STO SE MENE TICE, CRKNI!

Razmisljajuci sta bi novo mogao da ponudi citaocima, glavni urednik njujorskog nedeljnika "Penisejver" dosao je na ideju da pokrene rubriku u kojoj bi svako ko zeli mogao da na "sitno isecka" nekog ko mu se zamerio. Bilo kojom prilikom i bilo kojim povodom. Bio prilicno iznenadjen kad je video koliko su ga ozbiljno shvatili: za samo nekoliko dana njegov radni sto je bio zatrpan pismima u kojima su se nizale poruke mrznje. Jedna medju prvima glasila je: "Paznja devojci koja nosi tesni triko sa sarom leoparda i crne salonke i koja me je NAMERNO zgazila dok smo silazile sa voza podzemne zeleznice prosle srede. Hajde da se sretnemo na stanici kod 63. ulice u sredu u isto vreme. Imam cipele s tacnim brojem tvoje straznjice. Rita."
Lose iskustvo u podzemnoj zeleznici dozivela je i Anita Saliven cija je poruka objavljena u celosti, bas kako je i obecao urednik "Penisejvera": "Bezobzirnoj barabi u elegantnom odelu i patikama (!), koji je mirno posmatrao kako me dzepare u vozu broj 1 prosle sedmice i nije prstom maknuo da mi pomogne. Svinjo!"
Jedna druga dama, koja je u prevelikom uzbudjenju zaboravila da se potpise, uputila je svom susedu sledecu poruku: "Onom bedniku koji je namerno dozvolio da se zatvore vrata lifta dok sam ja pokusavala da udjem s punim rukama paketa. Nemoj se iznenaditi ako cujes neku buku iz stana iznad jer ne nameravam da srusim plafon vec samo da ti pozelim dobar san. Tvoja susetka s gornjeg sprata."
Da li je gnevna susetka svoju pretnju i ostvarila, u "Penisejveru" nije objavljeno, ali je zato na njegovim stranicama osvanulo nesto sto samo na prvi pogled lici na sifru. Nepoznata dama je napisala: "13.2. 2:30, br. 1, voz za jug. Ti, svetloplavi kisni mantil, naocare za sunce. Ja, visoka, kratka plava kosa, citam poverljiva knjigovodstvena dokumenta. Nauci se redu, sram te bilo!"
Cime je "svetloplavi kisni mantil" zasluzio grdnju, da li virenjem u tudje papire ili necim drugim, nejasno je, ali to nije slucaj i sa porukom osobe koja se potpisala kao Dzejn. Evo sta je zelela da objavi: "Dragi Dzek, hvala ti za divnu veceru na kojoj si jeo prstima i svaki cas podrigivao. Ubuduce nadji sebi odgovarajuce drustvo koje ce umeti da se ponasa u skladu sa tobom!"
Vrlo je diskretna i poruka dame ciju je ljubav prezreo neimenovani bednik: "Coveku od faksa. Faksovi su hladni i bezlicni. Ako je najbolje sto si umeo bilo da mi faksom uputis poruku sa razlozima zasto si prekinuo zabavljanje sa mnom, onda je najbolje sto ja mogu da ti na ovaj nacin porucim da je medju nama sve gotovo i da, sto se mene tice, slobodno mozes da crknes!"
Kratku i jezgrovitu poruku poslala je i Suzan R. nekoj Dzindzer: "Draga Dzindzer, sledeci autobus koji napusta nas grad polazi u zoru. Budi ispod njega!"
 

Back
Top