Pomoc!!! SATA install???

leklerk

Obećava
Poruka
79
svaka pomoc bice dobrodosla.
- nedavno sam kupio sata maxtor hard drive od 160 gb (sata 1), medjutim, evo se mucim nekoiko dana da instaliram OS xp na pomenuti,ali bez uspeha.
uz njega, osim garancije nisam dobio nista drugo. kablove sam vec dobio uz plocu.
montiran je i bios ga prepoznaje, formatiran je uz partition magic, tako da ga sada i xp prepoznaje, ali kada god pokusam sa fresh install sve je ok do momenta kada izbaci poruku da windows install ne nalazi hard drive na koji treba da kopira fajlove.
za sada, jedino sto sam uspeo je da uz maxblast4 ucinim disk bootable, tako sto sam copy sa ata na sata and make it bootable, ali mi se to ne svidja. sta ako... necu moci da instaliram os.
podaci o config:
mb asus a7n8x e deluxe (ima dva sata raid ulaza, enabled by default)
athlon 2600 +
fv 5700 le agp

ako sam nesto bitno propustio da navedem, pitajte.
 
ma izgleda da je sve to u redu. tek sam sada video o cemu se radi. idioti kod kojih sam kupio hard, dali su mi pogresan model diska. umesto sata 1, dobio sam sata 2. cak su mi i garantni list overili na model koji sam trazio. ubih se na maxtor site da nadjem model koji sam navodno kupio. ne znam sta sada da radim. moja ploca ne podrzava sata 2, cini mi se. moracu da proverim da li ima novih drivera ili ne. tako me mrzi da se vracam tamo gde sam to kupio....
 
Ovako. Bilo koji hard da uzmes SATA1 ili SATA2, u slucaju da ti podrzava ploca, moras da nadjes ,,kontroler drajvere,,. To su SIL drajveri. Otvoris kuciste, nadjes cip na kome pise SIL i brojevi pored njega. Moj je recimo SIL 3512 CT 128. Zapisi to na parce papira i nadji ga na internetu. Za svaki OS moras posebno da trazis. Ako je 32-bit trazis za 32-bit, ako je za 64-bit...Stavis drajver na flopi i krenes da instaliras OS. Kada bude stigao na to mesto gde ga sada ne vidi, uzece drajver...
 
leklerk:
ma izgleda da je sve to u redu. tek sam sada video o cemu se radi. idioti kod kojih sam kupio hard, dali su mi pogresan model diska. umesto sata 1, dobio sam sata 2. cak su mi i garantni list overili na model koji sam trazio. ubih se na maxtor site da nadjem model koji sam navodno kupio. ne znam sta sada da radim. moja ploca ne podrzava sata 2, cini mi se. moracu da proverim da li ima novih drivera ili ne. tako me mrzi da se vracam tamo gde sam to kupio....
Sto se tice toga da li podrzava SATA1, SATA2. Pise ti na ploci pored svakog dzeka, koji dzek sta podrzava, bas kao sto sam ja napisao.
 
dvr_liberty:
ali ipak se vrati u prodavnicu u kojoj si kupioi reci u čemu je problem.
Pazi. Prodavac prodaje robu. Sta ti dodjes da kupis, on ti to proda. Nema on veze sa drajverima, instalacijama... To ti je kao kada bi kupio novog nove karike za auto, a ne znas da ih namestis. Mislis da on zna. Ovo, sa ovim drajverima ne znaju pola servisa za kompjutere u Beogradu. Veruj mi.
 
E sve je to u teoriji tako , ali ja sam video bar 10 slucajeva gde ni pod tackom razno ne mozes instalirati OS na sata 2 kada ga stavljas na sata 1 plocu , dzabe prebacivanje jumpera na hardu. I to je bilo bas sa maxtorovim diskovima.
 
Saka1:
Ovako. Bilo koji hard da uzmes SATA1 ili SATA2, u slucaju da ti podrzava ploca, moras da nadjes ,,kontroler drajvere,,. To su SIL drajveri. Otvoris kuciste, nadjes cip na kome pise SIL i brojevi pored njega. Moj je recimo SIL 3512 CT 128. Zapisi to na parce papira i nadji ga na internetu. Za svaki OS moras posebno da trazis. Ako je 32-bit trazis za 32-bit, ako je za 64-bit...Stavis drajver na flopi i krenes da instaliras OS. Kada bude stigao na to mesto gde ga sada ne vidi, uzece drajver...

ovo je u stvari resilo nedoumice. sada radi. uskoro cu da menjam plocu, te tako nije bilo potrebe da vracam a ni smisla. ako ne znaju sta prodaju, njihov problem. u ovom slucaju sam ja napravio, cini mi se bolji deal nego sto sam ocekivao.neko drugo ce mozda imati manje srece...
 

Back
Top