Crtanje - KAKO DA CRTAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
www.facebook.com
[/IMG]
има мина у боји за патентаре, ал' мислим да нема за све дебљине него рецимо само за 0,5 или 0,7. ок су патентаре за презизно цртање, лењир итд..имаш и рапидографе итд..
https://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?pid=1529732&fbid=1580229632445&id=1436790393
https://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?pid=1627487&fbid=1620155630570&id=1436790393
www.facebook.com

https://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?pid=1471149&fbid=1560203131795&id=1436790393
Super sto postoji tako nesto...samo da jos krenem u nabavku :) .Hvala druze Fixa :).Predpostavljam da su za takvo crtanje dobri rapidografi,ali tu vec nema pisi brisi...jos uvek sam nesigurna sa linijama, tj.crtam aktivno, ozbiljnije da kazem, nesto manje od godinu dana, istrazujem materijal, tehnike...Prvi (na zalost i poslednji, vec duze vreme :( ),crtez na temu gradjevina uradila sam presovaniim ugljem i ludo sam se provela, jer je to materijal za sve samo ne za tto, najvise vremena mi je otislo na ostrenje,tako da drago mi je sto postoje patent olovke u boji :)
Inace uradila sam i nekoliko crteza dece presovanim ugljem i to je vec ok materijal, to je takodje prvi pokusaj na tu temu, pa bih jako volela komentare za moje prvence :) koje evo prilazem :)
hvala unapred svim raspolozenim kriticarima
i da dodam na kraju , jako mi je zao sto su nestale slike uz objasnjenja za linije, znam da predlazete linkove, ali oni koji se lose snalaze sa engleskim...:( sto ce reci ..ko vas sisa , naucite engleski :)
pozdrav svima !!!
 
www.facebook.com
[/IMG]
https://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?pid=1529732&fbid=1580229632445&id=1436790393
https://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?pid=1627487&fbid=1620155630570&id=1436790393
www.facebook.com

https://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?pid=1471149&fbid=1560203131795&id=1436790393
Super sto postoji tako nesto...samo da jos krenem u nabavku :) .Hvala druze Fixa :).Predpostavljam da su za takvo crtanje dobri rapidografi,ali tu vec nema pisi brisi...jos uvek sam nesigurna sa linijama, tj.crtam aktivno, ozbiljnije da kazem, nesto manje od godinu dana, istrazujem materijal, tehnike...Prvi (na zalost i poslednji, vec duze vreme :( ),crtez na temu gradjevina uradila sam presovaniim ugljem i ludo sam se provela, jer je to materijal za sve samo ne za tto, najvise vremena mi je otislo na ostrenje,tako da drago mi je sto postoje patent olovke u boji :)
Inace uradila sam i nekoliko crteza dece presovanim ugljem i to je vec ok materijal, to je takodje prvi pokusaj na tu temu, pa bih jako volela komentare za moje prvence :) koje evo prilazem :)
hvala unapred svim raspolozenim kriticarima
i da dodam na kraju , jako mi je zao sto su nestale slike uz objasnjenja za linije, znam da predlazete linkove, ali oni koji se lose snalaze sa engleskim...:( sto ce reci ..ko vas sisa , naucite engleski :)
pozdrav svima !!!

pokusacu ponovo dva crteza fale
www.facebook.com

www.facebook.com

to je valjda to, jedva cekam komentare, kakve god! :) POZDRAV
 
ja sam mislila da se radi o fotkama koje su isparile sa prve dve strane, pa htedoh dati obješnjenje

ja vidim fb linkove :))
što se tiče fotki koje su isparile,.. ja kao mod ih ne mogu vratiti,... jedino ako se fixa seća odakle je postovao sa kog sajta. pa da pokuša da ponovi. ali s obzirom da su ti postovi kačeni pre par god... :( ja se prva ne bih setila

p.s. ne možemo videti slike preko fb. linkova.
a sa druge strane mislim da nije pametno davati svoj fb profil.
ovde smo svi naši :) ali opet ne znaš ko može da naidje :)
 
ja sam mislila da se radi o fotkama koje su isparile sa prve dve strane, pa htedoh dati obješnjenje



p.s. ne možemo videti slike preko fb. linkova.
a sa druge strane mislim da nije pametno davati svoj fb profil.
ovde smo svi naši :) ali opet ne znaš ko može da naidje :)
Sad su linkovi uredu...a sto se fb profila tice , albumi su zasticeni, pretpostavila sam da se putem linka otvara samo jedna fot....ustvari nista.Eto toliko od mene za pocetak. Hvala ! :)
 
Ljudi treba mi pomoc oko sencenja kod crtanja olovkom. Znam dobro da crtam ali mi je sencenje ooogroooman problem. Sta? Kako? Kojom olovkom? Kako drzati olovku? Znaci sve sto ima veze sa sencenjem, jer mi to stvarno lose ide.
 
fini su radovi, drugi mi se bas svidja.
sto se tice nekih tehnickih kritika nemam, jedino sto bi mozda malo vise trebalo da obratis paznju na polusenke kod kolena i stopala, inace je sve ok.
JEEE VRATIO SE FIXA
sreca sreca radost

Hvala Fixa :)...to su sada vec stari crtezi, jos se radilo, a mislim i napredovalao...mozda sam uspela to da bolje uradim na novim radovima...njih sam okacila ``na mojih ruku delo`` pred crteza ima i akvarel tri komada :)
U svakom slucaju, hvala ti puno, svaki komentar znaci :)
 
Zdravo svima...vec dugo citam ovu temu i pratim je...
posto vidim da ima mnogo iskusnih..moze li mi neko dati savet oko jedne slike...
radim Mona Lisu,za jedan konkurs(deciji),i ne znam da li da je bojim temperama...jer ce mi posle ,ako pogresim,biti velika steta...
da nemate neki savet sa cime da je bojim?
 
Pozdrav svima i od mene :)

Pratim temu već neko vreme, ali sam krenula ispočetka, pa sad stigoh dovde... Super ste, znate već....
I ja volim da crtam odavno...mada sam bila zanemarila dosta dugo. Nedavno sam upoznala nekog ko me je ponovo pokrenuo i ko mi pomaže, kritikuje, ukazuje na greške itd.
Pa evo jednog mog, nedavno urađenog:

p1130033122.jpg


Nije baš dobro snimljeno....
 
eh da, baš sam nepristojna :p, super su ti radovi, posebno prva dva :)
Probaj da ispravis...nista ne gubis, samo dobijas, napredujes kad uocis greske, a poenta je da ih ispravljas i ne ponavljas, ili nacrtaj jos jedan, bice sigurno bolji, pa uporedi sa starim...i naravno stavi ovde :)
Hvala, e to su neki stari moji prvi crtezi, postavlila sam nove , akvarele, na `mojih ruku delo`
koliko dugo crtas ?
pozdrav :)
 
Probaj da ispravis...nista ne gubis, samo dobijas, napredujes kad uocis greske, a poenta je da ih ispravljas i ne ponavljas, ili nacrtaj jos jedan, bice sigurno bolji, pa uporedi sa starim...i naravno stavi ovde :)
Hvala, e to su neki stari moji prvi crtezi, postavlila sam nove , akvarele, na `mojih ruku delo`
koliko dugo crtas ?
pozdrav :)

Pa od nedavno malo aktivnije, ali sve je pastel, nisu baš crteži, pa da ne postavljam ovde....
Videla sam "Mojih ruku delo", krenula od početka, kad vas sustignem, pridružiću se ;)
Pozdrav i tebi i svima ostalim!
 
Probacu...hvala...znate vi ste svi 100% stariji od mene..evo u nedelju punim 14 god...tako da nisam bas iskusna.
Svi mi govore da sam talentovana..i da SUPEEEER crtam..a iskreno-ja to obozavam! :D

Evo sad cu poceti za par dana...sa ucenjem muskulature raznih zivotinja(sisara)..pa ako dobro ispadne...mozda nesto zakacim na forum :DD
 
Probacu...hvala...znate vi ste svi 100% stariji od mene..evo u nedelju punim 14 god...tako da nisam bas iskusna.
Svi mi govore da sam talentovana..i da SUPEEEER crtam..a iskreno-ja to obozavam! :D

Evo sad cu poceti za par dana...sa ucenjem muskulature raznih zivotinja(sisara)..pa ako dobro ispadne...mozda nesto zakacim na forum :DD

E super, želim ti uspeh :)
A vidi, svi odavde su se preselili na "Mojih ruku delo", pa prošvrćkaj do tamo....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top