Crvena jabuka

Znate ovu grupu,to je sigurno...Sta ja znam meni je nekako simpaticna,nije bas da je obozavam,ali imaju im neke pesme(uglavnom stare)lepo upakovane emocije u zabavne pesmice...Setite se samo"Bezi kiso s prozora","Ima nesto od srca do srca","Ne dam da ovaj osecaj ode"....
 
jao, ja ih obozavam.....mama mi je jos kao maloj pevala bjezi kiso s prozora, tako da sam je znala pre nego sto sam naucila da hodam mislim... :)
volio bih da si tu ima poseban znacaj....podseca me na mnogo toga......
ma, sve pesmne volim!
 
Čuj, Crvena jabuka. Pa zar neko to sluša? Kad sam ja bio klinac (prije 15 do 20 godina), niko ko drži do sebe ne bi priznao tako nešto, osim možda djevojčica predpubertetskog uzrasta. Očito, danas postoji kriza domaće muzike namjenjene mlađim tinejdžerima.
 
Crvena jabuka nije stvorena da bi nesto"menjala svet",oni jednostavno imaju lepe,emotivne pesme koje prijaju i klincima,i tinejdzerima pa i sada zrelim ljudima!
Za one koji ne znaju stvorena je 1985 i radila sa Zabranjenim pusenjm i ostalim Sarajevskim grupama pod muzickim talasom zvanim"novi primitivci" i svirali pesme sa odredjenom pricom....i sta ja znam nije da imaju neku umetnicku vrednost,ali imaju onu neku nit koja opstaje kroz mnogo godina...
 
Da li neko ima onaj cd od Crvene jabuke što je city records izdavao pre koji mesec, onaj od 150 dinara. Ako imate, molim vas da mi napišete samo nazive pesama po brojevima.
Please, izgubio sam omot.
 
stasa:
Crvena jabuka nije stvorena da bi nesto"menjala svet",oni jednostavno imaju lepe,emotivne pesme koje prijaju i klincima,i tinejdzerima pa i sada zrelim ljudima!
Za one koji ne znaju stvorena je 1985 i radila sa Zabranjenim pusenjm i ostalim Sarajevskim grupama pod muzickim talasom zvanim"novi primitivci" i svirali pesme sa odredjenom pricom....i sta ja znam nije da imaju neku umetnicku vrednost,ali imaju onu neku nit koja opstaje kroz mnogo godina...
Super receno.Iako volim grupe koje menjaju svet,obozavam i Crvenu jabuku.Oni su tu da me opuste,probude emocije i pesme su im prelepe,ne znam koja je od koje lepsa.Volio bih da si tu,Ti znas,Tvoga srca vrata,Tugo nesreco....ma sve
 
Aha,Jabuka vrlo specifican bend...Sto bi rekao Raka Maric "Jedini bend u staroj Jugoslaviji koji je mogao da ima popularnost Bijelog Dugmeta.Da se nije desila nesreca 1986 u kojoj je poginuo ideolog benda,popularni i extra talentovani Zijo,Jabuka bi bila najveci jugoslovenski rnr bend.Posle toga je Zera preuzeo konce u svoje ruke,i od jabuke napravio pop bend".

sta znam,prvi album im je odlican,bas obecavajuci.
Definitivno imaju prelepe ljubavne stihove
 

Back
Top