Crtanje - KAKO DA CRTAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je sjajno.
Da li mozete da mi pomognete?
Radim platno. Portret. Ulje. Pozadina je cista magenta koja vec sedam dana nikako da se osusi, dok su sve ostale boje suve. Radim sa podslikavanjem tako da ne mogu da nastavim dok je magenta mokra. Da li je problem u boji ili sta...? Proizvodjac je Aero.
Pomozite... please....pozdrav
 
Crtanjem se amaterski bavim već nekoliko godina unazad, pa iako se mnogima moji crteži dopadaju, osećam da bi mi dobro došla nečija stručna pomoć. Prilažem jedan svoj crtež i molim Fixa da ga pošteno iskritikuje, naravno, ako je to u skaldu sa pravilima ove škole.

Krenula sam od samog početka, vežbanjem desne hemisfere, što je bilo vrlo zanimljivo
 

Prilozi

  • zaskolu.jpg
    zaskolu.jpg
    30,8 KB · Pregleda: 89
  • otac Tadej.jpg
    otac Tadej.jpg
    53,6 KB · Pregleda: 93
morash da budes i talentovan...jednostavno moras to da imas u sebi...kao dar sa neba,taj osjecaj...mada,i to se uci,ali ti treba dosta rada i truda ali bas dosta...moraju prsti da ti se iskrive i da te bole narednih mjesec dana:)
hehe
pozdrav!;)
 
kreatori:
crtanje 2%talenta ostalo rad,i samo rad.ovi 2% talenta znači znati vidjeti ono što crtaš
Ja se ne slazem ,ipak je potrebno malo vise od 2% talenta
svi posedujemo osecaje samo sto se intenziteti istih razlikuju od osobe do osobe ,neko naprimer ima vise sluha neko manje,neko razvijeniju moc zapazanja..
slazem se da je za sve potreban rad ali sto se tice osecaja za primenjenie umetnosti talenat imas vise ili manje u oba slucaja se uz rad vide drasticne razlike
 
Zelela bih da upisem likovnu akademiju, ako neko moze da mi preporuci neku skolu za pripreme, neku poznatu, malo sam ko pala sa marsa, nemam koga da pitam, u studentskoj sluzbi nece nista da mi kazu. Od kada znam za sebe crtam, ali uvek sam bila pomalo sramezljiva kad treba to sa drugima da podelim :) ... htela bih da odem u neku skolu gde profesor moze da mi kaze na kom je to nivou i da li ima smisla da pokusavam da se upisem....
hvala puno :) :) :)
 
Po mom misljenju je najbolji Laza,zato sto sam se ja kod njega spremala,kao i veliki broj ljudi iz moje generacije,i svi koji su se spremali kod njega su upisali likovne skole,ne mislim samo na Likovnu Akademiju,vec i na Primenjenu,SPC,i vise Likovne skole,Takodje mislim da Skola u Sumatovackoj nije losa,ako si zainteresovana za Lazin br.javi mi se na PP,pa cu ti sve detaljnije objasniti. POzz
 
Pozdravcic svima...

Upravo danas sam kupila boje, tacnije suvi pastel i uz to akvarel papir.
Nadam se da se na ovakvom papiru moze crtati suvim pastelom?

Iskreno, imam problem, jer sam navikla da crtam olovkom... suvi pastel koji sam kupila je vise u obliku valjka (ne znam kako se to tacno zove)

Pokusavam ceo dan da nacrtam nesto :(
I nikako mi ne ide... boje se otiru.. nacrtano vise lici na zvrljotinu nego sto ima neki obik.

Volela bih, ako je neko raspolozen koliko god je to moguce... da mi u kratkim crtama
opise kaaaakoooo se radi sa suvim pastelom?

Ranije sam imala pokusaje crtanja sa suvim pastelom u vidu olovke
i radovi nisu ispadali lose, ali zato ovo sada... kao da imam dve leve ruke :-(

Hvala unapred.
 
Bellatrix77:
Pozdravcic svima...

Upravo danas sam kupila boje, tacnije suvi pastel i uz to akvarel papir.
Nadam se da se na ovakvom papiru moze crtati suvim pastelom?

Iskreno, imam problem, jer sam navikla da crtam olovkom... suvi pastel koji sam kupila je vise u obliku valjka (ne znam kako se to tacno zove)

Pokusavam ceo dan da nacrtam nesto :(
I nikako mi ne ide... boje se otiru.. nacrtano vise lici na zvrljotinu nego sto ima neki obik.

Volela bih, ako je neko raspolozen koliko god je to moguce... da mi u kratkim crtama
opise kaaaakoooo se radi sa suvim pastelom?

Ranije sam imala pokusaje crtanja sa suvim pastelom u vidu olovke
i radovi nisu ispadali lose, ali zato ovo sada... kao da imam dve leve ruke :-(

Hvala unapred.





Kad zavrshis sa radom mozes da ga fiksirash.
Postoje razlichiti nachini fiksiranja,ali mislim da ti je najjednostavnije da kupish lak za kosu i da ga isprskash po radu sa daljine od oko pola metra.I zatim ostavish rad da se osushi.Isti postupak mozesh primeniti,i kada radish sa ugljenom.
 
Virginia, koliko sam shvatila, ti si na akademiji...Molim te ako nije problem malo da mi pojasniš tehniku crtanja tušem i akvarelom...na kakvom papiru je najbolje raditi, koje boje koristiti, i sve sto misliš da je bitno...Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top