Liberalni Nacisti? Novi vid Nacizma?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Evo samo jedan uzasan citat:


mindi
Registrovan korisnik


Učlanjen:: 19.03.2005.
Poruke: 69
Re: Spanci i Srbi

Cuti bagro Bosanska bolji ti je taj pogled ka Beogradu zamijenis pogledom ka Sarajevu.Ako hoces da zivis u BiH to ces morati da prihvatis a ako hoces da gledas u Beograd, ti lijepo pokupi svoje stvari pa u Srbiju.Tamo mozes da seres ovakve stvari mrcino.Slazem sa serb_paganom da su Bosanski Srbi pokazali visok stepn genocidnosti i divljastva.Kao da u njima nije imalo nimalo vjere u Boga pa da se uplasu od njega.Ponavljam neke face bih odmah istovario kiperom u kanjon Moraca.


Danas, 12:42 #59
mindi
Registrovan korisnik


Učlanjen:: 19.03.2005.
Poruke: 69
Re: Spanci i Srbi
Podrzavam sve demokratske snage u Srbiji tj. snage koje su za evropsku Srbiju i prosperitet svih gradjana Srbije.Podrzavam one snage u Srbiji koje osudjuju nacionalizam, zlocine koje us Srbi napravili u ovom glupom i besomucnom ratu a slazem se sa onima koji su za likvidaciju stranaka na primjer kao sto su SRS i SPS.Serb_Pagan ako si liberal i demokrata imas od mene veliku podrsku.


Moje misljenje:

Moze li se drugacije oceniti, do ponovo probudjenim nacizmom ovakav govor mrznje? Slavljenje i prizeljkivanje masovnih pokolja, poziv na novi Ausvic?
Tipicno za naci stranku na svom pocetku,
LDP je mala, dobro organizovana, sektaski-orjentisana, militantna stranka sa jednim vodjom.
Njihova beskompromisnost u obracunavanju sa politickim protivnicima, gotovo sektaski negiranje bilo cega sto ne proistice iz usta "voljenog nepogresivog vodje" odlika je nacizma.
Njihova zelja za apsolutnom dominacijom u politickom zivotu, otvorene pretnje neistomisljenicima mogu samo da se svrstaju pod nacizmom.
Sam karakter clanstva i simpatizera, mladih od 15-25 godina uz podrsku nekih kvazi intelektualaca i javnih licnosti isti je primer nacista u nemackoj, 30-Godina proslog veka.
Adolf hitler, mladi i harizmaticni vodja, oko seblje okuplja prvo nekoliko uglednih javnih radnika i ljudi. Ali njegovsa ciljna grupa nisu takvi ljudi, vec, naprotiv maldi narastaj u zemlji u ekonomskoj bedi, koja je rastrzana ratovima i nemastinom, i kao mladi ljudi veoma podlozni uticaju kao neformirane licnosti.
Iako ljudi smatraju da je Hitler imao ideologiju, to je netacno.
On je od svojih ideja pravio ideologiju, sam hitler bio je ideologija. Ako je neko procitao Majn kamf, u njemu se jednostaavno ne vidi ideologija, vec razmisljanja, cesto kontradikorna jednog coveka koji pati od logoreje.
Zapravo Hitler, poput Cede jovanovica, Imao je tu osobinu, da svoju ideologiju menja od trenutka do trenutka, okretavsi je za 360 stepeni i da ubedjuje svoje sledbenike kako je upravo to ono sto je on oduvek mislio i kako je to jedini i ispravni put.


jovanovic%20c..jpg
adolf_hitler_biography_2.jpg



Spasih dusu.
 
Све је речено. Тако је и онда кренуло - група маргиналаца по опскурним ћошковима Минхена. Тако и ови данас, из "Рекса" и Боркиног ЦКД причају о "Србији без Срба", а шта ће да УРАДЕ ако им се пружи прилика, сами су рекли. Мислим, стваср јесте маргинална, али се бојим да залазимо у област палп-фантастике из педесетих (филмови са "лудим научником" као општим местом); знате оно, неки луди геније мућка којешта у лабу, онда се, једне ноћи, од недефинисане твари у баченој епрувети, излеже монструм који поједе цео град.
 
Drago mi je da sve više ljudi uviđa sektaški aspekt LDP-ovog delovanja. Međutim, čini mi se da su oni sekta samo pojavno - imaju hijerarhiju, neprikosnovenog (mada ne i harizmatičnog, to je zanimljivo) vođu, militantno članstvo koje i pored mantranja o "kapiranju", u sto odsto slučajeva samo kopira. Suštinski, za razliku od sekti koje imaju odgovore na sva pitanja, kod LDP je najočiglednije ono protiv čega su, dok je ono za šta se zalažu večito u izmaglici monotonih mantri o "modernoj i evropskoj Srbiji". Nameće se zaključak da je LDP svoje delovanje zasnovao ne na idejama, već na anti-idejama. Samim tim, politički put LDP-a određuju drugi, njihovi protivnički protivnici, dok sam cilj kojem LDP teži ili ne postoji ili nije otkriven nama smrtnicima. Priče o ljudskim i manjnskim pravima, evropskim integracijama kao ciljevima su smešne, te pesmice pevaju manje-više sve stranke, osim SRS koji ponekad odmahnu rukom "šta će nam ovakva Evropa". LDP, da se vratim na temu koju je započeo Aleksandar2, čak i ne podsećaju na nemački SA, iako neke sličnosti postoje; SA su bili milicija, kakvih i dan-danas ima po Brazilu, recimo, ali i u Ju-Es-of-Ej. Moje je mišljenje da su LDP ništa drugo do faktor nestabilnosti.
 
Иначе, да, Јомини (или ко је дежуран); овде сте на танком леду, ако оставите повраћања овог усташког сифилистичара која је Александар цитирао са топика о Војв.

Наказа позива на убијање Срба, "бацање у Морачу", и сличне усташке гадости које је вероватно чуо током молестирања у Дукљанској академији наука и умјетности. Мислим, или га ви избиришите и банујте, или учествујете у нечему што се зове позивање на националну мржњу и етничко насиље. Законодавство је ту јасно, ово је кривично дело.
 
Sunchaser:
Све је речено. Тако је и онда кренуло - група маргиналаца по опскурним ћошковима Минхена. Тако и ови данас, из "Рекса" и Боркиног ЦКД причају о "Србији без Срба", а шта ће да УРАДЕ ако им се пружи прилика, сами су рекли. Мислим, стваср јесте маргинална, али се бојим да залазимо у област палп-фантастике из педесетих (филмови са "лудим научником" као општим местом); знате оно, неки луди геније мућка којешта у лабу, онда се, једне ноћи, од недефинисане твари у баченој епрувети, излеже монструм који поједе цео град.


Smejali su se i grupama mladica u smedjim uniformama koji se igraju vojske i marsiraju
Smejali su se i mlaom Austrijancu sa smesnim brkovima...
pedeset miliona mrtvih...
 
Markelja:
I zato je bolje da ih odmah eliminisemo. Ne misle kao mi, pravi i cestiti srpski radikali, i zato hajde da ih proglasimo narkomanima, sektasima, nacistima. Pazi molim te nacistima. Na kojim li si ti drogama???????

Значи, по твојој логици, радикали су једини који не мисле овако:

Cuti bagro Bosanska bolji ti je taj pogled ka Beogradu zamijenis pogledom ka Sarajevu.Ako hoces da zivis u BiH to ces morati da prihvatis a ako hoces da gledas u Beograd, ti lijepo pokupi svoje stvari pa u Srbiju.Tamo mozes da seres ovakve stvari mrcino.

Свака ти част Маркеља, Тома Николић ће ти експресно дати потпредседничко место у странци.
 
Sunchaser:
али се бојим да залазимо у област палп-фантастике из педесетих (филмови са "лудим научником" као општим местом); знате оно, неки луди геније мућка којешта у лабу, онда се, једне ноћи, од недефинисане твари у баченој епрувети, излеже монструм који поједе цео град.

Zanimljivo poređenje. Jedan od klišea med sajentist filmova jeste da je naučnik nekada bio ugledan i uvažavan, ali su u jednom trenutku, po njegovom mišljenju, zaostali, neprogresivni pripadnici strejt sajentifik komjunitija ismejali njegove napredne ideje i oterali ga od sebe. Shvativši to kao ličnu uvredu, zavetuje se na strašnu osvetu i obično uzme jednog grdnog pomoćnika (bio to grbavi Igor ili debeli ćelavi Lobo, nije važno) da mu pomogne u stvaranju ili nekakvog super-jakog čudovišta ili armije zombija koji slušaju svaku naučnikovu zapovest. Štos sa ludim naučnikom je u tome što ima sve predispozicije da bude anti-heroj, međutim kako film odmiče, obično se pokazuje kao tužna kreatura, inteligentni pandan onom odrpanom ludaku na ulici koji sebi u bradu mrmlja nerazumljive rečenice, a u nekim varijantama pokazuje i svoju kukavičku crtu. Samim tim ludi naučnik doživi pretposlednji poraz u svom promašenom životu - ne uspeva da osvoji ni simpatije gledalaca. Poslednji poraz je, naravno, njegova neumitna propast i/ili smrt neposredno pred telop The End.

Naravno, uvek postoji mogućnost da će se volšebno pojaviti u nekom inferiornom nastavku, ali su i u njemu klišei identični već navedenim.
 
Alekasandar2:
Smejali su se i grupama mladica u smedjim uniformama koji se igraju vojske i marsiraju
Smejali su se i mlaom Austrijancu sa smesnim brkovima...
pedeset miliona mrtvih...

Tacno..
Nikako ne bi smelo da se dogodi da fasisticko sovinisticka druzina , poznata po imenu SRS
isto tako neprimeceno udje u vlast...
Nece se onda niko smejati, koliko god sada smesni izgledali Toma grobar , sa svojim satanistickim osmehom ( boje je kad je namrsten). Mali Firer Vucic , sa ustima kao kokosiji anus, iz kojih i izlazi nesto slicno , sto izlazi iz kokoskinog doopeta, i one tri lepe dame, olicenje lepih , neznih, pametnih , sarmantnih Srpkinja... ;)
Odlicno uporedjenje sa grupama u smedjim uniformama, i malom , smesnom Austrijancu..

Cestitam , Aleksandre !!!!!!

untitled18px.jpg
 
U tom postu sam govorio o poredjenju LDP-a sa nacistima. Ako malo ukljucis mozak i procitas moj prethodni post videces da sam o tome pisao. A to sta mindi, sindi pise uopste me ne dotice. I ne vidim zasto se primate na jeftine provokacije. A molim te budi ljubazan gde je to Jovanovic izjavio da zlocin nad Srbima i nije neki zlocin?
 
Markelja:
U tom postu sam govorio o poredjenju LDP-a sa nacistima. Ako malo ukljucis mozak i procitas moj prethodni post videces da sam o tome pisao. A to sta mindi, sindi pise uopste me ne dotice. I ne vidim zasto se primate na jeftine provokacije. A molim te budi ljubazan gde je to Jovanovic izjavio da zlocin nad Srbima i nije neki zlocin?

та твоја минди-синди је рекла како су Чеда и БаДиЂ једини људи у Србији који вреде.
Ја бих се запитао зашто многи са стране тако мисле. Далеко од тога да је она једина...
Запитао бих се и како то да Чеда има идентичне ставове са неким спољним центрима моћи.

И наравно - ТИ си тај пост ставио у теми која је постављена са циљем да надлежни спрече нека антисрпске дивљања. Твој својствени сарказам можемо схватити као одбрану таквих људи или???
 
Poredjenje sa mad-scientist filmovima je na mestu!

Inace, Hitler je imao isti recnik
"nazadni elementi i korupcija u drustvu koje kvari nevin narod" su tipicno zamene teza.
Naime, kao i za svaku drugu naci-ideologiju potrebno je:

1. Deo istine
(drustvo je ste u strasnoj krizi, korupcija jeste velika)
2. davanje instant odgovora
(Samo da dodjemo na vlast)
3. Davanje nade
(posao za sve! kod Hitlera/Evropa kod Cede)
4. Okrivljavanje nekog unutrasnjeg elementa za prosle treagedije, sadasnje i sledece neuspehe
(Jevreji kod Hitlera/radikali ili patriote kod Cede)
5. Drzanje naroda u stalnoj opasnosto
(Jevreji, masoni, komunisti kod Hitlera/radikali i sve patriote, snage mraka kod Cede)
6. Potreba za tragedijom koja bi ga dovela na vlast
(Kristalna noc, hiperinflacija kod Hitlera/Strana okupacija kod Cede)
 
Markelja:
Pa sta ja imam sa tim sta je ona rekla. Lepo sam ti rekao nemoj generalizovati stvari! To pitaj nju. A zasto ne sme da ima slicne stavove kao kako ih ti nazivas "spoljni centri moci".

Ова тема је постављена са циљем да се реагује на неке појаве на форуму. Ако ти немаш ништа са тим (немаш? свеједно ти је што вређају Србе?), твој проблем, и могао си игнорисати тему. Овако објективно подржаваш такве ствари. Да одсетим, рекао си:
"I zato je bolje da ih odmah eliminisemo. Ne misle kao mi, pravi i cestiti srpski radikali, i zato hajde da ih proglasimo narkomanima, sektasima, nacistima. Pazi molim te nacistima. Na kojim li si ti drogama???????"

Значи ти си против да се са форума елиминишу они који вређају Србе. Или ниси? Контрадикторан си нешто...

Размисли мало о томе, па чеш се опсетити и за те спољне центре моћи.
 
Vidim da su ovde mnogi optereceni Cedomirom Jovanovicem, alijas Cheda !!
Nekoliko tema sam zatekao o njemu, kada sam se registrovao na ovaj forum, pa sam u prvom momentu pomislio da se radi o nekom "Cheda fun club" forumu...

Onda sam to malo prelistao, i stvarno sam iznenadjen tolikom opterecenoscu , mahom tzv, radikalsko patriotskih clanova foruma, Chedom, koji niti je u parlamentu, niti ima respektabilno veliku stranku iza sebe, niti ima ijednu funkciju u ovoj tuznoj zemlji, niti se zna da li ce uopste uci u parlament, i kada....

Sta je to, sto vas toliko inspirise kod Jovanovica ??
Strah da ne postane parlamentarna stranka, sa dijametralno razlicitim sistemima vrednosti od tzv. patriotskog bloka ???
Nedostatak inspiracije i znanja za konkretnije i aktuelnije teme..??? ( mislim, za besomucno, ulicarsko pljuvanje po Chedi, ne treba ni znanje, ni preterana pamet)

Zasto se toliko paznje i mrznje usmerava prema politicaru, koji za sada ne predstavlja relevantnu opciju u Srbiji ????
 
Moram da napomenem, da se ovde najmanje radi o Srbima i vredjanju Srba.
Iako neverovatno, ali Ceda je za svoje nacisticke potrebe mogao da uzme i da napada i Madjare i Albance, sve jedno.
Njemu je kao hitleru potreban inicijator narodnog nezadovoljstva i narodnog ujedinjenja oko njegove sumanute ideje, Hitleru su to bili Jevreji, ali isto taki i sami nemci komunisti, koje je nazivao snagama zla, iako je njegova partija bila Nacional-Socijalisticka RADNICKA Partija.
Mogao je to da bude bilo ko.

Tako kod Cede mogu to da budu bilo koji
Nemojte smesti sa uma da njemu smetaju SVI KOJI NISU NJEGOVI.
Kostunicini, Radikali, SPS pa i same demokrate koji nisu njegovi.
Znaci Cedino zlo je univerzalno.
 
Major_TOM:
Sta je to, sto vas toliko inspirise kod Jovanovica ?

Govorim isključivo u moje ime, a na ovoj temi sam već dotakao manje-više sve.

1. Interesantan mi je 3. Rajh, njegova pojava i sve posledice
2. Volim horor filmove, naročito B produkciju '30 i '40-ih, zombijske i natprirodne
3. Interesantna mi je treš-estetika

Eto.

Zalepis par slika narkomana, napises "CHEDISTI" ???

Pročitaj pažljivije citat iznad slika i biće ti jasno. Zašto li si pomislio na narkomane, kada su ono u filmu žrtve besnila? Od svega, baš narkomani... Šta li bi Frojd rekao?
 
Markelja:
U tom postu sam govorio o poredjenju LDP-a sa nacistima. Ako malo ukljucis mozak i procitas moj prethodni post videces da sam o tome pisao. A to sta mindi, sindi pise uopste me ne dotice. I ne vidim zasto se primate na jeftine provokacije. A molim te budi ljubazan gde je to Jovanovic izjavio da zlocin nad Srbima i nije neki zlocin?


'ebote, vi ste stvarno svi k'o sa trake (jeste, Ves, ovo je armija-zombija-varijacija-med-sajentist-filmova). Kad nema Milanceta, tu je Markelja da troluje, smara, skrece sa teme i prica o radikalima (kao da je ovde pa neko zapoceo post sa eksklamacijom bezrezervne ljubavi prema Gordani Pop-Lazic :roll: ). Zasto se onda ubacujes na temu koju je inspirisao(la?) mindi-sindi, kad te isti/a ne interesuje? I sta sam ovde ja (ili bilo ko drugi) rekao, osim da tu maloumnu budalu treba brisati jer poziva na klanje - takav post bi izbrisali na bilo kojem stranom sajtu, bez ozira da li su njegov objekat Srbi, Eskimi ili Papuanci. Prosto, to spada pod KRIVICNU odgovornost - moderatori bi morali mindi(ja) da prijave provajderu sa kojeg pise, ili makar da uklone ovu bruku. Ako to ne urade, znaci da misle kao i on. A onda ovo nije forum nego svinjac. Nadam se da je razlog ovolikom ostanku mindijeve naci-povracke SAMO u neprisustvu moderatora poslednjih par sati.

P.S. Ceda je izjavio to sto sam naveo prilikom posete Borisa Tadica Bratuncu i polaganja venca na grob pobijenih srpskih civila. Rekao je, parafraziram, kao komentar Tadicevoj zamerci sto pomenu nije prisustvovao niko iz "medjunarodne zajednice", sledece - pa kako da prisustvuje, kad Tadic smatra da je Kravica zlocin kao onaj u Srebrenici? I ti to kao nisi cuo dok se vrtelo po B92 tih dana, nego meni izigravas da si pao s Marsa.


Ako malo ukljucis mozak i procitas moj prethodni post videces da sam o tome pisao.

Ubuduce bez tih duhovitosti s mozgom, ti i ja nismo pajtosi (a i ja se tebi nisam tim tonom obratio). Da, video sam o cemu si pisao, a znas i ti o cemu sam ja pisao, mindi-sindi jeste neposredni uzrok ovog topika, ali i "partija" koja JAVNO govori ono sto on(a) ovde bulazni. Evo, da pitam ja tebe - kad N.Prokic pomene "Srbiju sa Srbima ili bez njih" i dobije histerican aplauz (osnivacka skupstina LSD), da li je to govor ljubavi, proleca i cveca?
 
Jomini je tu da reaguje na neke "pojave" ovde na forumu. Svako moze da kaze sta hoce to je osnovno nacelo demokratije, i zato forum postoji. Kad neko predje crtu ima ko je nadlezan da ga udalji sa foruma ili ga opomene. Kao sto vidis i ovaj sto je postavio temu ne govori o vredjanju Srba vec o prozivanju Cedomira Jovanovica. Ja sam na to odgovorio.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top