SF filmovi - preporuke - jeste li gledali??

Džek svih zanata

Veoma poznat
Poruka
14.802
Veliki sam SciFic fan, kako pisanih dela tako i filmova. Pogledao sam ih mnogo
i zato me interesuje da li je izasao vise najavljivani film po Klarkovom delu "Sastanak sa Ramom" ??. Znam da je to kod nas lose rangiran zanr i nema distributerskih interesa, pa da nije negde vani aktuelan?...Inace predlazite sf filmove i misljenja o njima...
 
"Sastanak sa Ramom" jos nije snimljen i ne ocekuje se uskoro koliko znam, mozda neko ima neke novije informacije.

Ima mnogo vise SF filmova koje ne bih preporucio za gledanje nego koje bih.
Kao sto je "Ja Robot", nisam dovoljno elokventan da izrazim koliko je to s.....e od filma.

No ima i tu poneka svetla tacka.
Preporucem svima poslednji dobar SF koji sam gledao. "Zamka za snove" po Kingovoj knjizi.
Obavezno DVD izdanje sa dodatnim scenama i Kingovim intervjuum.
Izvrstan film, iako je King pre svega horor pisac to je pravi SF.

Inace ko ima "Cartoon network" program uvece daju razne stare filmove, medju kojim se nadje i neki SF. Tako da sam nedavno imao srece da zakacim cuveni stari SF "Ice station 51".
 
slazem se sa enderom da je ja robot potpuna glupost...
a ender, verovatno ima istu kds kao i ja, pa preko dana gledamo cartoon, a uvece nam puste TCM :)
a za tcm treba skinuti program, jer cesto pustaju neke stare sf filmove (ja sam gledao bas skoro jedan sto ne znam kako se zove, sa likovima u ljubicasto-zelenim-crvenim kostimima) :)
....a i odiseja se cesto vrti...

a da, ramu bih voleo da vidim vise nego ista......
 
frozen1982.:
Ima onaj kultni s mladjanim Lesli Nilsenom ko kapetanom svemirskog broda......
Najozbiljnije,kao idu na neku planetu i tamo je cudoviste koje stvaraju strahovi naucnika koji je na toj planeti ziveo puno godina....sniman valjda 50-tih a u koloru i sa za tada nevidjenim specijalnim efektima.....

Secam se tog filma. To je u stvari bila SF obrada Sekspirove drame "Bura", ali se sam film nije zvao tako. Moracu da potrazim u enciklopediji da se potsetim naslova.
 
Jos neki filmovi koje nikako ne treba gledati iz novije produkcije: "Bojno polje Zemlja", "Planeta Majmuna", "Eon Fluks" mogu slobodno da se preskoce.

Od kvalitetnijih koje sam gledao u poslednje vreme mogu da preporucim "Mrezu vremena" po romanu Majkla Krejtona, i jos jedan sa temom vremenskog putovanja , tema je o jednom zgazenom leptiru u vreme dinosaurusa cime se menja cela istorija. Ko zna naslov, nov je film ?

A od starijih da potsetim na "Tron".
 
frozen1982.:
Ima onaj kultni s mladjanim Lesli Nilsenom ko kapetanom svemirskog broda......
Najozbiljnije,kao idu na neku planetu i tamo je cudoviste koje stvaraju strahovi naucnika koji je na toj planeti ziveo puno godina....sniman valjda 50-tih a u koloru i sa za tada nevidjenim specijalnim efektima.....
Da nije to Zabranjena planeta (Forbidden Planet) iz 1956-te?
http://www.imdb.com/title/tt0049223/photogallery

A gde da nađem Tron-a?
 

Back
Top