Šta, da kupim????

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
Možda je već ovakva tema malo dosadna, ali zamolio bih administratora, da ne zaključa...
Hoću, da kupim grafičku karticu (AGP), do 7000 dinara, i našao sam sledeće:
- ASUS 9550 Gamer Edition 256mb DDR ~6500 Din
- HIS Radeon 9550 256mb DDR ~6400 Din
- Gigabyte Radeon 9550 256mb DDR ~6700 Din
- MSI N6200 (ne znam tačno nastavak, ali siguran sam da je 128 bitna) 128mb DDR ~6080 Din
- HIS Radeon 9600 Pro 128mb DDR ~6500 Din
- Saphire Radeon 9600 Pro 128mb DDR ~6700 Din

Mene što najviše zanima, jeste razlike u performansama u odnosu memoriju(128 - 256), a ovako na prvi pogled najbliže do mog srca je ASUS-ova kartica, ali to je verovatno zbog nastavka GE (inače moj drug ima istu, samo sa 128mb memorije, zadovoljan je- NFS Most Wanted igra na reroluciji 1024x768) . Novčani limit je strogo određen(na žalost :-( )
Ps: Ja vam ne mogu odgovoriti danas, pošto neću imati internet konekciju, ali vaše postove mogu čitati preko Opera Mini na mobilnom, pa slobodno dajte predloge!!!!
 
ja sam fan ATI-ja ali u ovom slucaju bih izabrao 6200, jer je to karta novije generacije. A ko zna.....ako imas srece...mozda je otkljucas da radi kao slabija 6600 :)
Ovo naravno moras pogledati na stranim forumima.....koje 6200 se mogu otkljucati i kako :)
Medjutim sto se ATI 9550 tice.....znam pouzdano da se ABIT-ovi modeli otkljucavaju i rade kao 9600 :) Mozda i gigabyte moze isto....pogledaj na netu ...
I jos nesto.......ne obaziri se na memoriju, koliko koja karta ima......128 Mb ili 256 Mb to nema razlike....bitnija ti je bitaza. :)
Moj stari Ati 9000 sa 64Mb bese brzi na testovima od 9200 sa 128Mb jer je imao jace jezgro :)
 
Mozes kupiti i Asus N6600 TD 128 MB. Phoenix je prodavao za 7000, Pccentar za 7800 i ostali su tu negde sa cenom. Pogledaj malo bolje cenovnike, okreni par telefona i sigurno ces naci nesto bolje od ati 9550.
 
Mnogo vam hvala na savetima ljudi!
Situacija je sledeca:
hteo sam,da uzmem 6200,ali u poslednjem trenutku,kad sam 5-i put pitao,prodavac je priznao,da je ipak verovatno 64 bitna,iako pre toga su me ubedjivali,da nije. U celom gradu (SU) nisam nasao redovnu 6200-icu,pa sam malo popizdeo,i odlucio,da uzmem ATI. Gledao sam gore navedene primerke, i odlucio sam se za ASUS.
 
Kuci sam ubacio stvar,reinstalirao sistem,i pokrenuo nfs mw.
Radio je super pola sata,kad me je izbacio iz igre,iskljucilo se hardversko ubrzanje,i poceo da se restartuje komp.
Sedi u auto,i teraj u servis.
Rekli su mi,da je problem kompatibilnosti(sa isto ASUS-ovom plocom),dobio sam istu karticu(9550,128 bit,256mb )Power Color-a,i novi bios,sad radi(3x kuc-kuc),pa videcemo.
Hvala jos jednom!
Poz!
 
Imam ASUS 9550, radi OK (i to sa MSI pločom). Paradoxalno je da ASUS grafička ne radi sa ASUS pločom!? (Inače, u nekom PC Magazinu se HIS-ova izvedba sa istim čipom pokazala kao bolja od ASUS-ove...)
 
Da,u svakom slucaju je cudno. Bas sam se odlucio za ASUS,da ne bude takvih problema,ali ispalo je obrnuto. U sustini na izgled Power Color kartica je ista, cak i hladnjak, pa i zalemljeni stvari na stampanoj ploci su na identicnom mestu. Mislim,da ni u performansama nema razlike. Danas sam ceo dan igrao NFS,i pustao 3dMark03, nadam se,da ce ova dobro raditi.
Poz!
 
ma kakve veze ima da proizvodi budu od istog proizvodjaca ? NIKAKVE
opste je poznato da se veliki broj grafickih proizvodi na istom mestu a proizvodjaci (ASUS, MSI, GB) samo lepe svoje kulere sa svojim natpisom i daju svoj softver
 
Pa dobro ali ne mozes reci da ista ploca i ista karta nece raditi makar 10 % bolje od nekog drugog proizvodjaca. Na kraju krajeva.....to je u cilju kompanija....da kupis sve njihove proizvode.A softver za kartu koliko i sam znas MNOOOGO znaci.
Ja sam ranije imao ABIT plocu i kartu i radilo je besprekorno.......
Sada imam Gigabyte plocu i kartu :) :) :) mada me ploca razocarala potpuno......Gigabyte nije vise ono sto je nekada bio.
 
Ja sam imao pre ove Gigabyte 9200,sa kojom nikad nije bilo problema. Istina,i danas mi se restartovao komp,dok sam radio u Windows Exploreru. No,to je verovatno zbog dvd-rom-a,koji je pri samom kraju svog zivota,jer oba puta hteo sam otvoriti njegov sadrzaj. Problem je u tome,da zbog trzisne borbe se ne testiraju se komponente, kako treba,samo teraj u prodavnice,sto pre..
 
Pisem odvojeno poruke,jer Opera na mobilnom ne dozvoljava vise teksta od jednom,pa izvinite.
Interesuje me jos vase misljenje o tome, da u toku igre ponekad zablestaju neke tanke strafte(u 10 min jednom),i 3dMARK03 se zakucalo danas(kod cpu testa jednom),ali posle je odradio svoje,da li je do drajvera(RECITE,DA JESTE!!!),ne znam,ali ne nerviram se vise,dosta je trckaranja.
Poz!
 
OKLAGIJA:
ma kakve veze ima da proizvodi budu od istog proizvodjaca ? NIKAKVE
opste je poznato da se veliki broj grafickih proizvodi na istom mestu a proizvodjaci (ASUS, MSI, GB) samo lepe svoje kulere sa svojim natpisom i daju svoj softver
Da li to onda znači da bi Kornel rešio problem stavljanjem drugog kulera sa drugačijim natpisom i instaliranjem drugog softvera? ;)
 
Mislim,da je i ova kartica bila los izbor. Danas me je opet izbacio iz igre-sa porukom,kao kod ASUSA.Serviser je rekao,da je malo potrazio na net, i da je problem do ploce, odnosno sa VIA KT400 cipsetom,koji cesto ima problem sa 128bit,i 256 mb(ne pitajte zasto) karticama,dok sa 128bit,128mb ne.
Sad cekamo,da stigne 9550-128bit-128mb o dobavljaca,pa cemo videti. Ovog nikad kraja!
Poz!
 

Back
Top