Back
Top