Crtanje - KAKO DA CRTAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svakako da je tako , sa nama koji smo slikari sa iskustvom i dugogodisnjim radom,.Nama ta pomagala nisu ni potrebna jer ih imamo usadjena u nama..Ja sam govorila da ohrabrim,,da ljudi ne izgube poverenje u svoje mogucnosti.
 
jako bih volela da krenem sa crtanjem,iako moja mama misli da nemam talenat ja želim da vežbam i da joj dokažem suprotno.
žao mi je samo što su slike sa početnih strana nestale,pa mi koji smo se tek sad prijavili na forum ne možemo da pratimo časove.
nisam pročitala celu temu,sijaset stranica,krenula sam od prve :)
bilo bi lepo,ako je moguće da se poprave linkovi za slike.
ljub
 
jako bih volela da krenem sa crtanjem,iako moja mama misli da nemam talenat ja želim da vežbam i da joj dokažem suprotno.
žao mi je samo što su slike sa početnih strana nestale,pa mi koji smo se tek sad prijavili na forum ne možemo da pratimo časove.
nisam pročitala celu temu,sijaset stranica,krenula sam od prve :)
bilo bi lepo,ako je moguće da se poprave linkovi za slike.
ljub
Za sada pomoci ce ti i ovo.
http://www.crtanje-i-slike.com/

Ako znas Engleski ima na netu i YT bas dosta informacija za pocetnike.
 
Moze Sanja.Ali nece svi biti Leonardo ili Direr.Neko ce to bolje i lakse raditi,a neko gore i teze,ali u sustini ako ima jaku volju i dosta se trudi svako moze da nauci prilicno dobro da crta.Talenat ti olaksava stvar ali nije presudan.A da li to umanjuje nasu "posebnost",ne kao ni svakom.Svak je poseban na svoj nacin.
 
Imamo dole temu o jednom koji nije imao talenat, a jako se trudio da ovlada veštinom
Posle je bio besan što ga nisu primili na akademiju. Valjda je i neki rat pokrenuo. :)

Talenat nije presudan, ali je nužan.
Dakle, matematički rečeno, talenat je potreban ali ne i dovoljan uslov.
 
Znam neke prilicno dobre umetnike,a koji nisu ni videli akademiju.A opet "dobro "crtati je relativno.Svak ga vidi na svoj nacin,uzgred i ja imam svoj.:)Hitler nije primljen na akademiju a cini mi se da nije bas da ne zna da crta.Takodje ni strucnost neznaci i uvek dobru procenu.
Ova zadnja dva si odlicno rekla.Slozio bih se u potpunosti.
 
Znam neke prilicno dobre umetnike,a koji nisu ni videli akademiju.

pa akademija je formalno obrazovanje - značajno je, ali nije nužno.
Njom dobijaš upravo teoretsku osnovu, ali ne dobijaš talenat. Bez talenta tamo valjda ne možeš ni da uđeš :)

(mada nije garancija da ćeš ući ni s talentom :))

Imaš dole temu o Hitleru, pogledaj :)
 
:hahaha:

gledaj ovako...nisam neki profi u tome, ali snađem se nekako :D

moraš prvo i osnovno da doooobroo opserviraš sliku, fotografiju,
da se koncentrišeš, pogledom vučeš linije, zamisliš da tako ideš olovkom...što duže, to bolje
tako ja radim...to ti je sistem da naučiš sliku napamet koju crtaš :)
 
jooo znam te vežbe za crtanje, te vaze, obrnute crteže, crtanje na slepo itd.
to sam probao i nija imalo nekog učinka, sve dok nisam pronašo sopstveni metod
u principu, svaki čovek je individua i treba pronaći svoj način pa ma koliko to odstupalo od 'knjiških' pravila

ja sma se dosetila. zatvoricu desno oko, posto njega kontrolise leva hemisfera.:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top