Nod 32 update problem?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljubomir47

Zainteresovan član
Poruka
272
Na kompjuteru imam instaliran av Nod 32,i do 21.03.2006. redovno je automatski preuzimao nove definicije.Zadnja verzija podataka koju je preuzeo je broj 1.1454 od 21.03.2006.i od tada je prestao sa update-om.Kad pokušam ručno da ga inoviram,obavesti me da update nije potreban. Medjutim,na Esetovom sajtu vidim da ima i novijih verzija,a zadnja je 1.1466 od 31.03.2006.,što znači da 12 verzija podataka nije preuzeo?!
Neznam gde je problem,pa vas koji koristite isti AV molim da odgovorite dali se i kod vas dešava ista pojava,a ako ne,šta bih trebao da učinim da je prevazidjem.Ali ne po sistemu :"promeni AV", "ovaj AV je bolji..." i već vidjene licitacije.Pozdrav.
 
OK, ne koristim taj AV ali sam ga instalirao kod drugarice. Pre koju nedelju pokupila je neko cudoviste sa neta koje je potpuno razorilo NOD, prvo nije mogla da ga update-je, pa joj je zatim prijavljivao neku gresku da bi na kraju potpuno nestao iz racunara. da, zvuci potpuno cudno i nerazumno ali je ipak istinito. Nemam pojma dali je njena mama slucajno uninstalitara AV ili je nekim necastivim silama, za mene nepoznatim, uklonjen iz compa.
Resenje... nemam pojma, ona je promenila AV... ali... Zasto ne bi pokusao da ga reinstaliras, ali prethodno potpuno ukloni postojeci pa ga ponovo instaliraj. Ebiga... meni nista drugo ne pada na pamet.
 
Kod mene i na jos jednom racunaru je stavljena verzija 2.12.3 i imamo isti problem - ne moze da se uradi update. Za verziju 2.5 sam danas cuo da normalno radi, tako da ostaje da jos malo sacekamo, bilo je slicnih problema i ranije.
 
hmmmm, ne bih bas rekao, imam verziju 2.5 i takodje imam problem sa update-om (bas od identicnog datuma).
Taman sam se uplasio da nesto nije u redu i hteo sam da postavim temu, kad gle....
Medjutim...to sto vise nas ima ovaj problem...bojim se da ne mora da znaci da je sve OK...
Zaista ne znam sta se desilo, ali imam neke sumnje, no pre nego ih iznesem da priupitam nesto...
Da li koristite mozda krekovanu verziju?
Da li vam Windows Security Center prijavljuje da je NOD out of date?

@Nikodim
Kod mog druga se dogodilo isto to kako si opisao....nesto mu je "uletelo" u sistem i izbrisalo neku vrednost u registru....hmmm nisam bas strucan, ali vezano je za NOD, to sigurno znam
 
nikodim:
Bice da su cike nasle zgodan nacin da se zastite od piraterije. Sta mislite o tome?
Bojim se da...poslednjih par dana upravo mislim o tome... :???:
Iskreno, ipak vise mislim o tome da se ovde uskoro pojave Baba??? GZ i ostali...pa cemo ondaK videti cija majka crnu vunu prede...
...inace...ipak ce biti ono...promeni AV :roll:
 
Nemam ja pojma o tome!!
Odem na sajt, skinem name i code (što će reći da izbegavam automatski update, pa kad se setim.....zadnji put beše u januaru), unesem i radi!!

Dok se Vlasi ne dosete, od danaske....radi, bar meni!!
 
Sve više se priča o onesposobljavanju antivirusnih programa od strane hakera da bi mogli posle natenane da čeprkaju gde im je volja. Sad da li je ovaj slučaj vezan za to ne znam, ali može da se očekuje da se takvi slučajevi pojave.
 
Evo,i komšija takodje ima isti problem sa njegovim Nod32: zadnja verzija update-a nosi mu identičan datum kao i kod mene: 21.03.2006.

gockey: Da li vam Windows Security Center prijavljuje da je NOD out of date?

Ne.Kad pokušam update,iskoči kartica na kojoj piše:"Your NOD32 version is up-to-date.No update necessary." Ali ne mrda dalje od pomenutog datuma.
Inače,moja verzija Noda je 2.000.6.
 
gockey:
Bojim se da...poslednjih par dana upravo mislim o tome... :???:
Iskreno, ipak vise mislim o tome da se ovde uskoro pojave Baba??? GZ i ostali...pa cemo ondaK videti cija majka crnu vunu prede...
...inace...ipak ce biti ono...promeni AV :roll:


Da, a to ce otvoriti novo bojno polje o tome koji AV je i zbog cega dobar ili los. Jos jedna mrtva trka...

Ko ga opravi ima pivu. ;) Ali... na automatiku, nista na kurblu. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top