EPSSSS!!!!

borob

Obećava
Poruka
70
Pogođen kao isvi ostali u ovoj zemlji elementarnom nepogodom zvanom,,elektroprivreda srbije" i njihovom monopolističkom metodom poslovanja uz direktnu pomoć ove i svih dosadašnjih vlada, postavljam pitanje: dali neko zna za slučaj u normalnom svetu ako takav postoji da se potrošači bilo kog proizvoda kažnjavaju zato što koriste neki proizvod. To je slučaj kod nas u EPS-u. Mislim da bi trebalo pokrenuti opširnu raspravu na ovu temu nebili se izdejstvovao kakav SPAS od ovakvog monopola i pljačke potrošača. Napominjem da su najugroženiji oni koji nešto rade!!!
 
Ipak se neko javio!! izgubio sam bio nadu da ova situacija bilo koga pogađa. No nisu oni krivi koliko strukture koje im dozvoljavaju takav način rada. Jeste, imaju oni sve što im treba, plate, letovanja,zimovanja, a narod ko narod, navikao da ćuti i trpi pa to ti je! U poslu kojim se bavim jedna od najvećih stavki rashoda je upravo struja! I onda se postavlja pitanje dokle tako i ima li rešenja, ima li nade da bilo ko od ovolikih silnih demokrata i brižnika za narodne probleme digne svoj glas protiv ovakvog načina rada! Protiv zrvenih i dr.zona!!! Pozdrav!
 
ima u zemljama koje imaju manjak el.energije a zbog populisticke politike niske cene iste (konkretno nekoliko zemalja juzne amerike) problem nisu visoke cene el.energije nego opste stanje u drustvi (nezaposlenost i niske plate), i nasa navika da zivimo kao da smo u najlepsim 1970-im a po stvarnim pokazateljima smo u rangu 1940-im. a tada je moja kuca (relativno bogata) imala dovoljno novca da plati potrosnju samo za 2 sijalice !!!
 
Битно је да зими у Електродистрибуцији имају неколико кварцних пећи када идете да уплатите струју, а врата отворена - греју ваљда околину.
 
hidroelektrane predstavljaju samo oko 30% izvora :( jeste da se najcesce u distribucijama greju na struju i da ne stede, sto je cista glupost koja samo bode oci ljudima ali i to ne predstavlja vise od 0,1% gubitaka, kada bih rekao da jedan najobicniji stub kosta oko 100EUR a u distribuciji ima npr. 50000 stubova od toga je 40% dobro izracunajte samo za remont toga koliko treba, cena stuba je bez ugradnje i bez iznosenja na mesto zamene :). znam da vas boli kao velika plata u distribuciji ali i to je laz, ja dok sam bio direktor imao 600EUR a brinuo sam o 220 radnika od kojih 150 rade sa strujom :(. da ne govorimo o drugim skupljim delovima u elektronergetskom sistemu.
 
BikLav:
hidroelektrane predstavljaju samo oko 30% izvora :( jeste da se najcesce u distribucijama greju na struju i da ne stede, sto je cista glupost koja samo bode oci ljudima ali i to ne predstavlja vise od 0,1% gubitaka, kada bih rekao da jedan najobicniji stub kosta oko 100EUR a u distribuciji ima npr. 50000 stubova od toga je 40% dobro izracunajte samo za remont toga koliko treba, cena stuba je bez ugradnje i bez iznosenja na mesto zamene :). znam da vas boli kao velika plata u distribuciji ali i to je laz, ja dok sam bio direktor imao 600EUR a brinuo sam o 220 radnika od kojih 150 rade sa strujom :(. da ne govorimo o drugim skupljim delovima u elektronergetskom sistemu.
Znaci u redu je poskupljenje od 15 % tj.22% industrijska i to nece uticati na projektovanu jednocifrenu inflaciju ! Monopol moze im se!
 

Back
Top