google talk VS msn VS yahoo messager VS skype

Ne bih uvrstio Skype u ovu grupu. Ipak je Skype specifičan u odnosu na ove druge.
Zaboravio si ICQ? Ipak je začetnik programa takve komunikacije.
U suštini nema bitnih razlika osim sitnijih detalja i pratećih usluga. Google Talk je još u fazi razvoja i zaostaje za ovim nabrojanim messenger-ima.
 
Pa, ja sam odradio zbog sebe, jedan mali test.

1.Google Talk
Kao sto je Fluid rekao Google Talk je jos u beta fazi testiranja i verovao ili ne ima ubedljivo najmanje korisnika. Tako da bi njega iskljucio iz ove liste, a i izradjen je vrlo spartanski. Takodje ne podrzava razgovaranje preko web kamere

2.MSN
Njega mrzim, kategoricki, jer dolazi uz windows i smara me da svakome zivom uninstaliram ovu glupost od programa. Nije los za chat i super izgleda njegova najnovija verzija pre svega funkcionalno i brzinski. Samo da ga nije pravio Microsoft...

3.Skype
Hm, opet bi se slozio sa Fluidom i rekao da nije bas prikladan za ovu grupu, ali je ubedljivo najbolji i najjeftiniji za koriscenje. Besplatan je ako se vrsi razgovor sa korisnikom koji takodje koristi Skype,a vrlo je povoljan i za pozivanje fixnih telefona u zemlji i inostranstvu. Tako da moj glas ide njemu, pre svega sto nova verzija 2.0 podrzava video poziv i razgovor.


Pozdrav,
Nemanja, customer service manager
Optima Net
 
Zaboravio sam da napiše da ja najviše koristim ICQ jer većina ljudi sa kojima kontaktiram preferira baš ovaj messenger. Skromniji je od MSN i YAHOO! ali mi se baš zbog toga sviđa. Ne volim prenatrpane programe raznoraznim opcijama i uslugama. I SKYPE je baš onako po meri što se tiče opcija. Ne bi valjalo da ga pokvare kojekakvim glupostima.
 
off topic @ FLUID : Baš si me zbunio,jer kad sam započeo pisanje prethodnog posta,imao si svoj stari avatar,na koga sam navikao; kad sam završio i poslao post i vratio se na forum,eto drugog,novog avatara,pa sam u prvi mah pomislio da se radi o novom članu,čiji je post van reda ubačen u postojeći redosled postova.Svaka čast na brzini. ;) :lol:
 
ljubomir47:
off topic @ FLUID : Baš si me zbunio,jer kad sam započeo pisanje prethodnog posta,imao si svoj stari avatar,na koga sam navikao; kad sam završio i poslao post i vratio se na forum,eto drugog,novog avatara,pa sam u prvi mah pomislio da se radi o novom članu,čiji je post van reda ubačen u postojeći redosled postova.Svaka čast na brzini. ;) :lol:
Izvini za pretrpljeni strah. ;)
Imam brzog miša. :lol:
 
MSN me je oduvek isuvishe nervirao..... nemam snage da ga koristim.....

Skype me prvenstveno interesuje kao VoIP program, ne toliko za chat...i to PC 2 PC.....
shto se tiche PC 2 phone, Skype jeste jeftiniji od ostalih.... mada me pomalo iritira shto za svaku personalizaciju programa treba dati koji evro....ali to (u odnosu na ostale free of charge ponude) i nije toliko velik greh....

sad, osnovni uzrok mog pitanja je potreba da se odluchim za jedan VoIP i da nagovorim ostatak ekipe da ga koristi.... a za to su mi potrebni argumenti :neutral:
 
Zool:
@Codemaker
koliki je protok potreban da ne secka NetMeeting?
Ovako, kucni internet imam wireless 256kbps - fiksna brzina
Vrlo cesto rade barem tri racunara na internetu (cerka catuje, sin surfuje, ja naravno radim)
Konektujem se ili me zovu i razgovaramo, sharujemo desktope, kontrolisem drugi racunar, saljem ili primam neke datoteke i - ne secka.
Napominjem da sve vreme rade i ostala dva racunara na internetu.
jedino me unisti cerka ako istovremeno slusa i radio preko interneta, onda imam povremeno seckanje u radu, to resavam tako sto joj ukinem dzeparac i mirna Backa :)

Zadovoljavajuce.
uskoro prelazim na 1 megabitnu brzinu, tada necu ni za cerkin radio da brinem
 

Back
Top