Crtanje - KAKO DA CRTAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
eeeee ljudi strava je sve ovo...!
nego, treba mi pomoc. Idem u neku skolu crtanja, pocela sam pre jedno mesec dana... i sad, kazu meni oni profesori da sam bolja i sve to... Al najvise mucim muku oko skidanja uglova... Il mi se malo cimne ruka kad prenosim ugao vizirom, svakako mi se nekad desava da mi se ne poklapa posle, a ako je to recimo prvi ugao necega na crtezu, i ako je pogresno prenet, poremeti mi sve posle... Dakle, moje pitanje je, ako moze neko da mi pomogne, da li postoji neka caka da budem preciznija u tome...?
I samo jos 1 pitanje, i necu vise da smaram, inace mrzim predugacke postove...:) Kada viziram, i uporedjujem duzine nekih linija, i ako imam previse linija( kad recimo crtam neke stolove, stolice, sipke, motke sve izmesano...) javlja mi se disproporcija... jednostavno se ruka umori u merenju, ne mogu vise da mislim da l je to 1/5 od neke duzine koju sam vec merila, il je 1/6... Moze da bude slicno, a da predstavlja bitnu razliku kad se prenese na papir... Kako to da prevazidjem?
 
Ja se mozda ubacujem ovde, ali vidim da ima dosta kompetentnih koji mogu da prokomentarisu moj rad. Ja inace volim realizam, ali sam ranije crtao stripove i volim da crtam uopste sve. Evo od prosle godine nisam imao sta da radim, posle neuspelog projekta koji sam hteo da naslikam nesto veliko na zgradi iz NN razloga taman pred pocetak se ukinuo taj zahtev, pa sam ipakl hteo da nacrtam nesto veliko.

Da nebi postavljao sliku po sliku, evo da vidite jer sam vec postovao na jednom delu foruma, iz nekog drugog razloga. Pogledajte pa mi iskomentarisite, a voleo bi i Fixa da to uradi .. jer velim u njegovoj sam skoli zadenuo sliku !!! :)

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4554836&postcount=10

pozdrav od Nitra ...
 
rad je profi, šta tražiš ti u ovoj školi? :D
ne ozbiljno, svaka čast...samo ja kod ovakvih radova gotivim neku jarku pozadinu, npr. narandžastu, al dobro to je već stvar ukusa...i nema potrebe da farbaš face u belo, xtra je ovako.
 
Fala kolega :) .. da ne off topic-ujemo ovde .. imam na tone radova jer volim da radim pastel i to suvi, najvise mi lezi za portrete :) pa videcu danas da slikam slike pa da metnem jos neki primer, jer nisam primetio da na forumu ima razvrstane teme, ulje, pastel, grafit, olovka i to ... dal da mecemo novu temu za olovku ili da se ubacimo uz neku ?
 
Kolega Fixa, kakav je komentar za ovu moju sliku .. Usput da imas u vidu, da sam prvi put ovako nesto crtao, i da do sada nisam imao prilike da se susretnem sa ovakvim stvarima, i jos nesto, ja nisam skolovani umetnik, ja ovo radim samo kad hoceu da se opustim .. dosta slika sam nacrtao na vodi !!! ali nijedna nema veze sa vodom .. samo mi to prija .. :)



E da .. ovaj zuti odsjaj levo sam ja u dukserici, odsjaj je zbog aparata jer sam sliku pokrio staklom a inace sam napolju slikao, pa zbog vetra i prasine ..
 
tarja.jpg


A kako vam se ovo svidja?:confused:
 
dobro je, vidi se da poznavanje proporcija, ali ima grešaka kod postavljanja uglova, tj. postavljanja anfasa u 3/4 položaj...videću uskoro da okačim neke cake kako se vežba pravilno postavljanje uglova.
 
vid stvarno, promaklo mi, izvinjenje :)
lm, odlicni su radovi samo tako nastavi, mozes ti i kompleksnije stvari da krenes da radis, ako vec nisi a verujem da jesi :) btw. probaj na ogromnom formatu da uradis nesto tog tipa. uzmi spoj 2-3 ona velika pak papira, pa uradi figuru od 2 metra (i onda je pokloni meni:)
 
Poslednja izmena:
vid stvarno, promaklo mi, izvinjenje :)
lm, odlicni su radovi samo tako nastavi, mozes ti i kompleksnije stvari da krenes da radis, ako vec nisi a verujem da jesi :) btw. probaj na ogromnom formatu da uradis nesto tog tipa. uzmi spoj 2-3 ona velika pak papira, pa uradi figuru od 2 metra (i onda je pokloni meni:)

On vec radi studije ...
On je na likovnoj koliko sam razumela :)
 
eto..pa...radi se svega..sad je kraj vec,još ispiti i gotovo..ali budem stavio još radova koje sam radio..je na likovnoj sam ja.upravo zavrsavam prvu godinu..isprika prihvaćena naravno..eto..sve u svemu..bit ce još.hvala na kritici.nebitno ima li ko kakvu zamjerku,sve prihvaćam samo da su konstruktivne,pomoći će,...eto..čao penguinii
 
Volela bih cuti kritike za moje radove, pozitivne negativne, nebitno.
 

Prilozi

  • Kompozicija 7.JPG
    Kompozicija 7.JPG
    77,5 KB · Pregleda: 50
  • Kompozicija 8.jpg
    Kompozicija 8.jpg
    33 KB · Pregleda: 49
  • Kompozicija 11 (tetka Cuna).jpg
    Kompozicija 11 (tetka Cuna).jpg
    54,8 KB · Pregleda: 38
  • Ostrog (tetka Slava).jpg
    Ostrog (tetka Slava).jpg
    37,6 KB · Pregleda: 53
  • Spomenik.jpg
    Spomenik.jpg
    76,6 KB · Pregleda: 50
sto je stala skolica?
nova sam ovde ali zaista mi se svidjala.
p.s. ako budete se nasmejali sto sam klinka bas me briga, jer meni svi govore da imam dara za crtanje kao odrasla osoba. :)
e da, imam punoooo svojih crteza samo ih ne mogu postaviti jer nemam skener
:((((
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top