STRANICE ISTINE

Frci

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
231
Ajde sada,

ISKRENO.

Koliko vas je nezadovoljno u braku-vezi.

Koliko se vas zajebalo i prevarilo.

Koliko vas je nesrecno.

Koliko vas ne voli svog partnera a nema hrabrosti za kraj(deca,trenutna
situacija,materijallna sigurnost,provedeno vreme zajedno,td)

Koliko se vas razocaralo i shvatilo da niste jedno za drugo ali ste ipak zajedno.

Ima li smisla u tome?

Ovo neka vam budu stranice istine,

budite iskrene i otvorite se,

neka vam ovo bude mesto na kojem mozete reci sve ono sto inace u

realnom zivotu ne bi ste smeli da kazete (iz raznih razloga) partneru,muzu,decku.

Sta vas je prevarilo,sta ste ocekivali a sta ste dobili.

Probacemo da razumemo jedni druge a takodje i da se medjusobno posavetujemo.

Ubedjen sam da vas ima u velikom broju koji bi vec sutra rekli kraj ali nemaju hrabrosti.

Pritisak roditelja,rodjaka,prijatelja,dece(optional)itd...

Ajde da se cujemo.
 
Aleksej_BASO:
Po mojoj racunici u oko 85% brakova neko vara partnera.

A to je za mene ogroman broj.


Procitajte temu pre nego sto date bilo kakav odgovor,

Evo ja cu prvi da probijem led.

Bio sam sa ribom 2 godine.

Zaljubili se,gotivili,proziveli sve i svasta zajedno,putovali itd.

Ali sam svo vreme negde u podsvesti znao da nismo jedno za drugo,

naizgled je sve savrseno funcionisalo,

za zajednicke prijatelje,za njene roditelje za moje roditelje,

za njenu rodbinu,za moju rodbinu,

sve je bilo savrseno(naizgled)

Riba BOMBA,

2 fakulteta,govori par stranih jezika,inteligentna,lepa itd.

Svi su ocekivali svadbu.

Sem mene a mozda i nje.

Jednostavno nije bila moj tip devojke.

Gledam je i mislim se ej bre,

ne zelim sa tobom da provedem zivot,

(cini mi se da je i ona razmisljala tako)

ali eto,sitnice paznja,ostali i to se razvuklo na te 2 godine.

Sve dok jednog dana nisam rekao(ona kao da je to svo vreme cekala) devojko,

mi nismo jedno za drugo,imamo razlicite zivotne ciljeve kao i razlicite zivotne puteve.

Bolje na vreme da se razidjemo nego da sjebemo nase zivote a znamo da nismo jedno

za drugo.

Bili smo zajedno toliko koliko smo bili,lepo nam je bilo ali sada kraj.Nema vise.

Riba je to primila sa velikim olaksanjem i tad smo se i razisli.(ostali smo dobri prijatelji)

E sada,

sta da smo se vencali,dobili dete itd.

Zadovoljili bi druge a nas bi sjebali i bili bi kao mnogi ljudi nesrecni,

I tako bi lazno nasi zivoti prolazili.

A onda bi verovatno sledilo ono sledovanje vec svima poznato u neuspelom braku,

Ej bre?

Ja tada razmisljao(kao i sada) ili cu da pronadjem pravu ljubav u mom zivotu koju cu

voleti do kraja ili cu ostati sam ali necu neciji zivot(kao i svoj) da upropastim i sjebem,

jer zivot nema reprizu.

i niko ali apsolutno niko nije vredan necijeg zivota sem prave i iskrene obostrane ljubavi!

Mora da bude BINGO,

to mora biti to i nista drugo!



A sta je sa onima sto su se prevarili?

Njih zelim da cujem.
 
E sad Frci, da ti kaze ona koja je to sto si ti uradio pametno, zabrljala. Cim osetis da NIJE TO TO, u bilo kom segmentu zivota, strikaj na vreme!!! Elem, ja sam svoju ispravku, uradila sa 18 god.zakasnjenja ( Ps. matora sam :wink: ), Zivela sam u neskladu dugo, znas ono: dobar covek, ne pusi, ne bije i sl. A budim se svako jutro sa ceznjom da taj KOSMAR prestane, i onda BOOM. I kada prsnes, pa imas srece da isplivas gore, do SEBE, onda vise nema veze dal si MAJKA ili SNAJKA. Kraj i pocetak. I ja sam sa bivsim prijatelj sto je dobro i zbog nas i zbog dece. I ne kajem se, to je sve moj izbor, i moj zivot, ko zna zasto je to tako?!
 
mahamaja:
E sad Frci, da ti kaze ona koja je to sto si ti uradio pametno, zabrljala. Cim osetis da NIJE TO TO, u bilo kom segmentu zivota, strikaj na vreme!!! Elem, ja sam svoju ispravku, uradila sa 18 god.zakasnjenja ( Ps. matora sam :wink: ), Zivela sam u neskladu dugo, znas ono: dobar covek, ne pusi, ne bije i sl. A budim se svako jutro sa ceznjom da taj KOSMAR prestane, i onda BOOM. I kada prsnes, pa imas srece da isplivas gore, do SEBE, onda vise nema veze dal si MAJKA ili SNAJKA. Kraj i pocetak. I ja sam sa bivsim prijatelj sto je dobro i zbog nas i zbog dece. I ne kajem se, to je sve moj izbor, i moj zivot, ko zna zasto je to tako?!

Ja upravo o tome govorim.

Ti si posle 18 godina shvatila i smogla snage.

Neko snagu nema celoga zivota.

Sta je sa tim ljudima?

Ovu temu sam otvorio upravo zbog njih i ljudi poput tebe.

Moja situacija je bila drugacija,

veoma sam trezven i budan,

imam jasan cilj,

znam da je zivot prolazan.

U zivotu mi puno znaci ljubav,

ja ili cu pronaci pravu ljubav ili cu ostati sam do kraja.

To je vec moj izbor.

Ali lazan zivot mi nije potreban.

Kao ni lazna ljubav.
 
Naravno. Niko od mediokriteta ne zivi tvoj zivot. Pa nije sve u casti, masti i vlasti. Najezim se kada cujem komentare tipa: dobar ti je, dobra ti je. Pa vodi ga-je kuci. Kada je moja prica postala javna, zgranula sam se koliko ljudi zivi u lazi, samo da se ne talasa. I na zalost shvatila sam da sam zivela u dobroj nadi da sam ja samo u cabru, kad ono....
 
Ok, evo i ja ću
dva puta po 4 godine.
Prvi put veoma slično autoru, riba bomba, pametna, obrazovana, kulturna... I nije to to. Različito shvatanje života i nedostatak podrške za moje gledište... Previše kritike, a jako malo podrške.
te odoh.
Drugi put, kažem sebi, ma, pusti ove obrazovane, one će ti glave doći.
I nađem priglupu bombu. Wow, da ne objašnjavam krevetske akrobacije...
Ali razgovor...
gnja.
znate onaj film, "šta žene žele", kad Mel prvi put kapira da čuje ženske misli, i kad ga to ubija... Onda dođe do one njegove dve pomoćnice... i muk...
Još pita... "i to je sve? nema drugih misli...?"
E, taj rad.
I još 4 godine... skoro 5...
I šta sad?
 
Ja sam bila u takvoj vezi 7 godina, ziveli smo zajedno 6. I ni jednom se nismo posvadjali! Sad mogu samo da zalim sto nisam to prekinula ranije, sto su mi neke najlepse godine prosle u tome, nikad vise necu imati 18, to niko ne moze da mi vrati. A bio je divan, da ga svaka zena pozeli, i svi su mi govorili da sam luda sto ga ostavljam, da me niko vise nece tako voleti, divan decko i taj rad... voleli ga moji roditelji, moji prijatelji, svi sem mene. Jednostavno sam znala da nije to to. Ja sam ga volela kao coveka, kao prijatelja, jeste bio moja srodna dusa u tom smislu, cak su nam govorili da fizicki licimo, ali nisam osecala nista prema njemu kao muskarcu. Poslednje 2 godine veze nisam mogla da spavam s njim, imala sam nocne more. A bilo mi je mnogo tesko da napravim taj korak i raskinem. Bojala sam se da se posle ne kajem, skoro da su me ubedili da takvog vise necu naci, jer jeste me drzao kao malo vode na dlanu. Trebalo mi je 2 dana da se odviknem od 7 godina zajednickog zivota, i ni jednog trenutka nisam zazalila, niti mi je nedostajao! Samo sam se kajala sto to ne ucinih ranije. A 2 godine sam se lomila da to ucinim!
Nema kompromisa sa sopstvenom dusom i srcem. Kao sto si rekao mora da bude BINGO!
 
Frci , ti se ne kajes zbog te veze , kolko sam shvatila... da li bi opet usao u neku slicnu vezu,dok ne dodje ta prava ljubav , ili sad samo ides na sve ili nista....

ovo je bas tema o ljubavi.....
 
pa nemam nista posebno da kazem na temu.....
ja i od "pravih" pobegnem pre nego sto me razocaraju..... :roll:
nikada mi nije bio problem da odem.... problem kod mene nastaje kada se ocekuje da ostanem..... :shock:
 

Back
Top