Wireless u NS - problemi - saveti - resenja

Hvala na pitanju... pa dobro je. Iskreno meni su te antene jako daleko obzirom da zivim u Juznom banatu, ali ovde je hemonet odradio odlican posao sa bezicnim internetom i ne da radi , nego razbija. Uzimajuci u obzir da je Hemonet jedan od prvih ISP-eva u zemlji... mislim da su i na svim drugim poljima prvi u odnosu na sve "banana" privajdere koji sada nicu kao pecurke, pa tako i taj tvoj. Ebi ga... valjda taj kvalitet kojim se ponosis ovde govori da je to neko tesko sranje... Iskreno ne bih rekao da imas problem sa signalom, vec problem do njih... mnogo korisnika na mali broj linkova. Pokusaj a se nakacis na AP pa pogledaj kako stojih i koji predajnik koristis... to ti je poslednja mogucnost. Sledeca bi bila da menjas ISP-a.
 
Sal:
Odnedavno sam korisnik wireless-a, pa me interesuju iskustva drugih.
Konkretno, predajnik mi je na 3 kule- liman4, opticka vidljivost super (500-800m)
isp neobee. Cini mi se da to ne radi kako treba, na 256k ne mogu ponekad ni homepage u browseru da podignem.
Kako kod vas?

Brzina 256K je odlična brznina i tu bi internet trebao samo da leti.
Proveri prvo koliki ti je ping prema provajderovom AP-u i da li ga uopte imaš? Treba da bude reda veličine 10ms i manje i treba da bude stabilan i bez gubljenja paketa.
Ako je to ok, onda pinguj neku adresu recimo google, ako tu škripi gube se paketi ili je ping jako veliki, onda je problem kod tvog ISP-a.
Isto tako važnu ulogu igraju i tvoja antena, dužina kabla i pravilno montirani priključci.
 
Hvala vam na javljanju.Kako uopste ista da proverim, kad ne mogu svom AP-u da pristupim od kako su mi zadnji put prebacili na neki drugi njihov predajnik (cisco).Ne mogu cak ni iz RASPPPOE_099
da "Querujem" avaible service.Pre njihove intervencije sam mogao...Zanimljivo kad mi se torent "zalaufa", nema zagusenja,samo na regularnom surfu..Slucajnost? Napominjem da mi je na probnom periodu (64k) sve dobro i stabilno radilo..Nekad mi se na duze periode desi da tako "odcepi da poleti i do 80k down po NetMeter-u,a nekad mi dodje na 0,2..Bruka..Ipak mislim da je do isp-a mada ne znam sam, kad se slabo kontam u taj wireless.Ipak,opet hvala na savetima, madam se da imate jos koju pametnu za mene.Cao
 

Back
Top