Ati 9600se flash bios-HELP!!!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ati 9600se flash bios-HELP!!!

Zainteresovan član nolle (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Ati 9600se flash bios-HELP!!!

Pokusao sam da flash-ujem 9600se sa 9600xt bios-om preko DOS-a (AtiFlash).Nazalost to je uspelo i sada imam samo neke kocke i nejasne linije umesto slike.
    Skinuo sam sa neta i par komada Bios-a za SE i krenuo istim redom da bodem "na slepo" ali ne ide mi.Probao sam 6-7 biosa ali nece.Recite mi gde gresim i da li ima neka caka posto nisam sacuvao image starog?

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Ati 9600se flash bios-HELP!!!

Pa,posto nisam flashovao BIOS ,jedino sto znam da prog. treba da skines sa oficielnog sajta (ATI) i jedino odatle, a u zavisnosti od graf. kartice.
    Mozda BIOS koji si skinuo nije ispravan.
    Od pamtiveka ljude muče dve stvari:
    1. Ko je izmislio rad?
    2. Zašto ga ostali nisu odmah ubili!!!!!!!!

Elita Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Sto nisi prvo procitao sve sto ti se kaze, pa tek onda pristupio "operaciji"?
    Prvo sto si trebao da uradis je da sacuvas stari BIOS i nabavis neku PCI graficku (kad kazem PCI, mislim na staru PCI, ne na PCI express).
    Onda si trebao da probas sa laganim otkljucavanjem graficke, one by one, a ne sve odjednom, hteo si tek tako sa SE na XT verziju, ako dobijes i pro trebao bi da budes srecan.
    Ako ti to ne uspe onda sa nekim BIOS modifikatorom si trebao da probas da izvuces bar maximum iz graficke.
    To ti je ubuduce, a sad ti jedino ostaje da nadjes odgovarajuci BIOS za tvoju karticu.
    Moras naci BIOS koji ne samo da podrzava tvoju karticu, vec i njenog proizvodjaca (ne mislim na ATi, vec na firmu koja je plasirala karticu na trziste), istog proizvodjaca memorije (to vidis na onim crnim cipovima uglavnom sa gornje strane kartice) i iste oznake. Evot i sajt pa probaj da nadjes nesto takvo http://www.techpowerup.com/bios/
    Hy everybody

Početnik
    Učlanjen
    17.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pre svega, 9600 SE se nikako ne moze otkljucati u 9600 XT jer hardverski to nikako ne podrzava. SE ima 64-bitnu magistarlu , a XT 128- bit. jesu isti graficki cipovi, ali fali mu ceo set memoriskih modula.

Primećen član monte32 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Pa sta da otkljuca Kuliraza, ko sto te pita Hyde?
    I jos nisam video da je neko flashovao 9600se i to jos sa biosom 9600xt?!
    Pa ovo je gore od onoga sto sam vidjao da neko flashuje BIOS od PCI-E za AGP.
    Ako vec nije zeznuo memoriju (64 vs 128 bit), tesko da ce vise da vrati na staro.

Evo jos jedan sajt za BIOS da nadje nek proba:
    http://www.mvktech.net/
    Poslednji put ažurirao/la monte32 : 04.04.2006. u 11:49

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.03.2005.
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio nolle
    Pokusao sam da flash-ujem 9600se sa 9600xt bios-om preko DOS-a (AtiFlash).Nazalost to je uspelo i sada imam samo neke kocke i nejasne linije umesto slike.
    Skinuo sam sa neta i par komada Bios-a za SE i krenuo istim redom da bodem "na slepo" ali ne ide mi.Probao sam 6-7 biosa ali nece.Recite mi gde gresim i da li ima neka caka posto nisam sacuvao image starog?

To se i meni dogodilo .Morao sam sa ovog sajta (http://www.techpowerup.com/bios/)skinuti osnovni bios pa ga na slijepo iz vise pokusaja uspio instalirati i spasiti graficku.Moras biti uporan i pokusati vratiti osnovni bios...
    SRETNO

Slične teme

1. Bios flash, kako??
    Autor Disq u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2006., 19:11
  2. 3 Pitanja u vezi Flash-a, Flash-a i opet Flash-a?
    Autor djix u forumu Web dizajn
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.09.2005., 13:02
  3. BIOS Flash
    Autor velnikol u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.04.2005., 10:28
  4. ati 9600se ili FX5600XT?
    Autor digital u forumu Hardver
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 26.04.2004., 23:41

Pravila za slanje poruka