Mala Kaja

MARIA-MAGDALENA

Početnik
Poruka
9
Ne mogu da verujem.Toliko je vremena proslo od kad je nesrecno dete umrlo,a oni nista....I dalje su na pocetku.Gledam pre tri dana vesti i ne mogu da verujem.Uvode ona dva monstruma na saslusanje kao da su ukrali zvake.A oni vec devet meseci prebacuju krivicu jedan na drugoga.Kakvo je to sudstvo,kakvi su to advokati koji ih brane,kakva je ovo drzava kad dozvoljava da se takvim ljudima uopste sudi?Dok oni traze pravdu za monstrume,novine se iz dana u dan pune pricama o zlostavljanoj deci.Nema tu sudjenja.....za takve treba uvesti smrtnu kaznu.KO JE KRIV!!!????Oni raspravljaju ko je kriv.Krivi su oboje.Jedan je zlostavljao dete a drugi je saucesnik,u svakom slucaju.Jadno dete...Trebalo bi da svi oni koji imaju decu napisu peticiju da im se odredi najveca kazna,i da budu primer svima onima koji se usude da na bilo koji nacin zlostavljaju decu. Tuzno mi je kad gledam ovakve stvari...Pomislim na to kakvi smo mi to ljudi kad zatvaramo oci pred onim sto se oko nas desava.Ni jednog trenutka niko i ne pomisli da i njegovo dete ne daj boze,moze da dozivi nesto slicno.Mnogi su bili svedoci,i niko nista nije uradio da nesrecnom detetu pomogne.Ja bih svoju sestru prijavila da na njenom detetu vidim modrice ili bilo kakve tragove zlostavljanja.Ne znam sta da kazem.....Vazno da ona dva monstuma izgledaju kao da se nista nije dogodilo.Jos i u odbranu majke isticu kako jadna nije smela da mu se suprotstavi,pa je morala da cuti....Sramota.
 
Ja (srecom) ne mogu da pratim sta govore i kako se stvari odvijaju....
Nije losa ideja o peticiji...mada ne znam da li bi pomogla...
A mislim na svoje dijete....kad se oblaci za spavanje, kad se kupa, kad skace gologuz i bezbrizan po kuci....mislim da bih bila u stanju da ubijem nekoga ako ga samo pipne na nepristojan nacin...
Kako neko moze da to uopste vidi kao sexualno....Malu, bezbriznu djecicu..
 
Мени се стомак изврне 100 пута сваки пут када се спомене мала Каја! Просто не могу да прихватим да се тако нешто дешава ....
 
Slazem se da svi zatvaraju oci. Nije mi jasno kako barem baba i deda tog nesrecnog deteta nisu nista primetili!? Pa i ti lekari sto su je lecili? A o majci monstrumu da ne govorim! Zamislite sta su joj advokati napricali, lepo su je savetovali kako da se brani: kao, padala je u nesvest svaki put kada je on silovao dete i on joj je zabranio da isprica svojim roditeljima sta se desilo. Ne mogu da verujem! Kako neko moze da to zabrani da zastitis svoje dete? Ja bih njih na Terazijama obesila oboje, za primer!
 
Upravo tako.Svaki sledeci dobro bi razmislio pre nego sto nasrne na dete.Dobice par godina(mozda ni to),izaci ce i bice jos veci monstrum.Kazu nema smrtne kazne,ulazimo u Evropu.Da se ja pitam,nasli bi ga jedno jutro obesenog u celiji("ubio se zbog grize savesti")i gotova stvar.Zatvorila je ova drzava oci pred ubistvima mnogih neduznih ljudi.....i niko nista nije preduzeo.Neka zatvori oci i za ovakve monstrume....javnost se sigurno nece buniti.
 
Stvarno se desavaju uzasne stvari. Do koje je mere neciji um bolestan, da moze i da pomisli da malom detetu tako nesto grozno uradi... I sto je najgore, takvi se posle toga ni ne kaju, ne osecaju sram, grizu savesti, nego imaju toliko "obraza" da se prepucavaju...
 
A sto je najgore,na prvi pogled izgledaju normalno.Za nju sam procitala u novinama da je radila u knjizari Plato.Sve njene koleginice su bile zapanjene....Kazu da je njima izgledala sasvim normalno.Pa onda covek dodje do zakljucka da su oni na kojima se vidi da su ludi,jos i bezazleni u odnosu na mnoge koji su kao normalni.Ma strasno je sve to,.........ja zbog tog deteta nisam mogla nocima da spavam.....Pitam se kako ona spava?......
 
Negde pocetkom prosle jeseni, zureci na posao prisustvovala sam uzasnoj sceni: majka od nekih svojih dvadestak godina, sva napirlitana blajhana sa nekim dredovima, vodi za ruku svoju cerku od otprilike dve, najvise tri godine...Rano je jutro, prilicno je hladno, dete ima samo bermude, majcu i soknice. Majka je cima za ruku, iz samo njoj znanih razloga i urla na nju iz sveg glasa, naziva je kretenom i svinjom. Dete ne place, ima suze u ocima i samo zmirka. Majka vice i dalje, iako je jos puno ljudi tu, na pesakom prelazu. Ljudi su zgranuti, ali niko nista ne kaze...Ja utrcavam u taksi...odlazim na posao...Ne prestajem da mislim o devojcici koju sam videla tog jutra i njenoj poremecenoj majci. Ne prestajem da prebacujem sebi sto joj nisam rekla nesto, vec tako, u fazonu `gledam-svoja-posla-zurim-jako-sada` otisla...
Koliko je samo slucajeva takvog nasilja nad decom kome mozda svakodnevno prisustvujemo a ne reagujemo? Kome prijaviti ovakve slucajeve? Da li kod nas postoji neka sluzba/ ustanova tipa centra za soc. rad koja izlazi na lice mesta? Neki SOS telefon ili slicno
 
Vec dva dana pokusavam da odgovorim na temu, ali prosto ne znam sta bih rekla. Nikako ne mogu da zaboravim onu recenicu koju sam cula "dete je polozeno na ravnu povrsinu i brutalno pritiskano" Odmah sam pomislila na svoje dete. Sto neko gore rece nisam mogla da spavam od muke. Pitam se sta se to u ljudskom umu toliko poremeti da moze tako surovo da povredi i ubije svoje dete. Treba uvesti smrtnu kaznu, odmah, mada bi i ta kazna za njih dvoje bila preblaga. Jadno dete. I nisu deca za svakoga.
 
matz:
...Ja utrcavam u taksi...odlazim na posao...Ne prestajem da mislim o devojcici koju sam videla tog jutra i njenoj poremecenoj majci. Ne prestajem da prebacujem sebi sto joj nisam rekla nesto, vec tako, u fazonu `gledam-svoja-posla-zurim-jako-sada` otisla...

Ja sam u slicnoj situaciji reagovala i nikad sebi necu oprostiti zbog toga!!!
Majka se u tom momentu obrusila na dete i pocela da vice-Kretenu ,samo me brukas,sad me i ljudi na ulici napadaju zbog tebe itd...itd...
Najgore je sto je pocela i da je bije,a ja nisam mogla da joj pomognem samo sam pogorsala situaciju svojom intervencijom.
Nikad vise necu reagovati i ne prebacujte sebi sto i Vi niste to ucinili direktno,mislim da bi neka sluzba ili telefon morala da postoji da bi se ovakvi slucajevi mogli (morali) prijaviti.
 
Danas sam procitala u novinama kako su tri novorodjenceta u poslednjih nedelju dana nadjena na djubristu.....Srecom,jedna beba je pronadjena na vreme(samo par sati nakon rodjenja)i zivot joj je spasen.Odneli su je u bolnicu, i mozete li da zamislite da je doktorka rekla da ce dete vratiti majci(nasli su je vrlo brzo)ako ga bude htela.U suprotnom,odnece dete u dom.Da covek ne poveruje!VRATITI DETE ZENI KOJA GA JE BACILA NA DJUBRISTE!Kod nas vlada ona parola:"Ja sam ga rodila,ja cu i da ga ubijem".Trebalo bi zaista doneti zakon o zastiti dece.Dok jednog ne osude na smrt,nema od ovoga nista.
 
nactu:
Ja sam u slicnoj situaciji reagovala i nikad sebi necu oprostiti zbog toga!!!
Majka se u tom momentu obrusila na dete i pocela da vice-Kretenu ,samo me brukas,sad me i ljudi na ulici napadaju zbog tebe itd...itd...
Najgore je sto je pocela i da je bije,a ja nisam mogla da joj pomognem samo sam pogorsala situaciju svojom intervencijom.
Nikad vise necu reagovati i ne prebacujte sebi sto i Vi niste to ucinili direktno,mislim da bi neka sluzba ili telefon morala da postoji da bi se ovakvi slucajevi mogli (morali) prijaviti.

NARAVNO DA TREBA REAGOVATI!
Mozda to nisi ucinila na pravi nacin jer je ta majka idiot.
A telefoni naravno da postoje,mislim cak da pisu i u dnevnim novinama.
Najveci problem je sto se takve stvari tesko uocavaju,jer ja na primer kaka cujem dete da place iz tudjeg stana ne mogu da znam da li to radi bezveze,zbog igracke ili je nesto ozbiljno u pitanju...
 
Добро, немојте претеривати, деца плачу из разних разлога, шта би било кад бисмо сваки пут пријављивали или проверавали зашто плаче дете из комшилука или на улици!

Деси се некад, нарочито док су ми деца била мања, да нека почне да дрњоче на сред улице зато што нећу да им купим сладолед, а мени непријатно, она урла на сав глас, а ја је вучем за руку и суздржавам се да је не шљепим...а људи се окрећу за нама и сигурно мисле: јадно дете, ужасна мајка! :lol: :lol: :lol:
 
Ja sam prvi put videla ona dva idiota na snimku iz sudnice.
Slike u novinama/nekako je drugacije.
Najvise me me zabezeknulo sto imaju ljudsko lice. Ko su, tj. sta su ljudi oko nas?
 
Hellen:
Добро, немојте претеривати, деца плачу из разних разлога, шта би било кад бисмо сваки пут пријављивали или проверавали зашто плаче дете из комшилука или на улици!

Деси се некад, нарочито док су ми деца била мања, да нека почне да дрњоче на сред улице зато што нећу да им купим сладолед, а мени непријатно, она урла на сав глас, а ја је вучем за руку и суздржавам се да је не шљепим...а људи се окрећу за нама и сигурно мисле: јадно дете, ужасна мајка! :lol: :lol: :lol:
Da, deca placu iz raznih razgloga, i ja nisam pricala o tome da kad dete kaze A treba uhapsiti roditelja a dete strpati u instituciju. Druga stvar je suzbijanje razmazenosti i samovolje kod dece. Ova majka o kojoj sam ja pricala ocigledan je primer zlostavljanja i zapostavljanja deteta. Devojcica nije bila adekvatno obucena, sto ce reci smrzavala se, a majka je toliko vukla za rucicu, da je odizala od zemlje pola metra. Ona se nije suzdrzavala da je ne shljepi, to je i uradila... :cry:
 
Ja se samo pitam da li je kod nas u skorije vreme doslo do eskalacije nasilja nad decom, ili je samo o tome pocelo otvorenije da se govori?

Pre mislim da je ovo drugo.

Jer kad vratim film, u osnovnoj skoli se uvek znalo koga roditelji lese od batina (ne mislim pljeskaju po guzi, nego lese od batina devojcice od 35 kila) ili kome otac gasi cigare po glavi pa mali dolazi u skolu opecen i modar. Ali tad nije bilo govora o tome da se tim ljudima deca oduzimaju, niti da se bilo koja sluzba poziva, niti se nesto reagovalo. Znalo se za to, ali je na tome i ostajalo. "jadni oni otac pije, otac je tezak covek, jadno dete majka ga bije". I samo to.

Strasno je sto se ovakve stvari desavaju ali je jos strasnije sto se tek nakon takvih dogadjaja budi neka svest o neophodnoj reakciji.
 
Larra:
Ja se samo pitam da li je kod nas u skorije vreme doslo do eskalacije nasilja nad decom, ili je samo o tome pocelo otvorenije da se govori?

Pre mislim da je ovo drugo.

Jer kad vratim film, u osnovnoj skoli se uvek znalo koga roditelji lese od batina (ne mislim pljeskaju po guzi, nego lese od batina devojcice od 35 kila) ili kome otac gasi cigare po glavi pa mali dolazi u skolu opecen i modar. Ali tad nije bilo govora o tome da se tim ljudima deca oduzimaju, niti da se bilo koja sluzba poziva, niti se nesto reagovalo. Znalo se za to, ali je na tome i ostajalo. "jadni oni otac pije, otac je tezak covek, jadno dete majka ga bije". I samo to.

Strasno je sto se ovakve stvari desavaju ali je jos strasnije sto se tek nakon takvih dogadjaja budi neka svest o neophodnoj reakciji.

А и што све остаје на ономе што медији објаве!
 
Ja bih vrlo rado pomogla,kada bih znala kako.Na svu srecu u svom okruzenju nemam takve slucajeve,pa za ovakve stvari saznajem samo iz medija.Slucaj male Kaje me je nekako najvise pogodio(ne izlazi mi iz glave ono andjeosko lice).Sta uraditi?.....Kako apelovati na vlast da kazne za ovakve zlotvore budu rigorozne?Da postoji mogucnost da javnost na bilo koji nacin utice da se ona dva monstruma kazne najstrozom kaznom(smrtnom najbolje),a i svi ostali slicni njima,ja bih sigurno nesto preduzela.Ovako nas samo truju monstruoznim desavanjima(jos ih i opisuju do detalja),putem novina i televizije,i sta onda.....Nista,normalan svet ne moze da spava,a te zlotvore pustaju jos i da se brane.Ako vec ne mogu da ih kazne, onda ne moraju o tome ni da pisu.Muka mi je vise od naslova tipa:"MONSTRUOZNO".Nekad mi se cini da ovakvim temama jos vise podsticu bolesne umove na takva dela.Posle Severine,serija istih se pojavila u novinama,posle zlostavljanja jednog deteta,na desetine ih je bilo sa istom pricom......Pitam se,sto neko gore rece,da li je i ranije toga bilo,ili je vreme u kome zivimo zaista dovelo do toga da se neki ljudi pretvaraju u monstrume.
 
Ma to je stvarno uzasno.Strasno je sto danas ima zaista mnogo zlostavljane dece.Svaki dan roditelji dovode decu kod lekara sa posekotinama,opekotinama,prelomima svih vrsta i podlivima,uz neizostavne fantasticne price kako su se decica povredila.Iskreno,mnogo puta su doktori,a i medicinske sestre posumnjali da se radi o namernom povredjinjavanju od strane roditelja,tj.zlostavljanju,ali oni dodju sa tako vesto izmisljnom pricom da ja mislim da ni KGB ne bi mogao da ih provali.a nazalost jadna deca ne znaju i ne smeju nista da kazu.Uvek se zgadim kada cujem ili jos gore vidim tako nesto.A primera je bezbroj.Sudjenje je samo po sebi krajnje uzasno,da njena majka i ocuh idalje ne shvataju sta su ustvari ucinili.Njima je vazno da se izvuku,a to sto je jadna devojcica mrtva,nikom nista.Mislim da tim skotovima ni Bog vise ne moze da pomogne.Videla sam stvarno puno smrti,cak za jedan zivot i previse,ali decije smrti su najgore..........
 
Mislim da ni majka Kajina nije sve sama...Treba ih oboje poslati dozivotno u zatvor.
Kad samo pomislim sta je sve to jadno dete istrpelo jeza me hvata...A bila je kao andjeo.
Ne razumem ni majke koje kada rode svoju decu izvrse cedomorstvo.Pa ako ga vec nisi htela ostavi ga ispred necijih vrata.Taj neko ce da vidi i odnece ga u dom za nezbrinutu decu i bice sto je najvaznije zivo i zdravo...
 

Back
Top